Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Konu Açmak İçin Mesaj Sayısı-kota Talebi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    gönderilen mesaj adedine göre rütbe,rütbeye göre 1-2 saate bir konu açılımı
    ör: moderatörler global offensive
    biz: nova 1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Foruma açılışta flash intro, arama özelliği tanıtımı ve Yunus'un dediği gibi mesaj sayısı değilde online süre limiti ( söz gelimi 12 saat/ 24 saat ) en ideali olur , o sürede ARAMA kültürü edinişmiş olur sanırım...

Hepimiz yapbiliriz aynı hatayı, ancak artık sıktı , yeni mesajlara bakıp okuyoruz yeni üye atıyorum konusu YBR'mi CBF'mi diye açmış, gerçi adam haklı halen ybr cbf sorunu çözülü değil

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    yani sanki açılan konular denetimden geçip yayınlanabilir

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yok açılan konular denetlenemez, yaani o kadar konuyu denetlemezler.. En azından dediğimiz gibi bi kısıtlama gelse en azindan forum içinde arama yapmayı öğrenirler.
    Al en basiti adam gelmis v strom kullanan arkadaşlar varmı diye konu açmış tam şuan. Açamayacak olsa mecburen araştırıp bir kullanıcı başlığı olduğunu bulacak.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Burası bir forum ve bu sebepten dolayı dışarıdan gelecek yeni üyeye kardeşim sen 100 saat çevrim içi forumda vakit geçir bakalım denilemez.
    Saçma sapan konular açılıyor evet bize de düşen görev otokontrolü sağlayıp saçma konu açan kişinin ağzının payını vermek.(Ara sıra yapılıyor gayette güzel oluyor...)Ya da cevap vermeyip geçersin bu kadar basit.
    Biraz da öz eleştiri yapacak olursak bazı konular özellikle dikkatimi çekiyor.Bir bayan üye ybr mi cbf mi diye konu açsa forumun yarısı yardımcı olmaya çalışıyor vay hanımefendi böyle şöyle diye diye ama tam tersi erkek bir üye gerekli olan şu kadar bütçem var hangi koruma ekipmanlarını alayım diye konu açtığında 5 bilemedin 6 kişi yardımcı oluyor.Demek istediğim abazanlığın alemi yok.Sonuçta hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız erkek kadın ayırımı olmamalı mümkün olduğunca iki cinse de yardımcı olunacaksa olunmalı ağzının payının verilmesi gerekiyorsa ağzının payı verilmeli.

Sonuç olarak forum dediğimiz olgu bilgi paylaşımının olduğu özgür bir platformdur.Bu tarz sınırlamalar forumun özgür ruhuna aykırıdır.

Mesaj sayısına göre rütbe uygulaması acayip saçma bir uygulamadır.(7-8 yıldır forum donanım üyesiyim yaklaşık orada 1500 mesajım var.Ama salak saçma konularla mesaj adeti kasıp 1 yıldan kısa sürede 5000 mesajla rütbe kasıp bir halta yaramayan forumun paylaşım ruhu ile uzaktan yakından alakası olmayan pek çok ergen gerisi vatandaşla ister istemez karşılaşıyorum)
    Usercom bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ücretli premium üyelikler olsun.(hadi bakalım)
    112ciyiz

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası bir forum ve bu sebepten dolayı dışarıdan gelecek yeni üyeye kardeşim sen 100 saat çevrim içi forumda vakit geçir bakalım denilemez.
    Saçma sapan konular açılıyor evet bize de düşen görev otokontrolü sağlayıp saçma konu açan kişinin ağzının payını vermek.(Ara sıra yapılıyor gayette güzel oluyor...)Ya da cevap vermeyip geçersin bu kadar basit.
    Biraz da öz eleştiri yapacak olursak bazı konular özellikle dikkatimi çekiyor.Bir bayan üye ybr mi cbf mi diye konu açsa forumun yarısı yardımcı olmaya çalışıyor vay hanımefendi böyle şöyle diye diye ama tam tersi erkek bir üye gerekli olan şu kadar bütçem var hangi koruma ekipmanlarını alayım diye konu açtığında 5 bilemedin 6 kişi yardımcı oluyor.Demek istediğim abazanlığın alemi yok.Sonuçta hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız erkek kadın ayırımı olmamalı mümkün olduğunca iki cinse de yardımcı olunacaksa olunmalı ağzının payının verilmesi gerekiyorsa ağzının payı verilmeli.

Sonuç olarak forum dediğimiz olgu bilgi paylaşımının olduğu özgür bir platformdur.Bu tarz sınırlamalar forumun özgür ruhuna aykırıdır.

Mesaj sayısına göre rütbe uygulaması acayip saçma bir uygulamadır.(7-8 yıldır forum donanım üyesiyim yaklaşık orada 1500 mesajım var.Ama salak saçma konularla mesaj adeti kasıp 1 yıldan kısa sürede 5000 mesajla rütbe kasıp bir halta yaramayan forumun paylaşım ruhu ile uzaktan yakından alakası olmayan pek çok ergen gerisi vatandaşla ister istemez karşılaşıyorum)
    Olay kimseyi kısıtlamak değil aksine daha temiz bilgi paylaşımını sağlamak.. Uye olan kişi istediği kadar istediği konuya mesaj yazsın ama forumun nasil kullanilacagini öğreneceği kadar vakit konu açamasın sadece. Söylediğimiz şey yanlış anlaşılmasın.
    Motorla ilgili bir sorunu yada sorusu için konu açacaktır buraya üye olur olmaz konu açmak isteyen kişi. Bizim söylediğimiz şey de konu açamasın ki bi baksın aratsın daha önce yazılmışmı bu konu hakkında birşeyler. (Dikkat ederseniz aynı konulardan onlarca yüzlerce var, üye olur olmaz konu açanlar tarafından yazılan) buradaki insanlar da ekseriyetle yeni kullanıcıları bozma değil birşeyler ögretebilme taraftarı. Aynı konudan 100 tane olacağına 3 5 hadi eb fazla 10 tane olsa insanların yardım etme çabalarıda boşa gitmemiş olur. En azından daha sonra gelip üye olanlarda bu bilgilerden faydalanmis olur bu sayede. Amaç vilgi paylaşımı ise bunun yolu bilgo kirliliği değildir.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Insanlar sadece hata yaparak öğrenir.

Oldu olacak sözlüklerde ki gibi çatlaklar gelsin.

Insanlar ın saçmalama da bin kere sorulmuş soruyu sormaya da trollük yapmaya da hakları var.

Kimse silah dayayıp "başlangıç motosikleti" konusunu okutmuyor.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    B ana hangi motoru önerirsiniz tarzı soruları döşeyip bir daha foruma uğramayanların sayısında büyük bir düşüş olur kanımca

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insanlar sadece hata yaparak öğrenir.

Oldu olacak sözlüklerde ki gibi çatlaklar gelsin.

Insanlar ın saçmalama da bin kere sorulmuş soruyu sormaya da trollük yapmaya da hakları var.

Kimse silah dayayıp "başlangıç motosikleti" konusunu okutmuyor.
    Olay birilerinin zorla birşey yaptırmaya çalışma çabası değil zaten. Olay hali hazırda ülkenin en büyük motosiklet forumlarindan biri olan bu yerin bilgi kirliliģi ile saçma sapan yerlere gitmesindense yapilacak bir düzenleme ile zaman ayırılıp yapılan yorumların açıklamaların kıymetli bilgilerin boşa gitmemesi.

Önce bu konuyu bi kavrayalım. Önce amaç ne onu bi benimseyelim bence
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

valla hacım, ne yapılır ne edilir bilemem ama yönetimin forumun kalitesini belli bir seviyede tutması için birşeyler yapması gerekiyor,artık bu su götürmez bir gerçek. bazen aklıma birşey takılıyor,forumda arıyorum ve gayet güzel,düzgün cevaplar bulabiliyorum. ilgili yazıların tarihlerine baktığımda 2008,2009 diye hep 6-7 sene öncesini görüyorum. ve yazan nick'ler de şu anda hiç piyasada yok,girmiyorlar sanırım. anladığım kadarıyla eskiden çok kaliteli insanlar varmış ama bu saçmalıklar yüzünden artık yazmamaya başlamış.,kaliteli bilgi alabileceğimiz insanlar yazmaz olmuş.. foruma ne zaman girsem hep aynı konular,aynı cevaplar aynı muhabbetler dönüyor. farklı hiçbirşey yok. bu da bu motosiklet forumunun gün geçtikçe kan kaybettiğini,giderek kalitesizleştiğini gösteriyor. bana göre; görünen o ki yönetim birşeyler yapmaz ise gelecekte bu site sadece hatıralarımızda kalacak...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Nasıl yeni konu açılıyo çok önrmli açmam laxım yardımcı olurmusunuz

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim çok hoşuma giden bi forum var. onun aynısını yapsınlar buraya kimse başka bişey istemez hayran kalır millet

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Aynen hocam. Açılan konuların %30 u gereksiz ve saçma ve aynı şeyler hep. 2 sayfa geriye gitse aradığı cevabı bulacak ama araştırmaya üşeniyor yeni konu açıyor. Kesinlikle bi kota veya sınır belirlenmeli bu konuda. Mesela ne bileyim. 20 yorum yapan 1 konu falan açabilsin. yada açılan konular onaydan geçsin sürekli aynı şeyler konuşulmasın.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Konuya genel hatlarıyla katılmakta birlikte çözüm adına bir şey önermek istiyorum. Aliexpress kampanyaları adlı bir başlıkta , başlığın üstünde bu konu size ne kadar faydalı oldu diye bir anket vardı . Belli kriterlere sahip olmayan kullanıcılar vs ile de desteklenerek yeni üyelerin açtığı başlıkta bu anket yer alabilir ve ilk 30 dakikalık sonucuna göre konu hızlıca kapanabilir .
    Öte yandan başlık açılırken çoktan seçmeli ile FAQ gibi genel bir başlık altına atmak mümkün. İlk motorum ne olsun , Hayabusa ile başlayayım falan gibi konuları.
    Bir konu daha var ki söylemezsem çatlarım. Şu ana metin sayfasında imla hataları ve noktalamada çok sayıda hata olduğu taktirde mesaj gönderilmesin bence .

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Trolleyecek adam şimdide troller bırakın bu ayakları artık madem rahatsız oluyorsunuz konuya girmezsin olur biter. Ha dersen benim konum aşşağıya düşüyor konuna yorum atarsın yukarı çıkar. Herkes anasından motorcu doğmadı, birde kalkmış araştırda gel diyorsunuz belki benim bir sorum doğrultusunda gelecek cevaba başka bir şey soracağım kim bilebilir. Bırakın artık bunları

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen benimle ilgilenin diye açılmış bir konu gördükten sonra, umutlarım ufacıklaştı :/

Hahahaha hatırlıyorum konuyu
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Burasi sozluk degil ki forum. Kaldi ki konacak tum kotalar issiz gucsuz adam icin asilamayacak engel degildir. Aksine calisip isinde gucunde olan adamlar foruma vakit ayirmak istediginde kota ile karsilasinca asil yaptirim onlara olacak. Trollere itibar edilmez olur biter.

Her seye de takilmayin derim ben. Secin begendiginizi okuyun.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açılan konulara dislike seçenegi konsun. eğer gına gelinen konular, sorular üslüp ve saygı da gözetilmeden bidaha bidaha açılmışşsa atıyorum 20 dislike basılıp hemen imha edilsin.

Dislike atmak içinse 1 senelik üyelik sart olsun. yani gerçek üye canı sıkılıp gelen değil. Seviyenin yükselmesine ve konuların ciddileşmesinde katkı salıcaktır kesin olarak.

Ama site son 4-5 yılda ekmeğini nerde çokluk orda bolluktan yediğinden pek sıcak bakılmıyor bu işlere

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)