Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 cc neredeyse 4 Litre yakıyor :/

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Merhabalar. 100 cc motorumda benzin göstergesi yok. Geçenlerde yedek depoya girdim tam da benzinim bitti.

Girdiğimden sonra 5 kilometre kadar gittim ve 10 Tl'lik (2 Litre) benzin aldım. Kilometreyi sıfırlamıştım, bugün tan 56 Kilometrede motor tekledi ve yine yedeği aldım.

Şimdi arkadaşlar yedekte gittiğim 5 Kilometreyi de eklersek 10 Tl yani 2 Litre benzine 60 kilometre gibi bir rakam çıkıyor ki bu motor 6 Hp ve 99 cc...

Bana fazla gibi geliyor. Neden böyle sizce ? Bu benzini aldıktan sonra hiç otobana çıkmadım hep şehir içi kısa mesafe sürüşleri oldu.

Bu Benzini ilk aldığımda bir zorlama yapmıştım, motorun maksimumunda tam gaz düz yolda 15 dakika kadar gittim. Yaklaşık 100-110 km ile. Acaba bu mu çok fazla yaktırdı ?
    Feel the wind

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    6hp makine ile 100-110 15 dk. gittiysen başka ihtimal yok gibi..
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    O hızda becerebilirsem bir dahakine fotoğraf çekicem. Nedense kimse inanmıyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    100'lük motorla sürekli 100-110 gitmeyi nasıl becerdin. 150'lik motoru bile sürekli 100-110 sürünce ağlıyor resmen. Bence KM saatin kesin fazla gösteriyordur.

Motosikleti
    Motor zaten ağlıyor. Daha sonra durunca da rölanti de stop edip öksürebiliyor bazen.

Motorda 8.500 Rpm-> 6.12 Hp ibaresi var.

Hava Filtresi 2 kademeliydi 1'e düşürdüm. Yağı ıpone 10w 40 koydum ki 100cc motora böyle masraf yapan var mı bilmiyorum. Deposu zaten boş gibi bir şey. Ben de 75 kiloyum. Kafayı biraz eğip devirli kalkınca 5. Vites 9.000 rpm civarları motor 115'e kadar çıkıyor kendi göstergesinde. Eğer yokuş yoksa 100-110 arası geziyor. Biz iki kişi de bu motorda 105 yapabiliyoruz. Çok yakında resim göndericem motoru da, hızı da.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Benim vultureda 4 litre yakıyor kardeşim oluyor demek ki böyle şeyler

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    100 cc motor ve 2 kişi 105
    Bence bu faZla oldu
    copycat bunu beğendi.

Motosikleti
    Ama Vulture benimkinin yanında canavar.

Her neyse cevaplar için teşekkürler. Konu daha fazla sapmadan, yüksek devir çevirmekten deyelim...

Yakın zamanda yeni sonuçları tekrar yazmak üzere 1 Litre benzin alıp sıfırlamıştım. Bakalım 5 Tl ile ne kadar gidecek. 6'bin deviri geçmiyorum.

Motosikleti
    100cc motora Ipone yağ koyarak paranı israf ediyosun sadece. 35 liramı ne kadar onun litresi. Ben 45 liraya 4 litre Elf 10W-40 yarı sentetik alıyorum. Hiç bir sorun yok. Motor 150'likken 3 şişe bitirdim bu yağdan. Yağı 1000km'de bir değişen ve uzun yolda zorlayınca yağ eksilten bi motora pahalı yağ neden koyayım. Motoru 210cc yaptım rodajdan sonra biraz daha kaliteli yağ koyucam ama Ipone ile Motul ile işim olmaz. Onlara vereceğim para ile motora parça alırım.

Bu arada senin debriyaj telini fazla germişler motorun sağ tarafında silindirin dibinde debriyaj ayar vidaları vardır ordan teli gevşet biraz.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    Debiyaj tavsiyesi için teşekkür ederim.

1500 Kilometrede bir değiştiriyorum, değiştirecem yani. Kalitelisi varken neden öyle alayım ki diye düşünüyorum ben. Bütçe varsa alınır.

Aynı zamanda NGK iridyum buji kullanıyorum.

Motosikleti
    Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debiyaj tavsiyesi için teşekkür ederim.

1500 Kilometrede bir değiştiriyorum, değiştirecem yani. Kalitelisi varken neden öyle alayım ki diye düşünüyorum ben. Bütçe varsa alınır.

Aynı zamanda NGK iridyum buji kullanıyorum.
    Motor yağ eksiltiyor 1 litre yağ aldınmı götürmez seni 1500km, eksik yağla binip motoruna zarar verme. Bütçe olsa da mantıklı harcama yapmak diye bişey vardır.

Motosikleti
    Motorun yağ eksilttiği nereden çıktı ki ?

Önceki konumdan bahsediyorsanız, servis eksik yağ koymuş olacak, o yüzden öyleydi.

Şimdi tam 1 Litre yağ koydum 150 Kilometre filan geçti, tıpayı çıkarıp bakıyorum belki her akşam garajda koyduğumda... Yağın rengi değişmiyor resmen ve tam 2 tırnağın arasında.

Böyle rengi filan değişmeyince güvenimi kazanıyor. Ben böyle devam...

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bnm eski motor cullas 125 likti. Cub tarzı motor. Ilk alındığında benzini sömürüyordu. Tamirciye verdik karburotör temizliği vs bişiler yaptı motor %100 daha tasarruflu hale geldi. Bayır aşağı bnde 140 görüyodum ama ibre yanlıştı normalde 90 la gidiyomuşum arkadaşın motosuyla ölçmüştük. O halde bile çekilmez oluyor motor.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ufak motor daha çok yakıyor hele gene tam gaz gidersen

Motosikleti
    İbreyi az önce Megane 2 aracımızla ölçtük. Arabada ben vardım motorda başkası. İbre sadece 60 km/h'te 5 km fazla gösteriyor. 70'e kadar düzelip sonra tamamen doğru gösteriyor.

Eğer araba da yanlış değil ise motor 110 görüyor düz yolda. Eminim. Ama her işin bir zorluğu, sömürmeye başlıyor malesef...

Otobanda tırları genelde 85-90 Km ile solluyorum. Oradan yanlış olmadığını tahmin etmiştim zaten.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Ben de Kanuni cup ile 115 gördüm, yapılabilecek hızlar bunlar bence.70 den sonrasında motor benliğinden biraz çıksa da mümkün.Bazen o hıza çıkıyor bazen çıkmıyor da ama, rüzgardan mıdır eğimden midir bilemiyorum.Titreşim sorunu da öyle rahatsız edici değil.70'in altında yok gibi bir şey zaten.
    Yakıt olayında da şöyle belirtmek istiyorum.Sınırların üstünde kullanan biri olarak o kadar yakmasını sağlayamadım.Shell nitro destekli benzin ile belki yüksek miktarda yaksam da PO'dan aldığım benzin beni uzun süre idare ediyor.135 km'lik uzun yolda neredeyse sürekli 100 km hız civarında giderek 13 lira yakıt harcadım.
    Bu cup motorlara benzin koymayı unutmayacak kadar benzin dolduruyorsanız bence de sorun vardır motorda.(Depom 6 litre)

Motosikleti
    Benim motorum Kuba 100 Razore. Cup değil, debyiajlı Cg şasisi.

Motosikleti
    Hort Hort Hort :D .

An itibariyle benzinim bitti. 5 tl, 1 Litre ile 43 Kilometre gitti. Maksimum 6bin devirde gittim.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Daha ne gidiceksin hacı 2 litreyle 50-60 km gidiyoruz burda :D

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    depoyu fulleyin elinizi korkak alıştırmayın :D bide pahalı yağ koyuyormuşsunuz iyi yapıyorsunuz zararı olmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)