Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Açıkçası başlangıç motoru olarak Cbr125 istiyordum fakat az önce sahibindene baktığımda piyasanın anasının ağladığını farkettim

Kurye gibi gözükmek istemiyorum ileride zaten supersport alacağım ybr gibi motorlar önermeyin

Anlayacağınız üzere yeni başladığım için fazla bi bütçe ayırmayacağım

boyum 178

(0 almayacağım 2. el alacağım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Bütçeni de belirtseydin

Motosikleti
    125 mh drift
    bugün ben de başlangıç olarak drift 125 aldım hayalimdeki diyemem ama başlangıç için idealdir gibi düşünüyorum adı biraz kekolar yüzünden çıkmıştır ama bir cg değildir

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cf moto 150 nk naked
    sym wolf 250ni naked commuter
    yamaha yzf r125 ss
    ktm rc125 ss
    yapacak birşey yok 15 16 bin tl falan yukselmek zorundasın iyi görünümlü motorlar pahalı yani ileride alacağına şimdiden al iyi bir motor piyasa sürekli yükseliyor zaten

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Görüntüyü kafana takıyorsan bunu motorunla değil ekipmanınla yaparsın. CB125E, YBR125, CF150NK gibi bir şey al. Üstüne kaliteli ekipman alırsan görüntü olarak kurye gibi görünmezsin. Kuryeler zaten sadece bir kask takıp gidiyor. Eğer istiyorsan başka bir seçenek ise yüksek kilometreli enduro alabilirsin. CRF250L, WR125 gibi bir makine alabilirsin yüksek km'li. Motorcrossçu gibi dolanırsın ortalıkta.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ns150, ns200, apache 150-180 bakabilirsin. Kask mont eldiven içinde 1700-2000 arası bütçe ayırmanı tavsiye ederim. Revenge 2 ve qualifier sıfır olarak almanı tavsiye ederim. Yaşadığın bölgeye göre de 2. El temiz mont ve eldiven alabilirsin.

Motosikleti
    T7
    Bence en ideal başlangıç motosikleti scooter, motosiklet üzerindeyken trafikte nasıl davranacağını motosikletle boğuşmadan öğrenirsin, öncesinde bilindik kurumlardan eğitim de alırsan tadından yenmez, ondan sonra zevkine keyfine göre başka motosikletlere geçersin, mesela Pcx nmax gibi scooterlar hem işini görür hem de kolayca elden çıkarırsın

scooter sürmek istemiyorum açıkçası tip olarak hoşuma gitmiyor ve vitessiz olması başlı başına - yönü bazıları trafikteki yönünü öğrenmek için scooter diyor fakat vitesli kullanırsam beni daha çok geliştirir diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

max 18.500

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Smaug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter sürmek istemiyorum açıkçası tip olarak hoşuma gitmiyor ve vitessiz olması başlı başına - yönü bazıları trafikteki yönünü öğrenmek için scooter diyor fakat vitesli kullanırsam beni daha çok geliştirir diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

max 18.500
    Kışın 15 16 ya rs200 düşürebilirsin.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dostum seni anlıyorum şekil motosiklet istiyorsun fakat bunun çok fazla dezavantajları var. Mesela R125 ve Rc125'den yola çıkalım. Çok yatay bir oturuş pozisyonu var. Bir süre sonra daha motora oturmayı bile bilmediğin için sırtın belin ağrıyacak. Karenajlı motorlar haliyle bir kazada 2,3 bin lira kafadan gidecek. ABS yoksa ön tekeri kitleyip düşmen çok olası. Sonra o yoğun trafikte vites kullanmaya alışmış kişiler bile bir süre sonra bayıyor o vitesten. Çok trafik olan bir şehirdeysen ben scooter öneririm. Yok bir ilçedeyim çok trafik yok dersen al vitesli fakat karenajlı motorlar sınırlı bütçe ile binilecek motorlar değiller. Drift benim aktif kullandığım 2. motorum öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın 15 16 ya rs200 düşürebilirsin.
    Aslında o bütçesiyle altın alıp sonra kışı beklese daha mantıklı. Kışa motor fiyatları daha az artar fakat kışın 16 bin bu günün 16 bini olur mu orası muallak.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Smaug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası başlangıç motoru olarak Cbr125 istiyordum fakat az önce sahibindene baktığımda piyasanın anasının ağladığını farkettim

Kurye gibi gözükmek istemiyorum ileride zaten supersport alacağım ybr gibi motorlar önermeyin

Anlayacağınız üzere yeni başladığım için fazla bi bütçe ayırmayacağım

boyum 178

(0 almayacağım 2. el alacağım)
    kurye gibi görünmek? kuryeler bence çok cool insanlar, bilakis ben kurye gibi görünmek istiyorum, öyle daha havalı oluyor. şaka bir yana bu kurye muhabbeti saçma gelmiyor mu abiler? hatırlıyorsunuzdur geçen senelerde R25 sahibi bir motorcu cigarette almak için bir markete giriyor ve bakkalcı amca bu arkadaşa "kuryelik mi yapıyorsun" şeklinde bir soru sormuş..

R25? kuryelik? kurye R25, sen milyar, milyon

bende sarı renkli Tvs Apache var ve bazen kurye sanan oluyor, hatta elimde poşet ile motordan indim ve nalbura giderken adamın biri sesleniyordu bana, "burdayız burdayız" diye bağırıyor, gittim "ne oldu" diye sordum ve adam "nereye gidiyorsun burdayız biz" diyor, bende "banane ordaysan" dedim, meğersem beni dönercinin kuryesi sanmış

yani şimdi durum şu; üzerimdeki mont baya eskidi hatta kaza geçirdim 2 kez ama yine giymeye devam ediyorum, 3. bir kaza olursa beni yine koruyacak, bir kaç soyulmuş yeri var diye giymemezlik mi yapayım? çirkin görünür diye kazak ile mi süreyim motoru?

abi görünüm de önemli ama bence ilk planda olması yanlış..
    onurordek ve erensel bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Genelde duyar kasan biri değilimdir ama "kurye gibi gözükmek" tabiri çok yakışıksız ve ayıp. İmkanın olsun ilk motor olarak Cbr 125 aldığında kırmızı ışıklarda yanında beliren 4 silindir ss ya da Hyper naked kullanıcılarının gözünde sen de karenaj giydirilmiş commuter sürdüğünden o muameleye maruz kalacaksın.
    wqaz00, tarikcapar, fatih.met ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Kesinlikle...

Motosikleti
    Zontes S250
    O zaman granajlı bir motor tavsiye etmem öyle söyleyim.

Cf moto 150 nk alabilirsin.

Bende kuryeyim işyerinde kullandığım motor CB125F gayette görünüşü güzel bir motor bence.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baslangic motoru insanlara sorulmaz. Baslangic motorunu insanlara kim sorar biliyor musunuz? Parasi olanlar. Cunku secenekleri vardir.

Butce zaten yokken ne alayim diye sorulmaz. Ben ilk baslangic motorumu kimseye sormadim, zaten baslangic motorumu alacak param bile yoktu. O zamanlar hala senet kabul eden bir yerden mondial alip baslamistim. Senetleri de geciktire geciktire odeyip surmustum kira kira.

Adi ustunde, baslangic motoru. Bu sorulmaz alinir kirilir sonra o motor artik baslangic motoru degildir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yağmurda,çamurda,karda,40 derece sıcakta ekmeğinin peşinde koşan meslek mensupları gibi görünmenin neresi kötü ki kurye gibi görünmek istemiyorum yazıyorsunuz,çok ilginç doğrusu...
    fz6_fazer, erensel ve Stock Sever bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    soylemek istediniz sey kurye motoru istemiyorum kisisel surusumde biraz daha gorunur ve sekil gorunmek istiyorum vari birsey.

kuryeci bir arkadas guzel bir onermede bulunmus.

kurye olan herkese kolayliklar, tum suruculere de kazasiz belasiz surusler dilerim.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda,çamurda,karda,40 derece sıcakta ekmeğinin peşinde koşan meslek mensupları gibi görünmenin neresi kötü ki kurye gibi görünmek istemiyorum yazıyorsunuz,çok ilginç doğrusu...
    Kusura bakma ama biraz fazla duyar bu. Orada demeye çalıştığı şey kurye motoru önermeyin ki bu kurye tabiri forumda zaten oldukça kullanılıyor(belirli motosikletler için). Hiçbir kuryenin şahsına veya mesleğini kötüleme amaçlı kullanılan bir tabir de değil. Tamamiyle benim motosikleti taşıt olarak kullandığımı ama göze de hitap ettiğini belirtme amaçlı söyleniyor. Cbf, ybr ve bazı scooter modellerini kapsıyor genel olarak, kişiyi değil. Arada ben de kullanıyorum bu tabiri bu yüzden cevap vermek istedim. Ayrıca kuryelik yapmış ve özel kuryelik yapan biriyim. Yani çok da şey yapmamak lazım. İyi akşamlar

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Yaşın 27-28 den az degilse MT-25 ile başlanabilir.. Veya arkadasların bahsettiği gibi NS 200 .. Bu arada şahsi gorusum, 125 cc - 250 cc SS gorunumlu gidon acısı dar motosikletler gelişimini yavaşlatacaktır. Herkes bir anda 4 silindir, sesli bir makine kullanmak ister bu işin başında.. Ama oyle olmuyor işte, başlarda kurye gibi gorunuyorsun evet.. Ama acemi veya kurye gibi gorunmek sana ne kaybettirecek .. Bu bir süreç..Ömür boyu Ybr 125 kullanmayacaksın merak etme.. Önce eğitim, sonra ekipman, sonra biraz paranoya .. Yollardasın.. Sevgiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben zamanında tvs apache aldim 2012 model, memnunum, yedek parça biraz tuzlu, CBF 150 nin parçalara göre tuzlu. Misal şanzıman dişli set cbf150 315 lira ama tvs için 651 lira...

CBF 150 alsam yine memnun kalırdım, motor çok güzel, yani başlangıç için uygun bütçeli sağlam rahat ve az yakıyor.

CBF 150 çok verimli bir makine, kuryeler paso motor üstündeler, iyi ve kötü yanlarını söylerler motorların. Yolda bırakıp bırakmadığını kötü yanlarını iyi yanlarını tecrübe ediyorlardır bol bol.

Mesela tvs apache arka amortisorlerini beğenmiyorum ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler