Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

birşey sorcam

Motovento
    REKLAM ALANI

bugün arabadan inmek için hamle yaptım. 3 şeritli bir yolda (KAVŞAK) Kırmızı ışık yanmıştı. araba sağ yanaştı. inmek için hamle yaptım ama asla görmeden kapı açışımla motor geldi sağ taraftan. kaldırımla araba arasından. devrildi. arabadada motordoda çok hasar yok biraz çizik saadece. kim kusurlu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Siz. (10 Karakter)

Motosikleti
    arıyorumm
    birşey sorcam değil birşey soracağım! olacak. önce Türkçe'yi nasıl konuşacağımızı öğrenelim,sonrada trafik kurallarını

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yangından kaçar gibi kapı açtığınızı düşündüğümden siz suçlu olsanız da yasal olarak motosikletin orada olmaması gerektiği için suç oranı paylaşılacak muhtemelen. Aynaya bakmadan kapı açılmaz, bu yüzden de sürücü kurslarında sol taraftan inişlerde sağ elle kapı açılır. Diğer taraf için de simetriği geçerli.

Edit: "şey" ayrı yazılır. Bilgisayar ortamı olduğu için TDK'cılık oynamanın aşırı durumlar haricinde bir anlamı yok.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ayna denen bir icat var. Kullanın.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sofor kapisi sag el ile acilir o anda vucut hafif arkaya doner ve siz geleni gorursunuz

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı handsome_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey sorcam değil birşey soracağım! olacak. önce Türkçe'yi nasıl konuşacağımızı öğrenelim,sonrada trafik kurallarını
    "birşey soracağim" değil "bir şey soracağım" önce kendi yanlışlarınızı düzeltin sonra etrafınızı düzeltirsiniz.

Kullanıcı adının handsome olan birisinin birilerini Türkçe konusunda eleştirmeside ayrı bir çelişkidir.
    Gökhan_Aygün, AliCem Yener ve SweentLy bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    2 tarafta hatalı bi tarafı suçlamak olmaz ( bir yerine bi yazdım hatalıyım ��)
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    4x4
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yangından kaçar gibi kapı açtığınızı düşündüğümden siz suçlu olsanız da yasal olarak motosikletin orada olmaması gerektiği için suç oranı paylaşılacak muhtemelen. Aynaya bakmadan kapı açılmaz, bu yüzden de sürücü kurslarında sol taraftan inişlerde sağ elle kapı açılır. Diğer taraf için de simetriği geçerli.

Edit: "şey" ayrı yazılır. Bilgisayar ortamı olduğu için TDK'cılık oynamanın aşırı durumlar haricinde bir anlamı yok.
    Isıkta beklerken kapı acilmaz.Bu durumda olusacak bir kazada motosiklet yada bisiklet surucusune kusur yazılmaz. Aracın isiklarda durmus olmasi yan serittekinin hala hareket halinde olabilecegi gercegini degistirmez malesef.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    kavşakta kapı açılımaz yanı indirme bindirme yapılmaz diye biliyorum siz kusurlusunuz

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM MOTOSİKLET KUSURLUDUR!
    yasalara göre asli kusur sizde kavşakta yolcu indirilip bindirilemez tali kusur da motosiklettedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

ha bu arada bu arkadaş motorcu falan değil motosiklet sürücüsü arkadaşa itelemek için elinden geleni yapan dikkatsiz bir vatandaş
    mozgur bunu beğendi.

SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isıkta beklerken kapı acilmaz.Bu durumda olusacak bir kazada motosiklet yada bisiklet surucusune kusur yazılmaz. Aracın isiklarda durmus olmasi yan serittekinin hala hareket halinde olabilecegi gercegini degistirmez malesef.
    Konuyu açan arkadaşın söyeldiğine göre araba en sağ şeritteyken sağ kapıyı açıp aşağı inmeye çalışmış ( ben böyle anladım )
    Trafik kurallarına göre de en sağ şeritteki bir aracın sağından başka bir araç gelme ihtimali yoktur diye biliyorum ben

Motosikleti
    4x4
    Alıntı SweentLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaşın söyeldiğine göre araba en sağ şeritteyken sağ kapıyı açıp aşağı inmeye çalışmış ( ben böyle anladım )
    Trafik kurallarına göre de en sağ şeritteki bir aracın sağından başka bir araç gelme ihtimali yoktur diye biliyorum ben
    Dogru. Ancak kanunlar ısıklarda beklerken yolcu indir bindir yapılamaz derken araclari seridine gore ayirmiyor.İlaveten Motosiklet ya da bisikletlerin duran araclar arasında seyir edemeyecegini belirten bir kanun da yok.Zaten olay o degil mi abi ? Motosiklet yada bisiklet dedigin trafik durdugunda seyrine devam eder. Bizim kulturumuzde tam olarak yer etmemis olsa da gelismis ulkelerde 2 arac arası motosiklet suruculeri icin acik birakılır. Yani kısacası yolun ne tarafında oldugun onemli degil. O kapı acilirken ayna kontrol edilmesi lazım. Zaten bu refleks gibi birseydir bence.Kas hafızası o sekilde yerlesmistir.Ben arabadan inerken istemsiz olarak bakar oyle acarım mesela..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Kanunen kim suclu farkli gorusler olsa da soylemis insanlar. Peki vicdaniniz ne diyo size? O dusen motorcuya nasil oldugunu sorup hastaneye goturdunuz mu? Yada teklif ettinizmi?
    mozgur bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    adam buradan geçerken yol sormaya gelmiş dahada birdaha forumda görmeyiz. sen bunu konunun geçtiği hikayede polisi çağırarak ona soraydın o söylerdi sana hatalıyı.

Alıntı handsome_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Maalesef senin yazımda da çok fazla hata var

Kazada ise hukuken kusurlu olanı aramaktan çok işin vicdani boyutuna bakmak lazım diye düşünüyorum. Mesela yaya geçişine uygun olmayan bir yolda yaya gördüğümüzde ezmiyoruz, bunun sebebi kurallar değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)