Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Görüp duran herkese teşekkürler

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Selamlar forum ahalisi,
    Bu sabah 6:30'da Eceabat'tan İstanbul'a yola çıktım. Saat 12:30 da Beylikdüzü'nden Haramidere'ye inen D-100 karayolundaydım, inişi bilenler bilir hele trafikte hiç çekilmiyor. Arka freni çok kullanıyorum, hava sıcak; bir baktım arka fren yok, sıcaktan şişmiş. Hemen kenara çektim Çanakkale'deki ustamı aradım, şişme muhabbetinden haberdarım ama ne olur ne olmaz başka bir ihtimal var mı diye sormak istedim. -Yine- bilenler bilir orada emniyet şeridi namına bir şey yok ancak motorun sığacağı ufak bir kenar var, ben de motoru çektim kenara soğusun diye ben de refüje oturdum. Koskoca tırlar şeritten kaymadan geçti, ancak andavalın teki, kendisi Yörsan şöförü, geldi motoru gidondan aldı götürdü, motor yan yattı.

Arkadaşın ehliyeti yanında değilmiş, hemen firmadan başkasını çağırdılar durumu bana izah ettiler, benim ehliyetten ceza tutanağı tutsak falan diye, dedim umrumda değil, benim sorunumu çözün yeter. Bir şekilde hallettik durumu kabul ettiler tutanak falan, çekiciyi kendim hallettim sigorta anlaşmalı tanıdık bir servise bıraktım motoru, birkaç güne eksper falan bakıp halledecekler işte. Gidon pert, sol arka sinyal pert, sol ayaklık pert başka da bir şey yok. Zira ben de motorun üstünde değildim.

Gün boyu bakma gereği bile duymayan ama bunun tersine bakıp benden duruma dahil onay bekleyenler, bakmakla yetinmeyip durup soranlar da vardı. Eğer burada olan arkadaşlar varsa, kendinizi yolunuzdan alıkoyup durumu sorma gereği duyduğunuz için teşekkürler beyler.

Tekeriniz düz bassın.
    geeklanx, KURT-BOZ, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gidon pert, sol arka sinyal pert, sol ayaklık pert? Yörsan şoförü (şoförde değilde neyse) o mahlukat hala sağ mı ?

Motosikleti
    honda pcx
    Çok geçmiş olsun yoldaş, sende sorun yoksa gerisini dert etme, maalesef memleketimizde gözü sağlam olup görmeyen andavallı çok.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon pert, sol arka sinyal pert, sol ayaklık pert? Yörsan şoförü (şoförde değilde neyse) o mahlukat hala sağ mı ?
    Telefona dalmış gerzek herif ağır ilerleyen trafikte emniyet şeridindeki motora çarptı işte. Sağ o sağ, kamyonetine bindi devam etti gitti.

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun yoldaş, sende sorun yoksa gerisini dert etme, maalesef memleketimizde gözü sağlam olup görmeyen andavallı çok.
    Sağ olasın dostum, ben de sıkıntı yok neyseki, motordan 1 metre kadar ilerde oturuyordum. Kendimi bildim bileli İstanbul'da oturuyordum, üniversite ile birlikte son 1-2 yıldır Çanakkale'deyim, valla hepinize sabır diliyorum bu trafikte.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Tırın plakası nedir kardeşim.paylaşabilirmisin benimle.ayrıca maddi zararını kabullendilermi.zorluk çıkardılarmı?

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    geçmiş olsun kardeşim valla uzun kısa yolda herhangi bi sag tarafa motorcu görürsem (marka modelin bi önemi yok ) ne kadar işim acil olursa olsun dururum bi hal hatır sorarım yardımcı olurum zaten bi motorcuda bunu yapmalı en ufak olarak

Çok geçmiş olsun cana gelmedikten sonra....

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı zamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tırın plakası nedir kardeşim.paylaşabilirmisin benimle.ayrıca maddi zararını kabullendilermi.zorluk çıkardılarmı?
    TIR değildi hocam kamyonetti, plakası '34 Y 1736' aracı kullanan arkadaş biraz öküzdü ama kazayı üstüne alan arkadaş yardımcı oldu. Direk tutanağın her yerini bana doldurttu maddi hasarı kabul ettiğine dair yazdırdı. Ama toyluk bende, ilk defa böyle kaza yaşıyorum. Direk 155'i arayıp olayı onlarla çözmek lazım.

Alıntı KURT-BOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim valla uzun kısa yolda herhangi bi sag tarafa motorcu görürsem (marka modelin bi önemi yok ) ne kadar işim acil olursa olsun dururum bi hal hatır sorarım yardımcı olurum zaten bi motorcuda bunu yapmalı en ufak olarak
    Sağ olasın hocam, gerçekten öyle, insana psikolojik destek oluyor ve karşı tarafa bir şüphe, korku düşürüyor.

Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun cana gelmedikten sonra....
    Tüm tatil planlarımı -hoş İstanbul'da neyin tatili- alt üst etti ona canımın sıkkın olması dışında bir şey yok neyseki, birkaç hafta fazla kalacağım muhtemelen İstanbul'da.

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TIR değildi hocam kamyonetti, plakası '34 Y 1736' aracı kullanan arkadaş biraz öküzdü ama kazayı üstüne alan arkadaş yardımcı oldu. Direk tutanağın her yerini bana doldurttu maddi hasarı kabul ettiğine dair yazdırdı. Ama toyluk bende, ilk defa böyle kaza yaşıyorum. Direk 155'i arayıp olayı onlarla çözmek lazım.

Sağ olasın hocam, gerçekten öyle, insana psikolojik destek oluyor ve karşı tarafa bir şüphe, korku düşürüyor.

Tüm tatil planlarımı -hoş İstanbul'da neyin tatili- alt üst etti ona canımın sıkkın olması dışında bir şey yok neyseki, birkaç hafta fazla kalacağım muhtemelen İstanbul'da.
    polisi arasan nolcak en kötü ihtimal biyerinin kırılması lazım gelmesi için o tutanaklari niye rahat temin ediyoruz yoksa

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    maddi hasarlı kazalarda büyük bi kaza olmadıkça polis gelmez. gelirse, tutanagı tutmayı bilmiyorsanız tarif eder ve gider.biliyorsanız. araçlarınızı emniyet şeridine çekmenizi ister. araç hareket etmiyorsa çekici gönderir bu kadar.kısaca maddi hasarlı kazaları kolay kolay polis tutmaz. aranızda tutmanız gerekiyor. bilginize. bende böyle olmuştu geçen sene

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisi arasan nolcak en kötü ihtimal biyerinin kırılması lazım gelmesi için o tutanaklari niye rahat temin ediyoruz yoksa
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maddi hasarlı kazalarda büyük bi kaza olmadıkça polis gelmez. gelirse, tutanagı tutmayı bilmiyorsanız tarif eder ve gider.biliyorsanız. araçlarınızı emniyet şeridine çekmenizi ister. araç hareket etmiyorsa çekici gönderir bu kadar.kısaca maddi hasarlı kazaları kolay kolay polis tutmaz. aranızda tutmanız gerekiyor. bilginize. bende böyle olmuştu geçen sene

Beyler yalnız çarpan arkadaşın -söylediğine göre- ehliyeti yanında değildi, bunun yalan olması ve gerçekten ehliyetinin olmaması bir sorun değil mi? Gerçi kurumsal bir firmanın ehliyetsiz eleman çalıştıracağını da düşünmüyorum da işte.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Geçmiş olsun hocam. Ustanıza söyleyin. İdeali 6 ayda bir en kötü yılda 1 defa hidroliklerinizi değiştirsin.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçmiş olsun, yalnız ben şu fren konusuna takıldım;

"Arka freni çok kullanıyorum, hava sıcak; bir baktım arka fren yok, sıcaktan şişmiş."

ön frende bir problem mi var? neden arkayı çok kullanıyorsun?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yalnız çarpan arkadaşın -söylediğine göre- ehliyeti yanında değildi, bunun yalan olması ve gerçekten ehliyetinin olmaması bir sorun değil mi? Gerçi kurumsal bir firmanın ehliyetsiz eleman çalıştıracağını da düşünmüyorum da işte.
    o adamın ehliueti %99.9 yok zaten.. ben konuyu okurken ehliyeti yok olarak algılamıştım. kaanklky arkadaşımış polisi çağırsaymış. adamın 4 bin tl cezası cepteymiş zaten.
    kaanklky bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    geçmiş olsun kardeşim, neyse ki sende bir şey yok

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçmiş olsun,size birşey olmamış ya mühim olan o.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, her zaman ehemniyet taşıyan noktalara kadar bir şekilde kendimizi ileri götürmek zorunda olduğumuzu tekrar görmüş olduk. Allah beterinden saklasın.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, yalnız ben şu fren konusuna takıldım;
    "Arka freni çok kullanıyorum, hava sıcak; bir baktım arka fren yok, sıcaktan şişmiş."
    ön frende bir problem mi var? neden arkayı çok kullanıyorsun?
    Cruiser motosiklet kullanıyorum, ağırlık merkezi yere yakın, biraz da alışkanlık meselesi. Hızım düşükse, çok az yavaşlamam gerekiyorsa vb. durumlarda önceliğim arka fren oluyor.

Sağ olun beyler, tecrübe işte...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun cümlemizi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)