Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250 cc 4 Silindir Motor Almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her silindiri neredeyse mobilet silindiri kadar 62.5 cc olan 4 silindir motordan ne keyif alacaksın. Model V8-V12 motorlar var minyatür, onlar gibi geliyo bana.
    youtubeda izlerken bile içi bir hoş oluyor insanın binmesi nasıldır allah bilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motora istanbulda bir ara bende bakmıştım, sahibi satmadan önce değişik hikayeler anlatmıştı motorla ilgili, belki aynı motordur kırmızıydı benim baktığım, sonra dedi motorun karbüretörleri temizlenmeli falan filan, ilanlarda sorunsuz yazar, o kadar fiyat isterler sonra motorun yanına gidince anlatırda anlatırlar şusu var busu var, hiç girme o motora seni fiyatı ve silindirleri cezbetmiş,hergün tamir eder durursun, senkron ayarıda ister zaman zaman zaten antikaya yaklaşmış motor.
    evet aynı motor sanırım. sahibinden ilan süresi bitmiş ancak caps almıştım. yazdığına göre yeni bakım yaptırmış(?) bir tek amortisör keçeleri yağ kaçırıyormuş. akşam resmini atarım foruma.

açıkçası bir tek silindirleri cezbetti, fiyat 5700 yazmış oldukça fazla. 4 ancak verilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motor dağıtıp toplayacak kadar bilgin varsa al.Yok ben anlama diyorsan uzak dur.
    motorun servis kitapçığını ve alt motor şemalarını buldum. benim bilgim yok ancak amcam bu konularda biraz bilgili, motosiklette olmasa da genel olarak bayağı iyi ustadır ona güveniyorum açıkçası. tabii yine de bilen birine danışırım almaya karar verirsem.

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger vazgecersen almaktan nerden nasıl ve ne kadara buldugunu da soylersen belki alacak arkadaslar olabilir aramızda
    akşam caps atarım hocam yalnız siz alırsanız bir tur verirsiniz artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    eskide olsa Ülkemizde sıkça kullanılmış, aşina olduğumuz bir model olsa çıkmacıdan falan parça bulabilirsin, yabancı dilin iyiyse motoru almadan önce olası parçaları nerede ne kadara bulurum, yada bulabilir miyim? diye bir incele öncelikle. duruma göre karar verirsin, araştıracak kadar bilgin yoksa motor yürür halde bile olsa ilk arızada aylarca yatacak demektir.

Motosikleti
    MT25 2016
    http://imgur.com/STQMAUf

http://imgur.com/nnUhMDy

isteyen olursa iletişim bilgilerini de verebilirim.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imgur.com/STQMAUf

http://imgur.com/nnUhMDy

isteyen olursa iletişim bilgilerini de verebilirim.
    Benim baktığım kafa grenajlı farlıydı tertemizdi tabiki alınıp bu hale geitrmedilerse Önden vurmuşlarki keçeler yağ kaçıtıyor ön amortisör boruları yamuk olma ihtimali yüksek değiştirirsin 2 hafta sonra yine atar düzgün yaptırmak lazım, belalı motorlar...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    hocam yalnis hatirlamiyor isem eski 250 cc 4 zamanli motorlar 20.000 devir cevirdigi icin motor omurleri kisa idi bunuda goz onunde bulundur

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim baktığım kafa grenajlı farlıydı tertemizdi tabiki alınıp bu hale geitrmedilerse Önden vurmuşlarki keçeler yağ kaçıtıyor ön amortisör boruları yamuk olma ihtimali yüksek değiştirirsin 2 hafta sonra yine atar düzgün yaptırmak lazım, belalı motorlar...
    karenajlı derken bu şekilde mi hocam?

eğer öyleyse, depo ve radyatör arasındaki hava kanallı grenajı yeni almış olmalılar. ama satıcı yurtdışından parça getirtecek bir profil değil gibi. bilemiyorum.

bir de hazır aprilia sahibi bulmuşken sorayım, bu saatten sonra rs 125 almak mantıklı mı? bir de profil fotoğrafınızda bulunan kasanın kronik sorunu var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yalnis hatirlamiyor isem eski 250 cc 4 zamanli motorlar 20.000 devir cevirdigi icin motor omurleri kisa idi bunuda goz onunde bulundur
    bu o kadar çevirmiyor hocam gsxr 250'ler 16 civarı bu 14 falan. yine de eski motor tabii ne olacağı belli olmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)