Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorunuzu satarken kesinlikle satışını verin

Motovento
    REKLAM ALANI
    fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    Merhaba arkadaşlar başıma gelen bi olayı hem sizlerle paylaşmak hemde bu konudaki yapmam gerekenler hakkında ki fikirlerinizi bekliyorum
    2005 temmuz ayında 0 km jinlun 125 cc scooter aldım kendi şahsıma iyi kötü 3 ay sorunsuz kazasız belasız kullandım ve 3ay sonunda antalyada büyük bir motosiklet bayisine(ismini wermek istemiyorum ama herkes bilir zaten)motorumun borcu yoktur kağıdıyla birlikte bayide çalışan 5 kişinin adına süresiz vekalet çıkartıp motorumla birlikte bayiye teslim ettim.o motoru peşinat olarak sayıp üzerinede taksitli almak üzere şuan kullanmakta olduğum kymco 125 motorumu aldım ve jinlunu bayiye werdikten ertesi günü satıldığını duydum kime sattınız dediğimde satış elemanının söylediği bi tanıdıga werdik 1 ay içinde wericez satışını dediler oysa 7 ayı geçmiş olmasına rağmen jinlun halen benim üzerimde gözüküyor ve işin ilginç yanı adamın 2006 yılından dolayı 62YTL bandrol vergisi borcu gözüküyor daha ilginci ise ben bayiyi sürekli sıkıştırmama rağmen bi türlü ne alan adama ulaşabiliyorum nede bana adres -tel bilgilerini weriyorlar en son gittiğimde bayideki eleman aramış alan adamı ve satışını alman gerekiyor dediğinde adam biraz zaman istemiş ,elemanda adama 1hafta süre wermiş ve bana 1 hafta sonra gel dedi gittim baktım adam gelmemiş bayinin müdürüne tekrar söyledim we adamı arayıp üzerine almasını söyledi elemanlara elemanlar yine aradı ancak bu seferde adama ulaşamıyorlar teli açmıyormuş sanırım.
    olayın özü bu umarım uzun yazmamışımdır
    şimdi benim yapacaklarıma gelince adamın adresini ve telefonunuu ne yaptıysam bulamadım hergün trafikte olmama rağmen motoru bi türlü göremedim görsem gidip plakasını sökücem yada adamın gırtlagına çökücem allah muhafaza sadece vergi borcu gözüküyorda ya bi kazaya karışırsa ne olacak benim endişem budur.göremediğim için bu konuda savcılıgamı başvurmam gerekiyor bilmiyorum ama heryere başvurup motorumu geri bile almayı düşünüyorum 7 ay olmuş adamda hala tık yok tabii ki bu bayinin gevşekliğinden kaynaklanıyor hemde antalyanın en büyük motor bayisinin yaptığı şu gülünç olaya bakın aynı şekilde biçok arkadaşımıznda başına gelmişti buna benzer olaylar hatta zeda3000 sende de aynı sorun wardı sen naptın acaba??düşünsenize alan adam ya üzerime alacagıma satarım baskasına derse uğraş dur işin kötü tarafı kaza yapmasa ceza yemese bile ben şuanda herhangi bi üzerime kayıtlı araç satışı yapmak istesem onun borcu yoktur kağıdını alabilmek için yeni kanuna göre direk vergi dairesinden borç gözüküyor we onu ödemeden hiçbi aracın borcu yokturunu alamıyorsun.
    sizin de bu konuda fikirlerinizi ve desteklerinizi bekliyorum ;)
    Saygılar...
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dostum motor senin adına kayıtlı nasıl olsa git trafiğe aracım çalındı de üstelik falanca motor bayisinde çalındı de hepsinin başı yansın hatta hiç uğraşma direk git bayiyi tehdit et o adamı ve motoru 2 saat içinde getirmezseniz motosikletim sizin dükkanda çalındı diye polis e bildiricem de ondan sonra hepsini toplar nasıl olsa polis
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

abi öyle bir ifade vermek için herhalde belli bir süre var..
    yani polisler 7 aydır neredeydin diyebilir ve ayrıca vekaletlerde sorun çıkarabilir..

ama bu onuyu tam ayrıntılı olrak bilmiyorum...

keşke süresiz vermeseydin vekaleti bende 1 aylık verdim satarken aldımı üstüne bilmiyorum. en kötü arkadaşın dediği gibi git polisi arıyorum de bayide bak 1 saat içinde alır üstüne

Motosikleti
    RKS 150
    ewt benim burdaki hatam vekaleti süresiz wermek oldu ancak buda bayinin ön şartlarından birisiydi süresiz vekalet almadan we borcu yoktur kağıdı olmadan yeni bi motoru alsan bile teslim etmiyorlar nasıl politikaysa
    AB RH (+)

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı NicemaN adlı üyeden alıntı
    dostum motor senin adına kayıtlı nasıl olsa git trafiğe aracım çalındı de üstelik falanca motor bayisinde çalındı de hepsinin başı yansın hatta hiç uğraşma direk git bayiyi tehdit et o adamı ve motoru 2 saat içinde getirmezseniz motosikletim sizin dükkanda çalındı diye polis e bildiricem de ondan sonra hepsini toplar nasıl olsa polis
    niceman e katılıyorum.
    ya da bayi hakkında suç duyurusunda da bulunabilirsin. sonuçta bayinin mevzuatı engellemesi gibi bir durum var. sen satmaları için vekalet vermişsin ama onlar satışı gerçekleştirmemiş. hatta seni kandırmışlar.
    bence emniyete başvurursan gereken yapılır.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    20 yıl kadar önce bir arkadaşımın babasını vergi dairesinden aradılar.adam şok olmuş vaziyette geri geldi.o günün parasıyla (bir şahin alacak kadar)deli bir borcu olduğunu söylemişler.sebebi 1960 yılında bir motor almış işe gidip geliyormuş 2 sene sonra lojmana taşınmış ve motoru arkadaşına satmış.bir dahada ne motoru ne arkadaşını görmüştü.sonunda uzlaşıp vergiyi 4/1 düşürtmüştü.yılların borcu faizi bu hale gelmişti.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı fromalanya adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşlar başıma gelen bi olayı hem sizlerle paylaşmak hemde bu konudaki yapmam gerekenler hakkında ki fikirlerinizi bekliyorum
    2005 temmuz ayında 0 km jinlun 125 cc scooter aldım kendi şahsıma iyi kötü 3 ay sorunsuz kazasız belasız kullandım ve 3ay sonunda antalyada büyük bir motosiklet bayisine(ismini wermek istemiyorum ama herkes bilir zaten)motorumun borcu yoktur kağıdıyla birlikte bayide çalışan 5 kişinin adına süresiz vekalet çıkartıp motorumla birlikte bayiye teslim ettim.o motoru peşinat olarak sayıp üzerinede taksitli almak üzere şuan kullanmakta olduğum kymco 125 motorumu aldım ve jinlunu bayiye werdikten ertesi günü satıldığını duydum kime sattınız dediğimde satış elemanının söylediği bi tanıdıga werdik 1 ay içinde wericez satışını dediler oysa 7 ayı geçmiş olmasına rağmen jinlun halen benim üzerimde gözüküyor ve işin ilginç yanı adamın 2006 yılından dolayı 62YTL bandrol vergisi borcu gözüküyor daha ilginci ise ben bayiyi sürekli sıkıştırmama rağmen bi türlü ne alan adama ulaşabiliyorum nede bana adres -tel bilgilerini weriyorlar en son gittiğimde bayideki eleman aramış alan adamı ve satışını alman gerekiyor dediğinde adam biraz zaman istemiş ,elemanda adama 1hafta süre wermiş ve bana 1 hafta sonra gel dedi gittim baktım adam gelmemiş bayinin müdürüne tekrar söyledim we adamı arayıp üzerine almasını söyledi elemanlara elemanlar yine aradı ancak bu seferde adama ulaşamıyorlar teli açmıyormuş sanırım.
    olayın özü bu umarım uzun yazmamışımdır
    şimdi benim yapacaklarıma gelince adamın adresini ve telefonunuu ne yaptıysam bulamadım hergün trafikte olmama rağmen motoru bi türlü göremedim görsem gidip plakasını sökücem yada adamın gırtlagına çökücem allah muhafaza sadece vergi borcu gözüküyorda ya bi kazaya karışırsa ne olacak benim endişem budur.göremediğim için bu konuda savcılıgamı başvurmam gerekiyor bilmiyorum ama heryere başvurup motorumu geri bile almayı düşünüyorum 7 ay olmuş adamda hala tık yok tabii ki bu bayinin gevşekliğinden kaynaklanıyor hemde antalyanın en büyük motor bayisinin yaptığı şu gülünç olaya bakın aynı şekilde biçok arkadaşımıznda başına gelmişti buna benzer olaylar hatta zeda3000 sende de aynı sorun wardı sen naptın acaba??düşünsenize alan adam ya üzerime alacagıma satarım baskasına derse uğraş dur işin kötü tarafı kaza yapmasa ceza yemese bile ben şuanda herhangi bi üzerime kayıtlı araç satışı yapmak istesem onun borcu yoktur kağıdını alabilmek için yeni kanuna göre direk vergi dairesinden borç gözüküyor we onu ödemeden hiçbi aracın borcu yokturunu alamıyorsun.
    sizin de bu konuda fikirlerinizi ve desteklerinizi bekliyorum ;)
    Saygılar...
    sana şöyle diyim satışının verilmemesi senin için kötü bir şey değil tam aksine karşı taraf yani motoru alan adam için kötü neden dersen sen bugün gidip motorunu geri alabilirsin hakkında var sonuçda motor devlet yasalar önünde hayla senin. ve sen iyi niyetinden ve ticaret ahlakından dolayı bunu yapmamışın ama ben şunu söyliyim ben yapardım çalıntı ihparı verirdim polise motorumu geri alırdım pislik değilmi kimsede bir şey hak hukuk idda edemezdi.
    ruhsat kimin üstüne kardeşim benim bitmişdir al motorunu
    bu arada senin tek hatan vekaleti sınırsız vermen olmuş vekaleti verirken dikkat et bir daha sınırsız verme 20 günlüğüne falan ver sınırsız versende bir şey olmaz ama işde böyle adamlar gevşek gevşek iş yapar adamın vekaleti bizde nede olsa istediğin zaman alırsın üstüne motoru derler üstüne birde vergisini falanda ödemez.

Motosikleti
    RKS 150
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    niceman e katılıyorum.
    ya da bayi hakkında suç duyurusunda da bulunabilirsin. sonuçta bayinin mevzuatı engellemesi gibi bir durum var. sen satmaları için vekalet vermişsin ama onlar satışı gerçekleştirmemiş. hatta seni kandırmışlar.
    bence emniyete başvurursan gereken yapılır.
    aslında iyi fikir adamla değil bayiyle uğraşmak lazım teşekkürler ;)
    AB RH (+)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Fromalanya ayni sey benim basimda var malesef ve ayni cevabi bana da verdiler.Bundan 5 ay evel Mondial marka motorumu piyasa fiyatina alan Nebiogullari firmasi (ismini desifre ederim cunku tuketici haklarini cigniyorlar bu yaptigim ayip degil cunku) karsiliginda bayisi oldugu Keeway motoru bana resmi olarak satti.Buyuk israrla vekaletnamenin suresiz olmasini istemislerdi.Gecen bu serede ayni Fromalanyada oldugu gibi yakin bir dostlarina verdiklerini belirtiler.Ve bir turlu devir teslim isleri icin yardimci olmadilar. Savcilikga suc duyurusunda bulunsam bile bu davanin sonuclanmasi yillari alir. Tuketici haklarini savunan bir yer var ise oraya yazi atarim.Nebiogullari motor satmak icin her turlu cambazligi gosteriyor fakat hem servis hemde satis sonrasida cok ilgisiz bir firma.Hattaki bu tip uygunsuz yollari bile kullaniyor.Desteginizi bekliyorum
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    RKS 150
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Fromalanya ayni sey benim basimda var malesef ve ayni cevabi bana da verdiler.Bundan 5 ay evel Mondial marka motorumu piyasa fiyatina alan Nebiogullari firmasi (ismini desifre ederim cunku tuketici haklarini cigniyorlar bu yaptigim ayip degil cunku) karsiliginda bayisi oldugu Keeway motoru bana resmi olarak satti.Buyuk israrla vekaletnamenin suresiz olmasini istemislerdi.Gecen bu serede ayni Fromalanyada oldugu gibi yakin bir dostlarina verdiklerini belirtiler.Ve bir turlu devir teslim isleri icin yardimci olmadilar. Savcilikga suc duyurusunda bulunsam bile bu davanin sonuclanmasi yillari alir. Tuketici haklarini savunan bir yer var ise oraya yazi atarim.Nebiogullari motor satmak icin her turlu cambazligi gosteriyor fakat hem servis hemde satis sonrasida cok ilgisiz bir firma.Hattaki bu tip uygunsuz yollari bile kullaniyor.Desteginizi bekliyorum
    demek sendede durum aynı şo polise gidip nebioğullarını şikayet etme işi mantıklı geliyor bana sen ne dersin ??
    AB RH (+)

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bak hemen notere git. Sonuçta vekaleti veren sensin. Hemen vekaleti iptal ettir. Bayiye ister git ister gitme hemen çalındı diye polise bildir. Motor senin motorun. Firmanın elinde bir halt yok ki. Ellerinde sadece kaldırılmış bir vekalet var.

Motosikleti
    RKS 150
    süresiz vekalet iptal ettirme gibi bi olay warmı? warsa çok süper bi olay
    AB RH (+)

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    vekaleti iptal ettirme gibi bir hakkın var bizdede arabayla ilgili böyle bir sorun olmustu adamlarla telefonda görüşüp polise başvuracaımızı söyledik ve hemen üstlerine aldılar bence sende böyle tehdit et çalıntı ilanı verecein konusunda ;)
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Bencede bayiyi korkutman gerek.Eger adamı bulmazsanız motorum bu bayıde çalındı diye ihbar veririm de bakalım ne olcak.Eger gene bişeyler yapmazlarsa sende polise motorum çalındı de motoru bulur seni ararlar sende adamla anlaşır üstüne almasını saglarsın

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=3566 icrayla bağlatmak da bi çözümmüş.

vekalet verdikten sonra çalıntı verebilirsin ancak hakkın değil. sen zaten hatayı başta süresiz vererek yapmışsın. senin başın satıştan değil vergi borcundan ağrır, o yüzden maliye gidip benimle ilişiği yoktur diye yazı ver adliye ile birlikte. bunun bir benzeri benim başıma geldi araba konusunda.

Motosikleti
    RKS 150
    ilginize cok tesekkurler arkadaslar gusel fikirler cıktı simdi secengım daha fazla sağolun ;)
    AB RH (+)

hazerfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SUPERLIGHT 150
    Arkadaşlar merhaba benimde bir Keeway 150 S.L. var çokta memnunum

Bu aletin tek çantaları hoşuma gitmiyor yerine siyah metal çanta koymayı düşünüyorum bu konuda fikri olan varsa iletsin lütfen.

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    bence fromalanya ve zeda3000 beraber birlik olurlarsa aynı sehirdelermişte konussalar nebioğluyla bu işi hızlandırırlar
    Motorize07.com Antalya Team

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler