Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorunuzu satarken kesinlikle satışını verin

Motovento
    REKLAM ALANI
    fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    Eger sakıncası yoksa bu firma nın ismini verebilirmisin merak ettim buradaki motorcu arkadaslarada soyleyecegim orayı boykot edebiliriz motor camiasında bu tip şeyler çabuk yayılır firma alanyadamı yoksa antalyadamı
    tabii dostum bayinin adı Nebioğulları (firma antalyada)ben antalyadaki firmayla sorun yaşadım alanyalıysan kesin duymuşundur çünkü yakın zamanda alanya da çevre yoluna alanya şubesini açmış durumdalar ayrıca ıspartada da şubeleri war sana şunu söyliyim bu adamlardan bir daha alışveriş yaparsam şerefsizim ve tanıdığım sevdiğim çevremdeki kişilerede sürekli uyarılarda bulunuyorum ve bulunacağım sadece benim başıma gelen bu sorundan bahsetmiyorum ben geçmişte 3 tane motor aldım onlardan ve hepsinde sorun yaşadım çoğu arkadaşta servisinden ve satış politikasından şikayetçi emin ol antalyada kime sorarsan sor nebioğullarından memnunmusun diye??cevap belli kimse memnun değil ama işte aksilik yamaha kymco aprilia gibi markaların antalyada tek distributorü o yuzden çoğu insan eli mahkum almak zorunda kalıyorlar bütün işleri motor satana kadar sattıktan sonra seni tanımıyorlar ben sıfır motor alıp 10 dakika sonra yolda kaldığımı biliyorum sebep(montaj hatası)herneyse durumu ordaki arkadaşlarla paylaşırsan sevinirim.
    Alıntı gurzan adlı üyeden alıntı
    bu alım-satımda mutlaka kağıtlar imzalanmıştır. ve o sözleşmelerde, mutlaka bayi kendi maçasını sağlama almıştır. bunu sen bilmiyor olabilirsin.
    bu sebeple, yalan yanlış beyanlar ve hareketler yapmaktan kaçınmalısın.
    haklı iken, haksız duruma düşmek, işten bile değil.

acizane tavsiyem şudur;
    olayı, tüm çıplaklığı ile ile özetleyen bir dilekçe yazın, ve şehrinizdeki cumhuriyet başsavcılığına teslim edin.
    savcılık ilgili kurumu uyarır. savunma tarzı cevap ister. burada sonuç alınamaz ve eğer yargı yolu görünürse, avukat ve mahkeme masraflarını başta siz karşılar, sonra da bayiden tanzim edersiniz.

hiç bir şey yapmadan bekler, ya da başka yollara tevessül ederseniz, kabak sizin başınıza patlar, haberiniz ola.
    geçmiş olsun. gelişmeleri yazarsanız sevinirim.
    kolay gelsin.
    ewet bu konuda haklısınız bi takım kağıtlar imzalandı burada yapılcak en iyi çözüm yolu cumhuriyet başsavcılığı gözüküyor ben uğraşıcağıma birazda onlar uğraşsın yeter artık
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Fromalanya su benim vekaleti verdigimiz noter nerde idi bana soylermisin oraya gidip iptal ettiriyim ilk is.
    walla nebioğullarının anlaşmalı noteri 10.noter diye biliyorum muratpaşa camisinden valiliğe inerken sol tarafta binanın 2.katı ben vekaleti orda werdim ancak sen nerde werdin hatırlamıyorum çevreyolundaki notere sanki seninle gitmiştik diye hatırlıyorum ama eğer yer olarak nerde olduğunu hatırlıyosan o noteri bulmanda yardımcı olurum.
    Not:bu arada cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar hepinize
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    her zaman derim önce bir avukat akraba hemşeri yakın tanıdık falan varsa onla bir konuşun o size doğru yolu gösterir.
    arkadaşlar hakkınızı arayın ben böyle cep tel bayisinin bayiliğini iptal ettirdim tüketici olarak çok büyük haklarınız var firmalr bunu biliyor o yüzden tırsıyorlar da siz bilmiyorsunuz.

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    bende gecen hafta Hyosung u alırken eski motorum icin suresiz vekalet vermiştim.. istanbul motorda pesinata saymıştı eski motorumu...
    şimdi yeni Hyosung motorumun plakaları ruhsatı herseyi cıktı ve anahtar teslimi aldımmm...
    istanbul motor yakın tanıdıgına benimeski motorumu satıcaklarını soylediler.. bende hemen uzerine alır ruhsatı dimi dedim.. tabi tabi zaten 30 gunde alması gerekli yasal olarak dediler.. bende saf saf tamam peki o zaman dedim..

şimdi yukarda okuyorumda antalyanın en tanınan motorcusu bile bu çirkefliği yapıyosa bende herkesten beklerim bu durumu..

insallah motorumu satarlarda satın alan kişi ruhsatı uzerine alır... eger almazsada yasal işlemleri anında başlatırım.. hiç acımam..

şimdi arkadaslar bunu takip edebilecegim bi yer varmı?? yani eski motorumun plakası belli.. ben internetten bi yerden bu plakayı girip ruhsatın kimin uzerinde gorundugunu gorebilirmiyim??

şimdiden yardımlarınız icin tesekkurler...
    KSK FOREVER ... 35½

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dedigin firmayı arkadaslara soyleyecegim malesef alanyalı degilim ama işim dolayısıyla yılın 8 ayını burada geçiriyorum arkadaslarla konuşunca daha iyi fikir sahibi olurum ama dediğin gibi ise bu adamlar paraya doymuşlar demekki

Motosikleti
    RKS 150
    Alıntı ceko35 adlı üyeden alıntı
    bende gecen hafta Hyosung u alırken eski motorum icin suresiz vekalet vermiştim.. istanbul motorda pesinata saymıştı eski motorumu...
    şimdi yeni Hyosung motorumun plakaları ruhsatı herseyi cıktı ve anahtar teslimi aldımmm...
    istanbul motor yakın tanıdıgına benimeski motorumu satıcaklarını soylediler.. bende hemen uzerine alır ruhsatı dimi dedim.. tabi tabi zaten 30 gunde alması gerekli yasal olarak dediler.. bende saf saf tamam peki o zaman dedim..

şimdi yukarda okuyorumda antalyanın en tanınan motorcusu bile bu çirkefliği yapıyosa bende herkesten beklerim bu durumu..

insallah motorumu satarlarda satın alan kişi ruhsatı uzerine alır... eger almazsada yasal işlemleri anında başlatırım.. hiç acımam..

şimdi arkadaslar bunu takip edebilecegim bi yer varmı?? yani eski motorumun plakası belli.. ben internetten bi yerden bu plakayı girip ruhsatın kimin uzerinde gorundugunu gorebilirmiyim??

şimdiden yardımlarınız icin tesekkurler...
    dostum eger eski motorunun tescil tarihi gibi bilgilerini biliyorsan direk http://www.gelirler.gov.tr/gelir2.ns...D?OpenFrameSet bu adresten bakabilirsin yok tescil tarihini bilmiyorum dersen http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp# buradan araç sorgulama yı tıklayıp plakanı yazarak bilgilere ulaşabilirsin
    Saygılar ;)
    AB RH (+)

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Arkadaşlar bu konu hakkında sizleri bilgilendireyim.
    1. Hiç bir şekilde çalıntı ihbarı yapamazsınız,yaparsanız siz suç işlemiş olur kamu kurumlarını ve görevlilerini yanıltmaktan hakkınızda dava açılır ve işlem yapılır
    2 Arkadaşın yapacağı bir tek şey var,vekaletnameyi iptal ettirecek bunuda noter kanalıyla vekalet verdiği kişilere tebliğ ettirecek
    3 Savcılığa gidip dilekçe ile konuyuve mağduriyetini bildirir bir dilekçe verecek ve sonucunu bekleyecek
    4 başkada yapabileceği hiçbir şey yok yada illegal yollar ile adamı bulacak ve güzelce kulağından tutup noter satışını yapacak
    umarım yardımcı olabilmişimdir,bir an önce sorunun hallolması dileğimle
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ok Fromalanya ve diger tum magdurlar icin ozet sanirim su olacak.

1- Satis firmasina gidip son ihtar yapilacak o anda sonuc alinmaz ise notere gidilip vekalatname iptal edilecek.
    2-Trafik sube mudurlugunden bu aracin trafikten menni istenecek yada en yakin karakoldan sikayet duyurusu yapilip tutanak tuturalacak.
    3-Savciliga suc duyurusu dilekce ile yapilacak hem firma hemde son kullanici hakinda tabiki.
    4-Tum bu belgeler ile satici firmaya tekrar gidilip onunuzde uc buklum olmalari izlenilecek.Eger olmuyor ise basina neler geleceginin farkinda bile degil.

Fromalanya , ozgur zorlu kardesler ile bir konusur isen onlar bize trafik konusunda yardimci olur sanirim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    yaptığınız işlemleri ve sonucu, buradan bizlere de bildirin lütfen.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    RKS 150
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Ok Fromalanya ve diger tum magdurlar icin ozet sanirim su olacak.

1- Satis firmasina gidip son ihtar yapilacak o anda sonuc alinmaz ise notere gidilip vekalatname iptal edilecek.
    2-Trafik sube mudurlugunden bu aracin trafikten menni istenecek yada en yakin karakoldan sikayet duyurusu yapilip tutanak tuturalacak.
    3-Savciliga suc duyurusu dilekce ile yapilacak hem firma hemde son kullanici hakinda tabiki.
    4-Tum bu belgeler ile satici firmaya tekrar gidilip onunuzde uc buklum olmalari izlenilecek.Eger olmuyor ise basina neler geleceginin farkinda bile degil.

Fromalanya , ozgur zorlu kardesler ile bir konusur isen onlar bize trafik konusunda yardimci olur sanirim.
    vekaletname iptali konusunda vekaleti werdiğimiz 5 kişinin teyidi gerekiyorsa bunu yapcaklarını hiç sanmıyorum çünkü hepside trafik takipçi işleri başından aşkın kısmen tanıyorum bazılarını
    ben defalarca gittim bayiye müdürlerine söyledim arayın adamı alsın devrini diyor elamanlara o kadar ama yinede istiyorsan son kez bide beraber gideriz sorun değil
    son olarak bence en kesin çözüm savcılığa gidip olayı hiç abartmadan aynen olduğu gibi durumu bildirmek onlar bize orada yol göstereceklerdir eminim bu arada ben eski motorumun ruhsat fotokopisini buldum eğer sende ruhsat fotokopisi ya da ruhsat bilgilerini internetten edinip bi çıktıyla gelirsen tarih bakımından sorun yaşamayaız
    müsait olduğun bi gün bana haber wer gidip şu işi yapalım iyice strese bindi artık. bu işin sonucunda eğer motorumu geri alma gibi bi hakkım warsa adamın gözünün yaşına bakmayacağım birazda o bayinin kafasını şişirsin 7-8 aydır o düşünmemiş ben niye düşüneyim??
    Not:Özgür zorlu arkadaşımız askere gitti ama askere gitmeden önce sorundan bahsetmiştim yapılcak bişey olmadığını söylemişti ;)
    AB RH (+)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler