Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorunuzu satarken kesinlikle satışını verin

Motovento
    REKLAM ALANI
    fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    Alıntı hazerfan adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhaba benimde bir Keeway 150 S.L. var çokta memnunum

Bu aletin tek çantaları hoşuma gitmiyor yerine siyah metal çanta koymayı düşünüyorum bu konuda fikri olan varsa iletsin lütfen.
    dostum merhaba ancak istersen ilk önce tanışma bölümüne kendini tanıtıcı 1-2 cümle yaz daha sonrada teknik bilgiler ya da keewaycilerin sorunlarını paylaştığı http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=2985sana yardımcı olcaklarını düşünüyorum hoşgeldin buarada ;)
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum ne Keeway i ne cantasi sagir duymaz uydurur oldu biraz kusura bakma ama konumuz satis sonrasi yapilan usulsuzluk.Sl sayfasi var ordan bu soruya cevap bulursun.

Bence bu isten cani yanan daha cok kisi var.Icraya veremek kolay degil cunku icraya vermek icin mahkeme masraf aliyor.Nasil yapilir bilmiyorum ama bu isin kesin bir cozumunu bilen var ise bize net olarak yazsin.Polis bu motoru baglamaz ruhsat benim bile olsa motoru nebiogullarina verdigem dair bir kagit var.Hukuk yollunu tercih etmek en iyisi bence
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    yok şimdi benim anlamadıgım suresiz vermişsiniz suresiz vermişsiniz kardeşim yapcak yok bekleyeceksiniz vediginiz kişiler satamıyorsa denirse ona karsı bir olay varmı birde onlar dısında sizinde satma hakkınız var mı.cunku motor suan satılmadı görünüyor ne kadar baskasındada olsa yanlışsam duzeltelim ....
    Motorize07.com Antalya Team

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    tamam süresiz wekalet bi hata ancak farzet ki süreli werdim ve her halikarda motor yine satılcaktı ve ruhsat sahibi yine ben olacaktım ne değişir ki önemli olan bayinin motoru sattığı müşteriye nolursa olsun satışını alıcaksın kardeşim üstüne demesidir bunuda yapmaları işlerine gelmiyor sanıyorum bu arada nebioğullarında kime satıldığına dair bilgileri içeren bi dosya mevcut tek sorun o bilgileri bana werrmiyorlar işte bu noktadan sonra polise başvurabiliriz satmışlar ama adam üzerine almamış şeklinde bi ifade werebiliriz diye düşünüyorum
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    bence patronun odaya gidip problemi ciddi bir sekilde bir konusun derim tavrınızı sabrımızın kalmadıgı konusunu ciddiligini gösterirseniz bence şansa birakmazlar ha tabii ikinci yolda var oyle şirketlerin kendi avkatları vardır ve verirler avkata uraşan avkat olur birde sen...

tanıdık bir basın olsa etekleri oyle tutuşurki aslında.
    Motorize07.com Antalya Team

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşım anlattım hesabınıza gelirse ikinizinde hayla motor üstünüzde bayiler sadece aracı olmuş burda dava etsenide elinize hiç bir şey geçmez tamamen sizin eksik iş yapmanızdan kaynaklanmış yapılıcak ve yapabiliceğiniz tek doğru şey şudur vekaleti iptal ettirtip motorunuzu çalıntı ihparı verip geri almak.

bundan sonra nemi olur hiç bir şey olmaz içiniz çok çok rahat olsun hukuki olarakda yasal olarakda motor sizin hiç bir şey idda da edemezler motoru alan şahısda gider o bayinin ........ anlarsınız artık gerisini en iyisi adam gider satışı alır daha iyisi iki motorunuz olur ))))

hatta motoru alıp başkasınada satabilirsin kimse hak hukuk idda edemez her şey lafda kalmış.

satıcı sizsiniz ağlayan sizsiniz anlamış değilim normalde alıcı panik yapar korkar )))

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ok anladim bunu yapmak kolay.Ama calinti ihbarini verirken yalan ihbar mi yapacam. Polis soracak nerde nasil calindi diye , peki ne diyecem o zaman.Hirsizlik masasi bunu kabul edermi bilinmez , bana supheli geldi biraz.Bende yalan ihbar yapamam cunku sonra yine benim basim yanar.

Fromalanya su benim vekaleti verdigimiz noter nerde idi bana soylermisin oraya gidip iptal ettiriyim ilk is.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

grimfandango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "kredi karti borcum var, icradan kagit geldi mal beyanina size verdigim motosikleti de yazdim, yakinda sizden alirlar" de

saka bir yana benzer bir durumu kardesim yasamisti. satilsin diye galeriye biraktigi arac basimiza bela olmus, arabanin karistigi suclar yuzunden 3 kez evimizi polis basmisti. en guzeli savciliga suc duyurusunda bulunmak...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Ok anladim bunu yapmak kolay.Ama calinti ihbarini verirken yalan ihbar mi yapacam. Polis soracak nerde nasil calindi diye , peki ne diyecem o zaman.Hirsizlik masasi bunu kabul edermi bilinmez , bana supheli geldi biraz.Bende yalan ihbar yapamam cunku sonra yine benim basim yanar.

Fromalanya su benim vekaleti verdigimiz noter nerde idi bana soylermisin oraya gidip iptal ettiriyim ilk is.
    hoca ne alaka git polise doğruyu söyle anlamıyorsun galiba yasalar önünde suçlu olan sen değilsin git de adamlara satışını verdim adam almamış motor hayla üstüme ruhsat üstüme motorda benim motorumu geri alıcam de polis bile sana hayır alma diymesski motor senin bir kere kimsenin sana birşey demeye hakkı yok.

ghostrideremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla haklısın abicim motoru satarken satışını vermek lazım
    [COLOR="Red"]MOTORCU OLMAK SADECE HIZ YAPMAK DEĞİLDİR-[/COLOR][COLOR="Blue"]ÖNÜNDEKİ ARACINDA NE YAPACAĞINIDA BİLMEKTİR[/COLOR]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hukuken motorun sahibi sensin.ruhsatımı kaybetim motorumda yandı deyip motorun kaydını trafikten sildir.not:bir hurdacıya verdiğine dair makbuz ayarla
    günün birinde satış için vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı almaya kalksalar onlar seni bulacaklar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı NicemaN adlı üyeden alıntı
    dostum motor senin adına kayıtlı nasıl olsa git trafiğe aracım çalındı de üstelik falanca motor bayisinde çalındı de hepsinin başı yansın hatta hiç uğraşma direk git bayiyi tehdit et o adamı ve motoru 2 saat içinde getirmezseniz motosikletim sizin dükkanda çalındı diye polis e bildiricem de ondan sonra hepsini toplar nasıl olsa polis
    arkadaş çok güzel anlatmış olay budur, git polise şikayetçi ol, motoru alanda ayağına kadar gelir satıcıda...sen çok iyi niyetli davranmışsın süresiz vekalet ne demek, akraban falanlarmıydı en fazla 30 gün, 30 günü geçerse tazminat ödemesi lazım, öyle anlaşmak lazım, notere de onaylatıp evrakta sahtekarlıkta önlenebilir...

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaş satıcı sensen bütün ipler senin elindedir yani her şey senin elindedir tam aksine o adamların korkması lazım her türlü şeyi yapabilirsin burdaki bütün arkadaşların dediğini yapabilirsin ister geri al ister hurdaya çıkdıde ister çalındı de geri al motorun sahibi sensin zaten canını ne için sıkıyosunki

sen yalan söylesen bile adamlar bir şey ispat edemez misal sen motorumu çaldırmışlar ben satmalrı için verdim vazgeçdim de vekaletide iptal ettirdim de ama motorumu çaldırmışlar yada benden izinsiz satmışlar de adamlar apaşıp kalır.bir şeyde ispat edemezler

dostum hayat böyle bazen çirkef insalara çirkefleşmeden olmuyor seni ciddiye almıyorlar ama ne zaman kazığı yiyorlar o zaman birden abicim abicim oluyorlar

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sena motor karşılığında paramı aldım diye bir makbuz aldılarsa bile ancak dava açarak paralarını kurtarabilirler.şu anda motorda senin parada.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eger sakıncası yoksa bu firma nın ismini verebilirmisin merak ettim buradaki motorcu arkadaslarada soyleyecegim orayı boykot edebiliriz motor camiasında bu tip şeyler çabuk yayılır firma alanyadamı yoksa antalyadamı

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bende de aynı dert var malesef yaklaşık 1 yıl kadar önce bende ybr125 motosikletimi süresiz vekalet vererek ödemişte bir galeriye verdim,motor o zamandan beri 3 kere el değiştirdi,hatta en son 2 ay önce ehliyetsiz yakalanıp yaklaşık 600ytl ceza yediler,benim adıma muhtara 92 ytl lik dur ihtarına uymama cezası geldi,arasıra aklıma geldikçe galericiyi arayıp tehdit ediyorum ama nafile adam benim karakol polis uğraşmak istemeyeceğimi anlamış gibi hep alttan alıyor,tamam abicim,hallederiz abicim deyip beni herseferinde paketliyor kötü olmak istemiyorum ama bir yandanda ödüm kopuyor bir şey olursa diye,ne yapacağım bende bilmiyorum,bir de karakola başvurup trafikten men ettirme yolu varmış ama nasıl oluyor hiç bilmiyorum,o zaman yakalandığı yerde bağlanıyor ve sanırım bir daha da trafiğe çıkamıyor,bilen biri varsa yazsın lütfen şu işi

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı
    abi bende de aynı dert var malesef yaklaşık 1 yıl kadar önce bende ybr125 motosikletimi süresiz vekalet vererek ödemişte bir galeriye verdim,motor o zamandan beri 3 kere el değiştirdi,hatta en son 2 ay önce ehliyetsiz yakalanıp yaklaşık 600ytl ceza yediler,benim adıma muhtara 92 ytl lik dur ihtarına uymama cezası geldi,arasıra aklıma geldikçe galericiyi arayıp tehdit ediyorum ama nafile adam benim karakol polis uğraşmak istemeyeceğimi anlamış gibi hep alttan alıyor,tamam abicim,hallederiz abicim deyip beni herseferinde paketliyor kötü olmak istemiyorum ama bir yandanda ödüm kopuyor bir şey olursa diye,ne yapacağım bende bilmiyorum,bir de karakola başvurup trafikten men ettirme yolu varmış ama nasıl oluyor hiç bilmiyorum,o zaman yakalandığı yerde bağlanıyor ve sanırım bir daha da trafiğe çıkamıyor,bilen biri varsa yazsın lütfen şu işi
    Zaten bir yerde görülse bulunur,çoğu kırsal bölgelere gidiyor insan içine çıkmıyor.bir takipçi ile konuş emekli memur oluyorlar bir yol gösterirler.
    ALLAH korusun o motor bir terör olayına karışsa,gerçek anlaşılana kadar bütün ülkeye malzeme olunur.

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Ben de arabamı satmak istediğimde internetten biraz araştırmıştım. Bu gibi durumlarda eğer tercih edersen: Bir tanıdığınla borç senedi yapıyorsun ödemiyorsun (mesela yani) arkadaşın seni icraya veriyor. Sen mal beyanında motoru gösteriyorsun. Motor haczediliyor. Sonrasını unuttum arabayı da satmaktan vazgeçtim zaten.

Walla bizde böyle almak bi dert satmak başka bir dert ayrıca binmek de ayrı bi dert en son benzin zammından sonra.

Bence biran önce yap yapacağını uykusuz kalma.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Sahte çalıntı beyanı vermek de yasalara göre suçtur arkadaşlar. Ve ceza gerektirir. Bu yüzden hurdaya çıkarma yönteminden başka çaren yok. Yada gördüğün yerde plakasını sökmene gerek yok. Direk kamyona yükle götür, yeni sahibi istediği kadar yırtınsın, polis ruhsatına bakar ve araç kiminse ona teslim eder.
    Veya poliste falan bir tanıdığın varsa, anons ettir plakayı.
    Zaten Türkiye'de bu işler çok can sıkıcı.

Human Riders Wanted.!

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    o motoru peşinat olarak sayıp üzerinede taksitli almak üzere şuan kullanmakta olduğum kymco 125 motorumu aldım
    bu alım-satımda mutlaka kağıtlar imzalanmıştır. ve o sözleşmelerde, mutlaka bayi kendi maçasını sağlama almıştır. bunu sen bilmiyor olabilirsin.
    bu sebeple, yalan yanlış beyanlar ve hareketler yapmaktan kaçınmalısın.
    haklı iken, haksız duruma düşmek, işten bile değil.

naçizane tavsiyem şudur;
    olayı, tüm çıplaklığı ile ile özetleyen bir dilekçe yazın, ve şehrinizdeki cumhuriyet başsavcılığına teslim edin.
    savcılık ilgili kurumu uyarır. savunma tarzı cevap ister. burada sonuç alınamaz ve eğer yargı yolu görünürse, avukat ve mahkeme masraflarını başta siz karşılar, sonra da bayiden tazmin edersiniz.

hiç bir şey yapmadan bekler, ya da başka yollara tevessül ederseniz, kabak sizin başınıza patlar, haberiniz ola.
    geçmiş olsun. gelişmeleri yazarsanız sevinirim.
    kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler