Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Köprü yolunda, emniyet şeridinde ön kaldıran MT 07 'li arkadaş umarım burdasındır!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Bilgi yok beceri yok deneyim yok.. Parayı basıp almış altına bir motor bir mont bir kask tek teker peşinde.. Kendi canı kendini ilgilendirir o ayrı. Ya başka biri araçla yanından geçerken altına doğru kaysa bir facia yaşansa.. Bu ne öz güvendir arkadaş aklım fikrim almıyor benim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teker yapamayan dostlarım sizde birgun çalışırsanız kontrollu sekilde yapilinca aslinda nekadar tehlikesiz olduğunu goreceksiniz. Gerek yok boyle kiskancliklara. Konuyu acan kardeşim, bizene milletten, en azindan emniyet seridinde yapmış orta seritte yapmakda vardi.

Motosikleti
    KTM RC 200
    Alıntı Vortex54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teker yapamayan dostlarım sizde birgun çalışırsanız kontrollu sekilde yapilinca aslinda nekadar tehlikesiz olduğunu goreceksiniz. Gerek yok boyle kiskancliklara. Konuyu acan kardeşim, bizene milletten, en azindan emniyet seridinde yapmış orta seritte yapmakda vardi.
    Gülsem mi ağlasam mı bilemedim, % 1 dahide olsa insanları tehlikeye atmaya hakkımız yok. Herhalde risk %0 demezsin. Şöyle düşün, bunu vatandaş, polis gördü, dedi ki siz düzgün durmuyorsunuz, bundan sonra emniyet şeridi motorlara da yasak. Hakkı var mı buna teker yapanın ? Kaç insanın hayatını kötü etkileyeceğini , belkide rahat rahat evine işine gidecek insanları riske atacağını düşündün mü ?

hani derler ya ağzınızla için şu mereti diye şarhoş olup rezillik çıkaran adamlara.
    bunlara da aklınızla kullanın şu aleti demek gerek. halbuki bildiğin rezillik. havalı mavalı değil.
    sorsan dovlot bozo yor vormoyor. paran varsa git piste yap istediğini. biz de oturup alkışlayalım. yoksa oturup ağlama arkadaş. herkes herşeyi yapacak diye bir kaide yok.

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2.el motor almamak için güzel bir örnek olmuş.Hatta mt serisi bu konuda bence en dikkat edilmesi ereken model

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Aynen öyle.. Burada da şahinciler gece toplanıp caddenin ortasında abarth egzozları ile(soba borusu ya onlar neyse) 0 çizip duruyorlar.. Nasıl feci kıskanıyorsam birkaç kere polisi aradım..
    Sokollu ve brnkrc bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TANIMLAR

TRAFİK : Yayaların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir.

Dolayısıyla yola ayağını basan yaya da , emniyet şeridinde teker yapan adam da beni ilgilendirir.

Ben 2 senedir İstanbul içinde motor sürüyorum, bu zamana kadar dikiz aynamda veya önümde iki tekeri yerde olduğu halde ne yapacağını tahmin edebileceğim bir motorcuya rastlamadım. (forumdan buluşup sürdüğüm arkadaşlar ayrı)

Teker yapan adamın biraz sonra makineyi kafasına geçirip beni de patates etmeyeceğini nereden bileyim ?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barkin abiyle ucmakdere gezimizde benim kazali plakaligima laf gelmisti kendisinden "teker yaparken dustun dimi len" diye. "Abicim, ben teker bilmem, ayrica bizim motorlar teker yapsan da yapmasan da biraz gazlayinca havalaniyor zaten biliyorsun o manada ben bol bol kalkiyorum tekere de. Ama kaza o degil taksi kapisi acildi dustum ister inan ister inanma" demistim, biraz zaman almisti inandirmasi.

Teker nasil bir kabiliyet sinifindadir bilmiyorum, cunku ogrenmesi cok kolay, uygulamada en zor olani sadece sentede gitmek, ve o sentede gitmenin riskleriyse burada saymakla bitmez. Ayni zamanda son derece aptalca bir hareket.

Sen stunt mi olacaksin? Drift yapip tekere mi kalkacaksin? Stoppie yapip kizi kafasindan mi opeceksin? Yap bunlari. Ama ben arabamla veya motorumla trafikte ilerlerken seni gormeyeyim. Hos seyler yapmam.

4000 kisilik motosiklet gruplari yoneticisiyim, arada trafige karsi bu tarz hareketlerini gururla paylasan arkadaslarimiz oluyor, fisekliyoruz hemen gruplardan.

Sonra "ben neden banlandim?? cevap??" iste profil bu. yani kabiliyetlerinin engellendigini dusunen yarim akilli motosiklet suruculeri kendileri.
    TEKNECI bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Neyse vazgeçtim
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    walla nicin tek teker yapildigini anlayabilsem ben de ugrasirdim belki.
    ama sadece "ciglik" gibi geliyor bana...

satilik ilanlarinda da hic
    "bolca tek teker, stoppie yapildi" gibi bi ibare goremiyoruz nedense...

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Trafikte özellikle araçların yanında, arasında yapılmasına karşıyım. Diğer türlü kim ne ...yemek isterse yer. Kimseyi ilgilendirmez.
    Nedenine gelince Sevgili teker yapan kardeşim. Sen öndeki jipin içinde kafa önde telefondan instagram yükleyen sormadan görme zengin hatuna veya
    makas atmaya çalışan homosapiens den bozma kuşçu apaçiye neden kızıyorsan aynı sebepten.
    Teker yapmak bunlardan daha azmı tehlikelimi?

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Bu emniyet şeridi konusu görmüşken bende bir soru sormak istiyorum.Motosiklette yeniyim ve merak ettiğim konu trafik sıkışıklığında motosikletlerimiz ile emniyet şeridinde gitmemiz ne kadar doğru ?.Dün sıkışık ve duran bir trafikte iki duran araç arasından geçtim ve şeridime döndüm.Daha sonra arkamdaki otomobil sürücüsü sağdan sağdan sıkıştırmaya başladı.Bende emniyet şeridine kaçtım.Şimdi duran trafikte araç arasına girmekle suç benim mi? Yoksa şeride döndüğümde arkadan sıkıştıran adamın mı ? Bunu merak ediyorum.Doğrusu neyse onu yapmak istiyorum.Teşekkürler

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım tamam güzel motor kullanıyorsun , tamam kendi canını düşünmüyorsun ama emniyet şeridinde ön kaldırdığın zaman hiç kimse sana helal olsun demiyor tam tersine sen düşte aklın başına gelsin diye beddua ediyor , küfür ediyor. Sen yalnızca kendi adına motor kullanmıyorsun sen hepimizi tehlikeye atıyorsun , senin yüzünden hepimizin adı kötüye çıkıyor , hepimiz serseri apaçi oluyoruz, eğer olur da bu yazıyı okursan ne olur bu tarzda haraketleri boş bir yerde yap, hele ki emniyet şeridinde bu tarz haraketlerden özellikle kaçın biz 2 teker olarak örnek olalım zaten etraf öküz dolu en azından biz yapmayalım.
    Sizi veya baskasini tehlikeye sokacak bi durum yoksa, kendi bilir
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)