Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Uzun yol, 150 cc yetersizligi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Alıntı JoseCruiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman,senin yerinde olsaydım eğer mondial'in yeni ürettiği 250cc enduro RX3i Evo'i 10.500 liraya alıp iyi bir rodaj yapıp sorunsuz kullanırdım.
    Bende aynısını diyecektim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı JoseCruiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman,senin yerinde olsaydım eğer mondial'in yeni ürettiği 250cc enduro RX3i Evo'i 10.500 liraya alıp iyi bir rodaj yapıp sorunsuz kullanırdım.
    Aman hocam mondialden uzak artik bi japona gecme vakti geldi benim icin.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bas 600 cc ye 250 cc ile felan uğraşılmaz

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bas 600 cc ye 250 cc ile felan uğraşılmaz
    Bi gun o da olur hocam suanki tecrubemle kendimi oldurmek istemem 600le :D

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Bak mudur 15-16 bin lira butceyele gidip 250 cc alma, adam akilli git 1-3 bin daha koy nc 700s al, hem fazla atik olmayan daha uysal az yakan bir motor.Artci konforunu nasildir bilmiyorum, cok kotu degildir diye dusunuyorum.Rahat edersin.

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Kesinlikle Xmax 250'yi tarif ediyorsun.
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak mudur 15-16 bin lira butceyele gidip 250 cc alma, adam akilli git 1-3 bin daha koy nc 700s al, hem fazla atik olmayan daha uysal az yakan bir motor.Artci konforunu nasildir bilmiyorum, cok kotu degildir diye dusunuyorum.Rahat edersin.
    Biraz bakindim da aklima yatti hocam sagolasin. Iyice arastiricam tesekkurler

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı denizsrkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bayanlar hepinize iyi aksamlar. Mesaji telefondan giriyorum yazim hatalari icin kusura bakmayin ve biraz uzun yazdim
    Benim soyle bir derdim var. Mondial 150 mr kullaniyorum 1 senedir ilk motorum. E haliyle uzun yolda hic rahat degilim. 50 kmden tut 200kmye kadar. Simdilik daha fazlasini yapmadim. Rahat olmama sebebim son hizda 100-110 km yetersiz kalmasi kamyonlara bile zor yetismek, ruzgar almasi ve selesinin rahatsiz olusu. Kiz arkadasimla birlikte civar ilcelere illere gitmeyi seviyoruz. Hadi ben neyse cok etkilenmiyorum ama kendisi seleden epey bi rahatsiz oluyor. Onun icin sunger yastik gibi bisey yaptirdim artci selesine ama nafile rahatsiz oluyor. Bende yeni motosiklet arayisi icerisindeyim artik 150 cc yetersiz geliyo ozellikle sehir disi uzun yolda. R25 almayi cok istiyorum gerek son hizinin iyi olmasi gerek seklinin guzel olusu. Ancak biliyorumki spor motor uzun yolda yine rahatsiz olucaktir.
    15-16 bin liraya kadar butcem var. Benim istegim hem uzun yolda 150 km hizla bile stabil gidebilsin hemde totoyu yormasin. Ve bacaklarda ruzgar yemesin varmidir bana onerebiliceginiz makinalar? Inazuma demeyin cunku o parayi o motorun haketmedigini dusunuyorum. Her tarz motor tavsiyelerinize acigim. Iyi aksamlar dilerim.
    Dostum ben de geçen yaz aynen bu durumdaydım. Dediğin gibi kız arkadaşım ve ben de motorsikletle çevre illeri gezmeyi çok seviyoruz. O zaman tvs apache'm vardı onla günübirlik 6 saatlik yollara çıkardık. Zor oluyordu yavaş oluyordu ama bir şekilde oluyordu Sonrasında rahat bir motora geçmenin gerektiğini anladık ve ben seçimimi kesinlikle yüksek model bir motordan yana kullanmak istedim. Sonuçta canımızı emanet ediyoruz iki tekere. Fotoğraflardan inazumaya baktım ama hiç beğenmedim. Daha sonra bir inazuma test etme şansım oldu. Bindim ve gerçekten çok beğendim. Sesine rahatlığına titreşimsizliğine heybetiyle adeta bir büyük motor kullanıyormuş hissi vermesine bayıldım. Inazuma aldıktan sonra da üçlü çanta aldım. Şu an toplam 92 lt bagajım var Gelelim bu yaz yapılan gezilere. Haziran sonu eskişehirden çıkıp sırasıyla nazilli-izmir-datça-izmir-eskişehir-yalova-nazilli yaptım. Datça git gelinde kız arkadaşım yoktu sadece. Bu kadar yolu bir ton ıvır zıvır yükle hiçbir sıkıntı yaşamadan ve yorulmadan yapabildim inazumayla. Aslında senin ilacın inazuma. İstersen bir dene kullan gör eminim sen de inazumayı seçeceksin. Sağlıcakla kal

Ekleme:Stabil hız konusunda da bagajlar ağzına kadar dolu ve artçılı şekilde yolun yüzde seksenini stabil 120-130 arasında gidebildim.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Iki kişi konforlu, 150km/h ile sabit gidecek, arabaların yanından kopup gitmesini engelleyecek 250 lik maalesef yok.
    Sizin en azından ikinci el cb500f almanız gerekiyor ki tercihen 600 cc ye yönelin derim. Temiz bir xj6 tam aradığınız motosiklet

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    benelli tnt 250 yi takip et derim.

AhmtuyuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    kadınlar her zaman rahatsız olur ve erkeklerden bişeyler ister. sen o kadar ugrasma bence
    motor konusunda dusuncelerimiz yakın, stabil gitsin ve rahat olsun.
    bende ramzey qm250 var. su ana kadar her ihtiyacımı karsılıyor rahat ve keyifli
    sana önerim v motor bi crusier alman.
    sırt çantasıdır odur budur ne ugrasacaksınki ?
    tak arkadaya cantaları, koy içine malzemeleri.
    kız arkadasınada söyle arkaya degil sana yaklaşsın, sen ona yaslan :D bundan daha güzel bi keyif var mı ?

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bmw F650Gs al sende sevgilinde horon tepe tepe gezin.Eski kasalari 15-16 bulursun.Boyut olarakta asiri buyuk degildir.Yakitida guzel..

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Aynı motorun sahibi olarak çektiğin bütün sıkıntıları bende çekiyorum, benim hız da sorunum yokta konfor olayı sıkıntı. Bütçeyi az daha zorlayarak mt 07 düşünebilirsin yakıtı gücü kuvveti yerinde, sürme konusunda sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum kullanıcıları kendini bilirsen zorluk yaşamazsın diyorlar tabi ne derece doğru bilemiyorum ama aklında bulunsun, 2 3 bin daha zorlayarak güzel bir motorun olabilir..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Drag 650 mi satiyorum , bilginize .

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Henüz türkiye piyasasına yeni girmiş bir motor olmasına rağmen Benelli Tnt 250 öneririm. İtalyan malı Naked tarzı çift silindir 31.5 beygir. Şekli şemali harika seside 250 cc de çok ayrı biyere sahip. Şuan kampanyalı fiyatı 12.900 bence bir göz gezdirmelisin..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    uzun yolda konfor arıyorsan versys,NC,vstrom gibi motorlara yönelmelisin..ikinci ellerini yazdığın rakkamlara bulabilirsin..

inazuma da konforludur ama 250 cc biryere kadar tatmin eder,

anlık 150 km gibi hızları görebilirsin sürekli eziyet olur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sen inazuma al boşver diğer motorlarrı inazuma iyidir.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    yorumlara baktımda hiç v-strom diyen yok başkan suzuki v-strom bildiğin 3 oda bir salon bir alet o rakamlara da 2005 2006 hatta üstüne koyarsan daha da modelli bir alet bulabilirsin. bir bak derim

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlara baktımda hiç v-strom diyen yok başkan suzuki v-strom bildiğin 3 oda bir salon bir alet o rakamlara da 2005 2006 hatta üstüne koyarsan daha da modelli bir alet bulabilirsin. bir bak derim
    Hocam iyi hosta basta yakiti olmak uzere bakim maliyetleri beni asar :/ tek secenek nc700s gibi geliyo bana az yaktigindan oturu.
    Ayrica tum arkadaslara vakit ayirip fikir verdigi icin tesekkurler
    farkli yorumlarada acigim

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı denizsrkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam iyi hosta basta yakiti olmak uzere bakim maliyetleri beni asar :/ tek secenek nc700s gibi geliyo bana az yaktigindan oturu.
    Ayrica tum arkadaslara vakit ayirip fikir verdigi icin tesekkurler
    farkli yorumlarada acigim
    ozaman hız aramıyorsan makul rakamlarda istiyorsan japon değil ama mondial rx3 evo da iyi makinedir. ben niyetliyim şahsen
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)