Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3. Motorumu aldim (CBR250R)

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Evet arkadaslar gecen hafta cbfimi satip hangi motoru almam konusunda sizden yardim istemistim konu sonucunda cbr250r i sectim.
    2014 kasim cikisli 4500km de 2000 kmlik michelin pilot lastikli motorumu 11750 tlye anlastim. Ilk izlenimlerimi anlatayim.
    Motora yoshimura egzoz takmayi dusunuyordum fakat buna gerek olmadigini gordum gazi biraktigimiz anda zaten kendi egzozunda bile patir patir ses geliyor yoshimura takdigimda rahatsiz edecegimden o dusuncemi bir kenara attim.
    Motor 2. Viteste kesinlikle kendini belli ediyor aradigim motor budur dedim.
    Henuz max hiz yakit olcumu vs denemedim zaten ustume almadim 1750 kapora verdim. ustunu 1 hafta icinde vericem fakat bir kac sorum var.
    Sitelerde motor beygiri olarak 27 bg yaziyor fakat ruhsatta 20 bg yaziyor hangisi dogrudur?
    Aldigim abimiz coluklu cocuklu 35 yasinda bir adam hevesle alip suremeyenlerden. Motoru acamamis hatta. Rodaji sordum klavuzda ne yazdiysa onu yaptim 5 bin deviri gecmedim dedi yakiti sordum 4 litre dedi. Yakittuketiminde dipgaz giden arkadaslar bile 4 litreyi gecmedigini soyledi. Ustami aradim konustum rodajdan ve acilmadigindan dolayi oyledir o duser merak etme dedi.
    Motoru agrasif kullanacagimdan dolayi yakit konusu benim icin onemli %50 yakit %50 parca uygunlugundan aldim hatta.

Cbr250r kullanan arkadaslara soruyorum 4 litrenin cok oldugunun bende farkindayim fakat bu motor acildiginda duser mi? ve bu motorun beygiri nedir?

[IMG][/IMG]

Fotograflar eklenecektir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı olsun.Şu motoru açmak nedir hiç anlamış değilim kimi motoru yormadan sürmeye başla diyor kimi biraz devirli kullan diyor kimileri de bağırta bağırta kullan sağır tarafı kalmasın diyor açıkcası kafam allak bullak oldu bu rodaj konusunda.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    kitapçığında yazan talimatlara uyun her motorun rodajı vardır ben 0 ybr almıstım onda ilk 500 km 5 bın dvırı gecmeyın 7 ve 800 km 6 nı gecmeyın bin km den sonra rodaj bakımlarını yaptırıp artık motorunuzu normal bır sekılde kullanabılırsınız yazıyodu demekki bir bilikleri var sonuçta servisteki motorcu abi üretmiyo bunu

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Şu motoru açmak nedir hiç anlamış değilim kimi motoru yormadan sürmeye başla diyor kimi biraz devirli kullan diyor kimileri de bağırta bağırta kullan sağır tarafı kalmasın diyor açıkcası kafam allak bullak oldu bu rodaj konusunda.
    Benimde allak bullak suan :D 150 ile uzun yolda sikinti cikarmasin bana yeter ama yakiti onemli, ogrenciyiz sonucta :D

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    oncelikle hayirli olsun ya konudan alakasiz ama merak ettim senin boy kac acaba bende almayi planladigim bi motor ama altimda kucuk durur diye dusunuyorum benim boy 1.87 kucuk dururmu acaba ?😊

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    Alıntı Germ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle hayirli olsun ya konudan alakasiz ama merak ettim senin boy kac acaba bende almayi planladigim bi motor ama altimda kucuk durur diye dusunuyorum benim boy 1.87 kucuk dururmu acaba ?��
    sana enduro gıder panpa :D

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun guzel gunlerde kullan motoru acilmamisa ne guzel orjinal ustaya gotur bi kurcalasin...

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Germ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle hayirli olsun ya konudan alakasiz ama merak ettim senin boy kac acaba bende almayi planladigim bi motor ama altimda kucuk durur diye dusunuyorum benim boy 1.87 kucuk dururmu acaba ?😊
    Tesekkur ederim, zeronixe katiliyorum fiyatlari ayni crf alabilirsin. Benim boyum 1.76 ayaklarim tam olarak yerde gordugun gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun guzel gunlerde kullan motoru acilmamisa ne guzel orjinal ustaya gotur bi kurcalasin...
    Tesekkur ederim, daha iyileri sizin olsun

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitelerde motor beygiri olarak 27 bg yaziyor fakat ruhsatta 20 bg yaziyor hangisi dogrudur?
    Ruhsatta 20 Kw yazıyordur. Bg'e çevirdiğinde 27.5 gibi bir rakam çıkar.
    Yani 27.5 Bg veya 20 Kw.

Hayırlı olsun.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatta 20 Kw yazıyordur. Bg'e çevirdiğinde 27.5 gibi bir rakam çıkar.
    Yani 27.5 Bg veya 20 Kw.

Hayırlı olsun.
    Tesekkur ederim abi Allah razi olsun kazasiz surusler sanada
    Guven bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hayırlı olsun.
    ruhsatta yazan Kw cinsinden oluyor, onun hesabı da 1 Kw = 1,341 hp (Beygir) şeklinde.
    O yüzden ruhsatta 20 Kw yazar ama makine 27 beygirdir.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Sıra sıra yazıyoruz galiba 20 Kw yazıyordur ruhsatta o da...

Hayırlı olsun. Kazasız belasız binersiniz inşallah.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    hayırlı olsun kazasız belasız.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Tesekkurler, birde şu 100kmde 4litre konusunda bi fikir verseniz

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler, birde şu 100kmde 4litre konusunda bi fikir verseniz
    Motorun hayırlı olsun. Hocam depo doluyken sanırım sen 170-180 kg ıslak ağırlığı olan bir motora sahipsin. Agresif olarak kullanırsan 4 litrenin altına düşürmek bence biraz mucize. Motor karakterleri illaki farklıdır ancak benim motorum dolu iken 155 kilo olduğu halde sakin iken 3 litre civarında agresif durumda 3.5-4 aralığında yakıyor. Cebe vurursakta 11 litre alan depo ortalama sürüşte 7 litre ile 220-230km civarlarında yol yapınca benzin ışığı yakıyor ve 4 litre daha benzin kalıyor. 250cc ile gazlarsan tasarruf falan kalmaz elbette onu da belirteyim.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun. Hocam depo doluyken sanırım sen 170-180 kg ıslak ağırlığı olan bir motora sahipsin. Agresif olarak kullanırsan 4 litrenin altına düşürmek bence biraz mucize. Motor karakterleri illaki farklıdır ancak benim motorum dolu iken 155 kilo olduğu halde sakin iken 3 litre civarında agresif durumda 3.5-4 aralığında yakıyor. Cebe vurursakta 11 litre alan depo ortalama sürüşte 7 litre ile 220-230km civarlarında yol yapınca benzin ışığı yakıyor ve 4 litre daha benzin kalıyor. 250cc ile gazlarsan tasarruf falan kalmaz elbette onu da belirteyim.
    Hepinize cok tesekkur ederim daha iyileri sizin olsun valla hocam cbf bile 140 i gecmeyip 22 lira yakiyordu simdiki motorum 5 litreyi gecmesin yeter diye dusunuyorum ki ne kadar basarsam basayim gecmeyeceginede inaniyorum

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    kazadan sonra motorun satılmıştı sanırım kardeşim yenisi hayırlı olsun tekerin düz bassın

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Peder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazadan sonra motorun satılmıştı sanırım kardeşim yenisi hayırlı olsun tekerin düz bassın
    Kazadan 2 ay sonra sattim kardesim amin cümlemizin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)