Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaskta çatlak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    İyi günler
    Eşim agv pista gp kask kullaniyor geçenlerde kask,motorun selesinden yere düştü vapurdaydık ve o zemine küt diye indi sonradan baktiğımda tepeye yakın bölgede resmen catlak var ama elimi surunce tamamen puruzsuz birsey yok ama damar damar catlak belli ..
    Hala onu kullanıyor
    Burada da duydum düşen kask artık bitmistir muhabbetini ama yinede sorayım dedim kullanılır mi ? Guvenli olur mu ki Moralim bozuldu baya onu düşünüyorum ara ara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler
    Eşim agv pista gp kask kullaniyor geçenlerde kask,motorun selesinden yere düştü vapurdaydık ve o zemine küt diye indi sonradan baktiğımda tepeye yakın bölgede resmen catlak var ama elimi surunce tamamen puruzsuz birsey yok ama damar damar catlak belli ..
    Hala onu kullanıyor
    Burada da duydum düşen kask artık bitmistir muhabbetini ama yinede sorayım dedim kullanılır mi ? Guvenli olur mu ki Moralim bozuldu baya onu düşünüyorum ara ara
    düşünce içindeki darbeyi emen kısım zedeleniyor, kask darbelere karşı görevini yerine getiremiyor diye biliyorum.
    AEA da aynı şeyleri belirtiyordu hatta bi videosunda..
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "kırılmadıysa kullan gitsin" diyenlere kulak asmayın.
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Peder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşünce içindeki darbeyi emen kısım zedeleniyor, kask darbelere karşı görevini yerine getiremiyor diye biliyorum.
    AEA da aynı şeyleri belirtiyordu hatta bi videosunda..
    Sagol bende öyle biliyorumda suan ayni kasktan alamayacağımızdan içime dert oturdu kullaniyor diye , oda ufak seyden bisey olmaz diyor haliyle nebileyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kırılmadıysa kullan gitsin" diyenlere kulak asmayın.
    Sagolun en kisasa zamanda degistirmeye calisacagiz artik bi sekilde o fazla sallamadida benim hep aklimda

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçmiş olsun kaskınız çöp olmuş, isterse dünyanın en kaliteli kaskı olsun seleden dahi düşse çatlayabilir bu darbeyi hangi noktadan aldığıyla alakalı bişey kaskın adiliği veya kalitesi bununla ölçülmez, şimdiden ne dandik kaskmış seleden düşmüş çatlamış diyenlere cevap olsun.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kask o anki darbeyi kafaya iletmeyip, biriken enerjiyi bu şekilde dışarı atıyor.
    Çatlaması aslında oldukça iyi. Ama ne yazık ki maddi açıdan kötü.
    Çünkü bir dahaki sefere darbenin kafaya iletilmemesi için kaskı değiştirmeniz gerekiyor

Motosikleti
    DUKE 200
    Tesekkur ederim arkadaşlar

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Artik dekoratif bir sus esyaniz oldu demektir..

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Çok da güzel kaskmış, yazık olmuş. Geçmiş olsun.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu arada kaskı biraz inceledim google' dan anladığım kadarıyla karbon üstüne cila çekilmiş bi kask bu. Sizin çatlak olarak gördüğünüz cila da olabilir aslında. Elinize bir törpü alıp o bölgeyi biraz törpüler misiniz? Madem çöp olmuş kask hali hazırda sizin gözüzünüzde bari böyle bi test yoluna gidin eğer sorun cidden ciladaysa bence kullanılabilir. Ama cilanın altında karbona kadar gidiyorsa çatlak demek ki miadı dolmuş kaskın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence de ana gövdenin o kadar düşmeyle çatlaması mümkün değil. Öyle olsa herhangi bir kazada paramparça olur. Sadece üstteki parlak kaplama çatlamıştır. Benim Lazer kask bile kaç defa düştü sadece ufak noktalar var, onlar da dış cilasında... AEA'nın dediği de şuydu; kaza yaptığınızda kaskın iç kısımlarındaki koruyucu maddeler eziliyor ve darbe sönümleme yeteneklerini kaybediyorlar. Bu yüzden kaskta görünürde bir hasar olmasa bile tekrar kaza yaptığında kask aynı koruyuculuğu sağlayamıyor.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Şu linktehttps://www.adac.de/infotestrat/test...cePageId=31831 Bilder&Videos sekmesine tıklayın ve çarpma anında kaskta neler oluyor görün derim. Çatlak olursa eğer, o malzemede görülen deprem dalgalarına benzeyen dalgalanma çatlağın olduğu yerden patlak verebilir ve benim bildiğim kadarıyla kaskın sert kabuğu bu olaydan sonra komple açılma eğilimine giriyor. Ben kullanmasın derim, kafayı emanet ettiğimiz şeyin güvenilir olması lazım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bizim iş yerindeki kapıcı ortadan yarılmış polissavar açık kaskı bantlayıp kullanıyo. Kaskta çatlak demişken aklıma geldi

Motosikleti
    Honda Cvr 125r ve Yamaha YZF-R125
    o Kask Çatladıysa Eğer At Gitsin Düşen Kask Bidaha Kullanılmaz Kullanılsa Bile Güvenli Olmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1000 Euroluk çöp. Kakala birine vebalini alabilirsen 300-500 neyse. Ben çöpe atardım.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Kafayı koruyan, kaskın içindeki köpük katmandır.Masadan düşmeyle kask pert olmaz.
    1500 TL ver, masadan düşsün yenisini al. Yok öyle birşey.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    darbeyi gogusleyen dis kabuk, mukavemeti az olursa senin kopuk artik ne kadar korursa..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Kasklarin raf omrunun yaninda kullanim omrude oluyor
    kaskim yeni iken kac defa motordan kayaya tasa vs. sert zemine dustu cizik dahi yoktu

3 sene sonunda ayni sekilde ama bu sefer cok sert olmayan bir yere tekrar dusurdum

Ust Hava kanali plastigi kirildi...
    Bende, gunesten dahi olsa belli sure sonra miyadi doluyor kanisi olustu.

İlk firsatta yenileyecegim

Not: Kaskim ls2 433 magnum cross kask.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    KTM RC 200
    Kaskın kabuğu çarpma esnasında gelen enerjiyi emerken köpük kafanın sahip olduğu kinetik enerjiyi soğurur. Kabuk çatlayarak, köpük ezilerek işini yapar. Eğer çatlamışsa bir daha ki darbede korumayabilir. Biliyorum kasklar ucuz ekipmanlar değil ama lütfen çatlamış kask, köpüğü ezilmiş kask kullanmayınız. Bu hayati önem taşır. Kask parasıyla beyin sağlığınız kıyas dahi kabul etmez.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Düştüğü yer 1 metre bile değil. Üreticiler böyle diyerek hem üstlerindeki sorumluluğu atıyorlar, hem de ticari çıkarlarını koruyorlar. Üzerindeki vernik tabakası çatlamıştır kuvvetle muhtemel. Ben olsam değiştirmem sonuçta birinci sınıf bi kask.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)