Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

PCX 125 ile İstanbul - İzmir

Motovento
    REKLAM ALANI
    polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Ağustos başında İstanbul'dan Eskihisar-Topçular feribotunu kullanarak Yalova-Bursa-Susurluk-Balıkesir-Akhisar-Manisa üzerinden İzmir'e gitmek istiyorum. Ben 80 eşim 50 kg. Yola çıkmadan önce ve yolda dikkat etmemiz gerekenler, yanımıza mutlaka almamız gerekenler nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pcx 125 ile yola çıkacaksanız 125 cc 2 kişi yolculuk biraz sıkıntılı olabilir illa gidecekseniz Yenikapı bandırma feribotu ile geçin bence bandırma izmir 275 km - yalova izmir 400km gibi.
    polemos bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manisadan izmire geçerken sabuncubelinden geçecekseniz eğer çok dikkat edin o virajlarda.
    hakikiteker, polemos ve aquarist4 bunu beğendiler.

Uzun zaman once yutupta pcx ile tur yapan bir arkadaşın videosunu görmüştüm. Arkadaş artçılı ve dw motoru yukleyip gezmiş. Bunun yapılıp yapılamayacağını en iyi siz bilirsiniz. Motorunuzu tanıyorsunuz, gücünü kuvvetini biliyorsunuz. Lafa gelince 125 cc ile dünya turu yapılıyor motosiklet tutkusu ayrı bir şeydir denir ama icraata gelince 125 cc nin canı ne denir.

Topçular değilde pendik yalova, hatta avrupa yakasındaysanız yenikapı yalovayı kullanın derim, zira yalovadaki çalışmalar topçulardan yalovaya ya olan o kısacık yerde trafik yaratıyor ve psikolojik olsa gerek feribottan inen binek ticari ne kadar araç varsa bağından salınmış davar gibi basıyor. İdo ile geçince iskele ile bursa yolu arası mesafe kısacık hemen ışıklardan sağa dönüp devam.
    Ben msx125 ile geçtim o yolu başka dikkat edilecek bişey yok rüzgar yersiniz hafif o kadar.

Yolu boşverin izmire dikkat edin sadece asfaltı tutmuyor kayıp düşebilirsiniz
    aquarist4 bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Belki benim saçma düşüncemdir bilemem ama topcaseimde veya heybemde hep bir iki litre benzinim olur malum Türk milletiyiz "O kırmızı ışıkta 100 km daha gidiyor" demek bizde atasözü.

Yanında pompa bulundur kesinlikle. Zaten o tür bir motorla sollama çabasına girmezsin biliyorum bunu. Bir de eşiniz buraya kilosunu yazdığınızı biliyorsa helal olsun bilmiyorsa aman, helvalar pahalı şu aralar ) yengeye de selamlar Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Alıntı ataykaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx 125 ile yola çıkacaksanız 125 cc 2 kişi yolculuk biraz sıkıntılı olabilir illa gidecekseniz Yenikapı bandırma feribotu ile geçin bence bandırma izmir 275 km - yalova izmir 400km gibi.
    Aslında öyle yapacaktım ama artçılı motosiklete 150 TL civarında istiyorlar. Diğer türlü tüm yolculuk yarısı kadar tutuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki benim saçma düşüncemdir bilemem ama topcaseimde veya heybemde hep bir iki litre benzinim olur malum Türk milletiyiz "O kırmızı ışıkta 100 km daha gidiyor" demek bizde atasözü.

Yanında pompa bulundur kesinlikle. Zaten o tür bir motorla sollama çabasına girmezsin biliyorum bunu. Bir de eşiniz buraya kilosunu yazdığınızı biliyorsa helal olsun bilmiyorsa aman, helvalar pahalı şu aralar ) yengeye de selamlar Tekeriniz düz bassın
    Zaten 100 km'de bir mola ve yakıt ikmali düşünüyorum. Kesinlikle risk almam bu konuda.

Fitilli lastik tamir kiti alıcam. İçindeki karbondioksit tüpleri yeterli olur mu şişirmek için?
    Büyük çoğunluğu bölünmüş yol. Sollama yapmam büyük ihtimalle. Ortalam hız hedefim 70 km
    Otomobille en az 20 defa gidip gelmişliğim var bu yolu. O yüzden cesaret edebiliyorum. Ama motorla ilk olucak

Eşim yazdığımı bilmiyor ama şu an için kilosundan memnun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topçular değilde pendik yalova, hatta avrupa yakasındaysanız yenikapı yalovayı kullanın derim, zira yalovadaki çalışmalar topçulardan yalovaya ya olan o kısacık yerde trafik yaratıyor ve psikolojik olsa gerek feribottan inen binek ticari ne kadar araç varsa bağından salınmış davar gibi basıyor. İdo ile geçince iskele ile bursa yolu arası mesafe kısacık hemen ışıklardan sağa dönüp devam.
    Ben msx125 ile geçtim o yolu başka dikkat edilecek bişey yok rüzgar yersiniz hafif o kadar.

Yolu boşverin izmire dikkat edin sadece asfaltı tutmuyor kayıp düşebilirsiniz
    Avrupa yakasındayım. Yenikapı - Yalova hesaplı gözüküyor. En az 1,5 saat kazandırır gibi görünüyor. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Uzun cam taktırsam rüzgarın etkisini azaltır mı?

İzmir şehir içindeki asfalt mı tutmuyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisadan izmire geçerken sabuncubelinden geçecekseniz eğer çok dikkat edin o virajlarda.
    Büyük ihtimalle max. 30 km/h ile dönücem o virajları
    Sepya bunu beğendi.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Yenikapı-Bandırma hattını kullan sonra rezillik çekme ben bayramda gidişte yenikapı - bandırma dönüşte feribotla gittim. 500tl olsa da verilirmiş.
    polemos bunu beğendi.

Evet izmir şehir içi asfaltı çoğu yerde tutmuyor leş.

sabuncubeli geçidinin tehlikeli denen virajları totalde 30-35 saniye sürer, gerisi her motorcunun girmekten zevk alacağı virajlardır.
    polemos bunu beğendi.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    PCX ile Batman'dan batıya gelen, İstanbul'dan Antalya'ya giden dönen ne uzun yollar artçılı yapanlar oldu sorun yaşamadılar. İstanbul-İzmir için korkulacak bir şey yok. Endişe etmeyin, zaten motora feribotta sıra sorunuda yok.
    polemos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX ile Batman'dan batıya gelen, İstanbul'dan Antalya'ya giden dönen ne uzun yollar artçılı yapanlar oldu sorun yaşamadılar. İstanbul-İzmir için korkulacak bir şey yok. Endişe etmeyin, zaten motora feribotta sıra sorunuda yok.
    İlgili konuyu detaylı olarak okudum. Onu model aldım kendime aslında. Tabi benim yolum çok daha kısa. Ama ilk uzun yol tecrübemiz olduğu için basit ama önemli ayrıntıları kaçırmamak istiyorum.

Korumalı Tech90 kot pantolon giyiyorum. Eşimin korumalarını bu vesile ile tamamlamak istiyorum. Sizce ona da aynı pantolondan mı yoksa dizlik ve korumalı şort mu almalıyım? Kask olarak da Shark Skwal düşünüyorum eşim için. Görüşlerinizi alabilir miyim bu konularda?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Banada yararli oldu bu konu, 1 haftaya yeni motorumu 2 haftayada ehliyetimi aliyorum insallah, agustosun 15'inde direk pendikten-bornova'ya kazasiz surusler izmirde cok apaci vardir haberiniz olsun simdiden
    polemos bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    kardeş yolda birşey yok, motorun da güzel...

şöyle ki, istanbul, bursa, balıkesir, manisa ta ki izmire kadar memleketin en iyi yoludur. sıkıntı motorla uzun yolda artçı ile gitmek sakıncalı. 1300 bmw ile artçısını indirip otobüse bindiren adam gördüm... çünkü arkada hareket edip motorun dengesini bozarsa tehlike oluyor...

onun dışında yol harika zevkli yoldur yanına birşey almana gerek yok sadece yedek benzini 2,5 litrelik kola şişesine koy. bu yolda hangi noktada sorun yaşasan yürüme mesafesinde biryere ulaşırsın sorun yok... yolun zevkini çıkarıp yavaş git bence. bursa karacabey arası rüzgar çılgındır oradan başlayıp akhisarın önüne kadar azalarak gider. onunla iyi geçin... şimdiden arkadaş olmaya bak.
    polemos bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Sabuncubeli sizi zorlayacak tek noktadır. Yanınıza lastik köpüğü alın. Radyatör suyu ve motor yazınız tam ise korkmayın. Susurkukta Karagül tesisleri temiz ve düzgün yerdir .dinlenmek için tavsiye ederim
    polemos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş yolda birşey yok, motorun da güzel...

şöyle ki, istanbul, bursa, balıkesir, manisa ta ki izmire kadar memleketin en iyi yoludur. sıkıntı motorla uzun yolda artçı ile gitmek sakıncalı. 1300 bmw ile artçısını indirip otobüse bindiren adam gördüm... çünkü arkada hareket edip motorun dengesini bozarsa tehlike oluyor...

onun dışında yol harika zevkli yoldur yanına birşey almana gerek yok sadece yedek benzini 2,5 litrelik kola şişesine koy. bu yolda hangi noktada sorun yaşasan yürüme mesafesinde biryere ulaşırsın sorun yok... yolun zevkini çıkarıp yavaş git bence. bursa karacabey arası rüzgar çılgındır oradan başlayıp akhisarın önüne kadar azalarak gider. onunla iyi geçin... şimdiden arkadaş olmaya bak.
    Mecburen 2 kişi gitmemiz gerekiyor. Artçımı bu konuda yeterince uyardım. Yola çıkmadan önce tekrar bir brifing yapıcaz Uyarılarınız için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabuncubeli sizi zorlayacak tek noktadır. Yanınıza lastik köpüğü alın. Radyatör suyu ve motor yazınız tam ise korkmayın. Susurkukta Karagül tesisleri temiz ve düzgün yerdir .dinlenmek için tavsiye ederim
    Zaten o sebeple Manisa'dan Menemen'e dönüp Çiğli üzerinden İzmir'e devam etmeyi düşünüyorum. Toplamda 24 km farkediyor. Sabuncubeli'den gidersem o yokuşlarda epey benzin yakıcam. İnişlerde frenle ilgili sıkıntı yaşamak çok büyük tehlike yaratacağından alternatif yolu tercih ettim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    google'a ümmet perkitan yazın. yaşlı başlı adam 125 cc'lik çinli scooterıyla sürekli Türkiye'yi geziyor.herhafta istanbul-izmir yapıyor full yükle.
    polemos bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu tip gezilerde motorun hacminden çok lastikler büyük önem taşımaktadır. Motor yağınız ve sogutma suyunuza da göz attıktan sonra, tıngır mıngır pcx ile türkiyeyi dolaşmamanız için engel yok. Ayrıca bazı arkadaşların söz ettiği gibi 125 cc pratiğe gelince teorideki gibi olmuyor cümlesi de geçerli bir cümle değil. Batıdan doğuya istediğiniz her yere bana mısın demeden gider gelir pcx. Tabi yaptığı son hız olarak cok yüksek bir hıza sahip olmaması bu noktada ki tek rahatsızlık olabilir, bir de 2 kişi olacaksınız ama toplamda 130 kg bir ağırlık. 10 kg. ıvır zıvır deseniz 140 kg. yapar. Bunun dışında herhangi bir rahatsızlık ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Yol yapmayı seviyorsanız eskihisardan gidin, aynı zamanda pcx yakıt cimrisi olduğu için daha ekonomik bir çözüm olur. Ama biran önce gideyim ben diyorsaniz yenikapıyı tercih etmekte fayda var, bu noktada karar sizin. Eskihisara kadar zaten otobandan gideceksiniz tabiri caiz ise, kaymak gibi yol, yalova sahil yolu da kötü bir yol değil. Hayırlısı ile gidip dönmeniz dileği ile. Kazasız belasız.
    polemos bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşlar eklemeyi unutmuş ama en önemli noktalardan biri; İzmir içinde Menemen-İzmir yazan dolmuşlardan mümkün mertebe uzak durun, geçebiliyorsanız hızlıca geçin hatta aynı şeritte bulunmamaya özen gösterin. 70 ile giderken bir anda duruverirler yol ortasında, şehir içinde 140'a kadar çıkan hayvan olanları da gördü bu gözler. İşin özeti; İzmir'de ayık olun
    Onurhan D ve polemos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler