Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motora gönül vermişler için

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Bir Motorcu Düşer.
    Ölür ya da Ölmez. Allah Bilir.
    Motorla Ölmüş Birine de Aslında Kahraman Denir.
    Her Motorcu Gün İçinde Eve Sağ Salim Döndüğünde Bir Kahraman Değil midir? Ani Çıkan Çukurdan Kaç, Sol Kapıdan İnen Salağı
    Teğet Geç, Üzerine Üzerine Süren Taksiciyi Sıyır, Telefonla Konuşurken Seni Görmeyen Bayan Sürücüye Çarpma…
    Evet Kesinlikle Bir Savaşçıdır Motorcu Özünde.
    Motor Kullanmak Zeka İşidir. Aptal Adam Motor Kullanamaz. Motor Matematik İşidir. Hesap İşidir. Zeka İşidir.
    Ve Motorcu Düşer. Düşeceğini de Her Zaman Bilir.
    "Yıllardır Motor Kullanıyorum Daha Düşmedim" Diyenlere Hep Gülümsemişimdir. Öncelikle Düşmediysen Nasıl Motorcusun.
    Benzincide Ayağı Açmayı Unutup Düşen de Vardır. Çok Kişiye de Olmuştur. Ya da Ön Frene Asılırken Sağ Ayağına Fren Emri
    Gitmemiştir Kapaklanmışsındır Yere.
    Yani Bana Hiç Düşmedim Deme. Düşmeden Motorcu Olunmaz. Platin Yoksa Kaza da Yoktur.
    Kaza Olur.
    Herkes Motorcuya Kızar.
    Hemen Sana Araba Alalım Diye.
    Düşmek Salaklık Değildir Ama Düştüm Diye Motordan Soğumak Salaklıktır.
    O Zaman Motorcu Değilsin Zaten Kardeşim. Sen Geçerken Motora Uğramışsın Oda İki Beden Büyük Gelmiş. Gel Sana Jeep
    Alalım Onda Ölürsün.
    Dikkat Ettiyseniz Sağlamlığıyla Ünlü Arabaların Ölümlü Kazası Çoktur. Çünkü Kaportaya Güvenen Gaza Asılmıştır.
    Öleceksen Bu Kaderinde Vardır Zaten. Amma Motorda Amma Arabada Yada Banyoda Sabuna Basıp Ölmek Arasında Ortak Tek Nokta Ölmektir Zaten.
    Denklem Çok Basit. Arası 100 km Olan İki Ayrı Şehirden İki Motor Aynı Anda Diğer Kente Saatte 100 km Hızla Giderse Nerede
    Karşılaşırlar.
    Ne Bileyim Lan Ben. Belki de Karşılaşmazlar.
    Motorculukta Denklem Yoktur. Binilir ve Gidilir.
    Çünkü İki Teker Başka Bir Sevgidir.
    Hani Modellerin Birbirine Sevimsiz Davrandığı Olur. Racing Olanlar Chopperleri Acı Sollar Goldwinglerde Para Var İmkan Var yada GS Kullananlar Diğerlerine 50 cm Yukardan Bakar.
    Kim Takar.
    Hepsi Kahraman.
    Nedense Hep İlk Suçlanan Motor ve Motorcu Olur. Vay Serseri. Yada Bu Yaşta Motor mu Kullanıyor Hala Yuh. Yahu Sen
    Bankacısın Motorda Ne İşin Var Gibi Sözler Hep Duyulmuştur. Duyulacaktır. Duyulsun Bize Ne.
    Hastaneden Çıkar Motora Koşarız.
    Ayılınca İlk İşimizdir Motor Ne Alemde Diye Sormak Değilmi.
    Zaten Düşüp de Ayağa Kalkanın İlk İşi Gidip Motoru Kaldırmak Değilmidir. Öyledir. Daha Ne?
    Ama Sedyedeki Çizmeli Motor Montlu Dövmeli Yarım Eldivenli Yorgun Savaşçı ya da Yolun Kenarında Üzerine Gazete Örtülmüş
    Ama Parlak Kaskı Yanında Olan En Sevdiği Şeyi Yaparken Saati Orada Dolan Kahraman İçinde Bir Yerde Yine de Mutludur.
    Der ki.
    Öldük Ulanda Yakışıklı Öldük.
    Akciğer Kanserinden Öksüre Tıksıra Ha Gitti Ha Gidecek Denmedi En Azından Arkamızdan.
    Buraya Kadarmış Yazılan.
    Her Motorcu Özünde Birer Kahraman .!!! [alıntı]
    CamelBiker, benhasan, banno1957 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arası 100 km Olan İki Ayrı Şehirden İki Motor Aynı Anda Diğer Kente Saatte 100 km Hızla Giderse Nerede
    Karşılaşırlar.
    Ne Bileyim Lan Ben. Belki de Karşılaşmazlar.
    Motorculukta Denklem Yoktur. Binilir ve Gidilir.

MANKU ve Alper_tim bunu beğendiler.

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    duygulandım yemin ediyorum. işten çıksamda motoruma binip yolu uzatarak eve gitsem

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Hocam çok güzel yazmışsınız kaleminize sağlıkta ben düşe düşe bi hal oldum. Kafam harita gibi. Kaç defa tövbe ettim yok abi bırakılmıyor bu iki teker

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    motor deli işi şeytan icadı yia tepkisine gözlerim devirip "bak bakayım ben normalmiyim" cevabım yeterli geliyor susuyorlar

test edildi, onaylandı

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Peder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor deli işi şeytan icadı yia tepkisine gözlerim devirip "bak bakayım ben normalmiyim" cevabım yeterli geliyor susuyorlar

test edildi, onaylandı
    bende aynı cevaı veriyorum

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    hep garipsiyorum motorların bu kadar kutsallaştırılmasını.

adakusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet özgürlüktür eyvallahta arkada gözü yaşlı anne, baba, arkadaş, eş, çocuk bırakmanın neresi kahramanliktir hangisi gurur verir insana? Uzatıp süslemek istemiyorum bu yazıyı, keninizden yaşça küçük motosiklet severlere bilinçli kullanmayı, deneyimlerinizi aktarın.. önce güvenlik sonra özgürlük diyorum ;) MOTOSİKLETE TABİKİ BİNİCEZ AMA DELİCE DEGİL ADAM GIBI BININ.. ONCE KENDINIZ SONRA SEVDIKLERINIZ İÇİN..!
    turkish39 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı adakusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet özgürlüktür eyvallahta arkada gözü yaşlı anne, baba, arkadaş, eş, çocuk bırakmanın neresi kahramanliktir hangisi gurur verir insana? Uzatıp süslemek istemiyorum bu yazıyı, keninizden yaşça küçük motosiklet severlere bilinçli kullanmayı, deneyimlerinizi aktarın.. önce güvenlik sonra özgürlük diyorum ;) MOTOSİKLETE TABİKİ BİNİCEZ AMA DELİCE DEGİL ADAM GIBI BININ.. ONCE KENDINIZ SONRA SEVDIKLERINIZ İÇİN..!
    Sonuna kadar haklısın.Ama biz millet olarak nasihatleri asla dinlemeyip illa başımıza gelmesini bekleyen bir yapıya sahibiz.Anca öyle öğrenebiliyoruz heralde,ne bileyim.Motosiklet olsun,araba olsun,çabuk gaza getiren bir alet.Tabi biz yine de nasihat etmekten vazgeçmeyelim.Apaçi de olsa uyarmaktan,güzel güzel anlatmaktan vazgeçmeyelim.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Kazık kadar adam oldum yaşıtlarımın çocukları okula başladı desem yalan olmaz . Hala motor aldığım dan Anne ve Babamın haberi yok :D

Bizim atalarımız yıllar boyu at üstünde yaşamış ama neden se motora binmemiz garip geliyor :D
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

AhmtuyuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    bu sıcak hava tüğlerim diken diken oldu. ürperdim, duygulandım, üşüdüm resmen
    ne yazacağımı bilemiyorum tebrik ederim bunu yazana bu düşünceye bu aşk'a bu hevese..

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Çocukluğumda briketleri üst üste yığar, üzerine minder atardım selem olurdu. Briketleri arasından da bir zeytin dalı geçtimi al sana motosiklet. Henüz ilkokula bile başlamamış olduğum, o zamanlarda ki ailemin ekonomik durumu itibariyle benim için motosikletin sadece hayal ürünü olduğu, kendisi seyrüseferde yer almasada beni dünyanın her yerine götüren taştan oyuncağım. Allahıma şükürler olsun ki zaman içinde farklı dönemlerde motosikletlerim oldu. Kullanıcı yada artçı olarak düşmelerim, berelenmelerim, günlerce ayağımın üstüne basamayışlarım, ellerimin ve kollarımın çılgınca ağrımaları, ayaklarımın neredeyse donacak hale gelmesi, endişelerim, korkularım. Yine Rabbime sonsuz şükürler olsun ki hala motosiketçiyim, hala motosikleti keyif nakil aracı olarak kullanabiliyorum, ve hala yoldan geçen motosikletlere (kendi motorumdan iyi yada kötü olsun) heyecanla bakabiliyorum. İnsan acı çekmekten ne kadar tat alırsa bende o kadar tat alıyorum. Bizler farklıyız, yaşama fark katanlarız. Ama çoğu zaman yolun sonunda kazalarda ölenleriz, ölenleri gören, ölenlerle yaşamak zorunda olanlarız...

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Adıgibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazık kadar adam oldum yaşıtlarımın çocukları okula başladı desem yalan olmaz . Hala motor aldığım dan Anne ve Babamın haberi yok :D

Bizim atalarımız yıllar boyu at üstünde yaşamış ama neden se motora binmemiz garip geliyor :D
    Abi at dört ayaklı ondan problem görmüyo ailelerimiz.Onlarda bi dört teker sevdası.Ama motor iki teker olunca vay efendim diye başlıyolar

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi at dört ayaklı ondan problem görmüyo ailelerimiz.Onlarda bi dört teker sevdası.Ama motor iki teker olunca vay efendim diye başlıyolar
    Aynen öyle . Hergün araba ile bir buçuk saat akşam birbuçuk saat sabah yol çekiyordum motoru aldım 25 dakika sabah 25 dakika akşam yol çeker oldum . Hayatıma renk geldi desem yalan olmaz . Ama gel gelelim evdekilere bunu anlat .

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    İnsanın başına gelebilecek en güzel şeylerden biridir motosiklete gönül vermek.
    İşten mi sıkıldın,patrondan laf mı işittin,hoşlandığın kızın sevgilisi olduğunu mu öğrendin,evde ailenle sıkıntıların mı var,yalnızlıktan mı yakınıyorsun,ekonomik problemlerin mi var ?

Ekipmanlarımı giyiyorum yavaş yavaş bir yandan motosikletimi çalıştırıyorum ve terapiye başlıyorum.O kafamdaki tüm dertlerden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyorum.Vitesi 1'e takıyorum bir de bakmışım tüm dertler arkamda kalmış.Gidiyorum karşıyaka,bostanlı,mavişehir yada konak,göztepe,inciraltı sahil veyahut çok canım sıkılmışsa bir mordoğan turu yapıyorum.Oturuyorum sahilde yalnız bir başıma dalgaların sesini dinliyorum.Bir de bakmışım dertler çok çok uzağımda kalmış.Sonra bir de dönüş yoluna geçiyorum yavaş yavaş yolun bitmemesini istercesine bir yandan yine dalga sesleri evime gidiyorum terapimi tamamlamış kafamı boşaltmış dertlerimden sıyrılmış bir şekilde rahatça başımı yastığa koyup uyuyorum.
    Alper_tim bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)