Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

en pahalı bakım servis ücreti yarışası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt-25
    yağ,hava filitresi, buji değişi için 100 tl işçilik verdim. varmı beni gecebilecek başka arkadaş :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam öncesinde konusmadiniz mi gercekten cok ödemizsiniz motorunuz neydi acaba yamaha r1 se yine üzülmemek gerek :D

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    At 3 5 diyen yetkili bayi tanıdıklarınız olur inşallah, şu faturanın yarısını veririm ben her zaman.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün 1000 bakımı için 140 TL ye ''çokmuş yaa!'' dedim. Şimdi rahatladım.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    o değilde hava filtresini 100 yazıp sonradan 50 tl yapıp iki tane hava filtresi yazmalarına anlam veremedim kaç tane hava filtresi var senin motorda bilmediğimden soruyorum 2 taneyse tamam dıcemde ben hep 1 tane dite biliyorum ve 50 tl bile bi filtreye çok

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o değilde hava filtresini 100 yazıp sonradan 50 tl yapıp iki tane hava filtresi yazmalarına anlam veremedim kaç tane hava filtresi var senin motorda bilmediğimden soruyorum 2 taneyse tamam dıcemde ben hep 1 tane dite biliyorum ve 50 tl bile bi filtreye çok
    varyatör filitresi ve hava filitresi olarak var. onların fiyatları normal

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yag degsimi (1 litre) zoncir yaglama.. toplam 110 tl. Yıl 2013 du. Motol honda Hasanpaşa. Ve birdaha onunden bile gecmedim

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    1- litre yağ için sızlanmayalım .Burda motosikleti 3 litre yağ alanlar var eheh

gidin motoru sokmek icin gerekli her turlu alet alin. Cok bisey tutmaz.ben herseyini kendim yapiyorum. Cok basit seyler. Motor olmasi gozunuzu korkutmasin ufacik parcalardan olusan alet. Emin olun ustalar sizin motorunuzu sizden daha cok onemsemez. Yag hava filtresi buji degisimi cok kolay vida sokup baglamaktan baska bisey degil
    zuluman bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    250cc japon motor kullanıyosun, olur öyle. O motorun zaten en incik boncuk parçası 50 liradan başlar. Garantiye götürmesen en ufak arızada bile cebinden 300-400 lira çıkar. Garanti bakımına o paraları vererek kendini bir nevi sigortalıyosun aslında. Hava filtresi için 50 lira olağanüstü yüksek bi fiyat ama çin malı olmayınca fiyatlar böyle.

Motosikleti
    ybr125
    Ybr için 75 lira alınca içime oturdu bidaha servise gitmedim

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc japon motor kullanıyosun, olur öyle. O motorun zaten en incik boncuk parçası 50 liradan başlar. Garantiye götürmesen en ufak arızada bile cebinden 300-400 lira çıkar. Garanti bakımına o paraları vererek kendini bir nevi sigortalıyosun aslında. Hava filtresi için 50 lira olağanüstü yüksek bi fiyat ama çin malı olmayınca fiyatlar böyle.
    Ehm.. İtalyanda durum daha beter. Yetkili servis affetmiyor.

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Ben de servis fiyatlarımı yazayım. Yaptırdığım ilk bakım (18.000) bende ufak bir kalp krizi yarattı =)

Bu benden önceki sahibinin Kadıköy Motor'da yaptırdığı 12.000 bakımı:

Yağ ---------------------- 35
    Yağ filtresi ------------- 45
    Varyatör tırnağı --------- 25
    Varyatör plastiği -------- 105
    Varyatör kayışı ---------- 285
    Hava filtresi ------------ 35
    Buji --------------------- ?
    Parça temizlik spreyi ---- 30
    Antifriz ----------------- 5
    İşçilik ------------------ 120
    TOPLAM ------------------- 680 (üstünü çizip 600 lira yazmışlar. indirim falan yapılmış heralde)

Bu da benim yaptırdığım Hobby Motor Etiler - 18.000 Bakımı:

Arka fren balatası ----------- 186
    Varyatör kayışı -------------- 165
    Buji ------------------------- 32
    Hava filtresi ---------------- 22
    Tapa oring ------------------- 6
    Antifiriz -------------------- 15
    Varyatör misketleri ---------- 40
    Yağ filtresi ----------------- 29
    Motor yağı ------------------- 45
    Şanzıman yağı ---------------- 15
    Servis işçilik --------------- 130
    TOPLAM ----------------------- 685

18.000 bakımının iki büyük kalemi olan kayış ve arka balatanın gereksiz değiştiğini düşünüyorum. Ama biraz aceleye geldi ve önceki bakımını falan incelemedim. Uzun yıllardır tanıdığım ve güvendiğim bir abime teslim ettiğim için de sorgulamamıştım. Şimdi siz servis muhabbeti açınca kontrol ettim de içime oturdu =)

Arka balatayı benden önceki sahibi ötmesin diye EBC ile değiştirmişti. Ancak benim güvenilir servisim "Arka balataya çakma bişey takmışlar. Orjinali ile değiştirdik (186tl)" dedi. Şimdi korna gibi öten bir arka frenim var.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    servislerdeki bu üfleme fiyatlar sağolsun imanımızı gevretiyor

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yılda 8 defa bakıma servise gitsen en az toplam 800 tl işçilik yapar. en pahalı garantiye girecek parça nedir ki ecu mu egsoz mu?

gidin motoru sokmek icin gerekli her turlu alet alin. Cok bisey tutmaz.ben herseyini kendim yapiyorum. Cok basit seyler. Motor olmasi gozunuzu korkutmasin ufacik parcalardan olusan alet. Emin olun ustalar sizin motorunuzu sizden daha cok onemsemez. Yag hava filtresi buji degisimi cok kolay vida sokup baglamaktan baska bisey degil
    sana katılıyorum, artık destek verirsin bana

Motosikleti
    vespa ET4
    vespa et4
    yağ,filtre ,hava filtresi ve sözde bakım yapıldı 250tl .servise verirken özellikle lastikte patlak var bakın gerekırse tamır ettirin ,arka fren yeterince tutmuyo,gösterge panelindeki saat çalışmıyor .ve bu benim ilk motorum söylediklerim ve sizin gerekli duydugunuz ne varsa gözden gecirin dememe ragmen sadece yag ve filtreler degişmiş varyatör içi açilip bakıldımı ondan bile şupheliyim .benim motor eski diyemi ilgilenmediler ,yada bu adam nasılsa bilmiyor diye özen göstermiyolar .bazı servislerde görüyorum motoru bile yıkıyolar oyle teslim ediyolar .

peugeot geopolis 250 2012 model,12000 km.bakım için fiat ne tutar diye sordum servisine;1000.-küsur tl.yi hazır etmemi söylediler.Bu nasıl bedel dedim,yağ ve filtre harici antifriz soğutma sıvısı,şanzuman yağı,amortisör yağları,fren yağları,varyatör kayışı değişecek dediler.6-7 kez servise bakıma götürsem,motoru aldığım paradan fazlasını sadece servis ücreti olarak vermem gerekecek.Yağ filtresini,motor yağını aldım,dışarıdan filtre sökme anahtarı dahil 90.-tl ücret karşılığında işimi hallettim.Sorarım 12000 km.de varyatör kayışımı değişir,amortisör ve şanzuman yağımı,soğutma sıvısımı,fren yağlarımı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)