Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tramer Kaydında Hasar Tutarının Gözükmemesinin Sebebi Nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar;

Tramer kaydında hasar tutarı neden gözükmez ? İnternette araştırdım hasar tutarı gözükmüyorsa park halindeyken gerçekleşen çarpmadır demişler ancak öyle olunca park halinde çarpma diye yazıyor yanında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    rakam küçük olunca tramerde çıkmama ihtimali oluyor.
    Onurhan D bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pert olan araçlar tamir edilebilecek gibiyse sahibine ödemesi yapılıp hurdaya ayrılmak yerine birine satılır, bu genelde tamirci olur. Tamirci aracı toplayıp satar. Sorgulamalarda aracın tamiri için ödeme yapılmadığı için rakam yazmaz çünkü pert tutarı ödenmiştir. Yani pert olma ihtimali var epey.
    Onurhan D bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    motorumla kaza yapmıştım karşı taraf suçluydu masraflar sigortadan karşılandı 4000 tl masraf oldu ama gözükmüyor meblağ.
    Onurhan D bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    sistem hatasıdır olur öyle. tutanağı araştırmak lazım belki.
    Onurhan D bunu beğendi.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    15.07.2015 tarihinde bulunduğum ilin merkezinden 30 km uzaklıkta olan bir ilçesine giderken kavşakta opel vectra marka bir araç ile fiat doblo marka bir araç kaza yaptı, bende durdum yardımcı olmak amacı ile ikiside ne ambulans nede polis çağırmamızı kabul etmediler. Meğerse ki ikisininde sigortası yokmuş, hatalı olan taraf masrafları üstlendi çekiciler geldi sanayiye gidildi iki araçta tamir edildi ve ne sigorta firmasının nede polisin haberi olmadan olayı kapattılar. Bu ve bunun gibi küçük hasarlı ve veya karşılıklı olarak anlaşılarak yapılan tamir işleri tramerde kaydı görünmez diye düşünüyorum.
    Onurhan D bunu beğendi.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı inanma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pert olan araçlar tamir edilebilecek gibiyse sahibine ödemesi yapılıp hurdaya ayrılmak yerine birine satılır, bu genelde tamirci olur. Tamirci aracı toplayıp satar. Sorgulamalarda aracın tamiri için ödeme yapılmadığı için rakam yazmaz çünkü pert tutarı ödenmiştir. Yani pert olma ihtimali var epey.
    Bu durumda Pert kaydı çıkar

Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.07.2015 tarihinde bulunduğum ilin merkezinden 30 km uzaklıkta olan bir ilçesine giderken kavşakta opel vectra marka bir araç ile fiat doblo marka bir araç kaza yaptı, bende durdum yardımcı olmak amacı ile ikiside ne ambulans nede polis çağırmamızı kabul etmediler. Meğerse ki ikisininde sigortası yokmuş, hatalı olan taraf masrafları üstlendi çekiciler geldi sanayiye gidildi iki araçta tamir edildi ve ne sigorta firmasının nede polisin haberi olmadan olayı kapattılar. Bu ve bunun gibi küçük hasarlı ve veya karşılıklı olarak anlaşılarak yapılan tamir işleri tramerde kaydı görünmez diye düşünüyorum.
    Bu durumda tramer sorgusunda hiç gözükmez.

Iki verilen örnekte durum ile alakasız. 90% karşı tarafta çıkan ufak tefek hasarı kapsar. Adamın aracında hasar yoktur karşı tarafta çizik vuruk çatlak vs vardır kişinin aracında bu bedelsiz hasar olarak çıkar. Çok takılmanı gerektiren bir durum olmaz genelde. Benim aracımda da benzer bir durum oldu. Bizde sıkıntı olmadığı için bedel yazmayan bir hasar gözüktü tramerde. Onun dışında şu andaki aracımda anahtar kaybından dolayı 1200 liralık hasar gözüküyor. Kayıp anahtar sigortadan karşılandı için kaza gibi rakam çıkıyor açıklamada Anahtar kaybı olarak gözüküyor ama kaza değil
    Onurhan D bunu beğendi.

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Eğer hatalı olan taraf kendısıyse hasarını cebinden odeyeceginden gorunmez. Benim eski motorda basıma gelmişti. Bir adet kazaya karısmıstır diye kayıt çıkıyordu ama bedeli gorunmuyordu.
    Onurhan D bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda Pert kaydı çıkar
    Sigorta şirketleri hurdaya ayırmak yerine tamir edilmek üzere satacağı araçları pert olarak göstermiyor satarken sorun olmasın diye. Hasarlı araç sahibiyle notere gidip sanki araç sağlammış gibi satış yapıyorlar ve plaka sorgulamasında pert ya da hasar ödemesi görünmemiş oluyor. Sigorta şirketleri de çakal yani. Bir kaç tanesi gözümün önünde oldu. Ama sanıyorum sigorta acenteleri bu bilgiye ulaşabiliyor mesajla sorgulamadan hariç. Tabii ki rakam yazmıyorsa kesin böyledir değil ama böyle olma ihtimali de var demek.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    plaka değişmişse plakadan çıkmayabilir. şasi no en sağlamıdır sorguda.

Tramer kayıtlarında artık plaka değişmişse bile çıkıyor çünkğ plakadan şasi noyu bulup gelen mesajda şasi numarasıda yazıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)