Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ankara Günübirlikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Ayarlanirsa gelebilirim ancak hic yer yurt bilmiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Bu arada bugunki gezi nasildi gidenler icin ? Aksama dogru havada bulutlar vardi.
    zaferce bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Benim şahsi fikrim, Göksü (Eryaman) göletinin önünde küçük bir alışveriş merkezi var orada 9:00 - 9:30 arası buluşabiliriz çünkü kazana İstanbul yolu üzerinden gidiliyormuş ve Göksü'dan rahatça geçebiliriz. Bende Yenimahalle de oturuyorum, Göksü çok uzak olur derseniz şehir içinde bir yerde de buluşabiliriz.

Bugün için sürüş planladığımda ben eşim ve forum dışından arkadaşlarım olsa üç beş kişi ederiz. Forumdan da bir kaç katılım olsa on motora yakın oluruz diye düşünmüştüm. Ancak forumdan gelen cevaplar kimsenin gelmeyeceğini düşündürmüştü. Forum dışından gelmesini beklediğim arkadaşlar da dün gece gelmekten vazgeçtiler. Deniz kenarı bir yere sürüp konaklamalı bir gezi yapmaya karar verip gittiler. Eşimle sabah 8'de buluşma yerine gittiğimizde tam da beklediğim gibi hiç kimse yoktu. Hareket saatini yarım saat beklemeye gerek yoktu aslında ama belki birileri çıkagelir, ayıp olur diye beklemeye karar verdik. Hüzünlü bekleyişimizin onuncu dakikasında tubejh aradı. "Ben geleceğim ama geç kalıyorum bekleyin." dedi. İçimden "Ohoo dedim işimiz var. Keşke hiç forumda yazmasaydım. Sıkıntılı bir gün bizi bekliyor." Bekledik ve tubejh geldi. Benzinini aldı. "Ohoo benzin deposu da dolu gelmemiş." diye içimden geçirdim. Biraz soluklandı, tanıştık. Ardından yola koyulduk. Tecrübesiz bir sürücüyle sıkıntılı bir gün yaşayacağımı düşünmeye başlamıştım. Yorulacak, ya çok yavaş kullanıp sürüşün süresini çok çok uzacak, trafikte sıkıntı yaşayacak, ya da çok riskli kullanacak güvenlik dertleri yaşayacak diye endişe içindeydim. En kötü, ilk iki mola sonunda geri getirirz elemanı Ankara'ya diye düşünüyordum. Ancak hiç de öyle olmadı. Adamın GiS Akademi'den almış olduğu eğitimler meyvelerini verdi ve tecrübesi henüz çok az olmasına rağmen gayet uyumlu bir sürüş sergiledi, ne yoruldu, ne mızmızlandı, ne de güvenlik sıkıntısı yaşadı. Gayet güzel, keyifli bir gün yaşamamızı sağladı. Süpersin tubejh. Teşekkür ederiz. Sabah 9 civarında başlayan sürüşümüz 5 kısa mola ve bir yemek molası ile akşam güneş batarken 19 civarında bitti. Tripmetre yaklaşık 380 km yol katettiğimizi söylüyordu.

Rota

Beypazarı çay molası

Kıbrısçık molası

Kıbrısçık'ta mola verdiğimiz park vadiye bakıyordu.

Beypazarı'na dönülmüş karınlar doyurulmuş. tekrar sürmek için sabırsızlanılıyor.

Benzin takviyesi için durunca hemen fotolar çekiliyor.

"Of Allah'ım kimlerle çıktım ben yola." --tubejh

Şehre geldik. Güneş batarken sürüşümüz de sağ salim. Keyifle bitmiş odu.

Eşimle kuzuları birbirine bağlayıp günü noktaladık.

Darkcity2000, tubejh, Oldjack ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    goksu avm de bulussak yolu bulabilecekmisiniz?

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    gece biraz dertli geçti (bebek var) sabah uyanamadım, ama rüyamda forumda fotoğrafları paylaştığınızı filan gördüm sanırım, dertlendim gelemedim diye .

katılım az da olsa güzel geçtiğine sevindim, umuyorum yakın zamanda rast geliriz.
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    @zaferce elinize ayaginiza motorunuza saglik, cok guzel bir gezi olmus icinde olmayi isterdim... Bana uysaydi gelmeye calisirdim , neyse kismet degilmis ilerki gezilere artik...

@the-rock ben oran tarafindayim TRT'nin karsisinda. Ama malesef gercekten yol bilmem hic, yol bilgim besevler,kizilay,cebeci,turan gunes ile kisitli malesef... Size uyarsa veya buradan yol tarifi edebilirseniz daha sehir ici bi bolgede bulusup daha sonra goksu avm'ye gecer darkcity ile bulusuruz ikinize de uyarsa tabi.
    zaferce bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaferce, abi güzel gezi olmuş tekerinize sağlık. Bir hafta sonra Ankara'ya dönüyorum, uygun bir gün veya herhangi bir pazar günü düzenlenmiş bir gezi olursa katılacağım
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 200
    @CxAnKACx hocam istersen seninle şehir içinde buluşalım sonra da Göksu da @Darkcity2000 ile buluşup beraber gidebiliriz. Herkese uyarsa dm den numaraları yollayalım yarın sabah sıkıntı olmasın

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Tamamdir ustam telefondan mesaj atmayi bulamadim bi bilgisayar aciyim.

Motosikleti
    RS 200
    Tamam hocam, umarım @Darkcity2000 de ulaşır bize hepberaber gider eğleniriz

koran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XSR 700
    tek başına ya da max 2-3 kişi çok daha eğlenceli oluyo. vakit de kaybetmiyosunuz. ben kıbrıscığa sabah çıkıp öğlen dönüyorum

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    gezi güzel olmuş tekerinize sağlık.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaslar
    Bu gece izmir gezimi sonlandirip ankaraya geciyorum..Bundan sonraki gezilere katilmak isterim..

Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen pazar ilk defa plan yapıp gece 4 de kızılcahamam a yola çıktım. İstanbul yolu üzerinden gittim; gittim ama yanımdan teğet geçen piç kasa bmw mi dersin, önüme hızla geçip önümde benimle aynı hızda gidip iki camdan sigara izmariti atıp gazlayan mı dersin. Çeşit çeşit aksiyonlar yaşadım gece vakti.

Küçük hacimli motorlar katılımlarda size sıkıntı çıkarmaz inşallah hocam
    Merhaba, kusura bakma geç yazıyorum. Ama düzgünce can sıkıcı bir kimliğe bürünüp, üzerime nefret çekmeden nasıl ifade edebilirim onu düşünmem gerekti. Tepki çekmeden yapamayacağımı kabul edince de yazmaya karar verdim.

Bir motorcu akan trafiğin altında bir hızla ilerlediği zaman yukarıda ifade ettiğin gibi sıkıntılarla karşılaşması olasılığı çok artıyor. Grup halinde o şekilde yavaş ve şerit kapatılarak -fermuar düzeninde- gidilirse de tehlike dahada büyüyor. O yüzden güvenli sürüş hızının akan trafiğin biraz üstü olduğunu göz önünde tutuyorum.

Birlikte sürdüğüm insanların akan trafiğin altında bir hızla ilerlediklerini, her arabanın bizi geçtiğini gördüğümde ben de sola geçip ilerliyor ve trafikten sıyrılmayı tercih ediyorum. Dediğim şekilde ilerlerken bizi sollayanlar elbette oluyor. Onlar genelde herkesi sollayan hayli hızlı araçlar oldukları için zaten solu kapatıp geliyorlar, en azından sollama yapmaya alışıklar. Ama arabası zaten 110'u zor gören adam 90 ile giden üç motorcuyu sollarken arkadan gelecek Audi'den selektör yememek için fazla sola açılmadan motorcuyu silme sıyırıp geçer. Sollaması uzun süreceği için sabırsızlanıp motorcuların üzerine kırar. Ben kendi adıma keyif için çıkılan bir gezide bu riski almayı çok uygun bulmuyorum.

Benim düzenlemeyip sadece katılımcı olacağım gezilerde de akan trafikten yavaş bir ilerleme olduğunda arabalar tarafından taciz edilmeye başladığımızda güvende olmak adına yolun dışına çekilmek veya trafikle birlikte ilerlemek seçeneklerinden birini yapabilirim.

Umarım kendimi düzgün ifade edebilmişimdir.

Pazar sabah 8.00'da Ayaş yolu üzerinde Optimum'un karşısındaki Shell'den hareket.

Beypazarı Kırbaşı Koyunağılı Mihalıçcık Gürleyik Sarıyar rotası. Dönüş yorgunluk durumuna göre ya aynı virajlı yoldan veya düz yoldan.

Bir tam günlük sürüş. Muhtemelen güneş batarken Ankara'ya gireriz.

Asfalt yol ama taşı tokacı mıcırı çukuru tümseği olabilir.

Buradan mesajla bana ulaşabilirsiniz.

Geçen sefer bir kişi gelmişti. Bu sefer bu kadar geç plan yapınca muhtemelen hiç kimse gelmeyecek ama yine de şansımı deneyeyim. Bu sefer de gelen olmazsa başlığı gömeriz.

1. Bütün motorlar buluşma noktasına benzinleri dolu, lastik havaları kontrol edilmiş, bagajlar güvenli şekilde yerleştirilip bağlanmış, yağmurluklar kolayca ulaşılacak yerlere konmuş şekilde gelmiş olmalıdır.

2. Sürücüler hareket saatinden önce kahvaltılarını tamamlamış olmalıdır.

7. Her sürücü şeridin kendi uygun gördüğü yerinde ilerlemekte, kendi sürüş çizgisini tayin etmekte serbesttir. Fermuar düzeni izlemek zorunluluğu (trafik lambaları haricinde) yoktur. Hatta fermuar güvenli filan değildir.

9. Önünüzde giden motorla aranızdaki mesafe mümkün olduğu kadar yakın olmalı ancak asla 2 saniyeden az olmamalıdır.

10. Gruptaki her sürücü, bir arkasındaki motor ve sürücüden sorumludur. Aynada uzun süredir arkadakini göremiyorsanız bekleyin. Yol ayrımlarında, bir arkanızdaki sürücünün sizin döndüğünüz yeri gördüğünden emin oluncaya kadar bekleyin. Böylece hiç kimse yol ayrımını kaçırıp yanlış yere gitmez.

12. Grup sürüş hızı, gruptaki bütün sürücülerin kendilerini rahat hissettikleri bir hız olmalıdır. Güvenli grup hızı, genelde akan trafiğin biraz üstünde olan hızdır. Her ne olursa olsun; akan trafik hızında dahi gidemeyen veya gitmeyi tercih etmeyen sürücüler grupta yer almamalıdır. Bu sürücüler, grup içerisinde başka araçların grubun içine girmesine olanak sağlayan büyük boşluklar oluşmasına sebebiyet verirler ki bu grup için tehlikeli bir durumdur.

13. Tali yollardan ana yollara girişler ve sollamalar bireysel olarak yapılır. Yola çıkma ve sollama zamanlamasına dair karar ve sorumluluk her sürücünün kendisindedir.
    Oldjack bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Abi daha erkenden soyleseydin gelirdim de yarin (yani bugun) icin coktan plan yaptim, gorenler de zaten sabah 10 da gorurler :D kismet degilmis yine neyse iyi yolculuklar size.
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    ankarada sadece asik olmak degil
    gezi duzenlemek de zor iki gozum..
    iyi gezmeler
    foto bekleriz...))

https://www.youtube.com/watch?v=29Wymfjz1ns
    Vedat Sakman - Ankara'da Aşık Olmak (JoyTurk Akustik)

https://www.youtube.com/watch?v=29Wymfjz1ns

Tahmin edildiği üzere forumdan katılım olmadı.

Adettir, bir kısa özet geçeyim. Eşim ben ve bir arkadaşım Ankara'dan 8'de yola çıkıp bir Göynük'ten bize katılacak bir abimizle Beypazarı İnözü Vadisi Dostlar Tesisinde buluştuk. Kırbaşı Koyunağılı Mihalıçcık Sarıyar Nallıhan Seben Gölcük Bolu Gerede Kızılcamam üzerinden dönüşle saat 22 civarında 515 km'lik sürüşümüzü tamamlamış olduk.

Seben

Taşlıyayla Göleti

Gölette balıkçı

Sarıyar hatırası

Kızılcahamam civarındaki yeni yemek mekanımız - Alpet Kamyoncu Lokantası
    tubejh, Darkcity2000, smiles ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Yarın POLATLI'dan Yassıhöyük (gordion müzesi) köyüne ufak bir gezimiz olacaktır gelmek isteyen buradan yazabilir (şu an 2 kişiyiz)

Dünkü sürüşten bir parça
    Darkcity2000 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)