Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ankara Günübirlikleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    ağustos 2 -21 arasında antalyaya çadır kurmak için gidecem gelen varmı ankara antalya geze geze foto çekimi eğlence çadır tatili
    gelişmiş ülkeler makine üretir teknoloji üretir, gelişmemiş ülkeler insan üretir
    2013 YAMAHA YBR125-NIKON D7000
    Elinde çekiç olan herşeyi çivi zanneder, insan yediğine dönüşür, yaşadığı yer gibi düşünür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Yapılan veya yapılacak olan plana katılmak isterdim bu hafta sonu ama araba ile Aydına yola çıkacağım cumartesi gece vakti

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    manavgat festivaline gelen varmı ankaradan ?

25 Temmuz Cumartesi Sürüşü

Buluşma saati: 8.00

Hareket saati: 8.30

Buluşma noktası: Eryaman Optimum karşısındaki Şeker Shell.

Ankara merkezden İstanbul Yolu üzerinden Kızılcahamam’a doğru gelirken Metro GrossMarket ve Opet’in olduğu sapaktan sağa doğru ayrılınca Beypazarı-Ayaş tabelalarının gösterdiği istikamete doğru döndükten sonra karşınıza gelecek olan benzincilerden üçüncüsü. Önce bir başka Opet, sonra PO, ardından buluşma noktası olan Shell görünecek. Optimum’un önündeki alt geçide girmeden sağda bulunuyor. Rotanın Google Maps linkinin başlangıç noktası Şeker Shell.

Gidiş rotası: https://goo.gl/maps/hkAyW

Dönüş aynı yol üzerinden. Yorgunluk durumuna göre dönüşte Beypazarı–Ayaş kısmı (bölünmüş) düz yoldan yapılarak bir parça kısaltılabilir.

Google Maps’e göre toplam 7 saat ve 350 km civarında bir sürüş. Dolayısıyla tam günlük bir sürüş. Yoruldukça verilecek ihtiyaç ve çay molaları ile bir yemek molası dışında uzun süre vakit geçirilecek piknik ve benzeri bir plan yok. Gün tamamen sürüş üzerine.

Molaları muhtemelen Güdül, Beypazarı ve Kıbrısçık’ta veririz. Yorgunluk veya ihtiyaca göre başka molalar da olabilir. Kıbrısçık’ın kuzeyine, Bolu’ya doğru giderken virajlı güzel yollar var. Oranın biraz ilerisinde yol çalışmaları başlıyor. Yol çalışmalarının olduğu yere kadar gidip mıcır ve ziftin başladığı yerden geri döneriz. Dönüş yoluna geçtikten sonra Beypazarı veya Ayaş’ta yemek yeriz.

Buradan olacak katılımcıların dışında ben (VStrom), eşim (390 Duke) ve forum üyesi olmayan, birlikte sürüş yapmış olduğumuz birkaç arkadaşımız (VStrom, CBF600, ER-6f) daha olacak. Genel olarak Motosiklet Yol Sanatı kitabı çerçevesinde yol eğitimi almış ve bu sistem doğrultusunda sürüş yapmaya çalışan, güvenli sürmek gibi bir derdi olan motorcular olduğumuz söylenebilir.

Grup sürüşü ilkelerinin bahsedildiği metni (http://www.motosiklet.net/forum/moto...-ilkeleri.html) okumuş olarak gelmenizi rica ediyorum. Buluşma saati ile hareket saati arasında kalan yarım saatlik sürede tanışır, ardından sürüş mentalitesi, rota, durak noktalarımız ve bu ilkeler üzerine konuşuruz.

Bu ilkelerden hızla ilgili olanına (12. madde) göre trafik içindeki güvenli hızımızı trafiğin ortalama akış hızının %10 fazlası olarak görüyoruz. Bölünmüş karayollarındaki düzlüklerde araçların ortalama hızı 100-110 km/s aralığında oluyorken bizim hızımız genelde 110-130 aralığında oluyor. Virajlı bölümlerde ise her sürücü kendini rahat hissettiği hızlarda ilerliyor.

Yolun tamamının asfalt olacağını tahmin ediyoruz ancak asfalt kalitesinin mükemmel olmadığı yerler olabilir. Havanın sürpriz yapıp yağacağı tutabilir. Bunlara dair bir garanti veremiyoruz. Yoldaki taştan, tokaçtan, çukurdan ve tümsekten olacak şikâyetlerinizi Karayolları Genel Müdürlüğüne; havanın yağmur indirmesiyle ilgili şikâyetinizi ise Mikail hazretlerine iletmenizi rica ederiz.

Katılmak isteyenleri bekleriz. Katılımlarınızı buradan bildirebilir veya bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
    mithrelios bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 Temmuz Cumartesi Sürüşü

Buluşma saati: 8.00

Hareket saati: 8.30

Buluşma noktası: Eryaman Optimum karşısındaki Şeker Shell.

Ankara merkezden İstanbul Yolu üzerinden Kızılcahamam’a doğru gelirken Metro GrossMarket ve Opet’in olduğu sapaktan sağa doğru ayrılınca Beypazarı-Ayaş tabelalarının gösterdiği istikamete doğru döndükten sonra karşınıza gelecek olan benzincilerden üçüncüsü. Önce bir başka Opet, sonra PO, ardından buluşma noktası olan Shell görünecek. Optimum’un önündeki alt geçide girmeden sağda bulunuyor. Rotanın Google Maps linkinin başlangıç noktası Şeker Shell.

Gidiş rotası: https://goo.gl/maps/hkAyW

Dönüş aynı yol üzerinden. Yorgunluk durumuna göre dönüşte Beypazarı–Ayaş kısmı (bölünmüş) düz yoldan yapılarak bir parça kısaltılabilir.

Google Maps’e göre toplam 7 saat ve 350 km civarında bir sürüş. Dolayısıyla tam günlük bir sürüş. Yoruldukça verilecek ihtiyaç ve çay molaları ile bir yemek molası dışında uzun süre vakit geçirilecek piknik ve benzeri bir plan yok. Gün tamamen sürüş üzerine.

Molaları muhtemelen Güdül, Beypazarı ve Kıbrısçık’ta veririz. Yorgunluk veya ihtiyaca göre başka molalar da olabilir. Kıbrısçık’ın kuzeyine, Bolu’ya doğru giderken virajlı güzel yollar var. Oranın biraz ilerisinde yol çalışmaları başlıyor. Yol çalışmalarının olduğu yere kadar gidip mıcır ve ziftin başladığı yerden geri döneriz. Dönüş yoluna geçtikten sonra Beypazarı veya Ayaş’ta yemek yeriz.

Buradan olacak katılımcıların dışında ben (VStrom), eşim (390 Duke) ve forum üyesi olmayan, birlikte sürüş yapmış olduğumuz birkaç arkadaşımız (VStrom, CBF600, ER-6f) daha olacak. Genel olarak Motosiklet Yol Sanatı kitabı çerçevesinde yol eğitimi almış ve bu sistem doğrultusunda sürüş yapmaya çalışan, güvenli sürmek gibi bir derdi olan motorcular olduğumuz söylenebilir.

Grup sürüşü ilkelerinin bahsedildiği metni (http://www.motosiklet.net/forum/moto...-ilkeleri.html) okumuş olarak gelmenizi rica ediyorum. Buluşma saati ile hareket saati arasında kalan yarım saatlik sürede tanışır, ardından sürüş mentalitesi, rota, durak noktalarımız ve bu ilkeler üzerine konuşuruz.

Bu ilkelerden hızla ilgili olanına (12. madde) göre trafik içindeki güvenli hızımızı trafiğin ortalama akış hızının %10 fazlası olarak görüyoruz. Bölünmüş karayollarındaki düzlüklerde araçların ortalama hızı 100-110 km/s aralığında oluyorken bizim hızımız genelde 110-130 aralığında oluyor. Virajlı bölümlerde ise her sürücü kendini rahat hissettiği hızlarda ilerliyor.

Yolun tamamının asfalt olacağını tahmin ediyoruz ancak asfalt kalitesinin mükemmel olmadığı yerler olabilir. Havanın sürpriz yapıp yağacağı tutabilir. Bunlara dair bir garanti veremiyoruz. Yoldaki taştan, tokaçtan, çukurdan ve tümsekten olacak şikâyetlerinizi Karayolları Genel Müdürlüğüne; havanın yağmur indirmesiyle ilgili şikâyetinizi ise Mikail hazretlerine iletmenizi rica ederiz.

Katılmak isteyenleri bekleriz. Katılımlarınızı buradan bildirebilir veya bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
    Ben katılmak isterim ama saat çok erken değil mi ?
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben katılmak isterim ama saat çok erken değil mi ?
    Karanlığa kalmadan sürüşü vakitlice tamamlayabilmek için erken çıkıp yol almak gerekiyor.

Zell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    cok isterdim ama sehir disindayim yetisemiyorum :(

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Zafer hocam sehirler arasi yollar zaten bos, 130 km hizlar yarisir gibi geliyor ben 100-110 u gecmiyorum... zaten 130 140 lar titresimden rahatsizlik verebiliyor tek silindirde.. size ayak bagi olmayayim
    hakanens bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alternatif olarak cumartesi pazar Kazan güvenç köyündeki enduro yarışlarını öneririm.
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zafer hocam sehirler arasi yollar zaten bos, 130 km hizlar yarisir gibi geliyor ben 100-110 u gecmiyorum... zaten 130 140 lar titresimden rahatsizlik verebiliyor tek silindirde.. size ayak bagi olmayayim
    O kadarcık hız farkı için pas geçtiğine değmez bence. Sürekli 130-140 gidilmiyor. Akan trafiğin ortalama hızının %10 fazlası o kadar. Bizden hızlı arabalar da oluyor. Trafik olmazsa hız baskısı da yok zaten. Hem trafiğin olduğu bölüm Ayaş'a kadar. Sonrası bölünmemiş karayolları. Buradan Ayaş'a kadar 10 km/s hız farkı yaşansa bile molada ben kaskımı çıkarmadan gelmiş olursun zaten. Gel sen gel.

Arkadaşlar aynı veya başka günlere, başka mentalitelerle (piknikli, tenekeli tavuklu, kargasekmez'i çıkıp inmeli, daha uzun, daha kısa, reyzinkli, commuterlı vb.) sürüş planları yapmaktan ve paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Bu başlık yalnızca benim rota paylaştığım bir yer olmasın. Gerçi zaten bizimkine de pek gelen olmayacak bu iş tutmayacak gibi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadarcık hız farkı için pas geçtiğine değmez bence. Sürekli 130-140 gidilmiyor. Akan trafiğin ortalama hızının %10 fazlası o kadar. Bizden hızlı arabalar da oluyor. Trafik olmazsa hız baskısı da yok zaten. Hem trafiğin olduğu bölüm Ayaş'a kadar. Sonrası bölünmemiş karayolları. Buradan Ayaş'a kadar 10 km/s hız farkı yaşansa bile molada ben kaskımı çıkarmadan gelmiş olursun zaten. Gel sen gel.

Arkadaşlar aynı veya başka günlere, başka mentalitelerle (piknikli, tenekeli tavuklu, kargasekmez'i çıkıp inmeli, daha uzun, daha kısa, reyzinkli, commuterlı vb.) sürüş planları yapmaktan ve paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Bu başlık yalnızca benim rota paylaştığım bir yer olmasın. Gerçi zaten bizimkine de pek gelen olmayacak bu iş tutmayacak gibi.
    Kimsenin gelmediğini de hiç beklemezken 15 motor geldiğini de gördüm. Bende katılmaya can atıyorum ama Cumartesi öğleden sonra ancak ankara da olabiliyorum. Tekeriniz düz bassın. Gezi etkinlik fotolarını şimdiden bekliyoruz ;)
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hanimdan izin koparabilirsem gelecegim... basinin etini yimeye basladim
    zaferce ve mombohunter bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ailevi vazifeler müsaade buyururlarsa ve uyanmayı başarabilirsem geleceğim. en azından Güdül'e kadar eşlik edip dönecek kadar vaktim olur umarım. hiç olmazsa tanışmış oluruz.
    zaferce bunu beğendi.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Pazar gunu olsa artcimla katilmayi dusunebilirdim ancak;
    -Acemiyim
    -Lastiklerimden korkuyorum
    -2 kisi max hizim 100 olur malesef
    -ve o kadar uzun mesafeli bi yolda az tecrubemle ayakbagi olmak istemem. Gidenlere kazasiz surusler dilerim daha kisa mesafeler olursa pesinize gelmekten cok buyuk zevk alirim. tekeriniz duz bassin
    zaferce bunu beğendi.

Yarınki sürüş için hatırlatma

25 Temmuz Cumartesi, 8'de Şeker Shell'de buluşma, 8.30 hareket

Detaylar için bkz. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3680140

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Hocam Ben uyanırsam geleceğim ama hız konusu benimde biraz düşündüğüm bir konu benim 2000 km tecrübem var ve 90 km/h geçmiyorum.
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Ben uyanırsam geleceğim ama hız konusu benimde biraz düşündüğüm bir konu benim 2000 km tecrübem var ve 90 km/h geçmiyorum.
    Telefonla konuştuğumuz gibi, gelip denersin hocam. İlk bir iki molada duruma yeniden bakarız.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Merhabalar, yarın Kazan'da gerçekleşecek olan enduro şampiyonasına gitmeyi düşünüyorum, eğer sizinde aklınıza yatarsa beraber gidelim. Yarışlar sabah 10:00 - 16:00 arası olacakmış, uygun bir saatte buluşulup beraber gidilebilir, eminim yarışlar çok zevkli geçecektir. İlgilenen olursa buradan yeri ve saati belirleyip bir plan oluşturabiliriz. Saygılar.

Şampiyonanın linki : http://www.motosiklet.net/forum/son-...ilcesinde.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Yok mu hiç giden?
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kazan in neresinde tam yerini bilen varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Tamam buldum Guvenc koyunde goletin yaninda.. bana yaklasik 50km uzaklikta (cayyolu) gitmeyi dusunebilirim..

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Eğer gidelim derseniz sabahtan buluşup beraber gidebiliriz, tabi 150cc'ye uzun yolda katlanırsanız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)