Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu sabah ki arkadan başlayan sıkıştırılma serüvenim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Bu sabah denizli istikametinden aydın istikametine giderken duacılı'nın ordaki petrolün önünde radar vardı hızım T.C. Hız sınırı olan 75 km/h civarıydı ilk araç benim şeridim den arkamdan sinyalsiz yaklaşıp sol yanımdan temassız baskı uygulayarak makas atarak sinyalsiz önüme kırıyor 4 sn sonra bir tane daha yine aynı olay bu iki olay radar arabasının önünde polisin gözünün önünde oluyor elimi kaldırıyorum görmüyormusunuz diyorum nasıl olsa ileride çevirmeden alırlar heralde diye düşünüyorum nafile araçlar aynen devam 2 hafta önce önce 110 km/h ile radar cezası yedim yavaş git dediler yavaş gidince de sonuç ortada ki polis istediğini görüyor sanırım canıma kast edenleri görmüyor . POLİS ... siuah araç 20 EK 091 plakası , gri araç ise 34 UV 5407 dir . Videoyu HD ye tıklayıp izlerseniz plakalarda bellidir .Araç arkamdan sıkıştırmaya başladığı için sağlardayım . Birde videoyu sosyal medyada paylaşabilirsek belki bi çare olur .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    genel olarak haklısın.
    ancak yolda konumlandığın yer doğru değil.
    şehir dışı sürüşlerde sağ şeritten giderken şeridin sol tarafında bulunursan araçlar seni bu şekilde geçemeyecektir.
    sağa yanaşarak gittiğin için arkandakiler haksız da olsalar o boşluğa girmeyi deniyorlar.
    araç seni sıkıştırdığı için sağa yanaştığını belirtmişsin gerçi.
    yine de böyle bir durumda sağa yanaşmak yerine hızı artırmak daha mantıklı.
    radardan korkma zaten plakanı okumaları veya hızını tespit etmeleri arkanda bu kadar yakın bir araç varken mümkün değil.

yada iyice sağa yanaşıp geçmelerine izin vermelisin.

bir de polisten fazla beklentiye girmeyin. belli başlı maddeler dışında trafiği düzenlemek için hiçbir şey yapmıyorlar.
    kbR, tozluklu ve efendy06 bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sol cizgiye yakın durursan onlar da böyle geçemez.
    adam sol şeritten gelip sağa doğru sıkıştıracak hali yok. bence kendin sağa geçtikçe onlara da cesaret vermişsin.

Motosikleti
    NC 700 X
    İlk başlardan bu tür şeylerle sık karşılaşırsın sonra alışırsın. Sağ çizgiye yakın gidersen solundan sol çizgiye yakın gidersen sağından yakın geçerler. Araba gibi davranıp şeridi ortalarsan kimse sağından solundan yakın geçmez. Ortada plaka ifşa edecek bir durumda yok.

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    sağ şeridi keşke ortalayıp öyle gitseydin çok sağdan gidiyosun

Motosikleti
    İlk motoruna karar aşamasında
    neredeyse emnıyet şeridine yakın gidiyormususunuz arkadan gelen araçların o şeride girmesi normaldır ben olsam şeridin ya ortasından yada sol çizgisine yakın yerden gıderdım o zaman sıkıştırma gıbı durumum olmazdı gerçi motorum yok ama olsa öyle yapardım

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlara yol vermişsiniz, sıkıştırılmak bu değildir.

Şeridin ortasından yol alın.
    Arkanızdan korna çalacaklar sizi araç olarak görmeyip kenardan git diyen davarlar çıkacaktır ancak münasip bir el hareketi ile ( bu el hareketi karşıdakinin kanındaki davarlık oranına bağlı olarak değişiklik göstersin) ortadan gitmeye devam edebilirsiniz.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Eğitim işte bu gibi durumlar için gerekli. Bu yaptığın çok basit bir hata, bunun gibi kim bilir neleri yanlış yapıyorsun...

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    değerli üyelerimiz şeridi ortalamış gidiyordum adam ısrarlı bir şekilde sol arkadan sağa doğru hamle yapınca sağa doğru gittim iki araçta zaten hızlı geliyolardı radarı gorunce benim arkdadan yanaştılar bende şeritten çıkmayabildiğim kadar şeritte kaldım . Eğitim şart olayına gelince eğitimlerimiz allaha şükür iyi 2006 yılına kıbrısa zn 125 ile gidip dönmüşlüğüm orda harley firmasından eğitim almışlığımız var . Önemli olan kendi can sağlığınızı tehlikeye atmamaktır belaya bulaşmamaktır diye biliyorum .

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Videoyu izleyemedim. Konumlanma çok önemli. Ben motorumun doğası gereği genelde sağ şeridi kullanıyorum. Sağ şeridin ortasından daha sağda kalırsam çok ciddiye alınmıyorum trafikte.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Aga saçma saçma yorumlar yazmışsınız eğitim vs diye.
    Videonun başında belli, adam yolu ortalamış zaten -ki o an başka sebeplerden dolayı ortalayamamış da olabilir-

Siz şeridi sahiplenme olayını çok yanlış anlamışsınız.
    Şeridi sahiplenmek arkadan sıkıştıran psikopatlara yol vermemek değildir.
    Sadece "birşey olmaz ben geçerim burdan" kafasındaki adamları caydırır.
    Adam kıçına kadar girdiyse inatlaşmayacaksın ve çekileceksin.

Orada yapman gerekeni yapmışsın arkadaşım.
    Sadece biraz daha emniyet şeridine doğru çekilebilir veya direkt emniyet şeridine kaçabilirdin
    BLACK_ICE ve SizofrenMacaPapazi bunu beğendiler.

Video kullanılamıyor.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    sabahtan beri ben yüklüyorum kaldırılıyor faceden de kaldırılmış anlam vermedim akşama bir daha yükliyeceğim artık başka yere önemli olan inatlaşmamk diye düşünürüm adamlar aynadan baktığımda zaten roket gibi geliyordu sol arka sinyale dayanan adama gardaş inadım inat demenin hayatımı tehlikeye atcam ben demnin anlamı yok önemli olan adamın ben o şeritte iken beni taciz edip sağa kaçırıp bir kask aralığı olmayan mesafeden sollaması ve önüme geçmesi ki tam 30 m önğmde kayıtta radar arcı olup buna ses çıkartmamasıdır . zaten konuyu bimer ve emniyete taşıdık .
    ALYEDZ bunu beğendi.

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabahtan beri ben yüklüyorum kaldırılıyor faceden de kaldırılmış anlam vermedim akşama bir daha yükliyeceğim artık başka yere önemli olan inatlaşmamk diye düşünürüm adamlar aynadan baktığımda zaten roket gibi geliyordu sol arka sinyale dayanan adama gardaş inadım inat demenin hayatımı tehlikeye atcam ben demnin anlamı yok önemli olan adamın ben o şeritte iken beni taciz edip sağa kaçırıp bir kask aralığı olmayan mesafeden sollaması ve önüme geçmesi ki tam 30 m önğmde kayıtta radar arcı olup buna ses çıkartmamasıdır . zaten konuyu bimer ve emniyete taşıdık .
    gecmiş olsun inş. sonuç alırsınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)