Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektirikli Bisikletlere sizde sinir olmuyormusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Başlı başına sorun olan bu Elektirikli Motosiklet yada başka bir deyişle Elektirikli Scooterlara sizde sinir olmuyormusunuz?
    Nedenmi?

1- Şehir içlerinde motosikletim ile girmem yasak olan yerlere ters düz demeden girip bisiklet yolundan en az 30-40 km süratle giderek yayalara saçıyorlar yolda doğru dürüst yürüyemiyoruz,
    2- Kask takmıyorlar,
    3- Plakaları yok,
    4- Ses çıkarmadıkları için farkedilmiyor ve tehlike yaratıyorlar,
    5- Hiç birinde ehliyet yok ve birçoğunun yaşı 18 den küçük,
    6-Hiç bir şekilde park cezası yada kırmızı ışık cezası yemiyorlar,

Bunlar şimdilik aklıma gelenler. Şimdi benim kullandığım 100 cc scooter benzinle çalıştığı için ehliyet gerekli, en ufak kusurda ceza yazılabilirken bu 60 km hıza kadar çıkabilen Elektirikli motosikletlere neden ehliyet, ruhsat ve plaka sorulmuyor. O zaman düz mantık yürütelim ve Hybrid araçlar içinde ehliyet, ruhsat ve plaka gerekmesin. Bir taşıtın elektirikle çalışması ile akaryakıtla çalışması arasında ne gibi bir fark olabilir? Devletimiz bu konuyla ilgili bir yasa nedne çıkarmıyor?
    Sokollu, mehmetenis ve Mengu16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Normalde kask ve A1 ehliyet zorunluluğu yok ama çok merkezi yoğun trafikli bölgelere, yani polisin alarm verdiği bölgelere girmedikçe elektrikli bisikletlere karışan yok. Ses çıkarmamaları tehlike yaratıyo. Bence geri vites düdüğü gibi bişey öttürmeleri lazım sürekli. Yakında elektrikli bisikletlere trafik tescil zorunluluğu ve sigorta yaptırma gelecek diye söylenti var bu arada.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Yasanın eli kulağında. Yakın zamanda plaka ve ruhsat gerekecek diye bir şey duydum. Benim asıl korkum sabah hava ağarmadan ya da gece geç saatte karanlıkta arabayla birisine çarpmak.. % 90 oranda 70-80'i geçmem arabayla. Geriye kalan % 10'da ise eşeğin geçtiği söz misali abartılı kullanırım. Çoğunda aydınlatma hak getire olduğu için yollarda onlardan korkuyorum doğrusu..

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Daha bugun bana arkadan carpti plakam yamuldu iki kisi 12 13 yaslarindaydilar kusura bakma abi dedi yuru git genc dedim
    shruikan bunu beğendi.
    Tutkudur Motosiklet

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu işletmenin gelenek haline getirdiği ehliyetsiz ve ekipmansız elemanlarını trafiğin içine dağıtma rezaleti hem bir motosiklet kullanıcısı, hem de bir vatandaş olarak çok sinirime dokunuyor. Olmayacak yere girip, uyarı yapmadan sıfır geçmeleri, kaldırım veya ters yönde seyretmeleri, arkalarına takılan kocaman çantaların sağa sola çarpması ve buna aldırmamaları vs. vs. Sizin de yazdıklarınızla beraber liste uzar gider.

Geçen ay bir tanesi işyeri önündeki aracın sol aynasını kırdı. Allah'tan çocukta ciddi bir yaralanma olmadı. Adamakıllı sorduk neden böyle yapıyorsunuz diye topu patrona attılar. Telefon açıp durumu izah ettik, kusura bakmayın biz söylüyoruz ama dikkat etmiyorlar diye geçiştirdiler.

Denetim denetim denetim.

Ülkede binlerce polis var, e5'te deli gibi makas atana, ekipmansız eksik evrakla araç sürene dur demezsen millet birbirinin canına almaya devam eder.
    tozluklu ve mehmetenis bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ekobisler çok güzel aletler şehir içinde eğer gideceğin yol düz ve artçı yoksa tavsiye ederim��
    Fakat ceza yok kısmına katılmıyorum kırmızı da geç bak polis GÖRsün ne yapıyor alıyor kimliği çakıyor cezayı
    Gözümle görmesem inanmam ama gördüm
    Kask takmıyor düşünce görür anasının nikahını beni ilgilendirmez

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    benim hoşuma gidiyor elektrikli bisikletler. ama üzerindeki sürücüler için aynı şeyi söyleyemem.

SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Ben elektriklere sinir olmuyorum. Bilinçsiz şekilde kullananlara sinir oluyorum. Arkadaşımda var 2bin watt olandan 700km yol yapmışımdır. Şehir içinde çok avantajlı taşıtlar. Ayrıca ehliyet gerektiriyor bulunduğum yerde çok ceza yazıldığını gördüm. Ayrıca bulunduğum yerde benden başka kurallara uygun kullanan, fullface kask eldiven mont giyen görmedim kullanırken. Polisler bile acayip acayip bakıyor
    Carbondioxid bunu beğendi.

bora64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG SuperBoy
    Geçenlerde biri tam arkama yapışmış geliyormuş tabi takip mesafesi,fermuar düzeni filan söylesen onun ne demek olduğunu bilmezler sağa sinyal verdim hızım 40 30 civarı ben kurallara aşırı titiz bir insanım 30 metre önceden sinyalimi açmadan dönüş yapmam.sağa sinyali açtım sağa döndüm arkamdan bir fren sesi o gıcırtı her neyse herif bize çarpmaya milim kala kurtardı ama yakalasam elektrikli bisikletinin tam göbeğine çarpacaktım.hele akşamları adamlar hayalet gibiler 5 km daha fazla yol yapmak için farları kapatıyorlar birde ters yönden geliyorlar kafalarında kask da yok vursam öldürsem büyük ihtimal karşı taraf hem ölü hem suçlu kalacak ama olan gene bize olacak :D

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Kask takıp, trafik kurallarına uysalar hiç bir antipatim olmaz, ama nasıl kask takmayan motosikletlilere kılsam, bunlara 2 katı kılım...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    bir çok kişi ekonomik diye alıyor ama işin aslı hiç göründüğü gibi değil aslında. Yakın arkadaşıma o kadar dedim alma diye gitti 2500 tl para saydı aldı mikindirik aleti. Çok fazla kullanıyordu gelin görün ki sıcaklarında etkisi ile akü benden bu kadar ağa dedi ve resti çekti. 800 tl akü ücreti çıkardılar ve arkadaş orada delirdi o da indirimlimiymiş Ben buna başında da dedim olm o paraya mis gibi cub motor alırdın benzin bitti mi koyarsın 3 lt yoluna devam edersin zaten senede taş çatlalasa 150 tl yakıt ücreti ödersin dedim. Ve daha güvenilir dedim fakat insanoğlu tecrübe etmeden anlamıyor işte 2500 e aldığı aleti 500 e zor sattı o da kazası felan olmadığı için merak edenler için evet cub motor aldık arkadaşa
    Konuya gelecek olursak bizim burada denetim pek yok malesef. Bir çok embesil ise farları bile açmıyor ve o halde yırtık dondan çıkar gibi ara sokaklardan fırlıyorlar. Zaten sinyali kullanan yok. Umarım kısa zaman da ciddi bir standart getirirler şu aptal alete.

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlı başına sorun olan bu Elektirikli Motosiklet yada başka bir deyişle Elektirikli Scooterlara sizde sinir olmuyormusunuz?
    Nedenmi?

1- Şehir içlerinde motosikletim ile girmem yasak olan yerlere ters düz demeden girip bisiklet yolundan en az 30-40 km süratle giderek yayalara saçıyorlar yolda doğru dürüst yürüyemiyoruz,
    2- Kask takmıyorlar,
    3- Plakaları yok,

Bunlar şimdilik aklıma gelenler. Şimdi benim kullandığım 100 cc scooter benzinle çalıştığı için ehliyet gerekli, en ufak kusurda ceza yazılabilirken bu 60 km hıza kadar çıkabilen Elektirikli motosikletlere neden ehliyet, ruhsat ve plaka sorulmuyor. O zaman düz mantık yürütelim ve Hybrid araçlar içinde ehliyet, ruhsat ve plaka gerekmesin. Bir taşıtın elektirikle çalışması ile akaryakıtla çalışması arasında ne gibi bir fark olabilir? Devletimiz bu konuyla ilgili bir yasa nedne çıkarmıyor?
    ben de böyle şahıslara ayar oluyorum reelde böyle konuşulsa karşımda kafa göz patlatacağım sana ne yavrum kullanıyorsan kullan kullanmıyorsan kapat o lanet çeneni

Newbie2015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    şahsen takmıyorum gençler eğlensin modundayım

ben bebekte yan yoldan bam diye ana yola atlayan teyzenin camına yanaşıp pardon yola çıkarken bakar mısınız etrafınıza biraz lütfen soruma gelen rica ederim,teşekkür ederim tarzı sacmasapan cevaba ve anlamsız gülümsemeye sinir oluyorum.

ayrıca caddede 90lardan kalma model r1 ile kasksız montsuz binip bizi görünce havalara girip gaza asılan o yoshirü ye ayarım.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı MiRiM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de böyle şahıslara ayar oluyorum reelde böyle konuşulsa karşımda kafa göz patlatacağım sana ne yavrum kullanıyorsan kullan kullanmıyorsan kapat o lanet çeneni
    Yanlış bir şey söylememiş ki arkadaş. Yapılan uygulamaların yanlışlığı senin işine geliyor diye susmak zorunda mı adam? Elektrikli bisikletler ayrı bir dünyada yol almıyor, aynı yolu paylaştığımız için ben de katılıyorum arkadaşın yorumuna.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Benim ikinci motorum olarak elektrikli scooterim var. Dünyanın en güzel şeylerinden biri. ne benzin parası ne gürültü var. ben büyük motorumdan çok onu kullanıyorum desem yeridir. tabii bilinçli kullanılmıyor. çoluk çocuğun elinde hepsi. denetim getirilmeli.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedenmi?

2- Kask takmıyorlar,
    3- Plakaları yok,

al benden'de okadar!

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    kırmız ışıkta duranını görmedim,
    polis tarafından kontrol edilenini de öyle
    bir kez kısa mesafe sürdüm, fren diye bir şey yok
    genelde çoluk çocuk kullanıyor
    belli gücün üstündekiler ehliyet ve kask zorunlu ama denetlemeler çok az

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı MiRiM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim olduğumu, ne iş yaptığımı en önemlisi nasıl biri olduğumu, çevremi ve neler yapabileceğimi bilmeden hemen indirmişsin beni...
    Çok merak ettim, hayatında kaç kişinin kafasını gözünü patlattın? Bana ismini, yaşını, ne iş yaptığını ve nerede yaşadığını söylersen seninle biraz sohbet etmek isterim. Burda klavyeden yazmakla olmaz o işler.

Bak benim adım Tuna, yaş 38 Boluda ikamet ediyorum telefonum 0532 603 92 38. En kısa zamanda aramanı bekliyorum MİRİM.

Alıntı SSIRIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben elektriklere sinir olmuyorum. Bilinçsiz şekilde kullananlara sinir oluyorum. Arkadaşımda var 2bin watt olandan 700km yol yapmışımdır. Şehir içinde çok avantajlı taşıtlar. Ayrıca ehliyet gerektiriyor bulunduğum yerde çok ceza yazıldığını gördüm. Ayrıca bulunduğum yerde benden başka kurallara uygun kullanan, fullface kask eldiven mont giyen görmedim kullanırken. Polisler bile acayip acayip bakıyor
    İmza.

Ayrıca destekliyorum , zira ileride(ne kadar ileride olursa artık) geleceğin ulaşım ve aktarım gücüdür, kesinlikle takip ediyor ve destekliyorum.

Tabii konuyu açan forumdaşımız zaten kullanıcılarına sinir oluyor, haklıdır yerden göğe kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)