Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KAZA DEĞİL CİNAYET!

Motovento
    REKLAM ALANI
    eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Bugün oradan iki kere geçtim, ilk geçişimde kazayı gördüm ama motor yoktu, üç dört araba sağa sola saçılmış polisler rapor tutuyordu. İstanbul'da ne kadar ruh hastası varsa bu yolda takılıyor, zorunda olmadıkça kullanmamak lazım. Bu arada üzerine araba uçmuş zırh giyse ne olur, keşke iyi kötü bir kaskı olsaydı da en azından millet zaten kaskı da yokmuş cık cık cık diye konuşmazdı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    o yolda nasıl araç kontrolden çıkabilir ki? elemanın facebooku bu galiba: https://www.facebook.com/ezel.kirkincioglu?fref=ts

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bu ve bunun gibi haberleri görünce inanın daralıyorum, bunalıyorum bu ülkeden. Lanet olsun siyasetinize, kurallarınıza, insanlığınıza, cahilliğinize, paranıza, eğitiminize vb.diyorum. olay tamamen sistem sorunu. Sistem düzgün işlemezse kimse kurallara uymaz, adalete güvenmez, vergisini ödemez, eğitimini almaz. Sistemi bilerek ve isteyerek çürüttüler ve tam bir cinnet haline döndü ülke. Bilerek ve isteyerek yaptıklarına da eminim. 50 yıldır sistemi çürütmek için uğraşıyorlar. Siyasetle alakası yok söylediklerimin. hangi parti gelirse gelsin hepsi aynı hiç bir şey değişmeyecek bu ülkede.
    Emin ÇAPA'nın youtube'de ki videolarını izleyin ve ne demek istediğimi anlarsınız.
    Eve sağ salim girince şükür çekiyoruz. 21 yaşında üniversite öğrencisi oğlum var. O eve gelene kadar bizde huzur yok. Çünkü korkuyorum bu ülkeden ve insanlarımızdan.
    Evim tam meydanda ve trafiğin yoğun olduğu bir yerde. Günde 30 tane kavgaya şahit oluyoruz. Bıçaklar, sopalar gırla gidiyor. dönüşte yanlayanlar, drift yapanlar, eksoz bağırtanlar o kadar çok. Şikayetçi oldum ben kaç defa. Videolarını çektim, fotoğraflarını çektim. dilekçe yazdım, mail attım. duyarlı bir vatandaş olarak elimden gelen her şeyi yaptım. Ama hiç bir yetkilinin ...... bile değil.
    O kadar doluyum ki ama ancak bu kadar yazdım. Kimse kusura bakmasın. Bu vesileyle kendi kusuru olmadan trafik kazasında hayatını kaybeden tüm motor ve araç sürücülerine Allah rahmet eylesin.
    mozgur ve aquarist4 bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Allah rahmet eylesin Ne diyeceğimi bilemedim

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Ünver İhsan Uygur 'un cenazesi 15 Temmuz Çarşamba saat 13:15 öğle namazı sonrası Karacaahmet Şakirin camii'nden kalkacaktır. Katılmak isteyenler olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Kahretsin hergün sabah-akşam kullandığım yol. çok yazık, yakınlarına Allah sabır versin. insan bir an için kendini o motosikletin yerine koyuyor ben de olabilirdim o kişi diyor.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Ne yazık ki ülkede insan hayatının değeri gün geçtikçe düşüyor. O aracın sürücüsü;katil, laga luga sebeplerle yargılanacak ve birkaç yıla tekrar sokaklara çıkacak. Ne olur o adamı kasıtlı adam öldürmekten yargılasalar ? Gerçi yasalarımızın dayanılmaz hafifliği karşısında o bile 10 sene ya hapis yada değil.

Artık burada "Ne olur dikkatli sürelim!" mesajı verme şansımız da yok. Işıklarda dururken karşıdan gelen bir araba yaşam hakkınızı elinizden alabilir.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar merhaba uzun süre oldu foruma girmeyeli bu postu görüncede girip tekrardan üzülüp eski günlerimi hatırladım.

Motosiklet kullanmayı bıraktım. Evet, hiç kaza yapmadan 40,000 KM yol tecrübesi edindim. Motosikletimden daha değerli ve tam ekipmanlar aldım. Sayısız eğitime katıldım ve her zaman nasıl daha güvenli sürebilirim diye kendimi ve reflekslerimi geliştirmeye çalıştım. Son zamanlarda ise artık her kontağı açtığımda "Acaba bu gün başka birilerinin hatası yüzünden ölebilir miyim?" sorusunu kendime sorar hale geldim. Dikkat ettim gerçekten sürüş yeteneğim var fakat diğer insanların sürüş yeteneği yok. Bu insanlara hayatımı emanet ederek yola çıkmak ne kadar mantıklı olabilirdi ki?

Sonuç olarak artık bir otomobil kullanıcısıyım. Evet, motosikletin hissiyatı kesinlikle yok fakat motosikleti kullanma nedenimi bir sorguladım.
    - Vergi? Evet, alınmaması gereken ülkede motosiklet için vergi veriyorum.
    - Benzin? En pahalı benzini kullanıyorum ve motosikletim babamın arabasından (Fiat Albea) daha çok yakıyor.
    - Otoyollar köprüler? Devlet dandirik bir kart verdi okutacağım diye heder oluyorum.

Peki, trafikte ne kadar araç yerine koyuluyorum? Hiç!

Motosiklet artık ülkemizde yakıt avantajını kaybetti. Süre konusunda ise her gün eve kimin hatası yüzünden ölme ihtimalimi düşünerek gitmektense arabayla trafikte sıkıla sıkıla giderim.

Kimse kusura bakmasın, Türkiye motosiklet ülkesi değil. Bu zihniyetteki insanlar trafikte kol gezergen cahil ve eğitimsiz insanlara hayatınızı feda edemezsiniz.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bu kazada asli kusurlu olan taraf devlet ve millete espiri yaparak gülerek ehliyet pazarlayan sürücü kurslarıdır.Eselerinize bakın hergün Gülün şimdi.O sahil yoluda minibüs yoluda çok tehlikeli.Mecburen E-5 teki bariyer kenarını tercih ediyorum.
    MotorKafa bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    aşırı hız yapmanın, kırmızı ışıkta geçmenin, yaya geçidini taciz etmenin cezası para olmamalı.
    bu adamlar senin benim başkasının hayatını riske atıyor.
    ha arabayla kırmızı ışıkta geçmişsin, ha tabancayla hedef gözetmeksizin ateş etmişsin; ikisininde sonucu aynı oluyor... ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS.
    MotorKafa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)