Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vitesi boşa alma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    TVS Apache motorumda vitesi boşa alma problemi yaşıyorum. İlk olarak geçen yağı elle değiştirdim. Repsol 10W40 sentetik kullandım. O zamandan beri motor çalışırken çok ender boşa alabiliyorum. Motor stop ettiğinde sorun yok. Tık diye geçiyor boşa. Sonrasında dün Motul'a attığım e-posta ya istinaden Motul teknosentez 15W50 yağ koydum. Filtreyi değiştirdim. Sorun yine aynı.

Her iki işlemde de:

1) Alttan yağı boşalttım.
    2) 1 litre yağ haznesi var. 1 lt yağın tamamını doldurdum.

Direk kullanılan yağla bir ilgisi olabilir mi. Yoksa yağ değişimi sırasında birşeyleri eksik mi yaptım? Yağı fazla koymuş olabilirmiyim?

Herhangi bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Yagla alakasi yok bence.
    Debriyaj manetinin yaninda bi plastik olur onu ordan ittir icinde tirnak buyuklugunde bir disli var yanindada yan konmus silindir seklinde ufak birsey onlari ayarla ve sur begendigin gibi dursun.
    Yok ben yapamam diyosan bi motorcuya git 5 lira ver yapsin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Debriyaj çok aşağıda kavrama yapıyosa debriyaj telini biraz gerdir, debriyaj ortalarda kavrasa iyidir. Debriyajı ayarlamana rağmen sorun devam ediyosa biraz kabullenmen gerek durumu, sabit dururken boşa alamıyosan dururken hafif gaz ver debriyajı biraz kaptır geri sık tam o anda vites kolunu çek boşa geçer muhtemelen.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Doğru söylüyorsunuz. Öğlen konuyu okuduktan sonra farkettim. Debriyaj oldukça içeri kaymış.Farketmemişim zaman içinde. Yarın akşam kurcalarım düzelir muhtemelen. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Gerdim debriyaj telini, pamuk gibi oldu vitesler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)