Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ekşi'de gece gece coştular yine

Motovento
    REKLAM ALANI

Kesinlikle haklı oldukları yer vardır, 1 hafta bodrumda kaldım tam bir motosikletli terörü var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Ekşisözlük olmasına neden takıldınız arkadaşlar?
    Aynı şeyler donanımhaber'de de yazılıyor Twitter'da da. Trafiğe çıkan insanlarla da konuştuğunuzda onlar da benzer şeyler söylüyor.
    Ben motosiklet kullanıcısı olarak yolda en çok Motorculardan dolayı rahatsızlık yaşıyorum. Motosiklet kullanan apaçileri gördükçe midem bulanıyor. Kalabalık görünce egzoz patlatanlar, dengesiz hareketler yapanlar, çok riskli makas atanlar, kırmızı ışık teröristleri, ters yoldan gidip üstünüze çıkanlar, duran trafikte korna tacizcileri... Saymakla bitmez. Hep ülke olarak hem de insanı olarak her geçen gün kötüye gidiyoruz.
    mgora ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekşi, eskiden, kaliteli yazarların yazdığı; ufuk açan, gayet bilgi dolu entrylerin girildiği, seviyeli tartışmaların yaşandığı nezih bir platform idi.

şu anda sırf geyik amaçlı entryler girilen, aradan bir sosyal linç olaylarının döndüğü saçma sapan bir mecra haline geldi.
    Ekşi'nin ilk zamanlarında Adsl Bağdat Caddesi , Ataköy , Etiler , Beşiktaş arasında vardı (gelir düzeyi ve eğitim düzeyi yüksek ilçeler) , üstüne o zaman ki moderasyon iyiydi (modlar), 10 entry ciddi incelenir ve elenirdi dolayısı ile kalite oldukça yukarı da idi , anında adamı çaylak yaparlardı.Sonra kadın üye alımı , algoritma onayı vb suyu çıktı üstüne iktidar partisinin trol ekipleri de hücum etti (katlanarak büyüyorlar).

Tabii bu durum motorcuların çuvaldızı kendisine batırmasına engel değil.Saygı karşılıklı gösterilir , ben yol veren insana hep kafa ile vb teşekkür ederim en basitinden , herkes insan motivasyon gerekli.Birazda bizim kendimize mesela benim bildiğim 2012 sonrası için neden motorcu imajı ve saygınlığı kötüye gidiyor diye sormamız şart.(Muhtemel daha eskiden daha da iyiymiştir).

not: Aramızda para toplayıp damat gibi bir Pr ajansı ile mi anlaşsak ne yapsak

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Adamlar haklı kimse kusura bakmasın. En azından ben sakin sürüş yapan birisi olarak arabalardan değil diğer motosikletlerden çok çekiyorum. Daha bugün şu meşhur kendini rossi - marquez karışımı zanneden xmax sürücülerinden birileriyle tartıştım. Onun yüzünden ikimizde düşüyorduk bi de pişkinlik yapıyor. Acayip agresif kullanıyor herkes. Geçen hafta da yaya olarak yürüyoruz bir Pcx kız arkadaşıma çarpıyordu neredeyse. Çıkıp özür dileyen de yok.

Motosiklet sürücüleri iyice antipatik olmaya başladı.
    mgora ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar haklı kimse kusura bakmasın. En azından ben sakin sürüş yapan birisi olarak arabalardan değil diğer motosikletlerden çok çekiyorum. Daha bugün şu meşhur kendini rossi - marquez karışımı zanneden xmax sürücülerinden birileriyle tartıştım. Onun yüzünden ikimizde düşüyorduk bi de pişkinlik yapıyor.
    Xmax sürücüsünün kafasi insan kafasi miydi, yoksa at mi?
    espresso bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax sürücüsünün kafasi insan kafasi miydi, yoksa at mi?
    Yok abi o değildi insan kafasıydı.
    espresso bunu beğendi.
    07

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Hem o mal sitede hemde burada yorumları okudum harbi mal dolu ortalık. Ya kardeşim, araba sürücüleri takmıyor motosikleti bu kesin nokta. Yaşım 30 , 18 inde ehliyet aldım hem araba hem motosiklet ikisinide kullanırım diye ama 20 motor sahibi oldum ama 1 tane araba almadım 12 senede. Bunalıyorum içinde sanki kafesteyim. Benim seçimim motor kardeşim. Bunları niye söyledim yaşadığım durumu özetliyorum. Üç motorum var 636, fazer 8, xtreme max 200. Bazen xtreme ile kurallara uyarak gideyim diyorum herşeye uyuyorum hız sınırı,şerit,sinyal,takip mesafesi vs herşey var. Adam gelip dibinden sıfır geçiyor benim şeridim de, 3 şeritli yolda en sağdan 70 ile giderken 1 metreyle dibime giriyor, takip mesafesiyle giderken önüne atlıyorlar. Yanından 200 üstünde giden oluyor bunları yapanlar arabalar yalnız

636 ile gidiyorum sol seride geçiyorum 150 ile gidiyorum adam önünde selektör yap çıkmıyor. Arabalar senle yarışmaya çalışıyor. Daha bir sürü şey, ben şunu bilirim ben kaza yaşamadan bu şeyi tecrübelerim ve eğitimim ile sürerim. Egzozumu takar en iyi lastikleri kullanırım, kendimi sağlama alarak giderim. Yeri gelir kurallara uyarım ama kimse trafikte sallamazsa bende onların kurallarına bağlı kalmam. Egzoz her zmn da hayat kurtarır bilginiz olsun. Apacilik deniliyor ya gülüyorum sadece
    abeciMotoru bunu beğendi.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcunun yaşadığının aynısı başıma geldi. Arkadan çarptı plakayı yamulttu indi arabadan tutanak tutalım ben para vermem dedi. Sigorta plakayı karşılamıyor diyorum. Asla para vermem napcan dövcenmi diyo. Taksicilerinin çoğunu allah bildiği gibi yapsın..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcunun yaşadığının aynısı başıma geldi. Arkadan çarptı plakayı yamulttu indi arabadan tutanak tutalım ben para vermem dedi. Sigorta plakayı karşılamıyor diyorum. Asla para vermem napcan dövcenmi diyo. Taksicilerinin çoğunu allah bildiği gibi yapsın..
    Keşke dövseydin.. Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Çuvaldızı kendimize batıralım haklılık payları olabilir veya insanların gözünde muteberliğimiz düşüşte.baksanıza seçimde bile rüşvetle seçimimizi değiştirme potansiyelimizin olduğu var sayılıp(Birilerinin gözünde) , köprü bedava , otopark bedava bol keseden vaatlerde bulunup devamında ilkyardım bilen aday filmleri çekiyorlar

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem o mal sitede hemde burada yorumları okudum harbi mal dolu ortalık. Ya kardeşim, araba sürücüleri takmıyor motosikleti bu kesin nokta. Yaşım 30 , 18 inde ehliyet aldım hem araba hem motosiklet ikisinide kullanırım diye ama 20 motor sahibi oldum ama 1 tane araba almadım 12 senede. Bunalıyorum içinde sanki kafesteyim. Benim seçimim motor kardeşim. Bunları niye söyledim yaşadığım durumu özetliyorum. Üç motorum var 636, fazer 8, xtreme max 200. Bazen xtreme ile kurallara uyarak gideyim diyorum herşeye uyuyorum hız sınırı,şerit,sinyal,takip mesafesi vs herşey var. Adam gelip dibinden sıfır geçiyor benim şeridim de, 3 şeritli yolda en sağdan 70 ile giderken 1 metreyle dibime giriyor, takip mesafesiyle giderken önüne atlıyorlar. Yanından 200 üstünde giden oluyor bunları yapanlar arabalar yalnız

636 ile gidiyorum sol seride geçiyorum 150 ile gidiyorum adam önünde selektör yap çıkmıyor. Arabalar senle yarışmaya çalışıyor. Daha bir sürü şey, ben şunu bilirim ben kaza yaşamadan bu şeyi tecrübelerim ve eğitimim ile sürerim. Egzozumu takar en iyi lastikleri kullanırım, kendimi sağlama alarak giderim. Yeri gelir kurallara uyarım ama kimse trafikte sallamazsa bende onların kurallarına bağlı kalmam. Egzoz her zmn da hayat kurtarır bilginiz olsun. Apacilik deniliyor ya gülüyorum sadece
    Evet egzoz apaçililktir

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet egzoz apaçililktir
    Bendeki egzozu takabilecek zamanım olsa, Master of Apache olmaya razıyım
    leons bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet egzoz apaçililktir
    Söylediğim gibi düşündüğünüz saçmalığa gülüyorum

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ekşi, soytarıların, arsız, uğursuzların toplanma adresi oldu. kendilerinden başka herkese düşmanca yaklaşan ergen sübyanlardan oluşuyor. Ciddi bile almayın şu hödükleri it ürür kervan yürür.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden motosiklet ve araba olarak bakılıyor olaya. Motosikletinde iyi, kötü kullanıcısı var arabanında. Çok saçma ve gereksiz tartışmalar.

Bu arada çok duyarsız motosiklet sürücüleri de var. Genelde motosikleti zevki için süren insanlar dışında oluyor bu kişiler.
    bravo güzel açıklama , taşıt değil insanlar sorgulanmalı..

trafikde otomobil sürücülerinden çok motosikletlilerle tartışır oldum..

yazmassam sinirim gecmeyecek ,yahu gece Beşiktaş tan Levente doğru 150 lik sukuterle usul usul en sağdan gidiyorum yol bomboş , 100-150 mt geriden bi bögurtu yaklaşıyor , kardeşim bütün şeritler boş ne diye 25 cm yanımdan gazlıyorsun , Allahın dan bul deyip uğurluyoruz alıştık bu egzoz takmış bazılarına, sukuter arkasında bi hatun varsa bunu hep yapıyorlar , o egzozu yanımıza yaklaşırken vites küçültüp dahada bagirtmanin anlamı nedir , ulan hergele denk motorlar olsa tmm sempatik olabilirsin azcık gazlarız beraber , ilerdeki ışıklarda bu yavaşladı bende aralardan bunla aynı hizaya geldiğim an iki aracın arasından lönk diye en sağa önüme atladı fren korna derken durduk , bide dönüp ne var der gibi hareketler , sarterler attı bende indim adam gibi kullan diye bagira bagira bunun üzerine gidiyorum , başladı zırlamaya yanında bayan var ne diye indin ayıp saygısız demeye , bayana o saygıyı motoru sürerken sen göster deyip agzima geleni saydım , bayan olmasaymış haddimi bildirirmiş deyip egzozu bagirttira bagirttira gaz açtı yürüdü gitti..

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Bu işin tek çaresi var EMPATİ ! Biraz da sabırlı olabilirsek çok daha az sinirlenerek gider döneriz evlerimize diye düşünüyorum .

Motosikleti
    R6
    Motosikletçilere kin her geçen gün biraz daha artıyor. Bazısı korkaklığından bazısı kötü motosikletçilere denk geliyor. Dur bakalım nereye kadar gidecek.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)