Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Köpekler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence kacmak daha fazla tehlike getirir, artcimiz var ise birde isiriga razi olup sonradan asi olmak en mantiklisi. Baska cozumu yok cunku. Sonucta saldiran bir hayvan bilinci ve akli yok. Silahimizi cekip ortaliga tehlike sacarak hayvani vuracak halimizde yok en guzeli kornaya basarak korkutmaya calismak bir isiriga razi olmak
    umutk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Defalarca karşılaşıyorum... Sağolsun bizim mahallenin köpekleri bir türlü öğrenemediler orda oturduğumu her seferinde hav hav üstüme koşuyorlar yavaşlıyorum tedirgin oluyorlar, durunca hevesleri kaçmış gibi geri dönüyorlar normal trafikte de olsam yavaşlıyorum nasıl olsa ısırmayacak(daha ısırana denk gelmediğimden ve hepsinin sokak köpeği tipi köpek olmasından)havlarken ağzı burnu çarpsa ya da önüme fazla çıksa malum iki teker banada yazık köpeğede çıkacak masrafada...
    SizofrenMacaPapazi ve umutk bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Geçen sene sabah uludağa çıktım çoban uludağ yolunda hayvanları otlatiyor tam da keskin ve geniş bir dönemecin orda 3 tane beyaz kangal var 2 si yatıyor 1i ayaktaydi 1 tanesi üzerime gelmeye başladı diğer ikiside kalktı ben çobana nasıl bağırıyorum ama çoban yavaşla diyor ulan yavaşlasam parçalar zaten 2 kişiyiz motor yemiyor bastım gaza sonuna kadar
    köpeği görünce yavaşla falan diyorlar hikaye o gel o anı yaşada yavaşla
    umutk bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    bu konuda ne dense yalan... kader demek lazım çünkü gerçek bir köpek saldırısı farklı olur. öyle havlayan kovalayan filan değil sallama onu. üstüne atlar seni devirir. dediğim gibi "kader" de varsa düzülmek neye yarar üzülmek...

130 la giderken üzerine kangal atlayan birini tanıdım. köpek ikiye bölünmüş motorla çocuk tarlada bereket toprağa savrulup ölümden kurtulmuşta... yine de her yanı platindi çocuğun...

o sebepten havlayan koşana filan "saldırdı" dememek lazım basın gaza istifinizi bile bozmayın...

Motosikleti
    YBR
    Beyler k.bakmayın konuyu açtım, acil işlerim çıktı bir dahada bakamadım. Yorumlara cevap vereyim geri dönüş yapanlar görür artık

@k_ayhn ainen öyle oluyor bir son olayda hiç farketmedim bile pusuya girip bir anda fırladı, gece olunca görme şansında olmuyor zaten.

@EMRE ÇITIR Banada öyle geliyor bölgelerinin dışında pek saldırgan olmuyorlar, bölgelerinde bambaşka oluyorlar, çok saldırı yiyince mantık yüretebiliyorum artık

@kaanfz6 kardeşim o anki korkuyla kaç km uzağa kaçıyorum bir bilsen arkama bile bakamıyorum :D

@zapalka bir köpek için beni linç ederler haklısın, bu hayvanseverler hayvan canını insan canından çok önemsiyorlar, başlarına birşey geldiğinde yardım eden yine insanlar hayvanlar değil.

@MANKU olay anı olsun olay yeri olsun aynı benimki gibiymiş.

@kyagmur köpeğe alıştıktan sonra rahatça sevebiliyorum zaten oyun oynuyorum vs. türü tehlikeli olsada, yabancı köpeklere veya saldırgan köpeklerden çok korkuyorum. Sokak köpeği görünce saldırır mı ne yaparım derken yolumu değiştiriyorum. Yetişkin bir insan olsun saldırsın korkmam ama cılız bir köpek olsun üzerime gelsin yusuf yusuf

@RAMİREZ eyw kardeş.

@seta34 motor gereği dik duruyorum zaten farketmiyor bence, tahminimce motor büyük ise sende kalıplı isen ürkebilirler.

@SizofrenMacaPapazi kesinlikle motor sesinden dolayı, motor ile ne kadar yavaş gitsemde motor sesi çıkıyor yine dikkatlerini çekiyor. Nilüferde öyle olmuştu, adres ararken oldukça rutin gidiyordum 3. viteste az gaz ile yani motordan çok az ses çıkıyordu yine saldırdılar 4 tane kangala benzeyen kocaman köpek :D

@Shamy söylediklerinde sonuna kadar katılıyorum.

@mustf kardeş ne güzel anlatıyorsun dışardan, bir kez o anı yaşa fikirlerin değişecek. Türlü türlü şeyler gördüm ben köpekler konusunda. Zaten çoğunun amacı saldırıp öldürme içgüdüsü oluyor. Anlatıyoruz burda pusuya yatıp bir anda atlıyorlar diye.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana saldırsada şenlik çıksın diye bakıyorum ezeyim bi güzel
    Dikkat et koyun degil kopek sozkonusu...kurdu var,kangali var,cobani var....
    efendy06 bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    yamaha cryptone
    o anı yaşamadığımı nereden çıkardın anlamadım.

köpek olayının öyle önlemi ölçüsü yok diyorum. beline baretta taksan birden atlayıp seni düşürünce faydası yok. Allah vermesin.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Beyler, ahkam kesmek gibi olmasın; o anı yaşayan bilir ama 15 senedir bisiklet binerim, bisikletle ist - adıyaman yapıp nemruta çıkmışlığım vardır tek başına, tahmin edersiniz ki bisikletle gaza bas kaç da olmuyor ve uzun yolda niceleriyle karşılaşıyorsun. .öt kıymetli bu nedenle nacizane tecrübelerimi sizlerle paylaşmak isterim. Bazıları bisiklette hayat kurtarabilir.

Öncelikle köpek(ler)i gördüğünüz anda mümkün olduğunca sabit bir hızda gitmemelisiniz, zira bu hayvanların inanılmaz bir hedef, hız saptama yetenekleri var, bu nedenle hızı azaltıp arttırarak onu yanıltmalı ve hedef olan sizinle buluşma noktasını hesap edememesini sağlamalısınız. yaklaşmasına izin verip sürekli onu takip etmeli, özellikle tam saldırıcağı pozisyonu aldığında sert frenleyip ardından gazı körüklemelisiniz.Eğer grup halinde iseler, hızın durumuna göre zikzak çizebilir, üzerlerine gidebilirsiniz. Böylece hayvan dürtüleri gereği savunmaya geçmeye zorlayabilir, size saldırmasına engel olabilirsiniz.

Olduki düştünüz, veya durmak zorunda kaldınız, kesinlikle onunla aranızda motoru, üzerinizde çeket varsa çıkarıp çeketi vs kalkan gibi kullanmaya bakın, bu bisiklette çok ise yarar, bisikleti iki elinizle kadrosundan sağlam tutup köpekle aranıza kalkan yaparak (ama kadroyu ısırmasına müsade etmeyin yoksa bisikleti kaptırırsınız) yavaş yavaş olay mahalinden uzaklaşın.

Motor üzerinde kesinlikle tekme falan atmaya, dengenizi bozacak hareketlerden sakının. Eğer köpekle baş başa kaldınız ve saldıracak gibi oldu, çenesini tutmaya çalışın, ısırılmak kaçınılmaz olduysa, direklerinizden destek alarak yere uzanıp ayakkabınızı, botunuzu ısırmasına müsade edin. bunun için ayağınızı tekme atar gibi ona doğru savurursanız, hayvan direk ayağınıza yönelir ve onu ısırmaya çalışır. Elinizle yaparsanız kolunuza yönelir. Unutmayın bu havyaların tek saldırı ve/veya savunma araçları çeneleri. Çenelerini iki elinizle tutabilirseniz hayvana hükmedersiniz. Göz temasını kesinlikle kaçırmayın.

Biber gazı sıkarken dikkatli olun rüzgar vs nedeniyle size de gelebilir. Şok cihazı olabilir lakin uygulamak için temas halinde olmalısınız. Köpek savar kullabilirsiniz bagajda sürekli açık. Ama tüm köpeklerde aynı sonuçu vermeyebilir.

Kazasız belasız, köpeksiz keyifli sürüşler dilerim.

bora64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG SuperBoy
    Üniversiteye hergün motosikletimle gidip geliyorum bu arada uşak üniversitesine gidiyorum herneyse üniversitenin içerisinde başıboş yaklaşık 30 adet köpek var ve benim meslek yüksekokulu yolu üzerinde yaklaşık 5 ile 6 adet arasında hep denk gelir ilk zamanlarda köpekler pek sorun değildi 3. ayımda biri 1 milim kala dişi sıyırdı ayaklardan.sonraki günler de ise günde en az 1 kez denk geldiler.sonradan bir taktik geliştirdim tamamen deneme yanılma ile buldum.Köpeğe doğru başınızı çevirmeyin.Motoru çok bağırtmayın.Köpeğin olduğunu bildiğiniz bölgelere yaklaşırken hızınızı 25 ile 35 km arasında tutun köpeği fark ederseniz göz ucuyla bakın ama sakın başınızı çevirmeyin kambur durmamaya çalışın çünki köpekler saldırmadan önce kambur pozisyona girerler(yani sizi saldırgan olarak görebilirler).Hızınızı biraz daha düşürün sakince ilerleyin eğer size doğru en ufak 30 cm bile olabilir ilerleme fark ederseniz ani gaz açarak orayı mümkün olduğunca hızlı şekilde terk edin.bir seferinde 3 ü birden saldırdı bildiğiniz kurt kapanı gibi 3 yerden geldiler üniversite binasının arkasına doğru sürdüm ve kaldırıma çıkıp sade yaya geçişine izin verilen yola kırdım Allahtan kimseler yoktu :D ayrıca üniversite içerisinde o kadar köpeğin başı boş olmasını da hala anlayabilmiş değilim.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Tam koruma gezerseniz ısırılmaktan korkmazsınız .

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Durursanı kendisi kaçacaktır yanından geçerkende debriyaja basıp gaz keserseniz köpek ürkmez bir saldırıda söz konusu olamaz. Onlarda kendi bölgelerini koruma peşinde yoksa "Ahanda motorcu bunun götü sıcaktır bi deniyelim" tribinde değil hiçbiri.
    umutk bunu beğendi.

Tüm köpekler saldıracak diye bir kaide yok her köpeğin farklı bir yapısı var

moment_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Motosiklet sesine saldırıyor diyen arkadaşlar var, ya bisikletlere saldıranlara ne demeli belce tamamen köpeğin psikolojik ruh haliyle alakalı örneğin benim komşumdaki kurt köpeği bazen deli gibi kovalarken beni bazende yattığı yerden kafasını çevirip ''aaa yine sen mi geldin'' der gibi bakıp yatıyor tekrar . kovaladığı zaman yaptığım taktik gaz verip debriyaja basıp motoru bagırtıp , kornaya basıyom o zaman korkuyor...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar ister hor görün ister kınayın ama bu yaşıma kadar yaklaşık 50 den fazla köpek beslemiş büyütmüş ve başkalarına vermiş biriyim
    hayatım boyunca bana köpek saldırmadı buraya gelen benimle tanışan arkadaşların hepsi şahittir
    köpek uzaktan görür havlaya havlaya gelir birkaç metre kala bana bakıp durur ve geri dönüp gider
    bu benim hayatım boyunca böyle oldu nedenini ben de bilmiyorum fakat çoğu kişi sen korkmadığın için oluyor diyorlar
    asıl meseleye gelirse uzun yola çıktığımda (özellikle antin kuntin dağ taş çıkacağım zaman) yanıma mutlaka tabanca alırım
    sonuçta dağ başında çadırda yanlız başınıza kamp kuruyorsunuz korkum vahşi hayvanlar değil
    burada kurt sürüsüne denk geldiğim oldu havaya tek el ateş ettiğinizde silah sesinden ürküp kaçıyor namussuzlar
    iki ayaklı hayvanlar daha tehlikeli
    neyse seyir halinde iken köpeğin bana doğru geldiğini gördüğüm gibi dururum beklerim
    eğer ben durduğumda duruyorsa sorun yok düşük hızda yanından geçer giderim
    durduğum halde halen bana doğru geldiğini görürsem birkaç metreye kadar yaklaşmasını beklerim kaskımı çıkarıp bakarım
    her zaman işe yarar ve köpek yine arkasını dönüp gider
    yok eğer gitmez de motora veya bana saldırmaya devam ediyorsa o köpeği ya sahibi saldırtmıştır yada kuduzdur
    dediğim gibi köpekler gelir havlar ve geri dönerler sahibi saldırtıyorsa eğer ısırmadan bırakmaz hayvan
    her iki durumda da gereken itina ile yapılır
    sahibi saldırttıysa sahibinin yanına gidilir ve sahibi itina ile dövülür
    yola devam edilir
    tabi bu durumdan kendinize vazife çıkarmayın çünkü ben bu yaptıklarımı hiç bir şekilde kaçamayacağım veya olaydan kurtulamayacağım yerlerde ve yerleşim yerlerinin kilometrelerce dışında yapıyorum
    yerleşim yeri içlerinde ve veya basit manevralar ile hayvandan kurtulabileceğim yerlerde hiç bir şekilde durmam yola devam ederim
    umutk bunu beğendi.

Her köpeğin karakteri farklıdır bende ana babadan kardeş hatta aynı batın kardeş pitbull vardı dişi herşeye saldırırdı > bisiklet motosiklet araba kamyon tır uçak helikopter < ama erkek hiç bakmazdi bile korkmayın aslında sizinle oynamak için kovalıyorlar

Motosikleti
    YBR
    Beklediğim cevaplar geliyor, gerçekten tecrübe ve bilinç sahibi arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saldıranları yazalım kara listeye sonra belediyeye şikayet ederiz. :D
    Komik gelecek ama dediklerin doğru. Belediyenin köpek toplayıcısını aradığımda köpeğin yerini ve eşgalini istiyorlar. Çok köpek toplattım. Saldırgan olanları oldukça azaldı bizim oralarda.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    https://m.youtube.com/watch?v=NEXUf0CrZFs
    O kadar korkmama rahmen gecen durdum inşallah hepsi böle yaparlar.
    umutk bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana saldırsada şenlik çıksın diye bakıyorum ezeyim bi güzel
    Bizim mahalleye gelde pitbull dişlerini kabaetinden toplatayım :Dd

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı umutk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bu akşam gezmeye çıkmıştım ki çıkmaz olaydım , Güzelyalı sahile giderken bir köpek üstüme saldırdı, köpek tam pozisyonunu aldı ve üstüme atlayacaktıki gazlamamla tekme savurmam bir oldu yolda bozuktu Allahtan altımda ki motor hakimiyeti kolay bir motorduda yalpalayarak zor kurtardım. O anki heyecan ile nasıl sesler çıkardığımı tahmin edemezsiniz neler söylediğimi bende hatırlamıyorum . Kücükken köpek tarafından ısırıldım o yüzden fobim var. Olay yerinden uzaklaştıktan sonra öyle bir sinir krizine girdim ki dönüp öldüresim geldi köpeği, bu denli hiç olmamıştı. Daha önce de nilüfer tarafında bir kaç saldırı ile karşılaştım grup olarakta saldırdılar Hep gazlamam ile kurtuldum bir gün ısırılacağım diye korkuyorum(forumda örnekleri var), sırf bu yüzden motosiklet kullanmayı bırakmayı düşünüyorum iyice soğudum. Köpeksavar kullanan ve aynı şekil saldırıya uğrayan arkadaşlar var mı? varsa deneyimlerini paylaşırlarsa güzel olur.

Yanlış anlaşılmasın hayvanları özellikle köpekleri insanlardan çok severim ama o an öyle bir korku hissediyorum ki ısırılmayı geçtim düşmekten korkuyorum trafik olması durumunda arkada ki aracın beni ezmesi veya kıyı olan bir yerde aşşağı yuvarlanmam vs. Allah korusun.
    Ben saldirmalara karsi egzoz patlatiyorum kacip gidiyorlar motorcu adam pes etmez ayrica
    Tutkudur Motosiklet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)