Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Havalimanında motosiklet hırsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Herkese selamlar,

Bugün tesadüfen elime ulaşan bir bilgide dün Atatürk havalimanının otoparkından ss bir motorun çalındığını öğrendim. Biraz soruşturunca motorun dhmi çalışanı bir yönetici kardeşimizin cbr 1000rr ı olduğunu gördüm. Kendisi gerekli yerlere gerekli şikayetlerini ve tutanaklarını tanzim etmiş. İnşallah en kısa sürede bulunur.

Detaya gelirsek; kamera kayıtlarında motorun orada çalışan güvenlik görevlilerinin gözü önünden, çalıştırılmadan iterek çalındığı görülüyor. Güvenlikçi arkadaş hiç müdahale etmemiş. Bu kısmı ilginç; Ben bir ay evvel falan kendi motorumun disk kilidini çıkarmaya çalışırken (ki biraz zor açılır kilidi) bir güvenlikçi yanıma gelip motorun bana ait olup olmadığını falan soruşturdu. Hatta ruhsat falan sordu. Tabi bende biraz kızdım. Kurum kimliğimi gösterdim. Sonrada üzüldüm gönlünü aldım. Sonuçta çok iyi bir davranıştı. Bu sebeple de motorumu bırakırken hep içim rahattır. Ama bu olay biraz kafamı karıştırdı.

Şunu daha net anladım ki; Ne kadar güvenli olursa olsun kilit milit Allah ne verdiyse takmak lazım.

Kardeşimize tekrar geçmiş olsun diyorum. Polisimiz inşallah çabalar da bulunur motor...

Sağlıcakla....
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hava alanları normalde güvenliği yüksek olan bir yer. Motosiklet üzerinde kilit yoksa ne kadar güvenli bir yer olursa olsun o motosikletin çalınması kolay olur. Kilit var mıymış motosiklette??

Birde görevini hakkıyla yapan kişilere karşı toplum olarak sürekli agrasif bir tutum sergiliyoruz. Eğer o görevli 2 motorcudan daha tepki görse inanın psikolojik olarak birdaha hiçbir motosikletin yanına gidipte "acaba motorun başındaki kim?" demez. "Her sorduğum tersliyor ne halleri varsa görsün" diye düşünür.

örneğin havaalanları girişlerinde ve uçağa binmeden önce çok sıkı kontroller yapılır. Kime sorsan "eziyet bu kardeşimmmmm, bırakın da geçelim" veya "neyine bakıyonuz çantamın, işimiz gücümüz var bilaaaaader, hasta etmeyin adamı !!!" gibi lafları sürekli oradaki görevlilere sokarlar.

Ama 2 gün sonra bir uçakta bomba patlasa veya biri silahı çıkarıp önüne geleni havaalanı içerisinde vursa bu sefer de başlar feryat: "nerde bu devlet, nerede bu güvenlik!!!!"

Yanlış anlamayın sözüm size değil, toplumumuzun genelinin yaptığı bir hatayı eleştriyorum.
    Bu arada polis veya güvenlik görevlisi değilim, hemen kendine pay çıkarma demeyin

Hırsızlara karşı üzerimize düşeni yapalım arkadaşlar. Hırsızın hedefi motosikleti çalmak, bizim de hedefimiz motosikletimizi çaldırmamak olmalı
    Son söz olarak da önce motorumuzu bir güzel kilitliyoruz, daha sonra da Allah'a emanet ediyoruz.

Tekeriniz düz bassın...
    Bune, zonta, Ertugyigit ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vallaha kimse kimseye mudahale etmek zorunda degil, adam 3 kurus maasla calisan guvenlik gorevlisi niye basini agritsin mudahele edip? Ya hirsizlar bicak cekse, silah cekse yada dovseler? Kimden hesabini soracak gorevli? Bu zamanda polisler bile olaylara baslarina birsey gelmesin diye mudahele etmiyolar, olay bittikten sonra geliyorlar.

Ben guvenlik olsam klimi kipirdatmam. Gormezlikten gelerek polisi ararim sadece hirsizliga eminsem.

Hatta sonrasinda kamera yoksa sahitlik bile yapmam, hirsiz 3 ay sonra icerden gelir basima dert olur diye.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Geçtiğimiz hafta sonu, eskişehir dönüşünü inegöl , bursa üzerinden yaptım. Bursa özdilek avm de mola verdim, hemen girişe diğer motorların yanına park ettim. İki güvenlik görevlisi vardı selamlaştık falan. Sonra iki yanımda duran eski kasa bmw gs motorun farının yandığını fark etip motorun başına gittiğimde anahtarın kontak üzerinde olduğunu fark ettim. Kontağı kapattım güvenlikçi arkdaşlara anahtarı üzerinde unutmuş siz alın verirsiniz dedim. Önce iseksiz davransalarda ısrar edince kabul ettiler. 45 dakikalık mola sonunda yola çıkmak için motorun başına vardığımda güvenlikçi arkadaş geldi. Sahibi bilerek bırakmış, vıdı vıdı etti dedi. Ben de unutmuşturda .ok sürdürmemek için öyle diyordur diyince gülüştük falan. Yolun açık olsun diyip uğurladı sağolsun. Enteresan insanlar var aramızda. Hadi anahtarı bilerek bıraktın, kontağıda mı bilerek açık bıraktın be arkdaş.
    ellaksakir, Mengu16, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha kimse kimseye mudahale etmek zorunda degil, adam 3 kurus maasla calisan guvenlik gorevlisi niye basini agritsin mudahele edip? Ya hirsizlar bicak cekse, silah cekse yada dovseler? Kimden hesabini soracak gorevli? Bu zamanda polisler bile olaylara baslarina birsey gelmesin diye mudahele etmiyolar, olay bittikten sonra geliyorlar.

Ben guvenlik olsam klimi kipirdatmam. Gormezlikten gelerek polisi ararim sadece hirsizliga eminsem.

Hatta sonrasinda kamera yoksa sahitlik bile yapmam, hirsiz 3 ay sonra icerden gelir basima dert olur diye.
    Zaten senin gibiler yüzünden ölmedimi özgecanlar, fırat çakıroğlular. Bir gün seni 3 tinerci tenhada sıkıştırdığında oradan geçen polis hiç bişey yapmasa onada hak vereceksin demekki adam belaya bulaşmak istemedi diye. Nereye kadar bananecilik ya, bu halemi geldi türk insanları. Yazık, çok yazık.
    mehmetenis, RAMİREZ, Zuzuuw ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten senin gibiler yüzünden ölmedimi özgecanlar, fırat çakıroğlular. Bir gün seni 3 tinerci tenhada sıkıştırdığında oradan geçen polis hiç bişey yapmasa onada hak vereceksin demekki adam belaya bulaşmak istemedi diye. Nereye kadar bananecilik ya, bu halemi geldi türk insanları. Yazık, çok yazık.
    Ben kendi canimi kendim korurum. Devletin kolluk kuvvetinin kendine hayri yok. Daha ellerindeki silahi birakin kullanmayi, sarjorune nasil mermi basacagini bilmeyip ters basan memurlar gorduk biz. Ellerindeki dandik yerli silahlar ve yetersizinde uzerinde neredeyse 0 egitim ve taktik calisma ile once kendilerini korusun bu arkadaslar.
    Biz bosuna para dokmuyoruz 0 km 4 silindir japon motosiklet parasi doktuk ruhsat, almak icin kovanlarca ari aldik. Ugrastik ,madddi manevi yiprandik, poligonlara gidiyoruz bos vakitte taktik antreman yapiyoruz. Birsey konusuyorsak bosuna degil bu zamanda herkes kendini ailesini ve malini korumakla yukumludur. Devletten bir bok beklemeyin daha cok beklersiniz cunku. Elinizden geldigince bireysel silahlanip antreman yapin bol bol. Bizim gibi kanunun kuralin olmadigi gelismemis bir ortadogu 3 cu dunya ulkesinde. Silah sahibi olmadan disari cikmak kasksiz motosiklete binmekten daha tehlikelidir.

Benim icin dusundugunuz 3 tinerci fanteziniz icinde benim avusturya mali naylon 45ACP silahimin kapasitesi olan 8 tinercinin uzeri yada kursun gecirmez tinercilerden lazim bilmem anlatabildimmi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Ben kendi canimi kendim korurum. Devletin kolluk kuvvetinin kendine hayri yok. Daha ellerindeki silahi birakin kullanmayi, sarjorune nasil mermi basacagini bilmeyip ters basan memurlar gorduk biz. Ellerindeki dandik yerli silahlar ve yetersizinde uzerinde neredeyse 0 egitim ve taktik calisma ile once kendilerini korusun bu arkadaslar.
    Biz bosuna para dokmuyoruz 0 km 4 silindir japon motosiklet parasi doktuk ruhsat, almak icin kovanlarca ari aldik. Ugrastik ,madddi manevi yiprandik, poligonlara gidiyoruz bos vakitte taktik antreman yapiyoruz. Birsey konusuyorsak bosuna degil bu zamanda herkes kendini ailesini ve malini korumakla yukumludur. Devletten bir bok beklemeyin daha cok beklersiniz cunku. Elinizden geldigince bireysel silahlanip antreman yapin bol bol. Bizim gibi kanunun kuralin olmadigi gelismemis bir ortadogu 3 cu dunya ulkesinde. Silah sahibi olmadan disari cikmak kasksiz motosiklete binmekten daha tehlikelidir.

Benim icin dusundugunuz 3 tinerci fanteziniz icinde benim avusturya mali naylon 45ACP silahimin kapasitesi olan 8 tinercinin uzeri yada kursun gecirmez tinercilerden lazim bilmem anlatabildimmi.
    Adam o kadar korkuyoki sosyal hayattan, insanlardan, bir kamyon silah almış evine yığmış. Atıyorum komşusu rojin teyzeye tecavüz ediyolar "silahta yoktir yanımda en iyisi ben eve gidem" diyip delikanlı adımlarla evinin yolunu tutuyor. 7 den sonra evden silahsız çıkabiliyonmu merak ediyorum? Hani doğa geregi karanlık falan oluyo malum.

Ayrıca o beğenmedigin silahlarla çok tek kaş pis kokulu hewal teröristler gebertildi. Yetersiz dediğin polisler sokağa inince, yetersiz dediğin şanlı türk askeri daga çıkınca aynı hewaller, çıktığı yeri arar oluyo niyeyse. Sen git gereksizce model numarası verdigin "avusturya" malı silahla ananı babanı falan koru.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı provaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam o kadar korkuyoki sosyal hayattan, insanlardan, bir kamyon silah almış evine yığmış. Atıyorum komşusu rojin teyzeye tecavüz ediyolar "silahta yoktir yanımda en iyisi ben eve gidem" diyip delikanlı adımlarla evinin yolunu tutuyor. 7 den sonra evden silahsız çıkabiliyonmu merak ediyorum? Hani doğa geregi karanlık falan oluyo malum.

Ayrıca o beğenmedigin silahlarla çok tek kaş pis kokulu hewal teröristler gebertildi. Yetersiz dediğin polisler sokağa inince, yetersiz dediğin şanlı türk askeri daga çıkınca aynı hewaller, çıktığı yeri arar oluyo niyeyse. Sen git gereksizce model numarası verdigin "avusturya" malı silahla ananı babanı falan koru.
    Bu sözlerin altına imzamı atıyorum. Ayrıca ''Devlet başa kuzgun leşe'' ne demek o arkadaş gitsin bunun anlamını öğrensin.
    sheriff87 ve efendy06 bunu beğendiler.
    muhabbeti demleyelim...

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    valla beyler iş nedeni ile şuan Hatay/iksenderunda yaşıyorum memlekete gidicem dediğimmde sakın ADANA hava alanına motorla gitme dediler sen daha uçağa binemeden motoru çalarlar gibi yorumlarla karşılaştım. motosikletlerimiz için hava alanları bile güvenli değil
    mehmetenis bunu beğendi.

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu forumu çok uzun süreden beridir takip ediyorum ve üye olma gereği duymadım. Lakin sizin şu yazdığınızı gördükten sonra inanın ne kadar yanlış bilgi sahibi olduğunuzu anladım ve dayanamayıp cevap yazmak adına üye oldum.

Öncelikle; isterseniz silahınız Avusturya malı olsun, ister Amerikan malı olsun, isterse de cumhurbaşkanı tarafından özel olarak yaptırılarak size hediye edilmiş bir silah olsun. Hiç farketmez inanın bana. Kovanlarca arı aldık diyerek sanırım kovancılık yapanlara verilen taşıma ruhsatına sahip olduğunuz imasını verdiniz. Evet doğru kovancılık ile uğraşanlara o ruhsatın verilmesinin yegane sebebi doğu tarafında kamp kuran kovancıların terörist saldırları karşısında boş kalmaması ve kendini savunması adına verilmiştir.

Neden anlattım peki bunları? Sizi herhangi bir saldırıdan koruyacağını düşündüğünüz ve size saldırana mermi yağdıracağını düşündüğünüz silahınızdan çıkan kurşunlar olaki birine isabet ederse, hiç mühim değil kime isabet ettiği. İsabet eden kişi isterse bıçak çekmiş size doğru koşuyor olsun, isterseniz ailevi yada dini değerlerinize küfür etmiş olsun, ister sizi çok ağır tahrik etmiş olsun bu sizi asla kanun karşısında haklı çıkarmaz ve ceza alırsınız.

Yani demem o ki elinizdeki silah size zarardan başka bir şey vermez. Haklarınızı tam olarak bilmeden rica ediyorum burada başka insanları yanıltmayın. Siz ne kendini savunan bir polis nede savcı yahut hakimsiniz. Şimdi dilerseniz dışarı çıkıp tinerci vurabilirsiniz
    Zuzuuw, fazil, krd ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    her önüne gelen elinde silah ile gezseydi memlekette insan kalmazdı

neden dünyada bas bas bağrınıyor milyarlarca insan kişisel silahlanmaya hayır diye bi gün olur ya psikolojin bozuk olur markette ürün yok diye bile adama silah çeker vurabilirsin olabilir çok iyi bir şeymi bu ?
    silah taşıyor diye özgüvenleri tavan yapan onca insan da var neyin yolcusu olduğu belli olan su testisi su yolunda kırılır demişler ...

konuya dönecek olur isek

aslına bakarsanız atatürk havalimanı o kadarda güvenli değil
    bende geçen yıl 3 günlük iş gezisi için uçağım sabaha karşı olduğu için anadolu yakasından taksiye para bayılmak istemedim ve motorumla gittim
    gittim ama motosikletlere ayrılan park alanı güvenlik kulubesinden epey bir uzakta otopark içerisinde unutulmuş bir köşe gibi ( ki tam köşe bir alan ) arabalar bile öyle park ediyorki tam duvara yakın park ettiyseniz motorunuzu göremez kimse burada çünkü arabaları V şekli ile alanın görüş açısını kapatıyorlar

motorunu götürüp uzun bir süre bırakan çok insanda var ( thy kabin memurları var mesela ücretsiz güvenlikli otopark gözü ile bakılıyor neticede ) aküsü bitmiştir başka bir arızası olmuştur diyerek elle götürenede pek bir şey dememişlerdir onlarda bu yüzden
    bu tarz yerlerde güvenlik önemi yüksek görüldüğünden güvenlik görevlileri her daim sabit bir şekilde o alanda çalışmıyorlar güvenlik şirketine nasıl bildirilmiş ise haftalık aylık veya başka bir periyotta sürekli yeni eleman gelir bir döngü vardır
    buda hem avantaj hemde dezavantajdır
    motorumu beni tanıyan biri olsa güvenlik olarak kesin durdururdu ama diğer türlü kimseyi tanımıyorsun ( ki döngünün amacı budur lakait olmamak ve olası kötü durumlar için alanı sadece çalışacağı yer olarak bilmek ) kimse tutupta bişe demez elinde kask vs varsa birde ( kamera kayıtları nasıldır bilemiyorum şu an sadece düşüncem )

o kadar güvenli dediğimiz avmlerden bile motorlar gidiyor
    kaldıki optimum içinde motorculara özel kısım var motorunuzun ön lastiğinden tutturup dolabın içine bağlanan bir zincir ile kilitleyebiliyorsunuz dolabınıza eşyalarınızı atıp
    ama güvenliğe dolabımı açamadım diye gidip orada şikayette bulunsanız dolabınızı açarlar hemen ( benim başıma geldi 1 kere elektronik olarak koyduğum şifreyi unuttum ) kimse bana ruhsat kimlik bile sormadı üstelik...

kısaca hırsız kafasına koyduğunda aslında özel kapalı bir garajınız yok ise özel bir çeşit kilit düzeneği olan veya elektronik kumandalı ( mümkünse manual ) ne yazkki yapabileceğimiz hiç bir şey kalmıyor...

motoru çalınan arkadaşımıza allah sabır versin evlat acısı gibi ( tabiri caiz ise ) koymuştur ben bir çok yere arkadaşımda kalmaya motorumla gitmiyorum sırf çalınmasından korktuğum için her ay gidip otoparka para bayılıyorum

ki buda optimum ile ilgili fotoğraf

5 6 tane dolap var bu şekilde bisikletini bağlayan embesillerde cabası ( kusura bakmayın açık açık yazdım embesil diye bende biniyorum ama avmde bağlanabilecek bir sürü yer bulunabilir )
    mehmetenis bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS

Anladığım kadarıyla silah sahibi olabilmek için bayağı bir kasmışsınız kendinizi. Bireysel silahlanma ihtiyaç halinde iyidir. Siz ters tarafından anlamışsınız. Silahlanmak için ihtiyaç yaratmak değil, ihtiyaç için silahlanmaktır esas olan. Ne yazıktır ki sizin zihniyetinizdeki insanlara 50 sene evvelki kanunlara ve izinlere bakıp silah veriyoruz hala. Hani hep anlatılırya "araba motoru sıkıstırır, motorcu arabaya kızar, arabadan adam iner, silah çeker." İşte o adam siz ve sizin gibiler.

Bu arada o "taktik" antremanlar herhangi bir ters durumda hafiften traş olur. Silahı çekip tetik düşürmek, poligonda taktik çalışma yapmaya benzemez. Maalesef ki fazlasıyla içinde olduğum için söylüyorum. O iş genelde sinip, çatışma sonrası ellerdeki titremeyle biter. Yani poligon falan hikayedir. Bence çok güvenmeyin tabancanıza.

Henüz silah taşımanın sorumluluğunu alamadığınız belli. Çünkü Direkt John Wayne sendromuna girmişsiniz. Tavsiyem kendinize ve üçüncü kişilere geri dönülmez zararlar vermeden psikoteknik yeterliliğinizi geliştirecek çalışmalar yapın. Çünkü bu sendromdan kendi başınıza çıkamazsınız.

Motorunuz falan çalınırsa da; Amman diyim, silah falan çekmeyin. Maazallah. Alıverirler silahınızı, incinirsiniz....

Nylon 45 acp mi? Şu ikinci sarjörden sonra iğne kesen mi?
    EGELİ, eek, Maslak ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115

Sabah sabah..tey allaım yaaa..
    sheriff87 bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Poligonda dekmancılık oynamak ile gerçek hayatta o Silahı çekmek Arasında dağlar kadar fark var. Evet birini Öldürmek çok kolay. Çıkartır sıkarsın da çıkartma kısmı biraz dertli. Her benim diyen çıkartamaz o Silahı. Ayrıca çıkartacak yer var çıkartılmaması gereken yer var.

Ben bireysel silahlanmaya karşı değilim, herkes kendi can ve mal güvenliği için silahlanabilmeli. Lakin tavşan kadar Yüreği olmayan belindeki makinaya güvenerek gezen adamlara karşıyım. Silah Dediğin namus gibidir. Ne her yerde gösterilir nede bende var denilir. Bilmem anlatabildim mi
    RAMİREZ, aquarist4, krd ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava alanları normalde güvenliği yüksek olan bir yer. Motosiklet üzerinde kilit yoksa ne kadar güvenli bir yer olursa olsun o motosikletin çalınması kolay olur. Kilit var mıymış motosiklette??

Birde görevini hakkıyla yapan kişilere karşı toplum olarak sürekli agrasif bir tutum sergiliyoruz. Eğer o görevli 2 motorcudan daha tepki görse inanın psikolojik olarak birdaha hiçbir motosikletin yanına gidipte "acaba motorun başındaki kim?" demez. "Her sorduğum tersliyor ne halleri varsa görsün" diye düşünür.

örneğin havaalanları girişlerinde ve uçağa binmeden önce çok sıkı kontroller yapılır. Kime sorsan "eziyet bu kardeşimmmmm, bırakın da geçelim" veya "neyine bakıyonuz çantamın, işimiz gücümüz var bilaaaaader, hasta etmeyin adamı !!!" gibi lafları sürekli oradaki görevlilere sokarlar.

Ama 2 gün sonra bir uçakta bomba patlasa veya biri silahı çıkarıp önüne geleni havaalanı içerisinde vursa bu sefer de başlar feryat: "nerde bu devlet, nerede bu güvenlik!!!!"

Yanlış anlamayın sözüm size değil, toplumumuzun genelinin yaptığı bir hatayı eleştriyorum.
    Bu arada polis veya güvenlik görevlisi değilim, hemen kendine pay çıkarma demeyin

Hırsızlara karşı üzerimize düşeni yapalım arkadaşlar. Hırsızın hedefi motosikleti çalmak, bizim de hedefimiz motosikletimizi çaldırmamak olmalı
    Son söz olarak da önce motorumuzu bir güzel kilitliyoruz, daha sonra da Allah'a emanet ediyoruz.

Tekeriniz düz bassın...
    İmza......
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla silah sahibi olabilmek için bayağı bir kasmışsınız kendinizi. Bireysel silahlanma ihtiyaç halinde iyidir. Siz ters tarafından anlamışsınız. Silahlanmak için ihtiyaç yaratmak değil, ihtiyaç için silahlanmaktır esas olan. Ne yazıktır ki sizin zihniyetinizdeki insanlara 50 sene evvelki kanunlara ve izinlere bakıp silah veriyoruz hala. Hani hep anlatılırya "araba motoru sıkıstırır, motorcu arabaya kızar, arabadan adam iner, silah çeker." İşte o adam siz ve sizin gibiler.

Bu arada o "taktik" antremanlar herhangi bir ters durumda hafiften traş olur. Silahı çekip tetik düşürmek, poligonda taktik çalışma yapmaya benzemez. Maalesef ki fazlasıyla içinde olduğum için söylüyorum. O iş genelde sinip, çatışma sonrası ellerdeki titremeyle biter. Yani poligon falan hikayedir. Bence çok güvenmeyin tabancanıza.

Henüz silah taşımanın sorumluluğunu alamadığınız belli. Çünkü Direkt John Wayne sendromuna girmişsiniz. Tavsiyem kendinize ve üçüncü kişilere geri dönülmez zararlar vermeden psikoteknik yeterliliğinizi geliştirecek çalışmalar yapın. Çünkü bu sendromdan kendi başınıza çıkamazsınız.

Motorunuz falan çalınırsa da; Amman diyim, silah falan çekmeyin. Maazallah. Alıverirler silahınızı, incinirsiniz....

Nylon 45 acp mi? Şu ikinci sarjörden sonra iğne kesen mi?
    Süpersin abi yaa; mesajına bayıldım bu tarz zeki insanlar görünce gercekten mutlu oluyorum. anlayana süper bir mesaj vermişsiniz tebrik ederim.. Artık O arkadaş bir daha gelmez buralara diye düşünüyorum..
    RAMİREZ ve efendy06 bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Güvenlik görevlisinin görevi nedir?

https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

55AHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskisi hyosung gt250r yenisi mondial zat 150
    Benimde 15 günlük isim var korktum şimdi yazıyı okuyunca gerçi ben dört tarafı çevrili üstü açık garajdan vinç ile motor çalındığını duymuştum ki bunun da olması normal

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bir kaç ay önce adliyede dava için sıra bekliyorum.
    Bir avukat bir adama telkin veriyor yan tarafımda, korkma hiç bir şey olmaz sen gördüklerini bir bir anlat. Adam gayet kendinden emin, gururlu.
    Adam güvenlikçiymiş hırsızla burun buruna gelmişler davada şahitlik yapacak.
    Neyse bunların sırası geldi içeri girdiler zanlıda kelepçeli bir halde içeri girdi.
    20 dakika sonra hepsi çıktı.
    Zanlının şahite yaptığı el hareketi sonrası (oydum oğlum seni tarzı) güvenlikçi arkadaşı o anda görmenizi isterdim.
    O gururlu insan gitti, aman Allahım ben ne bok yemeye girdim bu işe Allah benim belamı versin cümlelerini surat ifadesinden çıkarmak hiçte zor değildi.
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Buraları yine silah sevmeyen yada sevipte alamayan camur yapan sevgi kelebekleri ile dolmus. Bireysel silahlanma bir haktir resit olan ve akli yerinde olan her durust vatandasin silah sahibi olmasi lazimdir. Hatta cocuklarimizada silah sevgisi asilamali ve egitim vermeliyiz. Benim 4 yasindaki kizim silahlari temizlememe yardim ediyor agac yasken egilir.
    Ayrica silah almak icin cok kastim evet, cunku devletin silahi ocu gibi gormesi halkin silahlanmasini istememesi ve kendini koruma hakki sadece asker polis, savci.. Vs kamu gorevlileri ve cok parasi olan kisilere verilmesi normal durust vatandasin kendini koruma hakki olmamasini dusundugu icin kovanlarca ariyi baktiriyorum baskasina ben.

Ayrica egitim yapmak herzaman iyidir elbette bu isi meslek yapan profosyonellerden olmasamda surekli yivli yivsiz tufek ve tabanca egitimi yaparim. Ve silahseverler var aramizda gordugum kadari ile kendinize durustce soyleyin egitim yapan herzaman egitimsizden daha iyi durumdadir. Panik demissiniz, herkes panik olur o zaman kimse egitim yapmasin panik olacak nasil olsa? Yada silah tasimasin panik olunur?
    Boyle mantik olmaz egitim onemlidir.

Biz evimizde 2 tabanca 5 yivsiz ve bir yivli tufek tutuyorsak aurica kutularca muhimmat biriktiriyorsak, devletede essek gibi paralarini domaliyorsak kimsenin konusmaya hakki yok. Ben canimi her kosulda korurum.

Uzerime gelecek levye, bicak, silah gibi tehtidlerde sonuc ne olursa olsun silahimi kullanirim, bemn olecegime o olsun
    Jandarma ile giden geri geliyorda hoca ile giden gelmiyor malesef.
    Bazi kisiler icin Silah cekmesinede gerek yok 1.90 boyunda 120 kilo genc birisi beni yumruklayarakta oldutebilir. Yada 1.40 boyunda 40 kiloluk kiz cocugu elindeki 6 cm lik cakiylada oldurebilir beni. Benim icin tehtid aynidir silahimi kullanirim tehlike hissettigim an.

Biz evde surekli hazir dolu tabanca dolu yivsiz tufegi bosuna bekletmiyoruz yada altimizda sortla kapimizin onune cop dokmeye inerken bile agzinda mermi olan dolu silahimizla iniyoruz. Motorda arabada, sicakta sogukta işte, afedersiniz tuvalette sicarken bile agzinda mermi olan silahimizi bosuna tasimiyoruz var bir bildigimiz burasi turkiye, cehalet, zebalet, sefillik icinde kalmis, kanunsuz kuralsiz bir 3 cu dunya ortadogu ulkesi. Muz cumhuriyeti . o yuzden nerede neyin gelecegi belli olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)