Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni ve Acemi - Yardımlarınızı Bekliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

İzmit Derince - Tuzla İst Arası Gidip geliyoruz... :)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 olacak inşallah
    Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle kendimi tanıtayım. Adım Taner. 30 yaşındayım. Yıllarca motor hevesi yaşamış ama iki teker tutkusunu bisikletin ötesine taşıyamamış bir kardeşiniz/abinizim. Hep bu tutku içimde ukde olarak kaldı. Hala sıkı bir bisiklet kullanıcısı olmama rağmen artık canıma tak etti ve çocukluğumdan beri tutkun olduğum Chopper/Cruiser tarzı bir motosiklet alarak aranıza katılmayı düşünüyorum.

Ancak bu konuda oldukça acemiyim. Lise zamanlarımda anne babadan gizli gizli yazlıkta arkadaşların scooter motorlarına binerdim. Vitesli motor hiç kullanmadım. Sadece geçen ay bir arkadaşımın Honda NC motoru ile fabrika etrafında iki tur attım ama motoru ilk hareket ettirene kadar bi kaç defa stop etti haliyle.

Aklımda tek bir model var; Hyosung GV 250. Neden bilmiyorum ama bu motorun şeklinde beni çeken bir şey var. Sıfır almayı düşünüyorum ama dediğim gibi, zerre bilgi sahibi değilim. Acaba bu motor bana uygun olur mu? Bu arada boyum 1.77 cm kilom 110 kg.

Motoru 12.000 TL civarında bir fiyata alırım sanırım? Siz ne dersiniz?

Koruyucu ekipmanlar da gerekli olacak. Aşağıdaki linklerde bazı bulduğum ekipmanlar var. Uygunluğu ya da güvenilirliği konusunda fikrinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

http://www.n11.com/shark-raw-mat-dua...kask-P35245187
    http://www.n11.com/zandona-1008-sirtlik-P44443173
    http://www.n11.com/black-road-4-mevs...f=one-cikanlar
    http://www.n11.com/riderdenim-karayel-P13612655
    http://www.n11.com/motobot-kislik-ki...botu-P18986370

Bu ekipmanlar ile birlikte 14.000 TL civarına gelecek maliyeti. Ek olarak bir de Honda'nın eğitimine gitmeyi kesinlikle düşünüyorum. Yani bu işe başlamak için 14.500 TL gibi bir sermaye lazım. (2 ay içerisinde bu sermeyeyi edineceğim inşallah)

Çok uzun bir giriş oldu ama yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Ekipman konusunda önerim seçtiğiniz ya da önerisi sunulan her parçanın yurtdışı satış fiyatlarına bakmanız yönünde.

Misal: http://http://www.motoin.de/Helmets/...et::35558.html

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Soylencek pek birşey kalmamış dusundeklerini yaparsan sende bir motosiklet kullanıcısı olmuş olacaksin motosiklette ekipmanlarda yeterli başlangıç için

Motosikleti
    4. motor Honda
    selamlar Taner,

ilk önce ehliyet alsan daha iyi olur. sonrasında ekipmanları düz, o sırada küçük motorla bir kaç tur at sürücü kursunun motoruyla vs. sonrasında istediğin motoru al GV250 chopper seven biri için güzel 2. el 350lik yamahada olabilir, sonrasında motoru sürmeye başla ve eğitime mutlaka git. ben bu adımları izledim şimdilik henüz düşmemiş motorculardanım

şimdiden başarılar ve iyi eğlenceler..

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Br konuya değinmek istedim. Bence motosiklet bisikletin bir basamak ilerisi değil. Ayrı şeyler diye düşünüyorum. Bunun dışında beğendiğiniz motorsikleti mutlaka denemeye çalışın. Hayalinizdekinden farklı bir etki bırakabilir sizde.
    karadenizz bunu beğendi.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Br konuya değinmek istedim. Bence motosiklet bisikletin bir basamak ilerisi değil. Ayrı şeyler diye düşünüyorum. Bunun dışında beğendiğiniz motorsikleti mutlaka denemeye çalışın. Hayalinizdekinden farklı bir etki bırakabilir sizde.
    Teknik olarak evet bisiklet, motorsikletin bir adım ilerisi değil. Lakin, bisiklet özellikle yol - yarış bisikleti denge unsurunu çok iyi geliştirir. 15 yıldır yarı amatör binerim. Yol bisikletinde gidonu bırakıp pedal basmak, düz çizgide gitmek bilindik dağ, şehir bisikletlerine oranla kat kat zordur. Eğer bisiklet ile trafiğe çıkıyorsanız motorsiklet ile karşılaşacağınız tüm tehlikelerle yüz yüzesinizdir ki, bu ciddi bir trafik okuma becerisi katar.

Bu nedenle bisiklet başlangıç olmasa da trafiğe alışma için ciddi bir antreman sağlar düşüncesindeyim.

ebruuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Bende direk vitesliyle başladım sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum

moment_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Başlangıç için biraz büyük motor bir iki ay baya yorar seni ama zamanla alışırsın
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...

Motosikleti
    Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Benim gibi yeni başlayan birisi için çok değerli yorumlar hepsi.

Ekipmanlar yeterli demişsiniz. Benim en çok üstüne düştüğüm konu bu. Seçmiş olduğum ekipmanların yeterli olduğunu öğrenmek güzel.

Boy ve kilom ile seçtiğim motor uyumlu sanırım? Herkes başlangıç için uygun dediği için sanırım boy ve kiloma da uygundur.

Ben motora alıştıktan sonra ağırlıklı olarak Kocaeli Derince - Tuzla Orhanlı arası TEM'de kullanacağım. İşe gidip gelmek için. Sizce TEM gibi otobana çıkmadan önce yapmam, almam ve öğrenmem gereken şeyler nelerdir?

Teşekkürler

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı iNSoMNiaTK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Benim gibi yeni başlayan birisi için çok değerli yorumlar hepsi.

Ekipmanlar yeterli demişsiniz. Benim en çok üstüne düştüğüm konu bu. Seçmiş olduğum ekipmanların yeterli olduğunu öğrenmek güzel.

Boy ve kilom ile seçtiğim motor uyumlu sanırım? Herkes başlangıç için uygun dediği için sanırım boy ve kiloma da uygundur.

Ben motora alıştıktan sonra ağırlıklı olarak Kocaeli Derince - Tuzla Orhanlı arası TEM'de kullanacağım. İşe gidip gelmek için. Sizce TEM gibi otobana çıkmadan önce yapmam, almam ve öğrenmem gereken şeyler nelerdir?

Teşekkürler
    Arkadaşım, 30000 km oldu mayıs ayından itibaren aktf olarak kullanıyorum. Motoru aldıkdan sonra ki halkalıdan - kadıkoye kendim getirdim, bir gün sonra memlekete eskişehire gittim. Motor işinin ilk kuralı bence kendine güven, sonra diğer sürücülere güvenmemekten geçiyor. Aklı başında bir insan evladı rahatlıkla motor kullanabilir. Özgüven, sabır, dikkat. Bu bir süreç kanımca, öğrenmesi hiç bitmeyen sürekli kendini geliştirdiğin keyifli bir süreç. Kendine güvenmezsen bu korkularını yenemezsin. Zaman tanı kendine tecrübe kazandıkça hepsi azalacak. Her seleye oturuken, o korkunun verdiği heycanı hiç kaybetmemen dileğiyle kaasız belasız sürüşüler.
    karadenizz bunu beğendi.

Motosikleti
    Üstat çok çok teşekkürler yorumun için. İnşallah şu sermaye işini ayarlayıp katılıcam aranıza. O zaman hep beraber buluşup gezeriz inşallah.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Gerekli yorumları arkadaşlar yapmışlar zaten, fakat değinmek istediğim bir konu var. Shark Raw kullanıcısı olarak, kas otobanda biraz konforsuz gelebilir. Rüzgar sesi ve yüksek hızdan maskenin yüze yaptığı baskı biraz sıkıntı yaratıyor. Kulak tıkacı tavsiye ediliyor ama denemedim daha, işe yarayabilir. Tavsiyem; hem güvenlik hem de kendi rahatlığın için full face bir kaska yönelmen.

Şimdiden hayırlı olsun motorun, fotoğraflarını bekliyoruz.

Motosikleti
    Alıntı Syphex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekli yorumları arkadaşlar yapmışlar zaten, fakat değinmek istediğim bir konu var. Shark Raw kullanıcısı olarak, kas otobanda biraz konforsuz gelebilir. Rüzgar sesi ve yüksek hızdan maskenin yüze yaptığı baskı biraz sıkıntı yaratıyor. Kulak tıkacı tavsiye ediliyor ama denemedim daha, işe yarayabilir. Tavsiyem; hem güvenlik hem de kendi rahatlığın için full face bir kaska yönelmen.

Şimdiden hayırlı olsun motorun, fotoğraflarını bekliyoruz.
    Eyvallah hocam. Düşüneceğim tavsiyeni. Açıkcası Chopper kullanınca biraz faklı bir kask kullanmak istiyor insan. Senin başka bir önerin var mı peki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler