Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayeneye Kasksız / Vizörsüz Gitmeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Selamlar,

Geçtiğimiz muayeneye gittiğimde karşılaştığım bir durumu paylaşmak istedim.

Motoru muayene alanına teslim ederken, muayeneyi yapacak arkadaş kaskı da muayene alanındaki masaya bırakmamı istedi.
    İlk önce anlam veremesem de sorgulamadım, bıraktım geçtim.
    Park lambasının yanmamasından dolayı ağır kusurlu çıktı motorum ve muayeneden geçemedim. Bu arada kontağı açınca direkt olarak kısalar yanıyor ve park lambaları bir işe yaramıyor. Yani tek başına park lambalarını kullanamıyorum. Ama yine de muayeneden geçirmiyorlar, aklınızda olsun.

Asıl konu ise, muayene tekrarına gittiğimde karşılaştığım durum.
    Muayeneye giden bir arkadaşa ağır kusurlu raporu verdiler, gerekçesi ise kaskının vizörü olmaması.
    "Bir daha ki sefere vizörü takın yada vizörlü başka bir kaskla gelin" dediler.
    Burada sanırım baktıkları durum yasal mevzuat. Yasal olarak, kasklarda dahili vizör yoksa koruyucu gözlük bulunması gerekiyor.
    Özetle vizörü veya gözlüğü olmayan bir kaskla muayeneye giderseniz yada kasksız giderseniz muayeneden geçemezsiniz.

Not: Vizörsüz/gözlüksüz kask kullanırken takıntılı bir polis memuruna denk gelirseniz, bu sebepten rahatlıkla ceza kesebilir
    marvel23, Levent, ellaksakir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Geçtiğimiz muayeneye gittiğimde karşılaştığım bir durumu paylaşmak istedim.

Motoru muayene alanına teslim ederken, muayeneyi yapacak arkadaş kaskı da muayene alanındaki masaya bırakmamı istedi.
    İlk önce anlam veremesem de sorgulamadım, bıraktım geçtim.
    Park lambasının yanmamasından dolayı ağır kusurlu çıktı motorum ve muayeneden geçemedim. Bu arada kontağı açınca direkt olarak kısalar yanıyor ve park lambaları bir işe yaramıyor. Yani tek başına park lambalarını kullanamıyorum. Ama yine de muayeneden geçirmiyorlar, aklınızda olsun.

Asıl konu ise, muayene tekrarına gittiğimde karşılaştığım durum.
    Muayeneye giden bir arkadaşa ağır kusurlu raporu verdiler, gerekçesi ise kaskının vizörü olmaması.
    "Bir daha ki sefere vizörü takın yada vizörlü başka bir kaskla gelin" dediler.
    Burada sanırım baktıkları durum yasal mevzuat. Yasal olarak, kasklarda dahili vizör yoksa koruyucu gözlük bulunması gerekiyor.
    Özetle vizörü veya gözlüğü olmayan bir kaskla muayeneye giderseniz yada kasksız giderseniz muayeneden geçemezsiniz.

Not: Vizörsüz/gözlüksüz kask kullanırken takıntılı bir polis memuruna denk gelirseniz, bu sebepten rahatlıkla ceza kesebilir
    Bu durumda o taskafa kaskların hiç bir koruma sağlamadığı gibi hiç bir yasal mevzuata da girmediği aşikar olmuş oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler