Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motosiklet kullanmaya başlayacakların boyları hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hemen her gün yeni motora başlayacağım hangi motoru alayım, x motoru ile y motoru arasında kaldım, enduroya gönlüm var, SS motor istiyorum tarzı bir sürü başlık var. Gayri ihtiyari olarak bir çoğuna bakıyorum. Belki bir şeyler yazar cevap veririz diye.

Bir konu var ki enfes. Yeni motora başlayacak başlıklarda hep boylar 180 cm üzeri.
    Adam, 19 yaşındayım. 192 boyum 100 kg ağırlığım var diyor, bir diğer 17 yaşındayım 182 boyum 90 kg ağırlığım var. Motor altımda ufak gözükür mü diye soruyor. Bu nasıl bir şeydir arkadaş, Bu kadar uzun boy nasıl olur? Motor kullanıcılarını görünce hiç de uzun boylu göremiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ona bakarsan donanimhaber forum konu disinda da herkes 1.90 boyunda 80 kilo mavi gozlu sarisin kasli ve cazibeli
    Darkfriairs, oknglr, shruikan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben konu açsam görürdün 1.80 altındaki adamı ama forumda 1-2 gün geçirince bile gerek kalmıyor benim yerime 10 tane açıyorlar 1 günde. :D

Not: Geçen yaz motosiklet alacaklar da hep 1.70 civarındaydı. Sonra ne oldu aldılar mı bilmiyorum.

Motosikleti
    henüz yok
    Bende onlardan biriyim :D motorlar genellikle kisa boylu insanlara gore yapildigini dusunuyorum boyu 180 ve uzeri olup birde kalip olunca motor bisikletten bir farki kalmiyo malesef ben halen daha karar verebilmis degilim her ne kadar motor askiyla tutussamda yanlis bir karar vermek istemiyorum. Disarida bakanlarin biz gençlere verdikleri tepki bizim icin onemli bu yuzden konular aciliyo ben hic gormedim uzun boylu demissiniz insaf altin elbiseli adamindan tutun bir cok motosiklet videolari ceken kisilerin boylari 180 civari yada daha uzun

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    valla benim anlamadigim konuda adam kalkıp diyoki 176yim cbr250ye yeter miyim ben 171 92 kiloyum 650rla deli fişek oynuyorum adam kalkıp cbrye yetisebilir miyim hey allahım ya

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim anlamadigim konuda adam kalkıp diyoki 176yim cbr250ye yeter miyim ben 171 92 kiloyum 650rla deli fişek oynuyorum adam kalkıp cbrye yetisebilir miyim hey allahım ya
    Herkes sizin kadar kuvvetli olamayabiliyor. Ben 1.82 boyundayım. Kullandığım motora fazlasıyla sığıyorum. Ayaklarım rahat rahat yere değiyor. Değmese idi ve motor dolu iken 155kg olmasa idi geçen hafta motorun sol kısmı mıcır dolayısı ile komple parça değişimine ve boyaya giderdi bunu çok emin olarak söyleyebiliyorum. Acemi insanın hakikaten motora hükmedebilmesi ve sığabilmesi lazım bana göre.

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    1.86 boyum var apache 150 var ideal gibi bazen küçük geliyor ama daha büyüğü üretilene kadar böyle :D

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes sizin kadar kuvvetli olamayabiliyor. Ben 1.82 boyundayım. Kullandığım motora fazlasıyla sığıyorum. Ayaklarım rahat rahat yere değiyor. Değmese idi ve motor dolu iken 155kg olmasa idi geçen hafta motorun sol kısmı mıcır dolayısı ile komple parça değişimine ve boyaya giderdi bunu çok emin olarak söyleyebiliyorum. Acemi insanın hakikaten motora hükmedebilmesi ve sığabilmesi lazım bana göre.
    kuvvet açısından değil usta hareket halindeki motora ne kadar güç uygulanir sanki benim demek istedigim adam 60 cm selesi olan motor bana yüksek kalir mi diyo boyu 180 cikiyo bu ayak korkusu nedir anlamıyorum cross kullanmiyo bişey yapmıyo
    Green Arrow bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Uzun boyu olan arkadaşlar soruyor, kısa boylu olanlar sürüyor galiba. Başka türlü bu sonuca ulaşmak imkansız
    afu35 bunu beğendi.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Yeni neslin (yaklaşık olarak 2000 sonrası) uzun boylu ve fazla gelişmiş olduğu su götürmez bir gerçek. Annem ilkokul öğretmeni gözümle de gördüm, oradan biliyorum. Zaten genetik ve teknolojik olarak insanlık her zaman daha uzun boylu ve daha uzun ömürlü olacak şekilde evriliyor. Bir de tabi hormonlu gıdanın artık organikten kat kat fazla tüketilmesi de bunu tetikliyor.

Bence çok normal, mutlaka sallayan da vardır (ki neden?) ama genel durumun böyle olması şaşırtıcı değil. Siz torunlarınızı bir görün hele

Not: Milli mücadele yıllarında yağız delikanlıların soylarının kuruması aslında bizim güdük ve çirkin bir millet olmamızda büyük rol oynar. Ama doğa ana ve doğal seçilim uzun vadede her türlü yolunu bulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı doğan81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onlardan biriyim :D motorlar genellikle kisa boylu insanlara gore yapildigini dusunuyorum boyu 180 ve uzeri olup birde kalip olunca motor bisikletten bir farki kalmiyo malesef ben halen daha karar verebilmis degilim her ne kadar motor askiyla tutussamda yanlis bir karar vermek istemiyorum. Disarida bakanlarin biz gençlere verdikleri tepki bizim icin onemli bu yuzden konular aciliyo ben hic gormedim uzun boylu demissiniz insaf altin elbiseli adamindan tutun bir cok motosiklet videolari ceken kisilerin boylari 180 civari yada daha uzun
    Motorların kısa boylu insanlara göre yapılmasından ziyade sizin kullandığınız motosiklet türüyle alakalı. Cüsseli bir insansanız cruiser ve enduro denilen yüksek seyahat motorları gayet size göre olabilir. Ama cross, trial motorlar kontrol sağlama noktasında ağırlıklarının az olması gereksinimiyle, yarış motorları ise viraj kabiliyetleri noktasında şasi uzunluğunun kısa olması gerekliliği, hızlanma noktasında hafif olması gereksinimiyle daha ufak olur.

Kısacası hangi motorun neye ihtiyacı olduğu durumu burada daha çok öne çıkıyor diye düşünüyorum. Tabi ortalama insan boyunun 3,5m olduğu bir paralel dünyada motorlar da aynen böyle olacaktı diye birşey yok :D Sadece sebepleri ağırlıklarına göre değerlendirmek istedim.

TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    ''19 yaşındayım 192 boyum var kilom 103'' diyen arkadaş bendim. Neden yalan söyleyeyim yani onu anlamıyorum burası erkekler matinası gibi herkes erkek, farklı bi forum ya da bi ekşi-uludağ sözlük falan değil ki atıp tutayım. Bu yani bendeki mal bu, buna göre motosiklet önerisi istedim başlıkta, sl200 kullanamam çünkü altımda oyuncak olacak dedim. Uğraştığım sporla ilgili boyum ve kilom. Vay arkadaş soru da soramaz olduk.
    afu35 ve Panashira bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Bu boy kilo mevzu dalga geçilmeyecek kadar ciddi bir konudur. Boyunuz uzun ise ve yere yakın selesi olan bir motosiklet alırsanız dizlerinizin ne kadar rahat olacağı aşikar ve hatta panik anında ayakların yere teması çok muhtemel, yada boyunuz kısadır, kalkar selesi yüksek bir motosiklet alırsınız, kontrol etmekte zorlandığınızda yerde bulursunuz kendinizi. Bunu tecrübeli olanlar için söylemiyorum, daha yeni başlayacak olanlara alışma sürecinde kontrolü kolay bir motosiklet tavsiyesinde bulunmak için söylüyorum. Kilo mevzu ise o bindiğiniz motosikletlerin amortisörleri var biliyorsunuz değil mi, ve genelde çinli motosikletlerin de taşıma kapasitesinin az olduğunu? ortalama max 75 kiloluk 2 kişi için üretilirler. Bunu yerine 100 kiloluk 2 kişi binince nolur biliyor musunuz? Tecrübeli insanlar için bu sorulara cevap vermek işkence olabilir ama yeni başlamayı düşünen biri için altın kıymetinde kanımca.
    aslan557 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)