Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza ve motosikletimin deposundaki göçük.Nasıl düzeltebilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Abilerim,kardeşlerim merhabalar perşembe akşamı istanbul ortaköyde motosikletimle ufak çaplı bi kaza yaptım çok şükür benim hiç bir şeyim yok (kaskım ve eldivenim sağolsun ) kazada önümde ani fren yapan bir arabaya arkadan çarptım , kaza sonucu motosikletimin direksiyonu aşırı dereecede yamuldu , gecenin o saati mecbur o yamuk direksiyonla bakırköye kadar gelmek zorundaydım. arkadaşımla beraber elimizle çekerek direksiyonu azda olsa düzeltelim dedik , benim arkadaş direksiyonu çekerken diziyle motosikletin deposundan destek aldı ve depoda çok ufak bir göçük oluştu. ufak tefek ama motorumu 0 aldığım için ufakta olsa benim canımı çok sıkıyor, bugün bi kaç kaportacıya ve motorcuya sordum en düşük fiyat 100 tl istediler düzeltmek için kendi motoru aldığım servis depodaki benzini boşaltıp hava bastı depoya ama nafile, düzelmedi biz bunu yapamayız dediler. sizlere sormak istedim son kez belki daha önce başına gelen vardır. deponun resimlerini atıyorum yardımcı olabilcek birisi varsa çok duamı alır herkeze kazasız belasız sürüşler.
    (Ezilen yer tam B harfinin altı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    geçmiş olsun , birde bende o düzelir ya aklıme şey geldi arabadaki kaportaları düzeltenler oluyor boyle y seklınde bısey var ortadada bı vakum cekıyor duzeltıyor da arkadaşın o deponun oraya nasıl destek alıp yamulttu :Z orayı cozemedım ama bi oto tamircisine gitsen kaportacıya abi bunu nasıl halledebilirm desen belkide o dediğim şeyle hallede bilir

şöyle bişey
    Pisman bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun , birde bende o düzelir ya aklıme şey geldi arabadaki kaportaları düzeltenler oluyor boyle y seklınde bısey var ortadada bı vakum cekıyor duzeltıyor da arkadaşın o deponun oraya nasıl destek alıp yamulttu :Z orayı cozemedım ama bi oto tamircisine gitsen kaportacıya abi bunu nasıl halledebilirm desen belkide o dediğim şeyle hallede bilir https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...o6PCMnbMyAwgo-

şöyle bişey
    Arkadaşım dizini depoya dayadı depodan güç alıp direksiyonu düzeltmeye çalışırken içeri göçtü, zaten sordum bi kaç kaportacıya hepsi 100 lira civarı bişey istiyor ama 100 lira bana fazla geldi. Belki başka pratik bir yolu vardır.
    Eğer bir gün 4 teker istersem, bi motor daha alırım.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Maalesef başka yolu yok, Alet edevat bulursan kendin de yapabilirsin.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef başka yolu yok, Alet edevat bulursan kendin de yapabilirsin.
    Alet edevat derken ne bulucam ?

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    hocam düzeltirken depoyu boşaltırım falan dedi mi peki ? bende kaza yaptım benim depo da içine çökük. hocam 100 tl dediyse sıkı bir pazarlık atıp 50 tl ye falan yaptırırdın öğrenciyim falan deseydin.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Okadar incemi bu depo
    Enes Bakır bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ilk kazami anlatmissin resmen benim sol bilekteki lifler zedelenmisti gerci, neyse oyle bir durumda o gidon elle duzeltilmek yerine duz kalin ici bos bir boru vardir motorcu dukkanlarinda sanayide vs onu yamuk olan ne tarafsa o elcige sokar ve duzeldir. Arkadasin dedigi gibi vakum atarlar oraya baska nasil olur bilemem kolay gelsin sana
    Enes Bakır bunu beğendi.

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    egik bi demir yada levyeyi sok depoya gocugu tuttur bi bez koy levyeyi kastiricagin yere çektir maaliyeti 240 kalori
    Enes Bakır bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun delikanlı. Yavas yavas tecrübe olacak bu işler sanada.. Depona gelince, bırak öyle kalsın, düzelticem derken boyayı çatlatma. Cok canını sıkıyorsa motosikletini AutoKing'e götür, onlar boyayı bozmadan vakumlar alırlar. Ama 100'den aşağı kimse uğraşmaz, sen olsan sende uğraşmazdın. Sonuçta senin yapamadığın bir işi yapacak adam.

Tekrar geçmiş olsun, sende bir sorun yoksa, bu tip küçük kazalarle gelmiş geçmiş olsun.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun delikanlı. Yavas yavas tecrübe olacak bu işler sanada.. Depona gelince, bırak öyle kalsın, düzelticem derken boyayı çatlatma. Cok canını sıkıyorsa motosikletini AutoKing'e götür, onlar boyayı bozmadan vakumlar alırlar. Ama 100'den aşağı kimse uğraşmaz, sen olsan sende uğraşmazdın. Sonuçta senin yapamadığın bir işi yapacak adam.

Tekrar geçmiş olsun, sende bir sorun yoksa, bu tip küçük kazalarle gelmiş geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim abim sağolasın bakalım 100 den aşa yaptıramassam böyle bırakacağım
    Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egik bi demir yada levyeyi sok depoya gocugu tuttur bi bez koy levyeyi kastiricagin yere çektir maaliyeti 240 kalori
    dediğinizi denedik hiç bi levye yada demir oraya kadar yetişemedi :(
    Eğer bir gün 4 teker istersem, bi motor daha alırım.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    benden tavsiye
    içeri bir çubuk uzatıp ( ucu plastik kaplıysa olabilir kalın bir şekilde ) baskı yapmayın kaş yapıcam derken depoyu oradan delebilirsiniz
    sanayide bazı akıllılar depoda delik açıp çekme yapıyor sonrada punto kaynak atıp düzeltiyorlar ama sakıncalı bir işlem
    benzin depodan boşaltılsa dahi benzin buharı her daim depo içerisinde olur ve çok büyük risktir buda benzinin esas parlayan kısmı buharıdır...
    aynı zamanda kaynak yapılan yer içeriden pas yapar bir süre sonra

sadece vakumlu çekme ile düzeltebileceklerse yaptır yoksa hiç girme o işe derim
    birde 100 derler ama pazarlık yapar hepsi çok ufak bir işlem oradaki ;) sen sanayide rastgele bir yere git ağla biraz tabiri caiz ise

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 Tl hakikaten çok,bizim arabanın sağ arka kapısıni tekmelemişlerdi 3 yerinde göcük vardı ama böyle yuvarlak değil uzunlamasınaydı ve baya büyüktü sanayi de 150 TL istemişlerdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)