Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nolan N86'yı Nasıl Bilirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    kendilerni iyi biliriz. şuan kullandığım kask genel olarak çok memnunum fiyat /performans olarakda iyi bir kaskdır fakat kabuğu büyük bir kaskdır dışardan bakınca oha lan senın kafan ne kadar buyuk dedirtebilir :D onun dışında normal kullanım için çok iyi bir kask.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    1 yıldır kullanıyorum. kafama mükemmel uyduğu için aldım son derece memnunum. kumaş kalitesi fiyatına göre iyi, pinlock ile kışın hiç buğu problemi yaşamadım. güneş vizörü çok süper değil ama var mı var o önemli. 70-80 üzeri hızlara pek çıkmadığımdan rüzgar sesi konusunda bir şikayetim yok açık kaskım da var haliyle ona göre çok sessiz. Fiyat kalite olarak bence ideal bir kask tavsiye ederim.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Dostum bende n86 kullanıyorum. ben memnunum. eğer vizoru iyi oturmamışsa bolca ses yapıyor ama iyi oturtmuşsan öyle abartı değil. bu arada 140 civarı hızlar için konuşuyorum. kaskın üzerinde pinlock geliyor ayrıca kutudan 1 tane daha çıkıyor kısacası ikinci pinlock'u birincinin üzerine takmaya çalışmamanı öneririm. pinlock'dan dolayı buğ problemi yaşamadım. sadece güneç vizörü buğu yapıyor. ondada yapacak pek birşey yok. önceki kaskım lazer lz6'ydı o kaska göre mükemmel. ls2'den sonra sanada süper bir kask gibi gelebilir. tabi şu var herzaman daha iyisi vardır. ve piyasayı iyi araştırmanı öneririm. bir bakarsın hiç beklemediğin bir kaskı uygun fiyata bulabilirsin.

Motosikleti
    Fazer
    Daha önce nolan n84 kullandım ses ve büyüklüğünden şikayetçiydim,sonra shoei xr1000 kullandığımda çok rahat ettim.Sanırım nolan'larda ses problemi mevcut.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, nice zamandır gürültü,havalandırma ve malzeme kalitesi gibi sebeplerden ötürü kaskımı yükseltmek istiyordum. Nolan N86'yı gözüme kestirdim: http://www.feyizoglu.com/N86-Flow-N-...-_47678.html#0

Özellikleri ve yabancı sitelerdeki incelemeler hoşuma gitti açıkçası, bu tip orta-üst seviye bir kask için ideal yorumlar okudum. Size esas sormak istediğim;
    - LS2 benim kafa şekline -şuursuzca almış olmama rağmen- cuk oturuyor, Nolan da uyar mı? (Her yoruma açığım ama bu geçişi yapmış olan varsa daha güzel olur)
    - Kullanmış olan(ya da kullanan birinden duymuş olduğunuz)varsa; bariz bir eksisi var mıdır?

Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum, bütçem max 700tl. O da çok zorlama olur, normalde 650tl'ye kadar arıyorum. Daha iyi önerileriniz varsa açığım, montum Revit Excalibur(beyaz)'a uygun grafikli olursa makbule geçer

Bende 1 tane var, ve şiddetle TAVSİYE ETMİYORUM

Alalı 2 ay oldu, 3-5 kez kafaya takıldı.

Eğer istersen hemen satabilirim M beden 400 TL'ye veririm. Kaskı satın aldığında hissedeceklerin ise:

Fred Çakmaktaş gibi kendini koca kafalı hissetmek,
    Rüzgardan kulaklarının ve otomatik olarak beyinin ambele geçirmesi,
    Vizörü Capy meyve suyunun plastik şişesinden yaptıklarını sanmak,
    Ultra rahatsız iç yüzey,
    Thermoplastic kabuk,
    Kalitesiz malzeme,
    ve akabinde bu kaskı kime satabilirim olacaktır..

En son 399 TL olur Oda sana..

Kararın ?
    EuMT ve espresso bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    R6 şahaneymiş bi tur versen

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 şahaneymiş bi tur versen
    1 Haftalığına değişebiliriz bile...) Önümüzdeki yaza kismet ise GS 1200 Alacağım kafaya koydum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Haftalığına değişebiliriz bile...) Önümüzdeki yaza kismet ise GS 1200 Alacağım kafaya koydum
    Aynen bende bakinmaya basladim bile 1200gs cok baska bir motor..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende bakinmaya basladim bile 1200gs cok baska bir motor..
    Nasip, hele şu sene bir çıksında bakalım..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bugün neredeyse bütün dükkanları gezdim ve Nolan N86 ile Scorpion EXO-500 arasında kaldım, sanıyorum scorpion tavsiye edeceksiniz. AGV K3 istemiyorum çünkü iç güneş vizörü yok ve siyah vizör 300TL, başka da bu fiyatlarda rakip bilmiyorum. Konu günceldir, tavsiyelere açığım

Motosikleti
    Bugün gidip N86 aldım, belki kızacaksınız: "söylediklerimizi boşa mı söyledik biz" diye ama ADAC'ın testlerinde o fiyat aralığındaki kaskların en güvenlisi olduğunu öğrendim. Bunun üzerine konfor vs. ögelerin LS2'den her türlü daha iyi olacağını varsayarak, kaskın esas vazifesinin korumak olduğunu düşünüp aldım. Geldiğimden beri oynuyorum evde Kusura bakmasın kimse, yorumlarınızı dikkate aldım ama bu sonuca vardım. Tekrar teşekkür ederim

Hayırlı olsun. Bi kulak tıkacı alsan yeter eczaneden. Kafa yapına uyuyosa, rahat ediyorsan içinde en güzel kask o kasktır zaten. Fuarda ls2 denemiştim, çenem sığmadı mesela Kafaya uyanı en iyisi bu meretin.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gidip N86 aldım, belki kızacaksınız: "söylediklerimizi boşa mı söyledik biz" diye ama ADAC'ın testlerinde o fiyat aralığındaki kaskların en güvenlisi olduğunu öğrendim. Bunun üzerine konfor vs. ögelerin LS2'den her türlü daha iyi olacağını varsayarak, kaskın esas vazifesinin korumak olduğunu düşünüp aldım. Geldiğimden beri oynuyorum evde Kusura bakmasın kimse, yorumlarınızı dikkate aldım ama bu sonuca vardım. Tekrar teşekkür ederim

Şimdi sen yorumlarını yap biz dinleyelim

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sen yorumlarını yap biz dinleyelim
    Havalandırmasından memnunum, çene kısmındaki havalandırması biraz daha efektif olsa iyi olurmuş ama genelde vizör 1 tık açık gittiğimden sorun yaşamadım. Aerodinamiği iyi, eski kaskımla bunun arasında kafa sallayan köpekle normal duruş arasındaki fark kadar fark var Güneş vizörüyle ilgili sorun yaşamıyorum, kısa geldiği bir bakıma doğru ama bakış açısına göre değişen bir durum bu, benim için sorunsuz. Sıkıntım vizörle pinlock arasına yıkarken su kaçtığından beri yağlı bir görüntü oluşması, temizlemem gerekiyor. Ayrıca rüzgar sesi var ama ben çok hızlı gitmediğim için sorun olmuyor, 120'yi geçerseniz sıkıntı olacak gibi. Rüzgarın vizörü tam kapatınca kulağa basınç yapması olayı kişiye göre değişiyor sanırım. Bende böyle bir sorun yok ama misal esnediğimde basıncı hissediyorum, çene ve boyun yapısıyla ilgili bir durum.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Cebefe
    Konu zort:
    Bugün polar buff' ın üstüne giydim.
    Kafamı sağa sola çevirdikçe micro lock diş atladı. Haberiniz olsun. Kazada fırlayabilir.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Çok ses olursa kulak tıkaçları var onlardan alırsınız. Hepi top 5TL. Ben N104 kullanıyorum ve çene açılır olduğundan ses sorunu oluyor. Ancak tıkaç bir nebze olsun işe yarıyor ve en az 2 ay kullanıyorum. Sonra yenisi

Motosikleti
    Cbf150
    Bugün bende denedim ve Ls2 ile hemen hemen aynı rüzgar sesi var :(

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)