Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sizlere soruyorum amacım bilgi almak arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce hic motorsiklet kullanmadım ve şimdi acayip motor kullanma isteği doğdu içimde baya baya can atıyorum yani, motor ehliyeti almadım daha bi aya kadar motor ehliyeti alıp Yamaha R6 1000cc alacağım. 1.88 boyunda 88 kiloyum, fitness eğitmeniyim motora gücümün yeteceğine inanıyorum. Ve hani ilk motorum olacak herkes diyor basarsın ölürsün gibi şeyler fakat ben iradeliyimdir basılmayacak yerde gaza basmam yani sabit hızla gideceğime inanıyorum peki size sormak istediğim şey şu; Ben bu motoru dikkatli süratlı kullanmadıktan sonra sahip çıkabilir miyim sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Formun tabiri ile; Buralar değerlenir.
    abeciMotoru, Bune, berkcigdem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

İyi bilirdik. İyi bilirdik. İyi bilirdik.

Zamanın behrinde , salona gelip birden barfikse asılan arkadaşa evvela ısınmalısın demiştim, cevaben gelirken otomobilin kaloriferi açmıştım yani ısındım dediydi.

Seninki bu hesap.... vücudun kaç beygir? yok.. daha doğrusu beygir hesabı ve motor gücünü yanlış yorumlayıp motor ile güreşemi tutuşacaksın?

Gücün ancak ve ancak direksiyona söker , tank tokatlamasında bile baş edemezsin.

Mümkünatı yok her halükarda knockout..

Halaa inat edersen paşamıza V-Max 1700 yakışır en kestirme yoldur.
    ceydamer bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yeni üye olmuşsunuz. Bence ehliyetten önce yapmanız gereken şey; daha önce açılmış ilk motor konularını araştırmanız.
    737484827484. Açılan konu sizinkisi.
    kısaca;
    -R6 600cc'dir. R1 ise 1000cc
    -gücünüz yetmez.
    -inanıyorum diyenlerin çoğu mezarda
    -sahip çıkamazsın yani kısaca ölürsün.
    =pamuk
    abeciMotoru bunu beğendi.

Racing motor istiyorum ama ben.
    valla bi abimden alacağım ve bana r6 1000cc dedi
    yahu fazla gaza basmazsam neden kaza yapayım ki :(

Motosikleti
    xmax250
    beygir gücü = kas gücü degildir =))

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birazdan burasını yıkarlar.

Alıntı marcopascha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a) Enkaz
    b) Troll
    c) Mülayim

c) mülayim diyelim ya r6 1000 lik yok mu simdi 600 lük mü tamam öyle olsun dalga gecmeyin yahu :(

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    R6 1000cc al ama bak yanlış anlama beni. Eminim iri bir kurbanlık hayvanı tek başına yatıracak kadar güçlü kuvvetli olabilirsin ama bu bahsettiğin hacimdeki motorları kullanmanın bilek/beden gücüyle bir alakası yok maalesef. Düşün ki bu bahsettiğin hacimlerdeki motorları, üstündeyken parmak uçlarıyla anca yere değebilen kadınlar bile kullanabiliyor... Bu motorları kullanmanın beden gücüyle bir alakası yok tecrübeyle alakalı bir durum... Kendine hakim olmakla da alakası yok bence yine tecrübeyle alakalı... Kullanamazsın demiyorum sadece çok gereksiz ve büyük bir risk almış olursun. Bu bahsettiğin motorlara görüntü olarak benzeyen yeterince ilgi çekici görünen düşük hacimli başlangıç motosikletlerini öneririm... İlerde yükseltirsin...

ya bunlar bişey bilmiyor,bakma sen bunlara. birşey olmaz,al sür,yavaş yavaş gidersin işte.. hem sabit hızda yavaş yavaş gideceğine de inanıyormuşsun.al gitsin.

bişey olursa gelir yazarsın buraya

c) mülayim diyelim ya r6 1000 lik yok mu simdi 600 lük mü tamam öyle olsun dalga gecmeyin yahu :(
    Madem mülayim o halde. Yazmaya değer. Motosiklet modellerini sonradan öğrenebilirsin, ancak şu alttaki bağlantıya git. bi oku. eksik kalan yer / kafana takılan birşey varsa cevaplayalım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3647007

250 cc ile viraja girmeni tavsiye ederim. orda yaşadığın korku sana zaten 1000 rr vazgeçirir.
    obarey bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Senin boyutlarında bir adama R6 1000 cc küçük kalır kardeşim kawasaki ZZR 1400 veya suzuki hayabusa bakmanı tavsiye ederim , daha güzel olacaktır senin için.
    Darkfriairs bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/supersport/yzf-r6.aspx?view=featurestechspecs

öncelikle abine selam olsun.

ve toprağın bol olsun.
    obarey bunu beğendi.

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    paran varsa ve bu kadar uyarıya rağmen bana bir şey olmaz diyorsan al kardeşim, aldıktan sonra görüşlerini paylaş ki boş yere başkalarını uyarmayalım kaza yaparsın, sakat kalırsın, ölürsün diye.. bu arada, yaş kaç?

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    üstat, 125 150cc motorların 1 dakika boyunca hızlanıp 5. viteste çıktığı hıza (100kmh), litrelik makineler 3-4 saniyede 1. 2. viteste çıkıyor. diyelim ki bi hata yaptın, viraja 100kmh hızla girdin. bu bi hatadır. bunu düşük hacimli bi aletle yapmak için 1 dakikaya ve bir sürü işleme ihtiyacın var. düz yol olacak, trafik boş olacak, rüzgar olmayacak falan filan. yani optimum şartlar olmadan 125cc ile böyle bi hatayı 'istesen' bile yapman zor. yapamazsın. ama litrelik bir aletle 'dur bi gaz açayım' dediğinde 5 saniye sonra 100kmh hıza ulaşacaksın, karşına viraj çıktığı anda şanslıysan motoru yatırır sürüklenir ağır yaralanırsın. şanssızsan karşıdan gelen araçla çarpışır vefat edersin. yani yüksek hacimli motorlar hata affetmez!

bunu şu şekilde düşünebilirsin, filmlerde dizilerde görürüz birini kılıçla eğitirken tahta kılıç kullanırlar. hem hafif hem keskin değil. o kılıçla her hareketi bi nevi simüle edersin. hata yapsan da boğazın kesilmez. ama sen diyosun ki ben kuvvetliyim, bana şam çeliğinden kılıç getirin onunla çalışıcam. olmaz hocam, olmaz.

kimse 'ben binemiyorum o da binemesin', veya 'sadece ben bineyim başkası binmesin' diye sizi o şekilli güzel aletlerden vazgeçirmeye çalışmıyor. ölmeyin diye uğraşıyoruz. haberinizi okuduktan sonra içimiz cız etmesin diye. bende 150cc var, daha geçen gün asfalt ısınıp yumuşamış, ben de sadece biraz hızlıydım, bildiğim yolda bildiğim virajda arka teker kaydı. aklım çıktı sağdan ve arkamdan araba geliyordu. allahtan düşmedim. ben dün ölebilirdim hocam. 150cc aletle, gerçekten çok ufak bir sebep yüzünden. bunları değerlendirin lütfen.
    safak3457, velocity ve tinerci bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    motosiklet keyfine bir anda en tepede başlayıp hadi sıkıldın sonra napıcaksın mesela, pilot mu olcaksın?
    basacağın yerde bastın görmedin suya girdin motor kıç baş oynatmaya başladı napıcaksın mesela ?
    hakaten merak ediyorum.
    250cc ile başla derim.
    ceydamer bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    irmik helvası

İrmik Helvası Tarifi'nin Malzemeleri
    2 su bardağı irmik
    1 su bardağı şeker
    1 buçuk su bardağı süt
    1 çay bardağı sıvı yağ
    1 çorba kaşığı tereyağı
    1 çay bardağı kadar iri kırılmış fındık

İrmik Helvası Tarifi'nin Yapılışı
    İrmiğin üzerine yağları ilave edelim, ocağa alıp rengi hafif kırılana kadar karıştıralım fazla beklemeden şekeri de ilave edip rengi istediğimiz kıvama gelene kadar sürekli çevirerek kavuralım. (biz biraz koyu renkli seviyoruz. Bunun için irmiği yağını tencereye salana kadar sürekli karıştırarak kavuruyorum) kavurma işlemi bittiğinde sütü yavaş yavaş ekleyelim bu arada karıştırmaya devam edelim. Sütü çekene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Sütü ilave edince topaklanabilir merak etmeyin güzelce karışınca düzeliyor. Ocaktan alıp fındığı ekleyip karıştırın. Fındıklar yumuşamadığı için bana fıstıktan daha hoş geliyor tabi siz dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz.
    berkcigdem, giritli, tinerci ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)