Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ikinci eldeki saçma fiyatlar ve nedenleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Muamelecilikte çok iyi para var, kaç yaşına kadar muamele yapabilir bilmem ama plaka başına 20 lira kazansa bile günlük en kötü 200 lira para kazanır. Ayakta dikildiği çok oluyodur da kaç saattir 2-3 saat en fazla. Haftada 5 günden ayda 4000 lira yapar türkiye şartlarında iyi para. Avm'lerde günde 10 saat ayakta dikilip 50 lira anca kazanıyor çoğu insan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    sıfır motoru aksesuarlarla donatın bakalım kaça geliyor..

çantasıydı,koruma demiriydi,tercihen egzozu vs vs derken 10.000 km yi geçmemiş bir yaşında motor sıfırından yüksek fiyata gidebilir normaldir..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çantasıydı,koruma demiriydi,tercihen egzozu vs vs derken 10.000 km yi geçmemiş bir yaşında motor sıfırından yüksek fiyata gidebilir normaldir..
    yok konumuz o değil,aksesuarsız motor; sadece alım satım işlemleri..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    sıfırda ruhsat masrafına otomatikman 500 lira derler ama bu paranın içinde trafik sigortasıda var onun farkında değiller. halbuki ikinci el alınca 1 ay içinde yine trafik sigortası yaptırmak durumunda kalıyorsun hal böyle olunca ikinci el motoru sıfırından pahalıya satmaya çalışanlar daha çok bekler. zaten 5-6 bin liralık bir motor alacaksam bu her halükarda sıfır olur ikinci eli olsun olsun 300-500 daha ucuz olsun ama kafam rahat eder. ama iş yüksek fiyatlı motorlara gelince durum değişiyor oradaki fark malum biraz daha fazla.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılıyorum. 1800 km'de 2014 model motosikletimi üzerindeki 5-6 bin TL'lik harcamalarıyla birlikte 2015 sıfırının 500 TL üstüne satıyorum. Bundaki amaç emeklerimin birazını karşılaması. Bunda çok abes bir şey bulmuyorum. Ancak sıfır motosiklet fiyatından daha fazlaya satılan ekstrasız motosikletlerin sahiplerini de anlayamıyorum. Altın kaplatıyorlar sanki motoru....
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi,900 civarı dediğin paranın ayrıntılarını yazar mısın ya ? o kadar para nereye gitti valla çok merak ettim..
    Sıfır motor alırken trafik sigortası yaptırmazsan ruhsat çıkaramıyorsun, trafik sigortası + ruhsat + plaka + muameleci + noter' den çıkartacağın geçici vekalet derken bu paraları buluyor.

İkinci el aldığında böyle kapı kapı dolaşmıyorsun. Notere gidiyorsun 15 dk. da devrini veriyorsun, alıcı için bu evrak geçici sigorta belgesi yerine de geçiyor yanlış hatırlamıyorsam 15 gün içinde trafik sigortası çıkarıyorsun bu belgeyi aldıktan sonra ama sigortan olsun olmasın alıp gezmeye başlıyorsun. Gerisi yine bi telefona bakar ararsın acenteni bana sigorta yaptır plaka bu şase numarası bu dersin olur biter

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    GEÇECEKSİNİZ BU İŞİ AKSESUAR SATIŞI ARTTIRMAZ HIZLANDIRIR.

BU İŞİ BİLMEYENLERE YUTTURUN YOK AKSESUAR ÇOK MOTORUMDA O YÜZDEN SIFIRINDAN FAZLAYA SATIYORUM.

YA ŞU İNSANLAR AZ BİLİNÇLİ OLSA BİTİCEKSİNİZDE İŞTE.NEYSE

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GEÇECEKSİNİZ BU İŞİ AKSESUAR SATIŞI ARTTIRMAZ HIZLANDIRIR.

BU İŞİ BİLMEYENLERE YUTTURUN YOK AKSESUAR ÇOK MOTORUMDA O YÜZDEN SIFIRINDAN FAZLAYA SATIYORUM.

YA ŞU İNSANLAR AZ BİLİNÇLİ OLSA BİTİCEKSİNİZDE İŞTE.NEYSE

Allah' tan bizde bilinçliyiz fiyatları biliyoruz yukarıda aksesuar var diyen adam vstorm kullanıyor sırf aksesuarlarına ödediği paralarla senin almayı istediğin mondial fanatikten 2 tane alır.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 lira ile ruhsat plaka çıkıyorsa ben koştururum. 3 günde 700 lira kar etmek fazla iyi. Ben aylarca biriktiriyorum o parayı. Sizin motorunuz Türkiye'ye yeni geldiği için muhtelemelen daha fazla uğraştırmıştır ama ben ona da uğraşırdım. 700 lira az değil benim için.
    Güzel söylüyorsun da 3 gün koşturmanın maliyeti 200 lira ile kalmayacak emin ol.

Onuda geçelim hangi iş yeri 3 gün git koştur diyecek acaba? İşsiz Güçsüz adamsan 3 değil 13 gün bile koşturabilirsin.

Tabi öbür tarafta motora takılan aksesuar değer kazandırmaz onu hediye edeceksinciler var

Araba alırken renk için bile ekstra para ödendiğinden haberi yok adamın. Rizoma elcik 60euro elcik topuzu 60 Euro etti elcik sana 120 Euro, adam utanmadan diyor ki o 120 Euro'nun 1 centi bile fiyata yansımaz.

2000 liralık egzoz sistemi var? Olmazzzzz fiyata yansımazzzzz

Hade len Çakal derler adama. Şu foruma her ay gelip aksesuar fiyatı değiştirmez bedava vereceksin muhabbeti yapmayın. Paranız yoksa aksesuarı olmayan motor bakın

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor alırken trafik sigortası yaptırmazsan ruhsat çıkaramıyorsun, trafik sigortası + ruhsat + plaka + muameleci + noter' den çıkartacağın geçici vekalet derken bu paraları buluyor.

İkinci el aldığında böyle kapı kapı dolaşmıyorsun. Notere gidiyorsun 15 dk. da devrini veriyorsun, alıcı için bu evrak geçici sigorta belgesi yerine de geçiyor yanlış hatırlamıyorsam 15 gün içinde trafik sigortası çıkarıyorsun bu belgeyi aldıktan sonra ama sigortan olsun olmasın alıp gezmeye başlıyorsun. Gerisi yine bi telefona bakar ararsın acenteni bana sigorta yaptır plaka bu şase numarası bu dersin olur biter
    abi, siz okuduklarınızı anlamıyor musunuz,yoksa bizde mi sıkıntı var ?

adam açık açık herşeyi yazmış,halen gelip sıfır km alırken sigorta yaptırıyoruz yazıyorsunuz.

şöyle yazalım ;

sıfır km : sigorta+plaka+ruhsat+noter+muameleci

ikinci el : sigorta+noter

yani aradaki farklar neler ; plaka+ruhsat+muameleci... bu işlemleri kendin yaparsan; muameleci de yok...

yani sıfır km aldığında ekstra olarak sadece plaka+ruhsat'a para veriyorsun...

daha açık nasıl yazılabilir bilmiyorum...yazabilecek olan varsa lütfen yazsın...
    buraxdj bunu beğendi.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Allah' tan bizde bilinçliyiz fiyatları biliyoruz yukarıda aksesuar var diyen adam vstorm kullanıyor sırf aksesuarlarına ödediği paralarla senin almayı istediğin mondial fanatikten 2 tane alır.
    HAHA Abisi bana eskileri hatırlattın.Fanatik alacak bile param yoktu o zamanlar.Çok şükür Allahıma şimdi güzellerine binebiliyorum.Daha kötüsünede binebilirdim.Yine gocunmazdım.

Neyse Abisi benim dediğimi anlayan anladı.Ha bu arada vstorm kullanıcısıydım ve forum üyesiyim.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    herkez kafasına göre yorumluyor başlıktakinden zerre farklılık yoktur itiraz eden kardeşlerin sanırım satılık ikinci el motorları var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

son olarak şunu diyeyim bu ikinci eldeki saçma rakkamlar kimin işine yarıyor tabikide bayilerin sıfır motor satıyorlar

ayrıca hiç düşündünüz mü sıfırla aynı paraya yada 500 1000 tl altına gidip nakit bağlamakmı mantıklı yoksa gidip peşin fiyatına taksitle almakmı sıfır olmasıda cabası düştümü parça değiştimi (parçası değişse en kral tamirci bile anlıyamıyor grenaj değişimi vs ) rodajı düzgün yapıldımı korkusuda olmadan acente motor sahibi olmak

akanmf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    2014 yamaha R1 fiyatları 50.000 tl olmuş. geçen sene bu motorların sıfırı 43.00 tl idi

Teker böle patlatılır
    https://www.youtube.com/watch?v=M5E9ByVKYzg
    snnykt bunu beğendi.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    son olarak şunu diyeyim bu ikinci eldeki saçma rakkamlar kimin işine yarıyor tabikide bayilerin sıfır motor satıyorlar

ayrıca hiç düşündünüz mü sıfırla aynı paraya yada 500 1000 tl altına gidip nakit bağlamakmı mantıklı yoksa gidip peşin fiyatına taksitle almakmı sıfır olmasıda cabası düştümü parça değiştimi (parçası değişse en kral tamirci bile anlıyamıyor grenaj değişimi vs ) rodajı düzgün yapıldımı korkusuda olmadan acente motor sahibi olmak

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Konuyu baska tarafa cekmek istemezdim ama bu konu sayesinde insanlarin nasil kole gibi calistirildiklari da kabak gibi ortaya cikiyor.
    3 gun izin alamayan, Alirsa 5 ay izinsiz calisanlar falan. Zamani paraya cevirip hesaplayanlar. Bu kadar kole gibi calismanin sonucunda bu ulkenin japonya olmasi gerekmiyor muydu, bence siz 3 gun ise gitmeyin, hicbirsey olmaz, olursa da olsun, o kadar korkmayin. Belki daha guzel olur, o arada da tatile cikin ya da islerinizi halledersiniz, ya da hicbirsey yapmayin en iyisi, kafa dinleyin.
    Mengu16 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir arkadaş ne yazmış zaten 0 km bir motosikletin işlemleri 200 TL civarı tutuyor.Sigortayı 2. el motosiklete de yaptırıyorsunuz.0 km bir motosiklete sigorta parası,muameleci parası eklemenin bir anlamı yok.Eskiden işlemler uzun ve zordu şimdi bayiiden belgeleri alıyorsunuz 15 dk da gidip sigortayı yaptırıyorsunuz,30 dk da gidip ruhsatı çıkarıyorsunuz 10 dk da gidip plakayı çıkartıyorsunuz.Toplamda 1 saat bile sürmüyor.

Aksesuar konusuna gelince kızmayın ama bir motosiklet üstünde tam aradığım zevkime göre aksesuarlar varsa o motosiklet tercih sebebimdir ama gidip te daha fazla para vermem.Hatta üstünde istemediğim veya motosikletin orjinalliğini bozan aksesuarlar varsa direk motosikleti elerim gider başka motosikletlere bakarım.Eskiden arabada da motosiklette de yapılan değişklikler ve aksesuarlar orjinalliği bozduğu gerekçesiyle fiyatı düşürüyordu şimdi ne oldu da fiyatı arttırır hale geldi?Millete sizin zevkinize göre aldığınız aksesuara,muameleciye,sigortaya ekstradan para vermek zorunda mı?
    zapalka bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    0 ile ikinci el arasında bir fark yok , 100 lira oynuyor.
    kimileri milleti sövüşleme derdinde olduğundan anlamak istemeyebilir orası ayrı.

he bunu tartışmaya gerek var mı? bence yok.

serbest piyasa , adam isterse 10000000dolar fiyat koyar oraya.kimse de bir şey diyemez. eleştirilmez yani.
    ama satabilecek mi , paraya ihtiyacı var mı , gerçekten satmak istiyor mu , enayi mi arıyor ona göre değişir herşey.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, siz okuduklarınızı anlamıyor musunuz,yoksa bizde mi sıkıntı var ?

adam açık açık herşeyi yazmış,halen gelip sıfır km alırken sigorta yaptırıyoruz yazıyorsunuz.

şöyle yazalım ;

sıfır km : sigorta+plaka+ruhsat+noter+muameleci

ikinci el : sigorta+noter

yani aradaki farklar neler ; plaka+ruhsat+muameleci... bu işlemleri kendin yaparsan; muameleci de yok...

yani sıfır km aldığında ekstra olarak sadece plaka+ruhsat'a para veriyorsun...

daha açık nasıl yazılabilir bilmiyorum...yazabilecek olan varsa lütfen yazsın...

İşte asıl okuduğunu anlayamayan tayfa sizsiniz jamaika' da mı yaşıyorsunuz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama istanbul' da gits en yap diye bir olay yok! en azından çalışan adam için yok, öyle iş yerinden yarım gün izin alayım ruhsat çıkarıp plakamı bastırayım diye bir gezegen hele hiç yok! Bu işleri her Allah' ın günü yapan adamlar değiliz yol yordam bilmeyiz etmeyiz. Diyorum sana bi arkadaşım ben yapıcam dedi motoru rodajını bitiridi o hala halledecek....

Biz parayı neden böyle veriyoruz? Sigortacı sigortacı dolaşmamak için, bugün her yerden teklif veriyor denilen sigorta siteleri bile acentelerden farklı fiyat çıkarıyor. Ben bayii ye sigorta işlerini siz yapın vaktim yok dedim bana bi teklif buldular sigortacı tanıdığımdan bile daha ucuza geldi, malum siteden ise 150-200 civarı daha ucuzdu. Bu işleri herkes kitaptaki gibi sanıyor değil işte.

Kısaca bi adamın vakti diğerinin parasından daha kıymetlidir bu yüzden biri para harcar ama diğeri vakit harcar, aradaki fark bu bunu anlatmaya çalışıyoruz bi kaç kişi şurada ama nafile.

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu baska tarafa cekmek istemezdim ama bu konu sayesinde insanlarin nasil kole gibi calistirildiklari da kabak gibi ortaya cikiyor.
    3 gun izin alamayan, Alirsa 5 ay izinsiz calisanlar falan. Zamani paraya cevirip hesaplayanlar. Bu kadar kole gibi calismanin sonucunda bu ulkenin japonya olmasi gerekmiyor muydu, bence siz 3 gun ise gitmeyin, hicbirsey olmaz, olursa da olsun, o kadar korkmayin. Belki daha guzel olur, o arada da tatile cikin ya da islerinizi halledersiniz, ya da hicbirsey yapmayin en iyisi, kafa dinleyin.

Ya bunu yazdıktan sonra keşke mesleğini ve kazancını da yazsaydın be hocam o zaman kim köle kim mantık çerçevesinde hareket ediyor anlardık.

İş deyince çoğunuzun aklına 5 kişinin çalıştığı bi demir atölyesi filan geliyor sanırım. Yada boynuna tasma takılmış 4 kutua rasına hapsedilmiş beyaz gömlekli banka çalışanı tipli kişiler, bu kadar basit değil hayat yahu

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Geçen sene aldığım R1 2014 model 2000KM'de 39bin liraydı. Aynı motorlara şuan 50bin lira isteyenler var yazık.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

İşte asıl okuduğunu anlayamayan tayfa sizsiniz jamaika' da mı yaşıyorsunuz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama istanbul' da gits en yap diye bir olay yok! en azından çalışan adam için yok, öyle iş yerinden yarım gün izin alayım ruhsat çıkarıp plakamı bastırayım diye bir gezegen hele hiç yok! Bu işleri her Allah' ın günü yapan adamlar değiliz yol yordam bilmeyiz etmeyiz. Diyorum sana bi arkadaşım ben yapıcam dedi motoru rodajını bitiridi o hala halledecek....

Biz parayı neden böyle veriyoruz? Sigortacı sigortacı dolaşmamak için, bugün her yerden teklif veriyor denilen sigorta siteleri bile acentelerden farklı fiyat çıkarıyor. Ben bayii ye sigorta işlerini siz yapın vaktim yok dedim bana bi teklif buldular sigortacı tanıdığımdan bile daha ucuza geldi, malum siteden ise 150-200 civarı daha ucuzdu. Bu işleri herkes kitaptaki gibi sanıyor değil işte.

Kısaca bi adamın vakti diğerinin parasından daha kıymetlidir bu yüzden biri para harcar ama diğeri vakit harcar, aradaki fark bu bunu anlatmaya çalışıyoruz bi kaç kişi şurada ama nafile.

Ya bunu yazdıktan sonra keşke mesleğini ve kazancını da yazsaydın be hocam o zaman kim köle kim mantık çerçevesinde hareket ediyor anlardık.

İş deyince çoğunuzun aklına 5 kişinin çalıştığı bi demir atölyesi filan geliyor sanırım. Yada boynuna tasma takılmış 4 kutua rasına hapsedilmiş beyaz gömlekli banka çalışanı tipli kişiler, bu kadar basit değil hayat yahu
    evet,olay burada patlıyor aslında, muameleciye verdiğiniz para ne kadar ? 100 tl falan.

ama siz burada kalkıp "ben sıfır km motor aldım,masrafları 900 lt tuttu yaeeaaaa" yazarsanız, olmaz. işten izin alamayıp,zaman ayıramayıp verdiğiniz 100 tl parayı "ikince el alırsanız bu kadar masraf yapmaycaksınız" gibi anlatmak hoş değil.

hala ısrarla soruyorum ; 900 tl paranın içindeki kalemleri yazar mısınız ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)