Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet temizliği hakkında (Acemi motorcu içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Merhabalar ben 4-5 seneye yakın motor kullanıyorum. Şimdiye kadar tüm motorlarımı tazzikli suyla yıkadım. Biliyorum ne yazıkkı öyle yaptım. Motor köy motoruydu köye gittiğimde babamla ortak kullanıyorduk. Şimdi ben şehirde yaşıyorum ve yeni motosiklet aldım 1 ay önce antalyada olanlar bilir orta refuj tankerlerle sulanıyor ve yol hep su oluyor hem tehlikeli hemde çamurlu.

Motorum çamur oldu bende yıkıyım dedim tabi bu sefer tazzikli değil. Araç yıkma yerine gittim ve ;

Önce köpük banyosu yaptırdım alt tarafına

Köpük üzerindeyken ben bi tarafdan kız arkadaşım diğer taraftan bezle bi güzel temizledik (alt tarafunu) y

Tazzikli suyla yaklaşık 3 metre kadar uzaktan bi güzel suladım (3 metre nedeni tazziğin zarar vermemesi için)

Yıkadıktan sonra Alt tarafı sert bezle bi güzel sildim depoyu ve diğer boyları yerleri yumuşak ve çizmeyen bezle sildim.

Ardındanda zincirleri yağladım.

Köpük haricinde bi temizlik malzemesi kullanmadım. Neleri kullanıp nasıl temnizlik yapıcaüımı açıksası bilmiyorum bu yaptığım zarar lı mı onuda bilmiyorum bilen arakdaşlar bana yardımcı olup sırasıyla hangi işlemler ve hangi malzemeleri kullanıcığamı(markaları ile) yazarsa beni bi motor faciasından kurtalabilir.

Okuyan ve yardım eden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Faydalı bilgiler mevcuttur.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/129274-yikama-hakkinda-bir-kac-soru.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/1943-motosiklet-yikama-sanati.html

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Peki usta hagi malzemeler lazım o malzemelerin en kalitesi hangileri? Gönderdiğiniz konularda çok fazla şey söylemişler kafam allak bullak oldu anlayamadım pek?

Motosikleti
    MT-25
    esasinda temizlemek icin moto sampuan ,su ,sunger yeterli gelir . kopuk uzun vadede zararli motor icin,tazyikli suyun ne gibi zarar verecegi ortada.. ancak ben arada yikiyorum yine kopukle ..

wd40 ile de motorunuzun oynar kisimlarini simartabilirsiniz ,pegler gibi gaz kolu ya da anahtarlik gbi ..

forumda bir uyenin motoru temizleme videosu mevcut idi ancak su an ona erisemiyorum.

*wd40 kullanimini aea nin videosunda seyredebilirsiniz.

onu da atayim bir ara

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esasinda temizlemek icin moto sampuan ,su ,sunger yeterli gelir . kopuk uzun vadede zararli motor icin,tazyikli suyun ne gibi zarar verecegi ortada.. ancak ben arada yikiyorum yine kopukle ..

wd40 ile de motorunuzun oynar kisimlarini simartabilirsiniz ,pegler gibi gaz kolu ya da anahtarlik gbi ..

forumda bir uyenin motoru temizleme videosu mevcut idi ancak su an ona erisemiyorum.

*wd40 kullanimini aea nin videosunda seyredebilirsiniz.

onu da atayim bir ara
    Teşekkürler

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Bahsi geçen konu linki

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-videolari/139141-temizlik-gunu-hornet-600-a.html

KmlTkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja300 ABS
    Merhaba yikarken sonaxin ürünlerini kullanıyorum tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler