Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yerli üretim Grenaj Ve Kuyruk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar. Şu an piyasadaki racing motorların grenaj ve kuyruk kısımlarının yerli imalatını yapmayı düşünüyorum. Teknik imkanlar elimde mevcut. Yalnız distribütör firmaların (mesela 2001ve üstü model 600 f) grenajı kaça getirttiklerini yani onlara geliş fiyatlarını bir türlü bulamadım bu konuda büyük sıkıntım var. Maliyetimin kurtarıp kurtarmayacağını göremiyorum bu yüzden. Bu konuda açık açık yardıma ihtiyacım var.
    İkinci bir konu; kurulması olası bu şirketin isminin moderatör arkadaşlarımızın da yardımı ile bir oylama sonucunda bu siteden çıkması kalbimden geçiyor. İnşallah olur. Herhalde onlarda yardımcı olurlar bu konuda bana teknik açıdan. Tabi asıl sorun dediğim gibi şu fiyat meselesi.
    Freni var, duruyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hyosung 1 milyar civarı.

4 büyükler Allah bilir ne kadardır.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Şirketinin ismi Janus grenaj olsun Diğer detajları bilmiyorum

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    cbr 600 rr kafa granajının 1500 lira civarında olduğunu biliyorum gerisini hesapla işte
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Janus senin merak ettiğin maliyet fiyatları bunu öğrenmek çok ama çok zor ..distribütör firma bilir bunu bayilerin bile maliyeti bildiğini zannetmiyorum ..ama uzak doğudan bir lastiğin (tubeless) 6 dolara girdiğini biliyorum..
    sen maliyeti neden merak ediyosun burdaki distrübütör firmalara satmayımı düşünüyosun...
    uygun fiyatlara çıkarabilirsen neden olmasın ...bak akira örnek vermiş HYO gt 250 r granajı 1000 ytl civarı diyor..sen hesabını yap ama hesabı yaparken şimdi görmediğin extra maliyetlerde çıkacaktır..
    türkiyede zaten bu tip iş yapan yerler var kalıp olduktan sonra sorun değil .
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    yap dostum yap
    1.000 ytl bir grenaj için bence aşırı derecede pahalı...sen yap piyasa rahatlasın ama orj line çok uygun olsun.unutma... haydi hayırlısı...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Janus adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar. Şu an piyasadaki racing motorların grenaj ve kuyruk kısımlarının yerli imalatını yapmayı düşünüyorum. Teknik imkanlar elimde mevcut. Yalnız distribütör firmaların (mesela 2001ve üstü model 600 f) grenajı kaça getirttiklerini yani onlara geliş fiyatlarını bir türlü bulamadım bu konuda büyük sıkıntım var. Maliyetimin kurtarıp kurtarmayacağını göremiyorum bu yüzden. Bu konuda açık açık yardıma ihtiyacım var.
    İkinci bir konu; kurulması olası bu şirketin isminin moderatör arkadaşlarımızın da yardımı ile bir oylama sonucunda bu siteden çıkması kalbimden geçiyor. İnşallah olur. Herhalde onlarda yardımcı olurlar bu konuda bana teknik açıdan. Tabi asıl sorun dediğim gibi şu fiyat meselesi.

Tebrik ederim, umarım herhangi bir bürokrasi engeliyle karşılaşmazsın. ZS 200 GY A grenajı basacak olursan, ilk müşterin ben olurum

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    şimdiden hayırlı olsun diyelim.. bu arada cbr 125 in yan granajı 200 ytl..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    daha yeni kymco activ ön grenaj aldım.93 milyon
    bundan 20 tane satsalar motor parası ediyor.
    zaten satıştan değil yedek parçadan kazanıyorlar

janus arkadaşım öncelikle seni tebrik ederim.senin gibi girişimci ruhlu arkadaşların varlığı bizi hep sevindirmiştir.
    ancak sözünü ettiğin grenajlar motorsikleti üreten firmanın patenti kapsamına dahildir.örneğin cbr 600f in motorsikleti diğerlerinden ayıran olmazsa olmaz parçasından birisi olan grenajlarının üretimi dağıtımı vs. her bir şeyi honda firmasına aittir.patent onlardadır.onlar istemedikçe veya yetki vermedikçe kimse aynı ürünü kopyalayamaz benzerini yapıp piyasada satamaz.
    Sen(yanlış anlamadıysam)grenaj işi ile ilgili bir şirket açacağından bahsetmişsin.
    sanayide küçük bir dükkanda bu tür işleri yapman kimsenin gözüne batmaz ancak işi büyütüp hele bir de şirketleşirsen o zaman yedek parçaları getirtip dağıtan firmanın gözüne batarsın.doğal olarak dava süreci başlar birkaç ay içerisinde üretim durduğu gibi piyasadan malların çekilir tabi en önemlisi karşı tarafın tazminat talebi.yani şirketleşmek bana göre çok da mantıklı bir iş değil.
    bu arada ltd şirket tahmini olarak 2000 ytl'ye kurulur 2500-3000 ytl'ye tasfiye edilir.toplamda 5000 ytl'yi gözden çıkarmak gerekir.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    R1 kafa grenajı 200 Euro
    bu arada janus sen digital'i dinle
    siteden ihtiyacı olana yaparsın veya başka bir şey edersin.

bu arada janus arkadaşımın en az orjinali kadar ii grenajlar çıkarabileceğinden eminim çünkü şirketleşmek fikri o işi gerçekten yapabilen insanların düşünebileceği bir iştir.
    bu ülkede orjinalinden çok daha ii yapılan yan sanayi ürünleri vardır.grenaj neden olmasın.
    Antalya'da evinin altında sahte deterjan üreten bir toptancı vardı...adam yemin billah ediyordu benim deterjanım Ariel'den daha iyi yıkar diye (yakalanınca)
    sen de kendini fazla kaptırıp da benim grenaj cbr 600 e fazladan 20 km kazandırıyor demezsin inşallah

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grenajın kalıbını bir kere çıkardıktan sonra bütünüyle yerli malzeme kullanıp,istediğiniz sağlamlıkta ve hafiflikte ürün çıkarmak hiçte zor değil... Haa nerdenmi biliyorum... Biz Avrupaya tekne yapıyoruz, onlarınkinden daha sağlam daha hafif ve daha güzel... 16 metrede iki modelimizin ayrı ayrı özel ödülleri var...İşin özü şu bizde potansiyel var yaparız...

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Hayırlısı olsun arkadaşım...
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    yap kardeşim bir CBRF grenajı 1400 ytl ve en az 1 ay beklemek zorundayız..
    aldığım bilgilere göre cağlayanda varmış yan grenaj yapan ve stıkırları ile beraber aynısını bilgisayarla yapıp veriyormuş bir yan grenajı 400 ytl ye yapıyormuş ama adesine henüz ulaşamadım..

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Yap tabi yap inadına yap. Yapki belki bu memleketi üreten toplum olmaktan çıkarıp tüketen toplum haline getirenler bir gol daha yesin Yap kardeş yapki trilyonlarını çeşitli finans oyunlarıyla katlarken iş kurup üretim yapsakta birkaç gariban ekmek yasin demeyen salikler utansın. Yap be kardeş yapki bir şekilde devlete bağlayıp bir taraflarına soktukları hortumdan beslenenler gebersin. yap be kardeş Allah rızası, milletin duası, ülkenin bekası için yap.
    djserdar58 bunu beğendi.
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Arkadaşlar inanılmazsınız siz. Cesaret verdiniz. Anladığım kadarıyla herkes benden, daha doğrusu bizden yana. Üretime hangi modellerden başlamalıyım sizce? Göndereceğiniz isimler ilk kalıplar olacak. Ne istersiniz? Talepleriniz neler?
    Freni var, duruyo.

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    kafadan cbr 125
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

bende öyle düşünüyordum akalteke. cbr 125 kafadan. en yaygın bu model var piyasada zaten anladığım kadarıyla.
    Freni var, duruyo.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    ybr 125 olmazmı..?
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler