Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli üretim Grenaj Ve Kuyruk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dr_kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsiklet,su sporları ve h�z�n old
    abicim yap su işi.satarım bu makınayı giderim çin malı bir naked alırım bide senden grenaj alırım...bildiğim tek sey HANGİ İŞİ YAPARSAN YAP AMA İYİ YAP..
    reklamını biz yaparız..ama şimdiden sölim yazın cok mısafirin olurrr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım thundersss. Teknik resimden anlarım. Bu konuda 6 yıllık bir geçmiş ya da kariyere de sahibim, istediğin gibi motorunun yapısına veya karakterine uygun kafa grenajı tabir edilen parçayıda çizdim ayrıca. Ancak acele etme lütfen. Biraz müsaade buyur bana. Teşekkür ederim.
    Freni var, duruyo.

burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

problem olmaz

Herkeze Merhabalar,
    Bence cok iyi bir fikir. Urettigin parcanin uzerine yamaha,suzuki, Honda, Kawasaki vs. amblem koymadikca basin belaya girmez tescil haklariyla ilgili olarak. Amerikada her marka motosikletin yan sanayi grenajlari satilmakta. Belki 20 den fazla degisik sirket var bu konuda. Eger bu firmalarin web adreslerini istersen ozelden bana mesaj atabilirsin...
    Burak 03 R6
    WERA #996

arkadaşlar selam.. kuyruk grenajı istiyorum gt 250 r için.. yani istediğim şöle bişey resimdeki gibi.. janus olur mu ne dersin? benzer bişey yapabilirim yada kuyruk grenajını tamamını o şekilde yaparım diyen arkadaş varsa eklesin u_mut_@msn.com

http://img259.imageshack.us/my.php?image=resbf1.jpg

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Janus grenaj yapıp köşeyi dönmüş olmalı ki buralara epeydir uğramamış
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Konu eskimiş ama harbi bu iş ne oldu. Konu sahibi buralarda değil anlaşılan...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    cbr 125 grenajı yap herkes şikayetçi fiyatından grenajın tanesi 115 ytl her bir parçası
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    inşallah hayırlı olur suzuki gsx 750f grenaji 670 bir tarafı
    gül bahçesine girenler gül olmasalarda gül kokarlar ( SUZUKİ --- KATANA )

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    çok iyi iş başarılar dilerim, hayırlısı olur inş. hem sizin için hem bizler için..
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun!:salut: Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...:queen:
    İlgi alanım sportif motorlar üzerine

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ayhansozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi iş başarılar dilerim, hayırlısı olur inş. hem sizin için hem bizler için..
    Alıntı ata_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah hayırlı olur suzuki gsx 750f grenaji 670 bir tarafı
    Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 grenajı yap herkes şikayetçi fiyatından grenajın tanesi 115 ytl her bir parçası
    topic tarihine baktınızmı

Günün sazanları Ayhan, ata, kayku
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    güncelliyelim nerde bu abi
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Bu topici acan bi baksa o is ne oldu ki merak ettim yerli grenajlı motosikletler yollarda mı ki
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

okyanus43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR1000
    Anaaaaammmmm hortlak...
    Ne yöne dönersen dön, arkan her zaman arkandadır.
    Okyanus43

RmzN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    2 seçenek var..
    şimdiye kadar köşe oLmuştur

yada batmıştır.. ondan uğramıyodur buraLara :D
    Dünyaya Tesadüfen geLdik, Mecburen yaşıyoruz...!

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    arkadaşım sen suzuki gsxr 600 97 model acil onu üret komple granaj lazım çıkma granaja 3.000 ytl fiyatlarda uçuyorlar makina dükkanda yatıyor o yüzden bu ülkede insanın eline bir koz geçmesin adam hayatını zor kurtardı ama fiyatını duyunca ölüyodu adama fiyatı söylerken ben utandım

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    istek var gilera gfr 125 kuyruk fakat tek kişilik
    .....

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    yapda racingcileri kurtar
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Arkadaşlar bu o kadar kolay birşey değil, bende şuan genel honda R6 ve R1 komple grenajlarını basmayı düşündüm ve bi fizibilite çalışması yaptım, R6 nın tek yan grenajının cnc de hazırlanmış kalıbı 24.000 TL ( eski parayla 24 milyar) Bir o kadar da diğer yan grenaj kalıbı kafa grenajı kuyruk grenajı derken tam takım seti oluşturmak için sadece ve sadece 100.000 TL kalıplara para yatırmanız ve 4 ila 6 ay arasında da kalıpların hazırlanıp size teslim edilmesini beklemeniz gerekiyor. Bu ücretin yarısı siparişi verdiğinizde diğer yarısını da çekle ödeyebilirsiniz. 6 ay sonra kalıplarınızı aldıktan sonra tonu 1850 $ dan hammaddenizi alırsınız ve 1000 adet grenajı 3000 TL ye herhangi bir enjeksiyoncuda bastırabilirsiniz, elinizde 1000 set düz sade basılmış grenajınız olacaktır, daha sonra bunlar için sanayide bi kaç boyacı ile görüşeceksiniz ve adamlara desenleri verdikten sonra yine parça başına 20-25 tl den (1000x20= 25.000 TL) yaklaşık 1 ay içerisinde elinizde 1000 takım R6 tam takım grenaj geçmiş olacak. sonrasında da artık pazarlama tabikide. Bütün bunlar yüzeysel hesaplamalar, %10 kadar şaşma payı olur anca. Lakin bütün bunlara istinaden bir çok aksilik ve masrafda çıkacak karşınıza örneğin nakliye ücretleri arızalar vs.. hele ki oto yedek parça üreten bir abimizdeki gibi kalıpların birinde bir çeltiği bir noktayı ters basmışlar ve sende bunu farketmeden 15000 parça basmışsan zararını çıkarman hele hele sıfırdan başlarken çıkarman çok zor olacaktır. Yani sıfırdan bir grenaj setini oluşturmak iyi bir yatırıma, tecrübeye, çevreye bağlı olarakdan sabır gerektirir. Fikir gerçekten güzel fakat zor bi nokta. Misal sadece cbr 125 lerin kafa grenajını basacak olsanız bile bu size 3-4 aylık bir çalışma sonucu 50.000 TL lik bir maliyete mal olacaktır. Eğer ki Janus bütün bunları başarabilmiş ise şuanda bahama adalarında tatilde olabilir lakin bu şekilde bir çalışma yapıp tüm bu anlattıklarımı farketmiş ise de konuyu kendi adına kapatmış ve bi daha da forma falan girmemektedir ) hepinize iyi günler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    naketlere yarım granaj üret tutar bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:25 ----------

bende oksijenn kesemeyeceği metal arıyom kilit halat yapcam tabi başkasına yaptıracaz halatı biz montaj yapacaz kilitle italatcılık yani yoksam oksijenin kesemediğini ben nasıl keseyim işleyim ama henüz bişey bulamadık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:28 ----------

benimki biraz zor maliyetli ama seninki olur insallah bende birgün oksijenin kesemeyeceği halatları getiririm önünüze(hırsızlıktan korunmak için halat insaatta sıva yapmak için değil)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 ----------

Alıntı ParL_999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu o kadar kolay birşey değil, bende şuan genel honda R6 ve R1 komple grenajlarını basmayı düşündüm ve bi fizibilite çalışması yaptım, R6 nın tek yan grenajının cnc de hazırlanmış kalıbı 24.000 TL ( eski parayla 24 milyar) Bir o kadar da diğer yan grenaj kalıbı kafa grenajı kuyruk grenajı derken tam takım seti oluşturmak için sadece ve sadece 100.000 TL kalıplara para yatırmanız ve 4 ila 6 ay arasında da kalıpların hazırlanıp size teslim edilmesini beklemeniz gerekiyor. Bu ücretin yarısı siparişi verdiğinizde diğer yarısını da çekle ödeyebilirsiniz. 6 ay sonra kalıplarınızı aldıktan sonra tonu 1850 $ dan hammaddenizi alırsınız ve 1000 adet grenajı 3000 TL ye herhangi bir enjeksiyoncuda bastırabilirsiniz, elinizde 1000 set düz sade basılmış grenajınız olacaktır, daha sonra bunlar için sanayide bi kaç boyacı ile görüşeceksiniz ve adamlara desenleri verdikten sonra yine parça başına 20-25 tl den (1000x20= 25.000 TL) yaklaşık 1 ay içerisinde elinizde 1000 takım R6 tam takım grenaj geçmiş olacak. sonrasında da artık pazarlama tabikide. Bütün bunlar yüzeysel hesaplamalar, %10 kadar şaşma payı olur anca. Lakin bütün bunlara istinaden bir çok aksilik ve masrafda çıkacak karşınıza örneğin nakliye ücretleri arızalar vs.. hele ki oto yedek parça üreten bir abimizdeki gibi kalıpların birinde bir çeltiği bir noktayı ters basmışlar ve sende bunu farketmeden 15000 parça basmışsan zararını çıkarman hele hele sıfırdan başlarken çıkarman çok zor olacaktır. Yani sıfırdan bir grenaj setini oluşturmak iyi bir yatırıma, tecrübeye, çevreye bağlı olarakdan sabır gerektirir. Fikir gerçekten güzel fakat zor bi nokta. Misal sadece cbr 125 lerin kafa grenajını basacak olsanız bile bu size 3-4 aylık bir çalışma sonucu 50.000 TL lik bir maliyete mal olacaktır. Eğer ki Janus bütün bunları başarabilmiş ise şuanda bahama adalarında tatilde olabilir lakin bu şekilde bir çalışma yapıp tüm bu anlattıklarımı farketmiş ise de konuyu kendi adına kapatmış ve bi daha da forma falan girmemektedir ) hepinize iyi günler.
    çok gaddarsın bide benim halata yorum yap

Motosikleti
    motosiklet mzik bilgisayar

MERHABA

MERHABALAR SITEYE UYEDEGILIM FAKA ARASTIRMA YAPARKEN KONUYA VE YAZILANLARA TAKILDIM
    URETEMEK VE PAZARLAYABILMEK HERSEYDEN COK TURKIYENIN IHTIYACI OLAN BIRSEY
    TABIKI BIZIMDE ISIMIZE GELIR DAHA UYGUNA ALMAK KENDI MALIMIZI GONUL RAHATLIGINCA KULLANABILMEK

UZATMAYACAGIM
    ONERIM HONDA 600 RR
    HONDA 1000 RR
    SUZIKI GSXR 600
    SUZIKI GSXR 1000
    YAMAHA R 1
    YAMA R 6
    KAWASAKİ ZX 6 R

BU MODELLER TURKIYEDEKI BUYUK MOTORLARIN COGUNLUGUNU OLUSTURAN RACING MAKINALARDIR BUNU HEPIMIZ BILIYORUZ SANIRIM
    HONDA VE SUZIKI UZERINDE DURMANI TAVSIYE EDERIM ONCELIKLE 2004-2009 MODELLERIN GRENAJLARI DUZGUN YAPILIRSA GERCEKTEN COK SATICAKTIR

VE ASIL BU KONUYA CEVAP VERMEK ICIN GIRDIGIM ESKI KASA MODELLERDEKI MOTORLARIN YENI KASA MODELLERDEKI GRENAJLARA SAHIP OLABILMESI KONUSUDUR
    ORN:1997 GSXR 1100
    MOTOR ESKI FAKAT YENI KASA MOTORLARLA AYNI KALIPLARDA AYNI GUCLERDE FIYAT OLARAKTA 3 TE 1 FIYATINA SATILAN BIR MOTOR
    BU MOTOR BAKIMLI VE 2007 KASA GSXR 1000 GRENAJLARIYLA DUZGUN SEKILDE BASTAN YAPILSA ...........?
    BIRCOK ARKADSIMIN KALBINI FET EDEBILICEGINE INANIYORUM ESKI MOTORLAR ALINICAK YENILENEBILICEK VE PYASADA ESKI PRESTIJLERINE KAVUSABILICEKLER
    BELKI KALIP CIKARTICAKSIN VE ESKI MOTORLARA YENI GRENAJ SATABILICEKSIN BUNU YAPAN KISILERDE VAR BIRAZ AKLINI CALISTIRIP 90 LARIN MOTORLARINI KUYRUK DEGISTIRIP YENI KASAYA CEVIRENLERI GORDUM NEYSE SANA BASARILAR DILERIM

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

BEN TOPIK TARIHINE BAKMAMISTIM OZUR DILERIM
    motosikletleri ‡ok severim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler