Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Silindir büyütme konusunda yardım istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Tüm motor severler selam olsun..Arkadaşlar Kuba Rainbow 100 cc motorum var.Motorumun silindirini 125 cc ye büyütmeyi düşünüyorum.Piyasayı araştırdığımda gördüm ki 125 cc birebir sök tak tarzı silindir piston bulunmakta olup, motor tuning ve tamiri ile uğraşan ustaların dediğine göre silindir üst kapak saplamaları olsa bile kapak küçük olduğu için pistona zarar verebileceği söylendi.Siz motor severlerin bu konuda düşüncelerini almak istiyorum.Yardımını görüşünü esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    merhaba. ben büyültmeni tavsiye etmem. hiç bir farkı olmayacak nerdeyse, ufacık bir fark olacak. para vermeye değmez bence.
    ama illa yaptırıcam diyorsan güvenilir, garanti veren birinde yaptır.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Cup motorlar 125 cc olmuyor diye biliyorum . En fazla 110 oluyorlar. Daha fazlası uğraştırıcı ve zahmetli. Ayrıca 125 cc yapınca motor da yine hiç bir fark olmucak. Fark olması için 150 200 250 gibi hacim olması lazım. Buda cup için imkansız. Silindiri kapağı filan oyuyorlar bi şekilde yükseltiyorlar ama bir yere kadar dayanır. Sibop kesersin sürekli hep masraf açar. Bulaşma o işe orjinal bin yada sat bi cg türü bişey al.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorunda piston silindir bitikse 110'luk silindir takarsın onun dışında uğraşmaya değmeyecek kadar az bir güç farkı olur.

korkmazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    piyasada 125'lik cuplar var, mümkünse onlara bir bak hatta dene.

Sana şunu diyeyim küçük hacimli motorların çoğunda 50-60'a kadar seri bir şekilde çıkarsın sonrasında nefesleri biter. Aradaki fark şu olur büyük hacimli olan 60'a kadar daha seri çıkar.

Yorumunu esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)