Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışı Rota Belirleyenler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Arkadaşlar merhaba,

Malum yaz gelmesi sebebiyle uzun yol rotaları planlanmakta.. Eğer Rusya üzerinden rota çizen varsa Volgograd şehrinde motosiklet tutkunu arkadaşlarımızı misafir edebileceğim, ağırlamaktan keyif alacağım bir evim mevcuttur. Hiç çekinmeden buradan yada yunuscelenk@gmail.com mail adresinden ulaşabilirler.

Ve bir önerim var. Diyorumki aslında bunu yaygınlaştırabiliriz. Burada büyük bir çoğunluk aklı başında insanlar.. Forumda bir bölüm açılıp bu şekilde misafir kabul edebilecek olanlar konumlarını belirtse, bu sayede uzun yol programı olan arkadaşları hem ekstra maliyetten kurtarabilir hemde pansiyonlara yada kamp alanlarına göre daha güvenli konaklamalarını sağlayabiliriz diye düşünmekteyim.

Ve bir deli kuyuya taş atar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Çok fena bozuldum öyle böyle değil :D

Arkadaşlar bakın bahsettiğim sistem hali hazırda avrupa ülkelerinde kullanılmakta. Insanlar konumlarını bildirir kaç kişiyi ağırlayabileceğini belirtir seyahate çıkanlarda bunu değerlendirir.
    Kimisi öğrencidir harçlığını çıkarmak için cuzi miktarda para karsiligi konaklama sağlar(bunu yaparken evini fotograflar kalınacak yerleri imkanları listeler ki insanlar neye ne kadar ödeyeceğini öğrenmiş olur) kimisi müsait yeri vardır atıyorum sadece motosiklet tutkunlarına yada ne bileyim vosvosculara, yürüyerek seyahat edenlere diye not düşer.
    Bunu ülke içinde de yapabiliriz ve çok da yerinde bir uygulama başlatılmış olur diye düşünüyorum.
    berkcigdem, hyanax100, chetaq ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Super olur hemde, ufak bir ucret karsiligi..

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Fena katılım oldu. Bu kadar desteğe dayanamiiiiciiiim intahar edip konunun kapatılmasını talep ediyorum. Ülkemiz için henüz çok erken zannedersem
    sheriff87 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fena katılım oldu. Bu kadar desteğe dayanamiiiiciiiim intahar edip konunun kapatılmasını talep ediyorum. Ülkemiz için henüz çok erken zannedersem
    biz çoook daha gerilerdeyiz hocam couchsurfing var bize gelmez bu işler daha

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ne yazık ki ülkemizde ki yapılan bütün iyilikler bir şekilde suistimal edildiği için şuanlık böyle bir uygulama oldukça zor bence.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Arkadaşlar merhaba,

Malum yaz gelmesi sebebiyle uzun yol rotaları planlanmakta.. Eğer Rusya üzerinden rota çizen varsa Volgograd şehrinde motosiklet tutkunu arkadaşlarımızı misafir edebileceğim, ağırlamaktan keyif alacağım bir evim mevcuttur. Hiç çekinmeden buradan yada yunuscelenk@gmail.com mail adresinden ulaşabilirler.

Ve bir önerim var. Diyorumki aslında bunu yaygınlaştırabiliriz. Burada büyük bir çoğunluk aklı başında insanlar.. Forumda bir bölüm açılıp bu şekilde misafir kabul edebilecek olanlar konumlarını belirtse, bu sayede uzun yol programı olan arkadaşları hem ekstra maliyetten kurtarabilir hemde pansiyonlara yada kamp alanlarına göre daha güvenli konaklamalarını sağlayabiliriz diye düşünmekteyim.

Ve bir deli kuyuya taş atar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Çok fena bozuldum öyle böyle değil :D

Arkadaşlar bakın bahsettiğim sistem hali hazırda avrupa ülkelerinde kullanılmakta. Insanlar konumlarını bildirir kaç kişiyi ağırlayabileceğini belirtir seyahate çıkanlarda bunu değerlendirir.
    Kimisi öğrencidir harçlığını çıkarmak için cuzi miktarda para karsiligi konaklama sağlar(bunu yaparken evini fotograflar kalınacak yerleri imkanları listeler ki insanlar neye ne kadar ödeyeceğini öğrenmiş olur) kimisi müsait yeri vardır atıyorum sadece motosiklet tutkunlarına yada ne bileyim vosvosculara, yürüyerek seyahat edenlere diye not düşer.
    Bunu ülke içinde de yapabiliriz ve çok da yerinde bir uygulama başlatılmış olur diye düşünüyorum.
    Yettim gari geçen başlık açtım rusya gürcistan motorla giriş diye rusya tarafından bi bilgi gelmedi. Benim bu yaz bi planım var kesin rota ve hatlar belli olmamakla birlikte. Bu couchsurfing olayını daha önce bende deniyim dedim kaldığım memleketin (K.Maraş) sapalığından bi ilerleme elde edemedim. Malum couchsurfingde referansa bakıyo millet gelen giden olmayınca o iş iptal oldu. Avrupada da (italyada) bikaç kez ben kalacak olarak yazdım dönüş olmayınca salladım. Ama şimdi burda görünce tekrar heyecanlandım rusya işi olursa yazarım sana. Motorla rusya ya giriş prosedürle hakkında bilgin varsa ve paylaşırsan mutlu olurum.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ruzgarinizinde.com u takip edebilirsin su an rusya sinirinda..
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB500F
    Böyle bir sistem zaten mevcut ve gerçekten çok kullanışlı. Yararlanmak ve bilgi almak isteyenler için link ;

https://www.airbnb.com.tr/

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yettim gari geçen başlık açtım rusya gürcistan motorla giriş diye rusya tarafından bi bilgi gelmedi. Benim bu yaz bi planım var kesin rota ve hatlar belli olmamakla birlikte. Bu couchsurfing olayını daha önce bende deniyim dedim kaldığım memleketin (K.Maraş) sapalığından bi ilerleme elde edemedim. Malum couchsurfingde referansa bakıyo millet gelen giden olmayınca o iş iptal oldu. Avrupada da (italyada) bikaç kez ben kalacak olarak yazdım dönüş olmayınca salladım. Ama şimdi burda görünce tekrar heyecanlandım rusya işi olursa yazarım sana. Motorla rusya ya giriş prosedürle hakkında bilgin varsa ve paylaşırsan mutlu olurum.
    Bahsettiğim gibi her daim beklerim. Arkadaşları ağırlamaktan keyif alirim. Bir iki hasbıhal edip yeni insanlarla tanışmak benim için yeterli prosedurler icin arkadasinda dedigi gibi ruzgarinizinde sitesine bakacak olursan daha once de butaraflara bikac gezisi olan bir arkadasin sitesi. Onlarada teklifimi sundum ancak volgograd uzerinden cizmemisler rotalarini. Bi dahaki sefere kaldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı mertcck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir sistem zaten mevcut ve gerçekten çok kullanışlı. Yararlanmak ve bilgi almak isteyenler için link ;

https://www.airbnb.com.tr/
    Evet böyle bir sistem mevcut ancak bunu ben biliyorum sen biliyorsun başka kaç kişi biliyor? Burasi motosiklet tutukulari tarafindan cok kullanilan bir forum sitesi, motorcu motorcunun kardeşidir. Yolda durdugunu gorse yaklasir yanina bi sikinti varmi diye sorar genelde. Bu sebeple bu işin burada motorcular uzerinden yapilmasi-gerektiginde kisinin profilini gezerek mesajlarindan referans alinabilme kolaylagi ile desteklenirse yapilabilecek guzel bir uygulama.
    sheriff87 bunu beğendi.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bahsettiğim gibi her daim beklerim. Arkadaşları ağırlamaktan keyif alirim. Bir iki hasbıhal edip yeni insanlarla tanışmak benim için yeterli prosedurler icin arkadasinda dedigi gibi ruzgarinizinde sitesine bakacak olursan daha once de butaraflara bikac gezisi olan bir arkadasin sitesi.
    Eyvallah o taraflara gelirsem uğrarım, mardin taraflarından bi isteğin olursa mesaj atman yeter. :-) Rüzagarınizindeyi faceden takip ediyorum ama sitesine girmemiştim bakarım onada.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah o taraflara gelirsem uğrarım, mardin taraflarından bi isteğin olursa mesaj atman yeter. :-) Rüzagarınizindeyi faceden takip ediyorum ama sitesine girmemiştim bakarım onada.
    Bahsettiğim sistem forum ortaminda tamda bu şekilde işleyecek ve büyüyebilecek birşry işte
    teşekkür ederim. Birgün yolum düşecektir belli mi olur
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)