Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2016 Motosiklet Ehliyet Yasası (Akıllarda soru kalmasın)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    18 yaşında olup a2 ehliyet almak isteyenler 2 senelik a1 ehliyeti almadan a2 ehliyeti alamıyorlarmı? Yani 01.01.2016 dan itibaren herkez a1 ilemi başlıyacak? 404 Not Found

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigit35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce dalaga geçiyosun sandım, sonra farkettim ki 99'lular 16 yaşına gelmiş. Vay anasını
    Seneye 2000 liler alacak ne diyiyosun abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

18 yaşını doldurduktan direk a2 alabilirsin

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşı yükselteceklerine düşürüyorlar, yani 16 yaşındaki çocuk 125 lik herşeyi kullanabilecek...

Bunun dışında ehliyeti alıp direk 600 cc başlamak isteyenlerin +24 yaş olması çok güzel olmuş, fakat onda da 2 sene şartı olmalı bence, yaş kaç olursa olsun 35kw üzeri için 2 sene deneyim şart.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Al işte gene 2 ye bölündü ahali abi bi numara felan varsa verin arayalim soralim. Biri diyor kazanilan hak geri alinmaz biri diyor hepsi değişecek.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Adamlar demiş işte mevcut ehliyetin varsa değiştirene kadar surmeye devam et diyor... mevcutlar neden değişir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

YENİLEME SIRASINDA ESKİ SÜRÜCÜ BELGESİ GERİ ALINACAK
    Müracaat sırasında Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik’te belirlenen sağlık şartlarını taşımaları kapsamında sağlık raporu istenecek. Bu şekilde yenilenen sürücü belgeleri için harç alınmayacak. Yenileme müracaatı sırasında eski sürücü belgesi geri alınacak. Müracaatı tamamlananlara sürücü belgeleri teslim edilinceye kadar araç kullanabilmeleri için 15 gün süreyle geçerli olmak üzere ‘Sürücü Belgesi Yerine Geçen Geçici Belge’ verilecek
    Kaynak:Haberler.com

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yaş 28, 2014 eylülde a2 alıp 250 cc motor aldım, şimdi 2016 şubatta 600 cc motor almak istesem ne yapmam gerekiyor?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunun yaşla ne alakası var ki ? Yine yüzlerine gözleri bulaştırdılar. Yaş kaç olursa olsun en küçüğünden başlatıp, birer yıllık tecrübeler ile üst sınıfa geçireceksin. Geçirirken de geçeceği sınıftaki motorla sınava sokacaksın. Sınav da şimdiki gibi 10 km hızla 3 tane kukayı geçmek değil, belirli bir süre içerisinde bir parkuru kukaları devirmeden tamamlamak olacak. Hani bazı yarışmaları yapılıyor ya onun gibi bir şey. Bunun biraz daha kolayı tabi. Linkini aşağıya veriyorum :

https://www.youtube.com/watch?v=q3DtCiqp9d8

Böylece adam ehliyeti alıp bir yıl yattı mı yoksa tecrübesini arttırdı mı anlayacaksın. Geçemeyene 3 ay sonra gel diyeceksin. Biz bunu burada iki dakikada yazıyoruz ama motosikletin M'sinden anlamayan kural koyucular iki sene düşünüp, ortaya düzgün bir şey çıkaramıyorlar. Hiçbir şey bilmiyorsanız gidin Avrupa'dakinin aynısını uygulayın.

victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce dalaga geçiyosun sandım, sonra farkettim ki 99'lular 16 yaşına gelmiş. Vay anasını
    Zaman geçiyor reis.

Çok şükür yıllar önce hallettik bu işi.

99'da ben dort yillik memurdum simdi yaslandigimi hissettim.

Motosikleti
    Bianchi Mach-1 150
    Arkadaşlar ben bianchi mach-1 150 alacağım.Bende şimdi ehliyet yok sadece B sınıfı ehliyet var.A1 ehliyeti 125 CC ye kadar motorlara veriliyormuş.Benim motorum 150 lik olduğuna göre A2 alacağım.A2 ehliyet sınavında da vitesli motor sürdürüyolar.Ama ben hiç bilmiyorum vitesli motor nasıl sürülür.Benim amacım scooter sürmek vitesli motor istemiyorum.Sürücü kursundaki arkadaşıma sorduğumda yılbaşını bekle yılbaşından sonra sınavları scooter larla yapacaklar dedi.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Yılbaşından sonra sınavda scooter da sürebilcekmiyiz?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yine mecliste okuma yazma bilmeyenlerin (milletvekilleri, meclis uzmanlari, icisleri ve diger bakanliklardan gelen yetkililer, komisyon uyeleri vs... ) yazdigi bir kanunla karsi karsiyayiz.
    her okuyan ayri bir sey anliyor.
    kimsenin durumuna hitap eden acik bir tanim yok.

kanunlar boyle yazilir ki;
    burokratik oligarsinin gucu eksilmesin…
    yarin bir gun polisle karsilastiginda yorum yetkisi poliste olsun.
    daha da ileri gidilirse soz, yorum hakki hakimde savcida olsun…
    ileride milletin karsilasacagi cikmazlar, sorunlar eksilmesin…

ne diyelim;
    Allah’in gazabi uzerlerine olsun…

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaşında olup a2 ehliyet almak isteyenler 2 senelik a1 ehliyeti almadan a2 ehliyeti alamıyorlarmı? Yani 01.01.2016 dan itibaren herkez a1 ilemi başlıyacak? 404 Not Found
    18'ini bitiren herkes A2 alabilir, deneyim sarti sadece A almak isteyenlerde.
    Hayir herkes A1 ile baslamayacak, 18 yasini dolduranlar A2, 24 yasini dolduranlar A ile baslayabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş 28, 2014 eylülde a2 alıp 250 cc motor aldım, şimdi 2016 şubatta 600 cc motor almak istesem ne yapmam gerekiyor?
    Birtek bayiden satin almaniz gerekiyo, sizi etkileyen hicbir sey yok merak etmeyin .

6 aylık a2 ehliyetim var.1992 doğumluyum.a2 demi kalmış olacağım yani

Motosikleti
    asya

Yani ben b sınıfı ehliyetimle 50ccye kadar surabilcem mondial revival,kanuni pony , yuki snoopy tarzı , 125 cc fln hurafe ?

Motosikleti
    Xj6
    yeniden değil kartın değişecek

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X

Kardeş attığın linkde m sınıfı 125 cc diyo ama resmi gazetede moped diyo ve mopedi 50cc olarak tanımlıyo

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    merhaba 09.10.1999 doğumluıyum 3 ay sonra a1 alabiliyormuyum ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)