Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Yzf R6 Vites Göstergesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Merhaba arkadaşlar bildigi kadarıyla r6 da vites göstergesi yok bu sonradan takılan göstergeler varya onu uygun fiyatlı nerde bulabilirim takabilirim ankaradayım ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.T RC0.H0.Xgear+display.TRS0&_nkw=gear+display&_sacat =0
    Verdiğim linkten biraz bakın. 3 dolara da var 20 dolarada. Hangisi kafanıza yatarsa hemen hemen hepsi aynıdır.
    Türkiyede bulamazsınız bulsanız bile bu kadar ucuz olacağını sanmıyorum. Genellikle çinde üretiliyor hepsi yani aynı mal.
    Bu vites göstergelerini sizde takabilirsiniz aldıktan sonra ama uğraşmam derseniz bir elektrikçi kolaylıkla takar.
    Ebay'e alışık olduğum için ordan verdim linki, aliexpress'tende bakabilirsiniz belki biraz daha ucuz olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    evet bakmıştım burdanda yani 5 dolarlık şey için okadar beklemekte saçma geliyor türkiyede yokmudur satan acaba

uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    http://www.sahibinden.com/yedek-parca?query_text=motosiklet+vites+g%C3%B6stergesi

Fiyat farkı ortada.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Yanlış bilmiyorsam bu aletler elektronik değil yani birebir bağlı değil sensörlü çalışıyorlar. Orjinal gelen dijital göstergedeki vites göstergeleri direk beyne bağlı ama bunlar sensörle yani pedali yukari attiginizda 1 artiriyor assagi indirdiginizde 1 azaltiliyor mantigiyla çalışıyor. Belki şuan tamamen uyduruyorum bilmiyorum ninja 300 almadan önce bende arastirmistim boyle olduğunu duyup almamistim ki zaten motoru aldiktan sora ne kadar gereksiz olduğunu anladım. R6 kullanabilcek yetenekteki bi kişi neden vites göstergesine gerek duyar ki?

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam bu aletler elektronik değil yani birebir bağlı değil sensörlü çalışıyorlar. Orjinal gelen dijital göstergedeki vites göstergeleri direk beyne bağlı ama bunlar sensörle yani pedali yukari attiginizda 1 artiriyor assagi indirdiginizde 1 azaltiliyor mantigiyla çalışıyor. Belki şuan tamamen uyduruyorum bilmiyorum ninja 300 almadan önce bende arastirmistim boyle olduğunu duyup almamistim ki zaten motoru aldiktan sora ne kadar gereksiz olduğunu anladım. R6 kullanabilcek yetenekteki bi kişi neden vites göstergesine gerek duyar ki?
    Usta vitese baktıgımdan degil örnegin panikledim fren yaptım ettim o panikle aklımda kalmaz hangi viteste oldugum birde rahatlık yani vitesi görmek

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı spxwOw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta vitese baktıgımdan degil örnegin panikledim fren yaptım ettim o panikle aklımda kalmaz hangi viteste oldugum birde rahatlık yani vitesi görmek
    R6 biraz erken mi olmuş acaba?
    yusufozugenc bunu beğendi.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Panik fren yapmadan önce gittiğin vitesi aklında tutman lazım, panik fren + motor freni yapabilesin. Ayrıca motor freninde motorun kompresyon gücünden faydalanabilmen içinde motorun ex-up açtığı devirin üstünde gitmen lazım. Kabaca tabiriyle redline girmeden önceki rakamın / yarısı... ortalama olarak 7.000dd üstü gittiğin vitesi bileceksin, ani durumlarda motor freni + fren yapman lazım.. R6 başta olmak üzere hemen hemen bütün 600cc ve üstü motorlar bu şekilde durdurulması sağlıklıdır...
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Zamanında ben de vites göstergesi konusu açmıştım,yine acemi demişlerdi. Ya size ne kardeşim? Gerekli görüyorsak kullanırız.
    Ebay'de satılan yukarı aşağı mantığıyla çalışanlardan uzak durup biraz kaliteli ürünlere yönelin derim ben

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    doğrudan ecu dan bilgi alan gipro vs markalar var. ben aynı yöntemle çalışanını getirttim çinden, ingilizceniz iyiyse takabilirsiniz ancak basit bişey istiyorsanız gipro, healtech gibi markaları tercih edin.

çin malı manyetik sensörlü şeylerle uğraşmayın. tamamen para kaybı.

http://www.ebay.com/itm/FOR-Yamaha-X...-/200986695448

marka belirttiğine bakmayın, açıklamada ducatinin 2 modeli hariç tüm motosikletlere uyumludur yazıyor. tek şartı hız göstergesinin telli değil elektronik sensörlü olması gerektiği.

yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. takarken hangi ecu kablosunun ne işe yaradığını servis manüelinden bakarak montajını yaptım.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudan ecu dan bilgi alan gipro vs markalar var. ben aynı yöntemle çalışanını getirttim çinden, ingilizceniz iyiyse takabilirsiniz ancak basit bişey istiyorsanız gipro, healtech gibi markaları tercih edin.

çin malı manyetik sensörlü şeylerle uğraşmayın. tamamen para kaybı.

http://www.ebay.com/itm/FOR-Yamaha-X...-/200986695448

marka belirttiğine bakmayın, açıklamada ducatinin 2 modeli hariç tüm motosikletlere uyumludur yazıyor. tek şartı hız göstergesinin telli değil elektronik sensörlü olması gerektiği.

yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. takarken hangi ecu kablosunun ne işe yaradığını servis manüelinden bakarak montajını yaptım.
    bu iş görürmü diyorsun montajı kolaymı birde ben yapabilicekmiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)