Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çarpıp Kaçan Taksici Nasıl Bulunur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Bugün saat 11:00 civarında Barbaros Bulvarı'ndan aşağı inerek Ortaköy'e dönmek için beklerken önümdeki taksici geri vitese takarak (heralde oraya dönmekten vazgeçti) motoruma çarptı. Bu arada yolda orta şeritten sakin sakin gidip sinyalimi verip ışığı beklemeye başlamıştım, aradan derecen hızlı gelme gibi bir durumum da yoktu. Artçım olduğu için dengeyi biraz zor sağladım ama düşmeden durdum ve ayaklığı açıp inerken taksici arabasından indi, tamponuna baktı ve gidiyordu, ben de kaskı çıkarıp nereye rapor tutacağız dedim, dememle beraber abartmıyorum koşarak atladı ve gitti. Kaskı tak bin git derken gözden kayboldu, aralarda derelerde 12:30'a kadar aradım ama bulamadım. 155'i arayarak ihbarda bulundum ama prosedürü bilmeden olay yerini terk ettiğim için sanırım yapacağım bir şey yok, maalesef avukatım ile görüştüm o da hasar yoksa uğraşma değmez dedi. Motorumda hasar yok, yetkili servisine götürdüm kontrol edildi ve sonrasında da yol yaptım bir sıkıntı yok.

Şimdi sorum şu, plakasını aldığım taksinin durağını vs. nasıl öğrenebilirim? Taksiciler odasına ulaştım ama form doldurun diyorlar, formda da TCKN dahil ne kadar bilgi varsa istiyorlar doldurmadım normal olarak, daha da önemlisi kimi kime şikayet ediyorum diye düşündüm Ayrıca o sırada taksiyi kullanan kişinin ehliyetsiz veya benzer bir durumda olduğuna eminim, kavga edeni, silah çekeni, her türlü pisliğini gördüm de bu kadar hızlı kaçanını ilk defa gördüm

Bu taksiciyi bulmak istememin tek nedeni de kendisi ile konuşmak, gerçekten nasıl bu kadar rahat olduğunu merak ediyorum sadece bunu soracağım. Bu gibi bir durumda kalırsanız da sakın olay yerini terk etmeyin, arayın polisi hem ihbar hem de tutanak için ekip isteyin, olay yerini terk etmemek lazımmış.
    cemmoto41 ve Salih_T bunu beğendiler.
    www.capitalcitychoppers.org

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    geçmiş olsun demek gerekir yinede bu taksi olayını bilmiyordum güzel hatırlatma oldu teşekkürler
    eek bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    koşarak kaçma olayı iyiymiş=)
    geçmiş olsun
    eek bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Üstadım geçmiş olsun, kaza mahallini terk etmek yerine trafik ekibi isteseydin, kamera görüntülerinden falan bulurlardı. Böyle durumlarda takip etmek yerine plakayı not etmeye, mümkünse bir kare fotoğraf çekmeye çalışın.
    Motorunda hasar yoksa da uğraşmak lazım böyle haysiyetsizler ile, lan bi gel bi geçmiş olsun varmı birşeyin de, gönlünü al karşıdakinin, kimseye tecavüz etmiyoruz, ama yok. Tak vitese gazla gitsin. Muhtemelen bir şey çıkmaz.
    eek bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım geçmiş olsun, kaza mahallini terk etmek yerine trafik ekibi isteseydin, kamera görüntülerinden falan bulurlardı. Böyle durumlarda takip etmek yerine plakayı not etmeye, mümkünse bir kare fotoğraf çekmeye çalışın.
    Motorunda hasar yoksa da uğraşmak lazım böyle haysiyetsizler ile, lan bi gel bi geçmiş olsun varmı birşeyin de, gönlünü al karşıdakinin, kimseye tecavüz etmiyoruz, ama yok. Tak vitese gazla gitsin. Muhtemelen bir şey çıkmaz.
    Ah hocam keşke ama bir an sinirle yetişirim peşinden diye düşündüm, durup polis çağırmam gerekirmiş 155'i arayınca öğrendim. Ki olayın olduğu yer Barbaros Bulvarı her yer kamera dolu zaten. Dediğiniz gibi özür dilese zaten sorun değil, benim de bazen sıkışık trafikte aynasına çarptığım araçlar oluyor hasar olmadığını bilsem bile özür dileyip istersen rapor tutalım diye duruyorum, veya geçerken çantaya & aynaya dokunan oldu hepsi de özür diledi, ben de tepki bile vermedim iyi günler diledim
    www.capitalcitychoppers.org

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçenlerde bi konuda taksicilere giydirdim geneleme yaptım diye demedikleri kalmamıştı forumda herkesin babası taksici galiba Ama tekrar ediyorum istanbulda adam gibi taksici yok hepsi kasap hepsi bisiklet kullanır gibi araç kullanıyorlar, benim bile motosikletle acaba geçebilir miyim oradan dediğim yerlere koca götlü araçlarıyla zınk diye burunlarını sokuyorlar, ne çevrelerine saygıları var ne yolcularına.

Yine aklıma geldi yine kızdım arkadaş ya keşke gimeseydim konuya

Motosikleti
    Msx 125
    Savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın çarpıp kaçtığına dair, polis olayı işleme alacak çevredeki güvenlik kameralarını toplayacak karşı tarafla iletişime geçilecek ve hasarın karşılanacak, aynı durum arabayla başımıza geldi bu şekilde çözdük.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın çarpıp kaçtığına dair, polis olayı işleme alacak çevredeki güvenlik kameralarını toplayacak karşı tarafla iletişime geçilecek ve hasarın karşılanacak, aynı durum arabayla başımıza geldi bu şekilde çözdük.
    Sonra arkadaşa da kaza mahallini terk etmekten işlem yapılacak falan. Nasıl ama
    2012 yılında olması lazım, otomobille 9 yaşında bir kıza çarpmıştım, tabi mevki saçma, ambulans çağırsak ne zaman gelir Allah bilir, aldım arabaya, çevredekilere de ailesine, okuluna haber verin X hastaneye götürüyorum dedim, yakıp dörtlüleri yapıştırdım hastaneye. Hastanede kontroller, filmler falan, birşey yok, 6 saat müşahede altında tutulcak dediler, 6 saat bekledim başında, polis gelmiş "arabayı kaza mahallinden kaldırmışsınız, işlem yapmamız gerek" dedi, ben de "araba kapının önünde, anahtarı da üzerinde, çalmamışlarsa hala duruyodur, yakıtı bitmediyse de çalışıyodur, ruhsat torpidoda, git ne halt ediyosan et!" deyince birbirimize giriyorduk. Yahu biliyosun kazayı yaptığımız yeri, hastane polisine rapor tutturduk, ambulans geç gelecek, onu da biliyosun, daha derdin ne? Ama yok, makbuz onlarda ya, yazacaklar. Bilmiyom, yazdılarsa da babam söylemedi.
    yasdal, Salih_T ve eek bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/148938-kask-kamerasinin-faydalari-ve-on-bilgi.html
    eek bunu beğendi.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Motosikleti
    Tracer 9
    SJ5000+ almıştım, bilgisayara aktarması ve birleştirmesi zor geldi diye sattım geçen ay. Bugün aklıma geldi zaten kendime de iyi sövdüm

Motosikleti
    Ninja 300 S.E aranıyor
    2-3 ay önce İzmir'de insan olmayan bir kişi tarafından kullanılan taksi kış günü su birikintisinden aşırı hızlı geçince kaldırımda yaşlılar dahil 3-5 kişi sırılsıklam olduk. Koştum peşinden ileride ki ışıklarda yakalayamadım.
    1) Ara 155 ihbar et
    2) Trafiğe şikayet et
    3) Plaka ile 1-2 tane taksi durağına git %100 onlar kim olduğunu bilir hangi durağa bağlı olduğunu söylerler.

** Konuyu anlatırken bodoslama atlama efendi gibi anlat şu araç sürücüsü burada mı diye olayı tane tane adamlara anlat polise verdiğini de söyle ondan sonra adama saydır.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    MotorcuMuhabbeti kanalın bahsi geçmişti. maalesef bu konuda bir hukuki açık var.

Trafik kazası olduğu için tutanak tut diyor, adam gitti desende değişen yok trafik şubenin yetkisi dışında bir olay adamı bulmak sorgulamak.

Ne yapılacak peki? videoda şöyle bir öneri var... diyorki "Adam bana kasten vurdu, üstüme sürdü, beni öldürmek istedi, canımı zor kurtardım" deyip suç duyurusunda bulunuyorsun. Adamı bulup getiriyorlar, ifadesini almak için.
    eek bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Birader bulup ne konuşacan adamla? Hanzonun teki işte. Konuşulacak bir adam olsa basıp gitmez. Başına bela alacaksın durduk yere.
    eek bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Beyaz masaya da şikayette bulunabilirsin sanırım.
    Bir araştır derim
    eek bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Kamera olayı şart.. Ben aldım bir tane..
    eek bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Hyosung GV650
    http://iteo.org.tr/plaka-sorgulama

bu linki bir denesene
    eek bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün saat 11:00 civarında Barbaros Bulvarı'ndan aşağı inerek Ortaköy'e dönmek için beklerken önümdeki taksici geri vitese takarak (heralde oraya dönmekten vazgeçti) motoruma çarptı. Bu arada yolda orta şeritten sakin sakin gidip sinyalimi verip ışığı beklemeye başlamıştım, aradan derecen hızlı gelme gibi bir durumum da yoktu. Artçım olduğu için dengeyi biraz zor sağladım ama düşmeden durdum ve ayaklığı açıp inerken taksici arabasından indi, tamponuna baktı ve gidiyordu, ben de kaskı çıkarıp nereye rapor tutacağız dedim, dememle beraber abartmıyorum koşarak atladı ve gitti. Kaskı tak bin git derken gözden kayboldu, aralarda derelerde 12:30'a kadar aradım ama bulamadım. 155'i arayarak ihbarda bulundum ama prosedürü bilmeden olay yerini terk ettiğim için sanırım yapacağım bir şey yok, maalesef avukatım ile görüştüm o da hasar yoksa uğraşma değmez dedi. Motorumda hasar yok, yetkili servisine götürdüm kontrol edildi ve sonrasında da yol yaptım bir sıkıntı yok.

Şimdi sorum şu, plakasını aldığım taksinin durağını vs. nasıl öğrenebilirim? Taksiciler odasına ulaştım ama form doldurun diyorlar, formda da TCKN dahil ne kadar bilgi varsa istiyorlar doldurmadım normal olarak, daha da önemlisi kimi kime şikayet ediyorum diye düşündüm Ayrıca o sırada taksiyi kullanan kişinin ehliyetsiz veya benzer bir durumda olduğuna eminim, kavga edeni, silah çekeni, her türlü pisliğini gördüm de bu kadar hızlı kaçanını ilk defa gördüm

Bu taksiciyi bulmak istememin tek nedeni de kendisi ile konuşmak, gerçekten nasıl bu kadar rahat olduğunu merak ediyorum sadece bunu soracağım. Bu gibi bir durumda kalırsanız da sakın olay yerini terk etmeyin, arayın polisi hem ihbar hem de tutanak için ekip isteyin, olay yerini terk etmemek lazımmış.
    taksiciler genelde kaza durumlarında hafif olanlarından kaçmazlar. kaçma nedeni bence plakanın sahte olması olabilir.
    istanbulda %40 oranında sahte plakayla taksicilik yapan kişiler var. örnek anadolu yakasında 34 TJR 47 PLAKALI Line marka bir taksiyi avrupa yakasında aynı model araç ve plaka çıkartarak ( plakayı kendileri bastırıyor ) kullanıyorlar ve müşteri anadolu yakasına gitmek isterse taksiyi arkadaşa devredicem (ortağa yani ) diyerek anadolu yakasına gitmek istemiyor bu gibi durumlar ne yazıkki türkiye gerçeği büyük ihtimalle ehliyetsizlikten değil plakadaki sahtecilik yüzünden bu olaya girmemek için kaçmıştır.
    zihnigonen ve eek bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Savcılığa intikal etmediği veya ölümlü bir kaza olmadığı sürece emniyet mobese kamera kayıtlarına falan bakmaz. Trafik şubenin dışında bir olay olduğu için de kaçan aracı falan bulmazlar. Birtek @tyrung'un dediği gibi 'öldürmek istedi' vs gibi cümleler kullanırsan ifade için adamı buluyorlar. Sen şimdi kaçan şerefsize sadece 'ne kadar rahatsın' demek için bu kadar olaya girmezsin. Bir anlamı da olmaz arkafaşların dediği gibi de adam olsa zaten durur özür dilerdi, başına iş alırsın. Madem plaka aklında yaz foruma her rastladığımızda rezil edelim!
    eek bunu beğendi.

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    yetişsen ne yapacaktın ki abi ? bunlar öyle k a ş a r olmuşlar ki onlara hiç bir şey diyemezsin Haa zaten insan olsa (hasar da yok) k bakma kardeş iyi misin derdi
    eek bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 9
    Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim. Kanıt olmadığı için plaka yayınlamak hukuki olarak beni zor duruma sokabilir. Bundan sonra böyle bir durum olursa yerimden oynamadan polisi arayacağım bunu öğrenmiş oldum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler