Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow mu, Burgman 650 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow 750 ACE
    Herkese selamlar,
    Konu umarım doğru yerdedir.

Biraz garip bir arada kalma durumundayım
    İlk aldığım zaman yine gelip bu foruma heyecanla yazdığım Hyosung GV 250 motorumu bundan 4-5 ay evvel çaldırdım ve hiçbir sonuç çıkmadı. Motorum gittiğimden beri zor duruyorum resmen, beni en iyi sizler anlarsınız.

Genel olarak beğendiğim iki tip motor var: Cruiserlar ve scooterlar. Şimdi yeni bir tane almaya çalışırken eleye eleye bu iki motor kaldı finale.

Honda Shadow görünüm, ses, tarz olarak bana çok uygun. Ancak eskiden beridir Burgman'ların da görüntüsünün hastasıyım. Özelliklerine baktığımda ise Burgman öne çıkıyor açıkçası.

Motoru genel anlamda İstanbul içinde kullanacağım, fırsat buldukça da şehirlerarası turlar...

Motor kişisel bir şey evet ama bana bir akıl verin, sizce hangisi beni mutlu eder?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Akil vermek vs. haddime degil ama kisisel fikir olarak soylersek shadow cok hantal bir sey ya. Kullanmadim on yargili konusuyorumdur belki de ustune oturup kaldirmak bile zulum geldi bana, ki boyu da uzun saga sola cevirmek cok zor gelir. Uzun yolda iyi desen istanbulda napicaksiniz o motoru... Ben o sekilde arada kalsam bi de skuterin tadina bakardim olmadi satar shadow alirsiniz.
    Eski motorunuz icin de gecmis olsun allah tekrar yasatmasin.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 ACE
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akil vermek vs. haddime degil ama kisisel fikir olarak soylersek shadow cok hantal bir sey ya. Kullanmadim on yargili konusuyorumdur belki de ustune oturup kaldirmak bile zulum geldi bana, ki boyu da uzun saga sola cevirmek cok zor gelir. Uzun yolda iyi desen istanbulda napicaksiniz o motoru... Ben o sekilde arada kalsam bi de skuterin tadina bakardim olmadi satar shadow alirsiniz.
    Eski motorunuz icin de gecmis olsun allah tekrar yasatmasin.
    Eyvallah dostum, Burgman 650 aldım.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Her şeyden önce iki farklı motosiklet tipinden birini seçmen gerekir.Senin sorun,elmamı alayım armutmu alayım gibi değide;Elmamı alayım pırasamı alayım gibi olmuş
    İstanbul da ve uzun seyehatlerde kullanıcam dediğin için Shadow sana uymaz.Şehiriçi trafikte çok zorlanırsın.Ayrıca uzunyol seyehatleri içinde pek uygun bir motosiklet değil.
    Geriye Burgman 650 kalıyor.Bu motosiklette şehir içi için biraz iri ama uzun yolu gayet tatminkar.Ancak onunda triptonik şanzıman arızalarının çok ve pahalı olduğunu duyuyoruz.
    Senin arzu ettiğin iki işi birden görecek daha mantıklı motosikletler var.Başka seçenekleride gözden geçir derim.

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    kazasız belasız sürüşler dilerim, tekrar çalınmaması dileğiyle...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun,hırsızlık moda oldu cezasıda yok,devlette sağolsun,ilgienmeyior,şehir içinde sürekli kullancağınaza göre Shadow ağır kalır,sıkışık trafikte yorar bence Burgaman size daha yakın

Motosikleti
    Honda Shadow 750 ACE
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyden önce iki farklı motosiklet tipinden birini seçmen gerekir.Senin sorun,elmamı alayım armutmu alayım gibi değide;Elmamı alayım pırasamı alayım gibi olmuş
    İstanbul da ve uzun seyehatlerde kullanıcam dediğin için Shadow sana uymaz.Şehiriçi trafikte çok zorlanırsın.Ayrıca uzunyol seyehatleri içinde pek uygun bir motosiklet değil.
    Geriye Burgman 650 kalıyor.Bu motosiklette şehir içi için biraz iri ama uzun yolu gayet tatminkar.Ancak onunda triptonik şanzıman arızalarının çok ve pahalı olduğunu duyuyoruz.
    Senin arzu ettiğin iki işi birden görecek daha mantıklı motosikletler var.Başka seçenekleride gözden geçir derim.
    Karşılaştırmanıza katılıyorum, soruyu bile bile sordum çünkü çok kararsızdım o dönemlerde Ama Burgman aldım ve şuanda gayet mutluyuz kendileri ile. Çok teşekkürler cevabınız için. Bir soru: Sizin mantıklı diyebileceğiniz motosikletler nedir? Bir sonraki etap için aklımda olsun.

Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız sürüşler dilerim, tekrar çalınmaması dileğiyle...
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,hırsızlık moda oldu cezasıda yok,devlette sağolsun,ilgienmeyior,şehir içinde sürekli kullancağınaza göre Shadow ağır kalır,sıkışık trafikte yorar bence Burgaman size daha yakın
    Valla ilk yaşadığım hırsızlıktı ve çok, çok kötü hissettirdi sağolsun. Hala ara ara vuruyor acısı, kendimi internette bir iz var mı diye araştırırken buluyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Nc 750x düşünülebilirdi. Hep parçası ucuz hem yakıtı. İhtiyacın kalmaz inşallah ama burgmanın parçaları servet değerinde.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    scooterden daha çabuk sıkılırsın.Şayet ben öyleyim vitessiz motor kullanınca kendimi çıplak gibi hissediyorum debriyaj,vitesi arandaki sıcaklık anlayamazsınız...

Sabahları gördüğüm işe Shadow la giden biri var o ses ve oturuş biçimi zaten kendini kanıtlamaya yetiyor alabilsem shadow alırım.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    adam sezonu bitirmiş hala tavsiye veriliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)