Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Platform'dan düşenler dernegi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Selam arkadaslar herkese merhaba bu ehliyet sinavinda platform dan gecerken bir taktik vs varmi hergun ortalama 30km e5 te en sagdaki beyaz cizginin ustunden gidiyorum gel gelelim sinavda hep dustum ustunden bi taktigi varsa paylasirsaniz sevinirim (:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Gözleri kaldırıp ileri bakmak, platforma hiç bakmamak
    Aalan el veriyorsa 20-30 km hızlara çıkmak

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    platformu tam hizala, dar açıyla girersen düşersin..

Alıntı Radioheadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar herkese merhaba bu ehliyet sinavinda platform dan gecerken bir taktik vs varmi hergun ortalama 30km e5 te en sagdaki beyaz cizginin ustunden gidiyorum gel gelelim sinavda hep dustum ustunden bi taktigi varsa paylasirsaniz sevinirim (:
    O beyaz çizgi dediğin boya, yol tutuşu devasa biçimde düşürür, seninde düşmene sebep olabilir. Acilen bu yaptığından vazgeçmeni tavsiye ederim.

Platform dediğiniz şeyin, düz yoldan tek farkı motosiklet dandik ise iki kez tak etmesi, kısaca tak tak bitti. Eğer motosiklet sağlam amortisöre sahipse onu bile yapmaz.
    braveguy ve leokaplann bunu beğendiler.

Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    yapman gereken doğru hizayla hızın çok yavaş olmadan platforma çıkmak üstündeyken ileri doğru bakıp dengeni bozmadan biraz motorun üstüne yatmak,platformu düşünürsen düşersin

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok basit aslında;
    1-) Platforma çok yaklaşmadan (en geç 3 metre kala) platforma göre ortalıyorsun. (Son anda ortalamaya kalkarsan o iş zor. Uçaklardan örnek alarak yaptım ben hep ve hiç düşmedim. Uçaklarda havaalanına uzak mesafeden piste ortalamaya başlarlar.)
    2-) Platforma ortaladığına emin olduktan sonra (özellikle platform üzerindeyken) kesinlikle platforma değil, ileriye bakıyorsun.
    3-) Ne çok yüksek devir ne de düşük devirde kullanmıyorsun. ideal devirlerde kullanmak lazım. (motora göre 5-6-7 bin)
    4-) Gidonu çok sıkmıyor, panik yapmıyor, düz yolda gittiğini düşünürcesine geçiyorsun.

Bu kadar.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bende yere düşenler sandım hızla geldım ben motorla beraber kendimde düstum. ŞOYLE KII platforma çıkmayı cok sevmıştim cokta basittir ortaliyorsun hizini arttiriyorsun ciktiginda inene kadar gazla oynamiyorsun ileri bakiyorum birsey yok ve okadar sefer bir kere bile platformdan inmemistim her cikisimda dumduz bitiriyordum

Ama bir kerecik tereddut ettim acaba duz mu ya ? Boyle gecer miyim diye dusunurken cıktim ve yere sağlam kapaklandım eger tereddut ediyorsan dur :D sadece onu diyebiliyorum ve rahat ol

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Platform buysa ve 5 metre düz gidemiyosanız atın kendinizi o platformdan aşağı
    Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler ama bisikleti kaldırımda sürmeyi bilen birinin bile zorlanmayacağı birşey.
    spectre bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=-pHMeAiyR7c
    Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler ama bisikleti kaldırımda sürmeyi bilen birinin bile zorlanmayacağı birşey.
    Bu eskidendi artık trafik vesairede var ve platformlar böyle değil.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    1 sekizden çıkar çıkmaz platform karsılayacak seni ortalama 10 km olan hızını 15 ila 20 km hıza cıkartıp motoru dengele

2 platforma 1 metre kala platformu ortala ve ileriye bak bunları yaparken motorla bir butun ol depoyu kavra gidonu sabit tut

3 platformun ustune cıktıgında gazı hafıf kıs baska birsey yapma

4 platformdan in

dikkat edilecek hususlar

1 platforma duz bir sekilde cıkamazsan ustunde kalmak ıcın çabalama

2 eğer ön teker platformdan asagı iner ise kesinlikle geri çıkarmaya çalışma yüzde yüz motoru yatırır düşersin

3 platformun sag ve sol üst uclarında gitme lastık esneyıp veya kayıp motoru yatırabılır

en önemlisi platformu fazla gözunde buyultme aslında cok kolaydır altın kural indin diye cıkmaya calısma o parkurda ortalama 5-6 tur atacaksın zaten ındın dıye hemen bırakmazlar ama cıkmaya calısırsan motor yatar dusersın halıyle kalırsın

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    karsiya bak gazi ac

şu an platformlar ~8-10 metre, ince ve ~5 santim yüksekliğinde..

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    yanlış bilgiler var!!

platforma yaklaşırken 5-6 metre önce platformu hizala ve dümdüz gel.
    hızın 15 km civarı olsun ve 2. viteste ol.
    dizlerinle depoyu tut, ellerini sakın sıkma!
    ön teker platforma çıkmadan hemen önce biraz gaz ver ve gazı öylece kilitle.
    platformun sonuna bak ve gaz kesmeden göz açıp kapayıncaya kadar platformdan geç
    hadi hayırlı olsun sakın ola ellerini sıkma, gazı kesme ve platforma yamuk yaklaşma!!

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    direksiyon sınavında platform diye inşaat kalası koymuşlardı :D
    oggomoggo bunu beğendi.

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Ben platforma baktım önce sonra üstüne çıktıktan sonra 2vitesteyim gazı birden sona dayadım hızlı birşekilde geçtim kurtulduk aldık şükür ehliyeti 3 ay oldu

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Platforma girdigin an gidonu birak gozlerini yum Motor kendi gider

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Platforma dar açıdan dönerek girme, geniş açıdan dön ve platformu karşına al.
    Platformu ortalayarak ve dengeni kurarak platforma yaklaş.

Motora gaz verdiğin oranda dikleşir ve düz dengeli gider.
    O yüzden platform geçişinde gaz vermen gerekiyor.

Platform üzerinde giderken de tam karşıya bak. Karşında ev, apartman dairesi vb ne varsa balkonuna felan sabit düz bak.
    Rahat bir duruş, relax, gidonu çok sıkmadan, tam karşıya bakış.

Platform üzerinde giderken de gazı çok abartmadan açarak ilerlersen, sorunsuz geçersin inş.

Asfalttaki boyalı yerler lastikleri kaydırır ; aman dikkat.

Motosikleti
    MT-25
    olur gider tasalanma calis

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    1.vites gibi gaz tepkisinin fazla olduğu bir viteste girmeyin, platforma çıkınca sonuna odaklanıp gazı biraz açarak ve tereddüt etmeden gidin yeter. İlk sürüşümden beri bir kez bile düşmedim platformdan, Allah göstermesin :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)