Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Zamandır

Motovento
    REKLAM ALANI
    degisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kundial 150RF
    Merhabalar iyi forumlar.

Uzun zamanlardır bugünün düşünceleri ve hayalleriyle kendimi avutuyordum ancak sonunda motorlu iki tekerime bende kavuştum.19 yaşında garip bir üniversite öğrencisiyimdir,neyse konumuz bu değil,2 yıldır hayalini kurduğum motosiklet sevdasına 2 gün önce son verip ikinci el çinli bir scooter alarak başlamış bulunuyorum.Neden ikinci el çinli bir scooter elimdeki nakit para buna yetiyordu ve öğrenci olmanın getirdiği zorluklarla daha fazla beklememek için motoru sağlam kaportasıda orta derecede Mondial 150 RF(2012 trafik çıkışlı,1200 lira) aldım.Motor kalkışlarda çok seri son hız olarakta 120 civarında gidiyor.Kaskım halihazırda vardı ancak mont eldiven dizlik vs. yoktu onlarında siparişini verdim ve birkaç güne elimde olacaklar.1000 liraliık ekipmanla 1200 liralık motosiklet sürmeye evet utanmıyorum çünkü elimdeki tüm parayı gidip motosiklete gömmektense ekipmanımı alıp güvenli bir şekilde seyahat etmek istedim.

Bunlar tabi işin maddi kısmıydı,manevi kısmında ise pek çoğumuzun ailesi gibi benimde ailem motora karşı çıkan insanlardı ancak 2 yıllık bir çaba ve ufak scooterın tatlılığıyla bu korkuyu yavaş yavaş aşmış bulunuyoruz.Ufak çaplı alışverişlere yollanıyorum babam alıp kendi işlerini görmeye gidiyor...

Yani yeni başlayacak kardeşlerime abilerime ablalarıma demem o ki aile baskınız varsa tatlı bir scooter,bilinçli kullanım,emek ve ekipmanlar işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu arada büyük cc motor kullanıcılarına sitem etmekteyim,yolda giderken selam verdiğim zaman sanırım şu saate kadar selamıma karşılık veren çıkömadı.
    Ufuk82, mhmtesk, RAMİREZ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Hayırlı olsun ,inşallah ekipmanların gerekeceği bi durum yaşamazsın
    Alıntı degisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada büyük cc motor kullanıcılarına sitem etmekteyim,yolda giderken selam verdiğim zaman sanırım şu saate kadar selamıma karşılık veren çıkömadı.
    Selamsızlar olarak bilinen türe rastlamışsındır Sen yinede selamını eksik etme.
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

Motosikleti
    Kundial 150RF
    Alıntı Doçkinderi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ,inşallah ekipmanların gerekeceği bi durum yaşamazsın

Selamsızlar olarak bilinen türe rastlamışsındır Sen yinede selamını eksik etme.
    Sadece kasksızlara selam vermeden geçiyırum

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Sadece kasksızlara selam vermeden geçiyırum
    Kasksız motorculara selam verilmez, genelde sela verilir
    kordinaryus, shruikan, Zell ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Hayirli ugurlu olsun.parani cok iyi degerlendirmissin mobilet bile alsan dustugunde ekipman yoksa her turlu tehlikeye aciksindir.tekerin duz bassin

Motosikleti
    Kundial 150RF
    Valla 250lik 600lük pahalı motosikletlere kasksız biniyorlar artık helvasını yeriz :D

İleridede motosiklete binebilmek için ekipman mühim

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Hayırlı olsun en kısa zamanda daha iyi motosikletlere binersin insallah.
    Bugün 1200 liralık motora binersin yarın 12 bin liralık motora binersin
    Selam vermeyen motorculara da burdan selam olsun
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Ne mutlu okudum sevindim.. Ekipman hususundaki hassasiyetiniz ne hoş ! Asıl motorculuk bence budur..Bütçeniz el verdiğince zamanı geldikçe daha güzellerini gönlünüzdekini sürmenizi dilerim.

kazasız belasız

Motosikleti
    Kundial 150RF
    Gözüm yükseklerde değil şimdiden baya bağlandım denebilir gidişi iyi duruşuda iyi denebilir,bakalım başlangıç oldu benim için

Motosikleti
    MT-25
    Gözüm yükseklerde değil şimdiden baya bağlandım denebilir gidişi iyi duruşuda iyi denebilir,bakalım başlangıç oldu benim için
    gerisi gelir tutku da varsa, değne keyfine !
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hayırlısı olsun motor motordur şimdi 600 rr a biniyorum (gerçi patladık karizma fena çizildi o ayrı )zamanında 125 lik mondial ede bindim sürüş zevkini puanlarsan 600 rr 100 puansa mondial in puanı inanki yerlerde değil en az 70 puan eder di

her gün motora bindiğimde sanki ilk sürüş gibi o heyecan yine var bende , bu heyecan sende de varsa sorun yok 125 lik olsun bizim olsun takma kafaya hayat bu neler gelir neler geçer bilemeyiz
    degisik bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah, bende sizin gibiydim ilk olarak mondial zc150yle başlamıştım motor macerama. Ne kask takardım o zamanlar nede başka koruyucu bir şey, Allah'a şükürler olsun hiç bir kaza düşme gelmedi başıma. Zamanla dünyanın en büyük yanlışını yaptığımı öğrendim. Şuan 636'm var neyin ne olduğunun tam olarak farkındayım devamlı full ekipman biniyorum ve mondial'ime de full ekipman biniyorum yolda insanlar uzaylı görmüş gibi bakıyorlar, ne gerek var ki bu kadar giymeye diye soranlar bile var. Motora yeni başlayan biri olarak korumalı kullandığın için tebrik ediyorum seni, umarım dilediğin motora dilediğin ekipmana sahip olursun.
    degisik bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Ufak sukutırın hastasıyım aga...Tır tır tır tır giderim, yere düşse kimseye minnet etmem kaldırırım, terlik gibi istediğim yerde takılırım.... Şehiriçinde 10 numaradır sukiş... candır.

Bu arada ekipman konusunda da çok tebrik ederim. Bilinçli gençlik geliyor agalar diyorum da inanmıyorlar bide...
    degisik bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Hayırlı olsun.
    degisik bunu beğendi.

Motosikleti
    Kundial 150RF
    Teşekkürler ,tabi bir kaç günde motorcuların canını sıkan bir kaç olayda başıma geldi gelmeye devam ediyor ancakl ilk güne göre hızımı düşürdüm sollamalarda trafikte tempom mecburiyetten artmaya başladı sadece ,yeni başlayan arkadaşlarada benden not gidip sıfır cbr'lar yzf'ler alacağınıza bir kaç ay bile olsa bir kundial alın çünkü motor her şekilde çiziliyor .Bir yere sürttüğümde kundial için dönüpte sürttüğüm yere bile bakmıyorum .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)