Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc köylü motoruyla honda 600rr kafa tutuyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Tam bir cahil işi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr her haliyle geçer ama bu cg 300 lük vardır rahat ayrıca bazı arkadaşlar silindir olayına takılmışlar silindir artınca güç artmaz önemli olan hacimdir kaç silindir olduğu değil hacim ne kadar büyükse o kadar iyi gider ha fazla silindirin avantajı motorun daha kolay ve çabuk devirlenebilmesidir bide ybr demiş arkadaşın birisi ybr falan hikaye kalır bu cg en aşşağı 210 rahat yapıyordur ybr 100 ü geçeceğini sanmıyorum hadi 105 yapsın 60 kg motor 300cc adam bide üstüne yatıyor hava sürtünmesi büyük motorlara göre baya az lastikler ince sürtünme az ama ne yaparlarsa yapsınlar 600rr yi geçemezler çünkü arada onlarca beygir farkı var
    Silindir artinca guc artar, tork azalir. Bugattiyi tokatlama olayina pek takilmicam, ama aradaki agirlik vs gibi seyler etken. Motorun yapisi ayrica.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    şu olayı Burt Munro yapsa bir çoğunuz helal olsun dersiniz. ama bizim gençlik yapınca vur aşağı fırlat yukarı hep bir aşağlama..yazık!!!
    Memory42, erensipahi ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardeşim dediğimiz şeyler aynı noktaya varıyor ben mühendisler ile sidik yarışına girmiyorum ama silindir sayısı arttıkça motorun devirlenme süresi azalır ama senin dediğine göre silindiri çok olan araba iyi gider mantığı devreye giriyor v12(12 silindir) arabaları v8(8 Silindir) arabalar geçiyor ne oldu hani silindiri fazlaydı hatta 4 silindirli volkswagen golf mk2 bir araç var 16Wampir diye lakabı var 16 silindirli bugattiyi tokatlıyor drag yarışında istersen videolarınıda atarım herşey silindir sayısıyla değil beygir gücüyle oluyor...
    Kardeş azıcık destekli olsun söylediklerin.

Max speed 434 kph (269.08 mph)
    0 - 80 kph 2.2 s
    0 - 100 kph 2.5 s
    0 - 130 kph 3.7 s
    0 - 180 kph 5.9 s
    0 - 200 kph 6.7 s
    0 - 300 kph 14.6 s

Bunlar bugatti veyronun teknik verileri hızlanma ve max. sürat olarak. Bununla yarışabilecek bir volkswagen yok. Alet 14,6 saniyede 300 km hıza ulaşabiliyor. Sen volkswagen diyorsun.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Motorda mod varmi? Kalkışları nasıl?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Adamlar mobilet ile 160 yapıyor bu normal geldii..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar mobilet ile 160 yapıyor bu normal geldii..

Bu mu mobilet

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Şu motorlardan bazen almayı düşünüyorum cidden iyi gidiyor:D

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    600 rr ı zorladığı bariz açık videoda. merak ettiğim acaba 1000 rr la kapışsa sonuç ne olurdu helal olsun.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dostum hepiniz sadece şu motorların o hızlara çıkamayacağına inanıyorsunuz. Litrelik makinelerle kilometreleri alınıyor. 2.5 2.10 veriyor adamlar. O makine zaten var yok 25-50 kilo. 600 rr ı son vites de olacağını sanmıyorum. Çok fazla video su var. ADANA daki arkadaşlar tanır. Otoban bekir in diye iddaa ediliyor. Doğru yada yalan bu makineler 200 lük olarak 2.5 2.10 km veriyor. Yani 205 210 la giriyorlar yarışta tünele.

Yapılı bir CG(Sizin deyiminizle köylü) her viteste tekere gelir çok net. Buda gerçekten aşırı bir tork belirtisi yani. Adamlar motorun içinden geçiyorlar öyle böyle değil yani. Bi arkadaş neden 250 cc drag yarışı yok diyordu. Sen gitcen 14 15 milyar vercek JAPON harikası kalite li motor alıcaksın, yanında kesik çatılı arkada bisiklet lastiği ippp incee sadece motor kısmından oluşan bir cg sen kalkarken o ışınlanıcak. Canın sıkılır motorunu yakarsın :D Kimisine abartı,abez gelsede bu böyle abi. Gidin biraz şehrinizde yapılıyorsa yarış izleyin hepsi mermi misali.

Kesinliklede önermiyorum. Ama şurda yapamaz diyenler, inanmayanlar sadece kendini kandırır. Bu bir gerçek. Şu makinelerin zaten en çok verim vereni 200 lükleri. Kral 250 lik JAPON harikasına çöker. Çokda net. Ama o motorlarda hiç bir fren yok. Sadece arka fren var ve motor freni nerde durursa artık.

ADANA'DAN BİR FOTO.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

EDİT :
    Bir arkadaş yazmış gene, kaç dk da o sürate ulaştı diye Dostum aşalamayın az araştırın Bak bi video atim sana. MZ vs CG. MZ piston 78 deniliyor (301), cg 65.5 (200). Kalkışı bu. Eğer aklında soru kalırsa bitişide atarım. Yakalayabilirsen izlersin biraz :D
    GÖREMEYENLER TIKLASIN!

YAAA ANLATMAKLA BİTMEZ ABİ ŞÖYLE MOTORUN YAPIMINI :D FORUMDA Bİ USTAMIZ VE BİR ÇOK ŞÖYLE KENDİ MOTORUNU YAPAN ARKADAŞLARIMIZ VAR. ONLAR BİLİR. ÖVMEK GİBİ DEĞİL, 1. VİTESDE BİLE ŞU MAKİNENİN SÜRATI BAYA FAZLA OLUYOR Bİ ANDA Kİ BİDE ÜSTÜNE YATIYORLAR. DÜŞÜNCE NORMALDE ŞANSIMIZ AZ BİDE O ŞEKİL ALLAH KORUSUN. HERKEZ TEHLİKEYİ SEVİYOR AMA ŞU MOTORU SEVEN DAHA ÇOK SEVİYOR. BİRAZDA CEHALET VE MADDİ DURUMLAR. UZUN UZADIYA KONUŞMAYA GEREK YOK NASIL OLSA 3-5 KİŞİ ŞİMDİ ATLAR YAAA OLURMU, AA UÇAKMIYMIŞ FİLAN GİBİ ŞEYLERE :D O YÜZDEN OTOBAN DEĞİLDE FULL KIYAFET DRAG PİSTLERİNDE YARIŞMAK DAHA İYİ. AMA İŞTE GÜZEL ÜLKEMİZ, OLMAYAN VE OLUPTA GİRİLMESİ ZOR OLAN HİNT PİSTLERİMİZ :D
    NEYSE BİLENLER ANLAR ZATEN BİLMİYENLERDE AZ ANLAMAYA ÇALIŞIR, SONRA GENE BOŞVER APAÇİ KÖYLÜ MOTORUNU DER GEÇER

ANLATMAK İSTEDİĞİM ;)

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Bu Hangi Mod Söylede İndirek

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    31.000 euro verip h2 alacağınıza 5 bin tl ye cg yapın

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit demek istemiş ki şu toplama motor isterse 500 cc olsun, 600 rrda 4 tane boru gibi silindir var.
    ağzını opiyim tabiri yanlış kaçacak bal yesin ağzına 5 kavanoz 100 lira olandan

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:51 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kadar bilmiyor mühendisler, gerçek sslerin neredeyse hepsi 4 silindirli üretiliyor. Halbuki sorsalar sana, tek silindir 600 cc blok işinizi görür dersin, onlar da az maliyetle hallederler işi. Ama ne yaparsın, zaten bilmiyor japonlar motosiklet yapmayı.
    efendy haklısın Japonlar ne biliyo motor yapmayı ya bizim antakya hatay bölgeleri motosikletin babaları dimi zatsnsbsjsbs yaaa arkadaş ahsha

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum arkadaş bu işi.

Benim motorumda hayvan gibi siperlik varken, kafamda kask varken, kaskın çenesi ve vizörü açık ama güneş vizörü kapalıyken, gözümde de numara gözlüğüm takılıyken, yani dünyaya 3 ayrı camın arkasından bakarken ve sadece 50-60 km/s hızla giderken o ağzına tükürdüğümün sineği gelip gözüme giriyor da bu adamlar kasksız boksuz püsürsüz kullanırken nasıl bir şey olmuyor hayret ediyorum.
    geçen kuş bana kafa attı kasklayken. bu protein fazlaları neler yiyip yutuyor yol boyunca bir bilsen

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hepiniz sadece şu motorların o hızlara çıkamayacağına inanıyorsunuz. Litrelik makinelerle kilometreleri alınıyor. 2.5 2.10 veriyor adamlar. O makine zaten var yok 25-50 kilo. 600 rr ı son vites de olacağını sanmıyorum. Çok fazla video su var. ADANA daki arkadaşlar tanır. Otoban bekir in diye iddaa ediliyor. Doğru yada yalan bu makineler 200 lük olarak 2.5 2.10 km veriyor. Yani 205 210 la giriyorlar yarışta tünele.

Yapılı bir CG(Sizin deyiminizle köylü) her viteste tekere gelir çok net. Buda gerçekten aşırı bir tork belirtisi yani. Adamlar motorun içinden geçiyorlar öyle böyle değil yani. Bi arkadaş neden 250 cc drag yarışı yok diyordu. Sen gitcen 14 15 milyar vercek JAPON harikası kalite li motor alıcaksın, yanında kesik çatılı arkada bisiklet lastiği ippp incee sadece motor kısmından oluşan bir cg sen kalkarken o ışınlanıcak. Canın sıkılır motorunu yakarsın :D Kimisine abartı,abez gelsede bu böyle abi. Gidin biraz şehrinizde yapılıyorsa yarış izleyin hepsi mermi misali.

Kesinliklede önermiyorum. Ama şurda yapamaz diyenler, inanmayanlar sadece kendini kandırır. Bu bir gerçek. Şu makinelerin zaten en çok verim vereni 200 lükleri. Kral 250 lik JAPON harikasına çöker. Çokda net. Ama o motorlarda hiç bir fren yok. Sadece arka fren var ve motor freni nerde durursa artık.

ADANA'DAN BİR FOTO.
    http://i.ytimg.com/vi/t4DnNeV9SVk/hqdefault.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

EDİT :
    Bir arkadaş yazmış gene, kaç dk da o sürate ulaştı diye Dostum aşalamayın az araştırın Bak bi video atim sana. MZ vs CG. MZ piston 78 deniliyor (301), cg 65.5 (200). Kalkışı bu. Eğer aklında soru kalırsa bitişide atarım. Yakalayabilirsen izlersin biraz :D
    GÖREMEYENLER TIKLASIN!

[video]https://www.facebook.com/suleyman.akbay.35/videos/474664702697850/[/url]

YAAA ANLATMAKLA BİTMEZ ABİ ŞÖYLE MOTORUN YAPIMINI :D FORUMDA Bİ USTAMIZ VE BİR ÇOK ŞÖYLE KENDİ MOTORUNU YAPAN ARKADAŞLARIMIZ VAR. ONLAR BİLİR. ÖVMEK GİBİ DEĞİL, 1. VİTESDE BİLE ŞU MAKİNENİN SÜRATI BAYA FAZLA OLUYOR Bİ ANDA Kİ BİDE ÜSTÜNE YATIYORLAR. DÜŞÜNCE NORMALDE ŞANSIMIZ AZ BİDE O ŞEKİL ALLAH KORUSUN. HERKEZ TEHLİKEYİ SEVİYOR AMA ŞU MOTORU SEVEN DAHA ÇOK SEVİYOR. BİRAZDA CEHALET VE MADDİ DURUMLAR. UZUN UZADIYA KONUŞMAYA GEREK YOK NASIL OLSA 3-5 KİŞİ ŞİMDİ ATLAR YAAA OLURMU, AA UÇAKMIYMIŞ FİLAN GİBİ ŞEYLERE :D O YÜZDEN OTOBAN DEĞİLDE FULL KIYAFET DRAG PİSTLERİNDE YARIŞMAK DAHA İYİ. AMA İŞTE GÜZEL ÜLKEMİZ, OLMAYAN VE OLUPTA GİRİLMESİ ZOR OLAN HİNT PİSTLERİMİZ :D
    NEYSE BİLENLER ANLAR ZATEN BİLMİYENLERDE AZ ANLAMAYA ÇALIŞIR, SONRA GENE BOŞVER APAÇİ KÖYLÜ MOTORUNU DER GEÇER

ANLATMAK İSTEDİĞİM ;)
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...97028ed75a55ca
    200 km hız, 205 km hız 250 cc motosikleti geçmeye yeter, onda tamam. 600RR deyince iş değişir. R25 yapıyor 180-190, 600RR dediğin motorda 260-270 görenler var ve bunların videoları var.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    150km yi geçtikten sonra korkunç bir rüzgar direnci başlıyor. İşte o hızlardan sonra ivmelenme için ciddi tork gerekiyor.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş azıcık destekli olsun söylediklerin.

Max speed 434 kph (269.08 mph)
    0 - 80 kph 2.2 s
    0 - 100 kph 2.5 s
    0 - 130 kph 3.7 s
    0 - 180 kph 5.9 s
    0 - 200 kph 6.7 s
    0 - 300 kph 14.6 s

Bunlar bugatti veyronun teknik verileri hızlanma ve max. sürat olarak. Bununla yarışabilecek bir volkswagen yok. Alet 14,6 saniyede 300 km hıza ulaşabiliyor. Sen volkswagen diyorsun.
    Şu videoyu bi izle sonra ikincisini izle kardeşim :
    https://www.youtube.com/watch?v=yR4zBRnjq1I

al bak bunlarda aracın teknik verileri koçum
    Racelogic Performance:
    0-100kmh in 2,3s
    0-200kmh in 5,4s
    0-270kmh in 8,7s
    weight: 1135kg (2502lbs) without driver
    quarter mile: 8,65s @ 266kmh

buda bugatti ile yarış videosu :
    https://www.youtube.com/watch?v=0KYo0A9iVAM

Şimdi ne demek istediğimi anlamışsındır

1.8 Motor 4 Silindir

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum arkadaş bu işi.

Benim motorumda hayvan gibi siperlik varken, kafamda kask varken, kaskın çenesi ve vizörü açık ama güneş vizörü kapalıyken, gözümde de numara gözlüğüm takılıyken, yani dünyaya 3 ayrı camın arkasından bakarken ve sadece 50-60 km/s hızla giderken o ağzına tükürdüğümün sineği gelip gözüme giriyor da bu adamlar kasksız boksuz püsürsüz kullanırken nasıl bir şey olmuyor hayret ediyorum.
    Soylemek istedigim bu, calipta blogumda makaleye doksem bu konuyu bir gun gorup kufur etmezsin ins

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Adamlar yapmışlar fakat başarılı olmuş mu bilemem.Daha yaşım 18 kanın deli aktığı zamanlar ama bu kadarına pes diyorum ve bunları gördükçe motosiklete binmekten soğuyorum.Bu hızla giden biri kaza yapıyor haberlere çıkıyor sonra aile baskısı, kızmalar, darılmalar, artık sat şunu gibi söylemler en sonunda kendileri bildikleri gibi yapıyolar.Yerden göğe kadar haklılar da.Umarım kötü bir haber alınmadan akılları başlarına gelir ve artık en iyisi olmaya çalışmayalım, arkadaşlarımızı motosikletle korkutmaya ya da arabayla korkutmaya çalışmayalım.Herkes trafikten can taşıyor, herkesin ailesi var, herkesin korkuları var.Biraz doluyum bu konuda eğer boş vaktinizi aldıysam affola.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Hangi Mod Söylede İndirek
    La immortal mod bu=)
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)