Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüvtürk Muayene Saatleri Hakkında. Aynı saate 10 randevu mu veriliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Merhabalar,

Hususi otomobilimi muayene ettirmek için saat 17.00 randevusu aldım. Saat 16.45'te tüvtürk'e gittim. Makineden sıra numarası aldım. Saat 16.55 gibi görevli abla giriş işlemleri yaptı, parayı aldı. Adın okununca sıraya girersin dedi. Buraya kadar herşey normal. 5 dakika sonra muayeneye girecek gibi heyecanla bekliyorum.

Sonra bekle babam, bekle anam yok. Teeee saat 18.45'te çağrıldım. Randevu saatinden tam 105 dakika sonra. Muayene yaklaşık 13 dakika sürdü ve 18.58'de aracı verdiler.

Beni madem 105 dakika bekleteceksiniz, niye saat 17'ye randevu veriyorsunuz?
    Çok para kazanmak için aynı yarım saate 5-10 tane mi randevu veriliyor?

Konuyla ilgili olarak @tuvturk twitter hesabına serzenişte bulundum, henüz cevap gelmedi. Bilgi olarak buraya da yazmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aynı saate birden fazla randevu kabul ediyorlar.
    Mesela saat 9:00 için birden fazla araca randevu verdikleri için yığılma oluyor.
    Aynı durumu bende bir ay önce muayenede yaşadım.
    Saat 14:00'e aldım,16:30 gibi bitti.
    Yani muayeneye gidecekler en az 2-3 saatlerini ayırarak plan yaparlarsa iyi olur.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Araba ile akşam saatlerinde muayeneye giderseniz baya bekletirler, sabah erken saatte giderseniz rahat olur. Motosiklet için saat çok fark etmiyo bi araya sıkıştırıyolar. Muayenede motorun çevresinde 1 tur atıp lambaları kontrol ediyolar, bide far ölçümü var o kadar. Son olarak da şöyle bi git gel sert arka fren yap diyolar o kadar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba ile akşam saatlerinde muayeneye giderseniz baya bekletirler, sabah erken saatte giderseniz rahat olur. Motosiklet için saat çok fark etmiyo bi araya sıkıştırıyolar. Muayenede motorun çevresinde 1 tur atıp lambaları kontrol ediyolar, bide far ölçümü var o kadar. Son olarak da şöyle bi git gel sert arka fren yap diyolar o kadar.
    Ne güzel işmiş o. Benim lastik yönünden park lambasına, şasi no'dan far açısına kadar her şeye bakıyorlar
    Motosikletli Kaplumbağa...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel işmiş o. Benim lastik yönünden park lambasına, şasi no'dan far açısına kadar her şeye bakıyorlar
    Ön farı ölçüyolar dedim ya, lambaları kontrol ederken park lambasını da yaktırıyo. Şase no'ya da bakıyo amortisörü kontrol ederken ama motor numarasına bakmadı. Lastik yönüne baksa ne olacak lastiklerim yönsüzdü zaten.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sizi bekletmelerinin sebebi muayne tekrarlarının çok olması.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet, geçen ben de aynı sorunu yaşadım, 1,5-2 saat bekletiyolar, aynı saate bir sürü kişiye randevu vermişler

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Araç için en yakın olan değil, en boş olan istasyonun tercih edilmesi daha iyi olabiliyor.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bu işin bir standardı yok mu?
    O zaman saatlik randevu sistemini kaldırsınlar, eski düzen sıraya geçelim daha iyi. En azından sıranın ne zaman geleceğini biliriz.

Bu arada muayene tekrarları da artık randevu alıyor. Önceki gibi aradan geçeyim olmuyor.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön farı ölçüyolar dedim ya, lambaları kontrol ederken park lambasını da yaktırıyo. Şase no'ya da bakıyo amortisörü kontrol ederken ama motor numarasına bakmadı. Lastik yönüne baksa ne olacak lastiklerim yönsüzdü zaten.
    dün bir arkadaşın lastik yönü ters takıldığı için ağır kusurdan bıraktılar.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    En güzeli sabah 8 e sıra almak 15 dakika da iş bitiyor

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Mesela ben uzun zamandır İstanbul Mimarsinan istasyonunu kullanıyorum ve hiç beklemedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)