Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Rosso 2 - Kullanım Ömrü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErenSaritas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 r
    Haydaa bu konu entresanmış benim rosso lar 7000 km civarlarında henuz gözle görülür bir deformasyon yok (yada ben anlamıyorum) , yol tutuştada bir eksiklik hissetmiyorum canavar gibi çalışıyor. Sanırım motorum 125 cc oluşunun payı var
    braveguy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Pirelli rosso tartışılmaz iyi lastik bende pilot sporty var her virajda kaydira kaydira gidiyorum önceki motorumda rosso 2 vardı hiç ama hiç kaymadi para<sağlık..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Uzun gitsin isteyenlere irc onerim olur. 15000 km oldu. Rahat 7\8 bin daha gider

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Yok yok, bu mantıkla en doğrusu granit kaplatmak. Sonsuza kadar kullanırsınız.
    killingroad bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı ErenSaritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa bu konu entresanmış benim rosso lar 7000 km civarlarında henuz gözle görülür bir deformasyon yok (yada ben anlamıyorum) , yol tutuştada bir eksiklik hissetmiyorum canavar gibi çalışıyor. Sanırım motorum 125 cc oluşunun payı var
    ooo senin lastik bitmiş 3binde biter o dikkate al

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadas bu michelen pilot sporty ve activ niye tutmuyor? kuruda irc kadar bile tutmadigini soyleyen var. Bu lastiklerde iyi para.

Rossoda en cok can sıkan omur degil cakil taslari sivri yerlerde kolayca yarilmasi bence. Sonucta 150-160 la o yarik supriz yaparsa?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas bu michelen pilot sporty ve activ niye tutmuyor? kuruda irc kadar bile tutmadigini soyleyen var.
    Her lastiğin tam verimli olduğu bir çalışma sıcaklığı var.
    Bu sıcaklığa erişmeden istenildiği gibi çalışmıyorlar.
    Bu nedenle lastik seçerken kullanım tarzınızı göz önünde bulundurmanız büyük önem taşıyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ayda bir pistte gazlarsan 5000 km bile yetmeyebilir.
    ben normal şehiriçi ve şehirdışı kullanıyorum.
    10600 km de taktırdım, şu anda 14200 km deyim ve dişlerde hiç kabaklaşma görülmüyor.
    uzun yolda güzel virajlar vardı motoru baya yatırarak gitmiştim, yanak kısımları biraz deforme oldu o kadar

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Çabuk ısınan ısınınca da hamur gibi olan lastik tutuş muazzam, kısacası tam viraj lastiği, güzel yollarda gideceksen idealdir, ısınınca tırnaklarınızı batırın lastiğe izi çıkıcak, michelinde böle bişey yok önceki lastiğim michelindi uzun ömürlü ama hamuru sert.

duruş mesafesi, motorun kasislerdeki tepkisi, verdiği güven kesinlikle çok farklı tavsiye ederim.
    istediğin kadar yatır aha bırakıyorum seni demiyor.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    cbr 1000 rr a taktım, yol tutuşu mükemmel idi, 6.000 km de bitti, değiştirdim, bence görevini yaptı, tekrar da alırım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Pirelli lastikleri yumuşak hamurlu dur güzel yol tutar virajda kaydırmaz Can'ını seven alır
    Parasını seven almaz

garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    Birkaç yerde olumlu yorumlar duymuştum youtubedan videolarına falan bakmıştım. Bir araştırın isterseniz "Bridgestone S20 Evo". Eğer motorumu yakın zamanda satmazsam bende bu lastikten almayı planlıyorum. kullananlar varsa yorumlarını alabiliriz.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motosikleti gündelik hayatta gezmek için kullanıyorsanız bu tarz bi lastik çok can yakar.
    Ben yılda 25-30bin km yol yapıyorum. Bana incir ağacı ile beraber verirler artık :D

Sport Touring lastik bana daha çok hitap ediyor. Pirelli Angel GT kullanıyorum. Hayvan gibi uzun ömürlü ve ortalama yollarda güzel yol tutuşu olan bir lastik.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bende kullanan bir kişi olarak cevaplayayım kullanım şeklinden ömrü değişse de benim tarzıma göre maks. 10.000 gidecek bir lastik hamuru oldukça yumuşak ve çabuk ısınıyor bu yüzden biraz çabuk eriyo ama tutunması her şeye bedel ancak 15.000 yapmak bana göre oldukça zor ha yapan vardır o ayrı ama güvenli değil.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla parasına acımadım taktırdım. Canımdan kıymetli mi, bence değil. 1000cc lerde olduğu kadar çabuk bitmez bence 250 cc de. (çok agrasif kullanmazsan tabi)

Lastik sakız gibi, ayna gibi asfaltta bile virajda gram kayma yapmıyor. 1400km dir kullanıyorum, yok böyle bir lastik dedim. birkaç kez de beni kazadan kurtarmışlığı mevcut.

Benim şahsi fikrim 10bin km rahat çıkaracağı yönünde. Zamanla kullandıkça kesinleşecek kaç km gideceği. Biraz daha ekonomik olsun dersen michelin de alternatifi olabilir. Parası dışında bu lastiğin yol tutuşunu beğenmeyen görmedim, duymadım.

Ayrıca bu lastik doğrudan pist lastiği değil. Diablo Rosso Corsa ve Diablo Super Corsa modelleri tam pist lastiği. Diablo Rosso II ler ise hem yola hem piste uygun orta üstü seviyede bir lastik. Fazlada abartmaya da gerek yok Diablo Rosso II leri

mehmetenis ve zulu bunu beğendiler.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Motoru aldığım gün taktım rosso 2'leri 13.500 km yaptım onlarla. 12.000 km de lastik hafiften kaymaya başlamıştı 13.500 de değiştirdim. Özellikle fren performansı düşüş göstermişti. 9 ayda 15bin km gezdim %80 istanbul, bodrum, edirne, izmit , tekirdağ . lastik konusunda hiç şikayetim olmadı. 250-300 cc ile bu lastiğin 5.000km de bitmesi mümkün değil ancak pist ortamında yüksek cc'li aletlerde olur o. Bu Lastiğin yol tutuşu ve verdiği güven paha biçilmez. Pist ortamındada efsane.
    CengoCenk bunu beğendi.

Motosikleti
    GT250 naked
    20.000km yapmış rosso2. GT250 naked.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    15 bin km'dir bende, virajlarda hafiften ömür belirtisi görüyorum artık
    yine de her türlü orijinal lastiklerden iyi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bende rossa corsa var. Satıcı ani gaz açarak kullanırsan lastik yumuşak olduğu için çok çabuk bitirsin dedi. Çok da yumuşak gaz açmıyorum ama 2000km de herhangi bir aşınma belirtisi yok daha. 5-6000 de bitirmek için 600rr değil de 1000rr gibi daha güçlü bir motor olmalıdır diye düşünüyorum. Rosso 2 ler daha da sert olduğuna göre çok daha fazla mesafe kat edebilir.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İrcler 19500 oldu. Uzun omur isteyene tek geçerim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)