Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Rosso 2 - Kullanım Ömrü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Rosso2'lerin hepsi aynı değil yüksek cc'ye göre olanlarının değerleri farklı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Önümüzdeki hafta içinde motosikletime Pirelli Diablo Rosso 2 takmayı düşünüyordum. Motosikletin en keyifli yanının viraj almak olduğunun düşünmemden ötürü Rosso 2'den başka bir şey almam dedim kendime, fakat bazı yerlerde bu lastiğin kullanım ömrü hakkında okuduklarım "acaba?" dedirtti. 5 bin km'de bitiyor yazan var!

Bu lastiği almak için kendimi zorlayacağım biraz. Ama cidden 5 bin götürüyorsa değmez, en azından 15k götürmeli düşüncesindeyim. Aramızda bu lastiğin kullanım ömrü hakkında bilgisi olan var mı acaba, 15k götürür mü? Yoksa daha uzun ömürlü olduğu söylenen Michelin Pilot Street'den yana mı kullanmalıyım tercihimi?

Teşekkürler şimdiden
    Rosso 2'yi bilmem, ancak kendi motosikletime lastik alırken, Motolastik'ten Köksal Bey lastik ömrü için 15.000 km ya da 2 yıl demişti.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    İlk mesajımı yazmadan önce lastiği henüz takmamıştım. Fakat tercihimi yine Rosso 2'den kullandım ve hiç ama hiç pişman değilim. Bir kaç kere hayatımı kurtardı diyebilirim.

Lastiği kullandığım 2 ay içerisinde en ufak bir deformasyon söz konusu değil, tutuşu ve görüntüsü itibarıyla halen yeni gibiler. Bunda lastiğin çabuk deforme olduğunu bildiğim için bozuk yollardan uzak durmamın etkisi de var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bozuk zeminli yollara uygun olmadığı ve lastiğin çabuk bittiği için rosso 2 almaktan vazgeçtim sayılır

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    15000den fazla gitmez. Maks 15
    Konu iyi hortlamış

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka marka alırsan da sonuç pek değişmeyecek.
    Arka lastik 5000 de sizlere ömür.
    Ön lastik 10 bin km idare ediyor ama bana sorarsan 7-8 binden sonra iyi çalışmıyor.
    Ben yıllardır artık otomatiğe bağladım.
    5 binde arka lastik, 10 binde takım olarak değiştiriyorum.
    Sizin yöntemle benim 1.5 ayda bir arka lastik 3 ayda bir de ön lastik değiştirmem gerekir buda 1 yılda 8 arka 4 ön lastik demek. Bu lastiğin rosso 2 olduğunu varsayarsak ön lastik 4*430:1720TL Arka lastik 8*477:3816TL Toplamda:5536TL demek Hocam siz ne işle meşguldünüz acaba
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yöntemle benim 1.5 ayda bir arka lastik 3 ayda bir de ön lastik değiştirmem gerekir buda 1 yılda 8 arka 4 ön lastik demek. Bu lastiğin rosso 2 olduğunu varsayarsak ön lastik 4*430:1720TL Arka lastik 8*477:3816TL Toplamda:5536TL demek Hocam siz ne işle meşguldünüz acaba
    Canım benim.
    Bu işle ilgili bişey değil.
    1.5 ayda lastik değiştirmem gerekirse değiştiririm
    Fakat ne kazanırsam kazanayım o motoru almam ben.
    Senede 2 takım lastik değiştiriyorum.
    4 olursa bütçem kaldırmaz.
    Kısaca bütçemizin kaldırdığı motosiklete binelim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım benim.
    Bu işle ilgili bişey değil.
    1.5 ayda lastik değiştirmem gerekirse değiştiririm
    Fakat ne kazanırsam kazanayım o motoru almam ben.
    Senede 2 takım lastik değiştiriyorum.
    4 olursa bütçem kaldırmaz.
    Kısaca bütçemizin kaldırdığı motosiklete binelim.
    çıkan lastikleri ne yapıosunuz hocam, eğer çöpe atıyorsanız, gönderin biraz kullanırız

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Bende pilot takmayı düşünüyorum, herkes ağız birliği etmişçesine balon yapıyor onu takma diyip metzeler me22ye yönlendirmeye çalışıyor Kararsız kaldım.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Ben yeni taktırdım lastikçi tam performansı 8 binde biter dedi. Fabrika çıkış irc ile bile 22 bin yapmış motor bununla da en az 15 bin kullanırım ama 8 binden sonra şimdiki kadar çok yatırmam motoru.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    geçen biri dedi ahanda balon yaptı diye, yumuşak diye deliniyo patlıyo diyen burda gene var.

hafta sonu motoru servise götürdüm tam o gün de biri geldi delik rosso2 ile , dedim "lastik alacam ne alsam, ne önerirsin?" aklımda da rosso2 ile s20 evo var. video incelemede falan da s20evo daha iyiydi. "rosso2'den şikayetler geliyo falan filan, bridgestone takalım" dedi; taktırdım. tosladım bin kağıdı, taktırdım.

çok deneme yapmadım henüz; ama yatarken bi kayma sezmedim, patinaj da çektiremedim. gerçi daha 150-200 km oldu.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Konu hortlamışrosso2 250/300cc motorlar için 15k 600cc üzeri için max 5/6k. benim tavsiyem 600cc üzeri rosso corsa

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Bir lastiğin kullanım ömrü km endeksli olarak sadece ve sadece kullanıcının biniş şekline bağlı olarak verilebilir. Motosiklette henüz lastik eskitme durumuna gelmediğim için bu verim yoktur ancak 25 yıldır değişik otomobiller kullandım. Neticesinde benimle aynı lastiği alan ama lastiği benimle aynı süredir kullanmasına rağmen diş yüksekliğini benden 2 kat daha hızlı harcayan arkadaşım oldu. Kullanım stili çok önemlidir. Hızlanma şekli, aracı durdururken ki fren yapışı çok önemli. Yokohama lastiği ben 55.000 km de 3 mm sınırına indirirken, 35.000 km de aynı marka lastiği sıfırlayan kullanıcılar oluyor. yukarıda örnekler verildiği şekilde 5000 km de biter denilen lastiğe 10.000 km binip bu yazda kullanabilirim diyen arkadaşlar var.

Önemli bir husus da şu var. Lastiğe ne zaman bitti denileceği hususu. Benim artık bitti buna binmek tehlikeli olur diye değiştirttiğim çıkma lastiklerime talip olan bir sürü başka kullanıcı oluyor. 4 sezon bindim lastik eskimiştir artık deyip yenisini alırken çıkan lastiklere 2. el teklifi alabiliyorum. Tabi ki maddi durumların da bunda etkisi oluyor ama ortalıkta üzerinde diş kalmamış lastiklerle dolaşan ve sadece vize zamanı gelince diğer bir ikinci el lastik araştırmasına girenler var.

Ben rosso 3 e geçtim gari

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla parasına acımadım taktırdım. Canımdan kıymetli mi, bence değil. 1000cc lerde olduğu kadar çabuk bitmez bence 250 cc de. (çok agrasif kullanmazsan tabi)

Lastik sakız gibi, ayna gibi asfaltta bile virajda gram kayma yapmıyor. 1400km dir kullanıyorum, yok böyle bir lastik dedim. birkaç kez de beni kazadan kurtarmışlığı mevcut.

Benim şahsi fikrim 10bin km rahat çıkaracağı yönünde. Zamanla kullandıkça kesinleşecek kaç km gideceği. Biraz daha ekonomik olsun dersen michelin de alternatifi olabilir. Parası dışında bu lastiğin yol tutuşunu beğenmeyen görmedim, duymadım.

Ayrıca bu lastik doğrudan pist lastiği değil. Diablo Rosso Corsa ve Diablo Super Corsa modelleri tam pist lastiği. Diablo Rosso II ler ise hem yola hem piste uygun orta üstü seviyede bir lastik. Fazlada abartmaya da gerek yok Diablo Rosso II leri

http://www.motorcycleshop.ie/ekmps/s...;2]-2664-p.jpg
    Diablo Rosso 2 normal yolda spor kullanım için, Diablo Rosso corsa yol ve pist için, Diablo super corsa sadece pist için üretilmiştir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)