Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İzmirde motosiklet eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Daha önce ki konulardan yararlanarak bir kaç kişiyle iletişim kurdum ben -hiç- bilmediğim için başlangıç eğitimlerinin fiyatlarını sordum.

MotoArt - 500 TL

GO Moto - Motosikletegitimi (inciraltındaki) 2 gün 700 TL dediler.

O paradan kısar ekipman alırım düşük ccli motor kiralar sürerim daha iyi yahu, asgari ücretin yarısından fazla talep ediliyor.

Çevremde de motosiklet kullanmayı bilen yok, hepsi araba manyağı..

Sürücü kursları çok berbat.. motordan kaç ders alıcam diyorum, 2 ders alırsın, hiçmi bilmiyorsun o zaman sıkıntı vs diyor.

Karşıyaka da Emin sürücü kursu var bir tek onu beğendim çok ilgililerdi, fakat onda da fiyat tarifesi çok fazla.. 2 ders 500 TL'den başlıyor.

10 Ders alsam bunun yarısı teorik olacak sanırım.

İzmirde yeni motorcu arkadaşlar nerden eğitim gördü, paylaşırlarsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Eminsürücü kursu kendi işini yapsın derim. Motosiklet teknikleri fizik kurallarına dayalı şeyler. Bisiklete biniyorsan motosiklette sürersin kafasında olan sürücü kurslarından mutlaka kaçının.

Verdigim adresleri facebook yada googla yazarsanız kolay iletişim saglarsanız.

1- Omm AKADEMİ. Yakın zamanda kapalı egitimi olucak umarım yetişirsiniz. tarihleri belli çünkü.

2- Art moto akademi. Fiyatı çok degil kapalı alan egitimi için 100-300 arası birşey istediklerini hatırlıyorum.

3- serhat klavuz. bireysel egitim veriyor kendisi camia'Da oldukca ünlüdür.

4- sedat karayılanoglu .. Kendisi piyasada BlackSnake olarak geçiyor. İzmirdedir bireysel egitim ve toplu egitim veriyor.

5- Serkan işbilir. Pist egitimi için yardımcı olucaktır özellikle yarışa motosiklet hazırlamakta ve yarışa giricek arkadaşlar için.

6- Barış Tok .. Hem bireysel egitim verecegini düşünüyorum hemde Enduro / cross Arazi kursu veriyor hemde pist egitimi veriyor.

İzmir mt 'yi takip edersen Cuma günleri buluşmalarımız oluyor aklına takılanları yardımcı olmak için cevaplarınız.
    zaferce, dundanbiri, alelade ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kendi motorunuz varsa ART, yoksa GoMoto'ya parayı gömün bence. Pahalı olduğu doğru ama ödenen ücrete değecek bir fark yaratıyor sürüşte. Çok fark ediyor.
    marvel23 bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorundan müzdaribim bende.Bi ara yamaha riding academy vardı ama izmirde ki eğitimleri kaldırmışlar 2015 fiyatı da 275 TL.Ben ona güvenerek kursun ders vermeyeceğini kabul ederek yazıldım ama kaldırmışlar.Ne yapacağımı bilmiyorum.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Kaç gündür aklımı meşgul eden bir konuydu ve yine çok iyi denk geldi, araştırmalarımda daha önce karşıma çıkan isimler görüyorum ve sık kullanılanlara hemen ekliyoruz, yardımcı olan arkadaşlara Teşekkürler.

OMM'nin başlangıç eğitimleri yok. Onlar ileri sürüş konusunda uygun seçenekler sunuyorlar. (Uygun fiyatlı seçenek demişken araya ekleyeyim. Kapalı alan eğitimleri genelde ART'a diğer özel okullara göre göre biraz daha uygun fiyatlı oluyor. Ama 1500-2000 km tecrübeden sonra katılımcı olunabiliyor. Yol eğitimleri fiyatları ise özel okullarınkilerden pek farklı değil. Çok fazla eğitmen yardımcısıyla yola çıkıldığı için öyle yapmak durumunda olduklarını tahmin ediyorum.)

Yamaha'nın İzmir'deki eğitmeni Mustafa Hepekiz. Yamaha'dan ayrılıp bir süre ART'ta başlangıç eğitmeni olarak çalışmış. Şimdi ise GoMoto adıyla kendi eğitimlerini düzenliyor. Başlangıç eğitimlerine odaklanmış. Kayın biraderim kendisinden bir kaç kere eğitim aldı. Memnun ayrıldı. İleri sürüş eğitimleri için yeterli km yaptıktan sonra yoluna ART ile devam edecek.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OMM'nin başlangıç eğitimleri yok. Onlar ileri sürüş konusunda uygun seçenekler sunuyorlar. (Uygun fiyatlı seçenek demişken araya ekleyeyim. Kapalı alan eğitimleri genelde ART'a diğer özel okullara göre göre biraz daha uygun fiyatlı oluyor. Ama 1500-2000 km tecrübeden sonra katılımcı olunabiliyor. Yol eğitimleri fiyatları ise özel okullarınkilerden pek farklı değil. Çok fazla eğitmen yardımcısıyla yola çıkıldığı için öyle yapmak durumunda olduklarını tahmin ediyorum.)

Yamaha'nın İzmir'deki eğitmeni Mustafa Hepekiz. Yamaha'dan ayrılıp bir süre ART'ta başlangıç eğitmeni olarak çalışmış. Şimdi ise GoMoto adıyla kendi eğitimlerini düzenliyor. Başlangıç eğitimlerine odaklanmış. Kayın biraderim kendisinden bir kaç kere eğitim aldı. Memnun ayrıldı. İleri sürüş eğitimleri için yeterli km yaptıktan sonra yoluna ART ile devam edecek.
    Omm'de başlangıç egitimi bulunuyor. İzmirde turkuaz alanında oluyor.

İlk önce teori egitimi görüyorsunuz.

Daha sonra kapalı alan motosiklet temel kontrol egitimi.

Sonrada bu kısımda başarılı olursanız Yol egitimine katılabiliyorsunuz.

Kendim Omm'de zafer akçaydan egitim gördüm oradan biliyorum
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Omm'de başlangıç egitimi bulunuyor. İzmirde turkuaz alanında oluyor.

İlk önce teori egitimi görüyorsunuz.

Daha sonra kapalı alan motosiklet temel kontrol egitimi.

Sonrada bu kısımda başarılı olursanız Yol egitimine katılabiliyorsunuz.

Kendim Omm'de zafer akçaydan egitim gördüm oradan biliyorum
    ARA Control bir başlangıç eğitimi değil. Siz motosiklete başlarken mi aldınız bu eğitimi? Size tecrübenizi sormuşlardır ve 1500-2000 km altında olmayan bir cevap verdiğiniz için kabul etmişlerdir. Hayatında daha önce hiç motosiklet sürmemiş bir kişiyi ARA Control/ADAC Hakimiyet eğitimine almazlar. Bahsettiğiniz eğitim dediğiniz gibi teorinin ardından gelen ikinci aşama. İleri sürüş eğitiminin ikinci aşaması.

Zaten o eğitimin içeriğini de düşünürsek yeni başlayacak bir kişi için asla uygun değil.
    CEM. bunu beğendi.

Hepinize çok teşekkürler. Henüz kendi motorum yok fakat eğitime kendi motorumla başlamak istiyorum, yani motor alınca.

OMM eğitimleri hakkında hiçbirşey bulamadım. IAMTEST etkinlikleri var biraz ileri sürüş sanırım

http://ommriders.com/pages/okuvesur.aspx

Sedat karayılanoğlu yani blacksnake sürüş akademisini aradım adam müsait değilim 15 dakikaya ararım dedi aramadı, mesaj da bıraktım dönüş yapmadı. İlgisiz olduğundan pek yanaşmıyorum bu kişilere, kalsın..

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    700 Tl falan çok para ya o kadar parayı nasıl verelim öğrenci adamım ben.

Bir arada toplanıp kendi aramızda çalışsak ya, forumdan da bilen gelsin :D

Zaten çoğu kişi kendi sürerek öğreniyor motosikleti. Teori ve Uygulamalı öğrendikten sonra, trafik hakimiyeti, duruş açısı vs. trafiğe çıkarak zamanla öğrenilir diye düşünüyorum.
    KaanD bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARA Control bir başlangıç eğitimi değil. Siz motosiklete başlarken mi aldınız bu eğitimi? Size tecrübenizi sormuşlardır ve 1500-2000 km altında olmayan bir cevap verdiğiniz için kabul etmişlerdir. Hayatında daha önce hiç motosiklet sürmemiş bir kişiyi ARA Control/ADAC Hakimiyet eğitimine almazlar. Bahsettiğiniz eğitim dediğiniz gibi teorinin ardından gelen ikinci aşama. İleri sürüş eğitiminin ikinci aşaması.

Zaten o eğitimin içeriğini de düşünürsek yeni başlayacak bir kişi için asla uygun değil.
    Aynen katılıyorum. Ben başlangıç egitimi derken motosikletin daha hiç selesine oturmamış birini kastetmemiştim. Sizin yazdıgınızıda öyle algılamamıştım.

Motosikletin hiç selesine oturmayan biri evet Ara control egitimine katılamaz.

Fakat km sembolik kalıyor sonucta kanıtı olmayan bir durum söz konusu oldugu için 1 haftalık vitesi ögrenen motosiklet sürücüsünün bile katıldıgını düşünüyorum.

Zaten katılanlarda tecrübeli kişiler degillerdir bir kaç kişi dışında.

Düzeltme yapalım.. zaferce'nin yazdıgı gibi sıfırdan motosiklet ögrenmek için Omm akademide Ara control egitimine katılamazsınız onu düzeltelim.
    zaferce bunu beğendi.

Onurhan D, bende öğrenciyim motosiklet günlüğü youtube sayfasında adamın paylaştığı videoda kendi çabasıyla öğrendiklerini anlatıyor birde motorda hayatta kalmanın 100 stratejisi kitabını tavsiye ediyor. İnternette 20 liramı ney. Onu almaya düşünüyorum. Hiç yoktan birşeyler öğreniriz..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onurhan D, bende öğrenciyim motosiklet günlüğü youtube sayfasında adamın paylaştığı videoda kendi çabasıyla öğrendiklerini anlatıyor birde motorda hayatta kalmanın 100 stratejisi kitabını tavsiye ediyor. İnternette 20 liramı ney. Onu almaya düşünüyorum. Hiç yoktan birşeyler öğreniriz..

Serhat klavuzla görüş derim birde. Maddi durumun az ise En azından temel şeyleri ögrenmek için serkan işbilir ilede konuşabilirsin..

En azından hiç egitim almamandan iyidir. Daha sonra daha kaliteli kurumlardan egitim alırsın.

Bu arada Forumdan kimsenin motosiklet ögretçegini sanmıyorum.

Sebebi ise bu bir risk. Düşmen durumunda yada sana zarar gelemesi durumunda böyle bir sorumlulugun altına kimsenın girecegini sanmıyorum.

Hatta kapalı alanda düşersen ve ambulans polis gelirse yasak hareketler diye bunun cezai yaptırımı olabilir polis falan karışırsa.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat klavuzla görüş derim birde. Maddi durumun az ise En azından temel şeyleri ögrenmek için serkan işbilir ilede konuşabilirsin..

En azından hiç egitim almamandan iyidir. Daha sonra daha kaliteli kurumlardan egitim alırsın.

Bu arada Forumdan kimsenin motosiklet ögretçegini sanmıyorum.

Sebebi ise bu bir risk. Düşmen durumunda yada sana zarar gelemesi durumunda böyle bir sorumlulugun altına kimsenın girecegini sanmıyorum.

Hatta kapalı alanda düşersen ve ambulans polis gelirse yasak hareketler diye bunun cezai yaptırımı olabilir polis falan karışırsa.
    sordum hocam. ama sanırım ikiside pist yarışcılarını yetiştiriyor. yinede denemekte fayda var.

yardımcı oldugunuz için teşekkürler

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sordum hocam. ama sanırım ikiside pist yarışcılarını yetiştiriyor. yinede denemekte fayda var.

yardımcı oldugunuz için teşekkürler
    Kendi motosikletin ve A2 ehliyetin varmı bu arada ?

Motosikletin varsa modeli nedir ?
    marvel23 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Havalı isimli eğitimlerden sonra uçak da kullanabiliyor muyuz ?
    Şakası bir yana eğitim faydalı olur fakat olmazsa olmaz diye bir şey yok. Bazı şeyleri yaşayarak tecrübe edinirsiniz, bazı şeyleri telkin ve canlandırmalarla eğitim sayesinde atlatabilirsiniz. Ama bazen tecrübe o kadar çok şeydir ki saatlerce kapalı alanda sizi eğitseler o durumlara başa çıkabilmek için yine tecrübe gerekir. Motosiklet kullanımı için izmir güzel bir yer, kendinize vakit ayırabileceğiniz bolca mekan var. Fren, panik fren, slalom, kaçış manevraları... Aklınıza gelen ne varsa internette bulabilir, ve uygulayabilirsiniz. Bolca eğitim kaynağı bulabilirsiniz. Tek ihtiyacınız küçük kuka veya işaretçiler.
    Bol bol okuyun, video izleyin, düşünün. (Örneğin neden 4 parmak fren neden 2 parmak fren? Getirisi götürüsü ne oluyor, manetin durumu hangisine daha uydun. Arkayı kilitlemeli miyim, yükümü gidona verirsem motosiklette neler değişebilir gibi gibi) Eğer bilgi yeterli ise (bol bol okuma ve izleme ile) bir çok sorunun cevabı bulunabilir.
    Trafik konusunda paranoyak olun, ben oldum demeyin, her zaman trafiğin değil kendinizin de hata yapabileceğini unutmayın. Trafiği okumayı öğrenin. (Ne kadar az korna çalmaya başlarsanız, yanınızdan arkanızdan önünüzden ne zaman bir anda geçmemeye başlar o zaman trafiğe alışıyorsunuz demektir. ) Önceden araç hareketlerini fark etmeyi öğreneceksiniz, yolun kenarındaki benzinlik, olmadık yerde u dönüşü yapılabilen yol, mağaza, ara sokak, kaza, manzara... her şey bir arabanın düz gidişini ve hızını bozabilir.
    Paranoyaklık evresini geçtikten sonra bisiklet kullanırcasına düşünmeden bunları fark etmeye başlayacaksınız. Ama acemilik döneminde trafik için konuşuyorum, bol bol kendinizle konuşun. Motosiklet üstünde hayallere ve düşüncelere dalmayın, sağa sola bakmayın. Kızlar bana bakıyor mu diye yan yan bakarken öndeki araca girmeyin.

not:
    700 tl de biraz kol boyundaymış be
    Göbekli ilk motoru 1000cc+ olan amca profiline şaşırmamalı

not2: kendi hatalarınızı fark edemeyebilirsiniz. Dezavantajı kötü alışkanlıklar edinebilmek. Fakat düşünce ve bilgilenme yöntemi ile bunlar da büyük miktarda düzeltilebiliyor
    marvel23 ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Benzinlik, ışıklar, kavşak geçişleri benim korktuğum yerlerden bazıları, bir de duran araçların kapı açmaları, yakın zamanda sıyırdım bir tanesini daha da yaklaşmıyorum mümkün olduğunca arkadan gelen yoksa kapı mesafesi bırakıp geçiyorum olmazsa mecbur duruyorum.

Eve gelirken baktım 2900 km olmuş, normal olarak hala tedirginim, özellikle sağa yavaş keskin dönüşlerde zorlanıyorum sanıyorum düştüğüm için ve hala bir arkadaşın dediği gibi gözler fıldır fıldır, yoldu,insanlardı,araçlardı,trafik işaretleriydi, motorun hakimiyetiydi kafa gidiyor, nispeten uzun yolda rüzgar, kask içinde oluşan ses(ilk fırsatta kulak tıkacı deneyeceğim), titreşim cabası, bu kadar detaylı olabileceği hiç aklıma gelmemişti açıkcası, keyfi bir yana insanı oldukça yoruyor değer mi ?

Bence elbette değer, bu sabah yağmur yağdığı için işe yürümek zorunda kaldım, daha önce yağmurda düşmeseydim muhtemelen motor ile giderdim o ayrı, akşama kadar aklım motordaydı bildiğin özledim, ev arkadaşımı aradım dedim gel al beni bari artçı olarak gideyim eve vardığımda hemen kuruladım sildim güzelce

Nitekim orta/ileri/güvenli.. artık hangisi oluyorsa eğitimin şart olduğunu düşünüyorum, elbette kullandıkça ayrı tecrübe edeceğim fakat yaşadıkça tecrübe etmenin acısını çekiyorum yıllardır, artık buna gerek kalmasın istiyorum.

Forumda pek güncel konu göremedim, aklımda iken bu konuyu açtılar sağolsunlar, tam bir yer netleşecekti aklımda yine karıştı bir sayfada bu linki gördüm http://www.motoregitimi.com/ nedir ne değildir bilmiyorum.

Ayrıca Batuhan'ın dediği gibi kendi imkanlarımız ile de bir şeyler yapabiliriz eğer arkadaş arayan olursa dikkatli mümkün olduğunca risk almadan birlikte çalışmak isterim, eğer uygun bir eğitim yeri bulan olursa bunu da ayrıca değerlendirmek istiyorum.

Güvenli keyifli sürüşler.

@Batuhan güzel anlatmış.

Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinlik, ışıklar, kavşak geçişleri benim korktuğum yerlerden bazıları, bir de duran araçların kapı açmaları, yakın zamanda sıyırdım bir tanesini daha da yaklaşmıyorum mümkün olduğunca arkadan gelen yoksa kapı mesafesi bırakıp geçiyorum olmazsa mecbur duruyorum.

Eve gelirken baktım 2900 km olmuş, normal olarak hala tedirginim, özellikle sağa yavaş keskin dönüşlerde zorlanıyorum sanıyorum düştüğüm için ve hala bir arkadaşın dediği gibi gözler fıldır fıldır, yoldu,insanlardı,araçlardı,trafik işaretleriydi, motorun hakimiyetiydi kafa gidiyor, nispeten uzun yolda rüzgar, kask içinde oluşan ses(ilk fırsatta kulak tıkacı deneyeceğim), titreşim cabası, bu kadar detaylı olabileceği hiç aklıma gelmemişti açıkcası, keyfi bir yana insanı oldukça yoruyor değer mi ?

Bence elbette değer, bu sabah yağmur yağdığı için işe yürümek zorunda kaldım, daha önce yağmurda düşmeseydim muhtemelen motor ile giderdim o ayrı, akşama kadar aklım motordaydı bildiğin özledim, ev arkadaşımı aradım dedim gel al beni bari artçı olarak gideyim eve vardığımda hemen kuruladım sildim güzelce

Nitekim orta/ileri/güvenli.. artık hangisi oluyorsa eğitimin şart olduğunu düşünüyorum, elbette kullandıkça ayrı tecrübe edeceğim fakat yaşadıkça tecrübe etmenin acısını çekiyorum yıllardır, artık buna gerek kalmasın istiyorum.

Forumda pek güncel konu göremedim, aklımda iken bu konuyu açtılar sağolsunlar, tam bir yer netleşecekti aklımda yine karıştı bir sayfada bu linki gördüm http://www.motoregitimi.com/ nedir ne değildir bilmiyorum.

Ayrıca Batuhan'ın dediği gibi kendi imkanlarımız ile de bir şeyler yapabiliriz eğer arkadaş arayan olursa dikkatli mümkün olduğunca risk almadan birlikte çalışmak isterim, eğer uygun bir eğitim yeri bulan olursa bunu da ayrıca değerlendirmek istiyorum.

Güvenli keyifli sürüşler.

@Batuhan güzel anlatmış.
    Paylaştığınız site 2 gün için 700 TL istiyor hocam. Ekipmanlar onlara ait tabi

Valla çok zor izmirde eğitim ya. İstanbulda Yamaha,honda kursları var kendini kanıtlamış gis akademi var. Gözüm kapalı giderdim.

500 TL'den az isteyen hoca bulamadım daha, ne çok para varmış..

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Onu dikkatli görmemişim 700 tl iyimiş, sitenin alan adı farklı olunca logoya dikkat etmedim valla pazarlık falan diyeceğim, ekipman da var motorda yine de 2 gün için 500 deseler bana fazla gelir, hani toplamda 7 gün olsa neyse, bilemedim şimdi yine gitti kafa )

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)