Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sosyal Sorumluluk Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhabalar,
    Biz motorcular olarak her birimizin birbirinden duyarlı olduğunu biliyoruz.
    Çin'de festival için kedi ve köpekler yakılarak, canlı canlı pişirilerek ve boğularak yemek olarak satılacak. Ayın 21 ine kadar 3.000.000 anket sonucu gerekmektedir. Durdurulma imkanı olduğu için hepinizin duyarlı olacağından eminim. Instagram ve Twitter üzerinden #stopyullin2015 etiketiyle paylaşacağınız her hayvan fotoğrafı destekleyecektir ve yeni olarak türkiye'ye açılmış bir anket var eğer 1 dakikanızı ayırıp destek verirseniz belki de binlerce dostumuzun hayatı kurtulacak...
    Anket linki; https://www.change.org/p/president-of-the-people-s-republic-of-china-stop-the-yulin-dog-meat-eating-festival?recruiter=315751815&utm_source=share_peti tion&utm_medium=facebook&utm_campaign=autopublish& utm_term=des-lg-no_src-reason_msg

İlgilizi rica ediyorum,
    Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Kurban bayramı ne olacak? Köpek katledilince mi tepki gösterelim? (2 kopek ve 3 kedi besliyorum, her türlü canlıya ve doğaya aşık biriyim) Yapılan katliamı kınıyorum ve imzam da bulunuyor ancak biraz da aynaya bakmak gerekir. Lütfen din tartışmasına girmeyelim bu benim şahsi düşüncem.
    segreto bunu beğendi.

segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Haklısın bi şey diyemeyiz kurban bayramıan ben kendimce şöyle düşünüyorum: Sonuçta bizim ülkemizde Keçi-inek gibi hayvanlar hayvan değil et olarak görünüyor. Tüm dünyada iste köpekler evcil hayvan ve dost. Şimdi köpek yemek benim için insanlık dışı gibi. Çünkü köpek yenilicek bi hayvan değil yenilciek bi hayvan olsa bu kadar tepki görmezdi zaten. Açıkcası bu konular çok derin ne kadar kurcalarsak kafamız o kadar karışıyor.
    bikerboi bunu beğendi.

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurban bayramı ne olacak? Köpek katledilince mi tepki gösterelim? (2 kopek ve 3 kedi besliyorum, her türlü canlıya ve doğaya aşık biriyim) Yapılan katliamı kınıyorum ve imzam da bulunuyor ancak biraz da aynaya bakmak gerekir. Lütfen din tartışmasına girmeyelim bu benim şahsi düşüncem.
    Aynı bakış açısına sahibiz hemen hemen

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Hindistanda da inekler kutsal ama biz kesiyoruz , öyle sırf biz köpek seviyoruz besliyoruz diye adamlara hayır yemeyin deme hakkını kendimde ve sizlerde görmüyorum kusura bakmayın. ( Bu arada bahçeli bir evde yaşıyorum ve çok sayıda kedi ve köpeğim oldu halende beslemekteyim.)
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    kimse bizim kurban bayramımızı imza toplatıp durduramayacağı gibi onların bu boktan geleneği de malesef imzayla falan durmayacak.o imza toplayıp durdurmasını umduğunuz güç bu olayı şuan idrak edemiyor mu ki bu imzalarla hadi madem iptal olsun desin.

ha bu demek değil ben buna karşı değilim imza vermedim falan alakası yok

ayrıca madem düşünceler söylenmiş büyükbaş hayvanların tüketilmesine karşı değilim köpeklerin tüketilmesine karşıyım.

fisherKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 BM
    Gerçekçi olmak gerekirse karın doyurmak için et tüketilmesini engelleyemeyiz. Ama nasıl tüketildikleri nasıl öldürüldikleri konusunda birşeyler yapılabilir. Bu festivalde karşı çıkılan da tüketilmesi değil, köpeklerin eziyet edilerek öldürülmesi bildiğim kadarıyla.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Burada konunun et tüketilmesi değil de hayvanların öldürülme şekli olması lazım. Videoları izlerseniz uğraşmamak için köpeklerin kafalarına vurarak kafataslarını kırdıklarını, sonra da boğazlarına bir kesik atarak istifleyip kanın akmasını beklediklerini görebilirsiniz. Ayrıca bu festival süresince bilerek hayvanlara eziyet ediliyor, sebebi de hayvana acıyan turistlerden yüksek para koparmak.

Yani köpek eti yemeleri bence de sorun değil ama vahşetin ötesinde bir durum söz konusu, nasıl ki bizim yediğimiz hayvanların eziyet edilmeden usülünce kesilmesi gerekiyorsa kim hangi hayvanı yiyecekse eziyet etmeden kessin yesin.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    kurbanda kestigimiz inek koyun deve vs hayvanlar islama göre yenilmesi helal olan hayvanlar ancak köpek haram. Aynı şekilde Çinlilerin inancina göre de köpek helal olabilir, bi yaptirimda bulunamayiz.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Tema Sapkınlık

Motosikleti
    henüz yok
    Kurban bayramini sorgulayack kadar bilgisiz oldugunuz belli kurban bayraminda kesilen hayvanlar sadece kesen tarafından yenilmez ihtiyaç sahipleri ne de verilir ustelik hayvanlara en az aci vererek kesilir ancak hicbir sekilde zevk icin kurban kesilmez yada degisil metodlar kullanarak aci cekmelerinden zevk alinmaz bu lanet olasi cinliler her konuda pislik insanlar bana ırkçılık yaptigimi söyleyebilirsiniz turklere yaptiklari zulumler ortada bu lanet insan gorunumlu canavarlar zevk icin kopeklere aci cektirerrk öldürüyor. Çünkü öldürürken zevk aliyorlar kurbanla böyle hir seyi karsilastirmaniz gerçekten sacma

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İslam dinin emir yasaklarını hakkın yazarken öncelikle hangi dine mensupsunuz önce onu yazın. Farklı dinin mensuplarıda azizlerin ruhu için domuz kesiyorlar.
    onlar hakkında yazmazsınız hemen islam dinine saldırırsınız.
    Allah nurunu tamamlıcak.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaşlar, evet benim dinimde kurban kesin diyor. Evet kestiğim kurbanı ben tek yemiyorum, paylaşılıyor.
    Hristiyanın dini ona domuz yemeyi yasaklamıyor, ama benim dinim bana yasaklıyor. Bana göre iğrenç, onlara göre leziz.
    Köpek eti bizim ve batılı kültürlerde yenmez, köpek evcil hayvandır, dosttur, bekçidir, korumadır, çobandır falan, ama çinlinin kültüründe yemek.
    Biz Hindistanlıların kutsal saydığı hayvanları yiyoruz, emin olun onlar da böyle diyaloglar kuruyorlardır.

Netice itibarı ile, bence de köpek eti yenmez, köpek yiyelim diye değil besleyelim, korusun, arkadaş olsun diye yaratılmıştır. Ama Hinduların ne düşündüğünü umursamadığımız gibi, bizim ne düşündüğümüzü umursamıyorlar. Siz istediğiniz kadar imza toplayın.

Nasıl öldürüldükleri hususuna gelince, siz hiç kurban bayramında haber bülteni izlemediniz mi? Boğazının yarısı kesilmiş, yarısı kesilememiş vaziyette kaçan, arabalarla kovalanan, kör bıçaklarla kesilmeye çalışılan kurban görüntülerini hiç mi seyretmediniz? Amerika da hayvan kesiminde uygulanan yöntemler çok mu acısız sizce?

Bizce zulüm vahşet falan diyenler var, kaçımız kapımızın önüne bir kap su koyuyoruz sokak hayvanları içsin diye?
    Haziran ayı içinde 3 tane sokak köpeği gördüm, boyunlarına büyük boy plastik cırt kelepçe takılmış, sosis almıştım eve, onu açıp sosisle kendime güvenmelerini sağlayıp motorun topcase'deki makas ile kestim cırtları, iki köpeğin boynundaki cırtlar çıkartılmasa çık kısa süre içerisinde hayvanlar yaralanacaktı. Ben köpeklerden korkarım bu arada. 3. köpeği yakalayamadığım için o boynunda cırt ile kaçtı, haytap'a yazdım, çevremdeki hayvanseverler ile iletişim kurdum, durumu bildirdim, ben de bakınıyorum denk getirebilir miyim diye. Önce kendi kapımızın önünü süpürerek başlayalım işe.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)